New Posts New Posts RSS Feed - Dobivanje na težini bez gubljenja rezultata.
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dobivanje na težini bez gubljenja rezultata.

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
viva_ganar View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 52
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote viva_ganar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Dobivanje na težini bez gubljenja rezultata.
    Posted: 28 Srpanj 2013 at 10:36
Dakle, trebala bih pomoc :)
Moja kilaža se jako spustila, cak i previše, 49 kg, što je meni na moju visinu od 164cm premalo. Postoji li mogucnost da ja dobijem par kila gore (55 kg bi mi bilo najbolje) a da si ne poništim rezultate koje sam sad postigla vjezbanjem (trbusne plocice se sitno isticu, ak se to tak moze nazvat kod mene :D)
Vjezbam Insanity Asylum.
Ujutro su mi obavezne zobene, nakon treninga izšejkam posni sa orašastim plodovima i malo mlijeka, rucak je svakakav, al bar jedna namirnica koja ima neke proteine se nalazi uz sve ostalo na tanjuru, vecera je raznolika, ponekad neka salata lagana, ponekad posni izmjesan sa jogurtom vocnim. Po danu kad me primi glad obicno grickam baš te orašaste plodove, jako mi pašu.
evo. savjet neke prehrane, kolko da kalorija unosim dnevno, kaj da unosim, bilo sta, bila bi vam zahvalna :)
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2013 at 12:14
Probaj za pocetak povecat dorucak, rucak i veceru. Znaci više proteina, možeš i malo više ugljikohidrata al to neka bude najbolje odmah iza treninga jedan od ovih obroka.
Probaj 2 tjedna tako pa ako dobiješ cca kilo ili više onda je dobro jer ce ti odlazit u mišice pošto radiš asylum :)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
viva_ganar View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 52
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote viva_ganar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2013 at 18:01
E hvala :) dakle makar ja unosila duplo vise proteina i toga, dobivat cu rezultate i dalje vjezbanjem? pardon, stvarno sam podosta neinformirana kaj se toga djela tice pa pitam :)
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2013 at 18:06
Zašto ne izracunaš BMR i TDEE pa kreneš malo racunat unos kalorija?
Na taj nacin možeš unositi više (u isto vrijeme ne previše) i imati rezultate ako dobro posložiš jelovnik.
Mislim da ce ti biti najlakše ako brojiš
Back to Top
viva_ganar View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 52
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote viva_ganar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2013 at 21:32
izacunala sam i mislim da bi bilo oke 2100 kcal na dan :) to nebu pretpostavljam utjecalo na rezultate.
al evo, htjela sam ipak pitati, da sigurno znam, posto vi ste strucnjaci i puno znate o tome.
napravila sam si tablicu svih namirnica koje jedem, zapisala koliko sto ima kalorija, uh, bjelancevina i to, pa bude mi lakse :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2013 at 22:32

viva, drago mi je da si sama odlucila nabacit koju kilicu jer mi po slici djeluješ dosta mršavo, samo nisam znala kako komentirat da se ne pobuniš, znam kako to ide pa sam dosta oprezna :)

Naravno da postoji mogucnost za to što kažeš, uz malo planiranja i kontrole.

2100 kažeš? Znaš li koliko si do sada jela?

Ja nekako sumnjam da si bila blizu toga broja, zapravo sam sigurna da nisi, a svako naglo skakanje u kcal ti nece donijeti to što tražiš.

Možeš li nam, ako vec sama nisi baš svjesna na koliko si do sada kcal bila, dati primjer 1-2 jelovnika da vidimo malo kako je to išlo? Znaci koliko god možeš tocno izvuci što se kolicina tice.




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
viva_ganar View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 52
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote viva_ganar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2013 at 22:48
sada sam unosila do 1600kcal. Iznad toga nisam išla, iz nekog straha da nebudu izostajali rezultati. Sada me više brinu kile, i stvarno bi htjela imat 55, 57 kg, ali da to ne bude salo, nego da mogu raditi asylum i dobivati rezultate iz njega. Tamo piše 1800kcal da bi se trebalo unositi, ali pošto stvarno želim tu kilažu srediti, radje cu unosit više malo, pa kaj bude :) I ne želim se hranit junkom, i na taj nacin, stvarno me ne privlaci ta prehrana, htjela bi zdravo nabit te kile i dobivati rezultate :)
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2013 at 22:54
Postepeno dizi kalorije... povecaj unos proteina i dodaj 200-300kcal... i pogledaj kako tijelo reagira kroz 10-15 dana..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2013 at 23:17

Stvarno je do 1600?  Ok, vjerovat cu ti Smile Iako do 1600 može bit i 1000 ali dobro Big smile

Da, postepeno povecavaj - vidi kroz što ti najviše odgovara. UH-e možeš podignut više u dane treninga, masti u dane odmora i u obroke udaljene od treninga, ako tako želiš kombinirati i iako si inace tako radila. Samo se potrudi da imaš ta 2 izvora energije u nekoj mjeri, da u nicem ne ideš u krajnost i da se sve slaže sa željenim kcal. Nece ti biti teško ako vec kužiš koliko što sadrži, i koje kolicine si jela do sada. Samo povecaj obrok po obrok ravnomjerno ili vec po obrok izboru, kako ti odgovara.

Drugo je sve pracenje rezultata i korekcija u skladu s time. 

