New Posts New Posts RSS Feed - Pokažite što jedete! ;)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pokažite što jedete! ;)

 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 136>
Author
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2014 at 16:48
Mislim da bi bili dobri, samo sam ja previse brasna stavila pa je tjesto ispalo gusto i dok se ispeklo, malo su se isusili. Ali da se popraviti.
Back to Top
bruna369 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bruna369 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2014 at 16:21
Smislit cemo onda neke nove recepte i za muffine s heljdom, hvala! Smile
better sore than sorry
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2014 at 16:06
Kupovno je brasno, ima ga u DM-u pise "heljdino brasno za palacinke".
Ali mislim da mozes i to samljeti pa koristiti kao obicno, kao i sva druga brasna sto ja pravim, kupim pahuljicni mix, sameljem i koristim za hljeb ili sl.
Back to Top
bruna369 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bruna369 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2014 at 15:42
E i ima pitanje za tebe - heljdino brasno je kupovno ili si ga sama radila?
Imam heljdu, normalnu, u zrnima, ali ne znam da li ju mogu samo izmljeti pa ubaciti u neku smjesu ili prvo skuhati pa potom mljeti... Confused
better sore than sorry
Back to Top
bruna369 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bruna369 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2014 at 13:53
Iz Lidl-a, sad iz njihove zadnje akcije - (prepisujem Big smile) mjesavina cimeta, zvjezdastog anisa, klincica, anisa, cvjetova muskata, korijandera, djumbira, musk orascica i kardamoma. No mislim da Kotanyi ima neku slicnu, mozda cak istu, mjesavinu "Bakini kolaci" ili tako nesto...
Da, napravim snijeg od bjelanjaka pa dodam praska za pecivo i octa, i jos malo to sve skupa izmiksam.
Ostalo izmijesam u drugoj posudi, dodam i malo vode; pa sve u snijeg...
S mascarpone-om su puni bolji, nego kad stavim samo kokosovo ulje; nisu suhi ni u jednom slucaju, ali jesu socniji Wink

Ma vjerujem da su i tvoji bili dobri, ne razlikuju nam se recepti previse Smile
better sore than sorry
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2014 at 12:51
Kakva je to mjesavina zacina koju koristis?
I je li posebno miksas bjeljanjak od zumanca?
Mmm moram priznati, tvojii su bas privlacni na oko :D
Da, ja sam u svoje stavila jos malo heljdinog brasna za palacinke, pa su malo suhlji nego sto bi trebali biti, cini mi se da je tvoja verzija socnija :D
Ali za prvi put, i moji su pojedeni :D
Back to Top
bruna369 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bruna369 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2014 at 12:40


Evo i moja varijanta proteinskih muffina Smile

2 jaja
30g kokosova brasna
40g proteina u prahu
70g mascarpone-a

Total kcal ~ 800

Ako nemam mascarpone, dodam kokosovo ulje (10-tak grama) i malo vise kokosova brasna.
I u bjelanjak, prije nego ga izmiksam, stavim praska za pecivo (5g) i malo jabucnog octa.
+ mjesavina zacina za kolace za fini miris cijelog stana Big smile
better sore than sorry
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2014 at 10:11


Moji prvi proteinski muffini, prezadovoljna sam :D

2 jaja
30g kokosovog brašna
30g whey proteina od cokolade
   1 dcl jogurta
   stevija

3 komada za dorucak i zeleni caj.


Edited by Didii - 02 Studeni 2014 at 10:23
Back to Top
runner_342 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2013
Location: ZG
Status: Offline
Points: 86
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote runner_342 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2014 at 01:27


Wafflici za dorucak.. U blenderu izmuckah:
2 jaja, pola salice posnog sira (milbonica moja divna), pola salice vode, 2 cajne zlicice kokosovog ulja - otopljenog, ekstrakt vanilije, 1 salicu zobenih, 1 zlicicu praska za pecivo...

namazala waffel strojic s malo ulja da se ne prima, ulila smjesu, 5-6min.. ole :)

za namaz koristila myprotein peanut butter...



ispalo oko 5 wafflica :)
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2014 at 21:04
http://www.dnevni.rs/magazin/zdravlje/15375-dorucak-za-mrsavljenje-za-mesec-dana-5-kilograma-manje

Probala recept, sudeci po ukusu, fino je, eh sad je pitanje koliko je "hranjivo".
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2014 at 19:59
Moj prvi domaci crni hljeb od raza, jecma, zoba, psenice, heljde, lana, i i cijelih suncokretovih sjemenki :)

Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2014 at 18:56
Evo ga cvrsti PWM:

200 g piletine, 200 g slanutka, jedno kuhano jaje, malo ajvara, zelena salata, sve to u tortilju i ajd :D

Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2014 at 17:29
KAKO PRAVIS OVE KOLACICE?
Back to Top
barakokul View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote barakokul Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2014 at 15:37
I kolačići, od zobenih pahuljica i 2 banane Wink

Back to Top
barakokul View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote barakokul Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2014 at 15:35
Moj kruf bez kvasa Wink sa kefirom, brašno je raženo, crno, i polubijelo Wink

Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2014 at 11:34


Službeni subotnji ručak do daljnjeg:

330g papalina pečenih na masnom papiru, prije pečenja posolim, posipam harissom i prije jela malo limunovog soka
300g blitve kuhane + 10g ghee nakon što izvadim iz vode
50g senfa
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 136>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.