Na koliko proteina si bila do sad?




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
viva_ganar View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 52
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote viva_ganar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2013 at 23:25
Eh sad to nebi znala reci na kolko proteina, al sam obavezno imala jaja (omlet od dva jaja), i pileca prsta (kojih 250g, kupovala pakiranje od 500g u plodinama, pa od ona dva komada, bar jedan svaki dan), pola kutije posnog sira svaki dan, da znam, svjesna sam da je velika pogreška što nisam izracunala koliko trebam unijeti i tolko unosila. Sada kada sam si napravila tabelu namirnicama imam zapisano kolko što ima proteina, masti, uh i kalorija da se lakše snalazim. Piše na netu da idu 2g po kg, pa bi to kod mene bilo 98g dnevno da unosim od sutra? :)
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2013 at 09:03
Ok, to je oko 85,90g, + sto bi unijela iz drugih namirnica.. znaci na oko 100g si bila.. tako da je unos proteina sasvim dovoljan. Vjerojatno si na niskom unosu ugljikohidrata onda.. Pocni jest integralnu rizu, pastu, integralni kruh itd..

Moras sama povecavat doze, i osluskivat tijelo.. bez brige, ono ce ti samo reci kako se osjeca.. a onda imas i ogledalo..  kao sto ti Gym-ka kaze: "Drugo je sve pracenje rezultata i korekcija u skladu s time. ".


Edited by davor23 - 29 Srpanj 2013 at 09:04
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
viva_ganar View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 52
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote viva_ganar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2013 at 13:15
Zanima me jel ovo oke:
Ujutro: 80g zobenih sa sojinim mljekom + crna kava bez šecera
Nakon toga Speed & Agility, poslije treninga sam uzela bananu jer sam nakon toga išla radit rucak.
Rucak: Quinoa sa 250g pileceg filea pripremljenog na maslinovom ulju, 40g raženog kruha
Namjeravam napravit iz Les Mills Pumpa vježbe za trbušnjake
Nakon toga bi medjuobrok bio omlet punjen sa 40g gaude.
Za veceru sam mislila pripremit špinat na mlijeku.
I usput sam pojela jedan komad bucnice. Evo. Kritike, savjeti, korekcije, sve je dobrodošlo :)
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2013 at 20:16
Prvi obrok fali neki izvor proteina, whey, posni sir, jogurt, bjelanjci
Medjuobrok bolje pojest orasaste plodove
rucak ok, jos povrce sa time
bolje omlet sa svjezim sirom
vecera fali proteina, svjezi sir, bjelanjci, komad mesa, tuna..

Svakako gledaj da unosis proteine u svakom obroku.. Cemu mlijeko za dorucak i veceru?


Edited by davor23 - 30 Srpanj 2013 at 20:16
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
viva_ganar View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 52
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote viva_ganar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2013 at 21:20
oke, hvala na savjetima :)
mlijeko za veceru je zato jer jedino i znam pripremit spinat na mlijeku. a sama sam na neko vrijeme sad pa nema nikog iskusnijeg da mi napravi nes bolje :)
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2013 at 07:38
Pojedi radije griz na mlijeku :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Kolovoz 2013 at 14:28
Originally posted by viva_ganar viva_ganar wrote:

Zanima me jel ovo oke:
Ujutro: 80g zobenih sa sojinim mljekom + crna kava bez šecera
Nakon toga Speed & Agility, poslije treninga sam uzela bananu jer sam nakon toga išla radit rucak.
Rucak: Quinoa sa 250g pileceg filea pripremljenog na maslinovom ulju, 40g raženog kruha
Namjeravam napravit iz Les Mills Pumpa vježbe za trbušnjake
Nakon toga bi medjuobrok bio omlet punjen sa 40g gaude.
Za veceru sam mislila pripremit špinat na mlijeku.
I usput sam pojela jedan komad bucnice. Evo. Kritike, savjeti, korekcije, sve je dobrodošlo :)


Mice li se vaga? Smile Jer ako se mice i ako ti sve to skupa dobro izgleda onda imaš odgovor na svoje pitanje.

Ja bih se tu malo ukljucila u Davorove komentare, cisto sa svog stajališta, a sad kako kome :) Ja mislim da ti u dorucku cak i ne fali proteina jer ih imaš i u sojinom i u zobenim. Ja racunam i to tako da neke proteine uvrstiš, a kasnije ih još nadoknadiš.

Omlet može biti sa sirom, ne moraju to bit orašasti - ovako imaš i više proteina i više kcal. Mada i više masti Smile ali u ovoj fazi ti sad to možda i nece smetat. Zapravo, morat ceš sama vidjet. Sir je sam po sebi krcat natrija i nekima ne odgovara....i lako se preracunat u unosu masti. Ali sve ovisi o tome kako to tebi bude odgovaralo. I ja sam u svojim fazama proteinsko-masnih obroka radila istu stvar i funkcioniralo mi je sasvim ok :)

A u veceri treba dodat malo, da :) Ja bih na tvom mjestu odvojila malo mesa od rucka i ubacila tu - ne treba ti 250 g mesa u jednom obroku, radje dodaj još kruha.

Uglavnom....prati malo te brojke (i u hrani i svoje)  i gledaj kako ce ici s tim, ako bude trebalo što mijenjat, znat ceš :)



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.