New Posts New Posts RSS Feed - D: Cikliranje ugljikohidrata u svrhu gubljenja masnog tkiva
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Cikliranje ugljikohidrata u svrhu gubljenja masnog tkiva

 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 10>
Author
coco-girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote coco-girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2013 at 10:49
gymka,molim te tvoje mišljenje o keto dijeti?jesi probala i kako si bila zadovoljna?i koja je razlika izmedu anabolicke i keto? negdje piše da anabolicka ima dane punjenja, a keto ne..?thanks ;)
Back to Top
coco-girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote coco-girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2013 at 13:31
i za avangarde isto pitanje kao za gymku, please :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2013 at 14:19
moje mišljenje o keto dijeti..hmmmm mogu samo reci da na mene nije dobro utjecala. Radila sam je jedno ljeto poslije gotovo godinu dana uravnotežne prehrane u Zoni na 40% UH. Odradila sam ciklus od mjesec i pol dana i nakon toga su mi se hormoncici blago reci smrdali medutim, sad sam svjesna da za tako nešta provodit treba imati jako dobro znanje i iskustvo u tome da bi znao kada, kako, koliko i s cime se puniti, da to punjenje bude skroz cisto da nebi napravili protuefekt itd itb. Ukratko previse muke i truda, a ako se neznaš vracati iz nje natrag na normalnu prehranu nisi ništa napravio tj možeš imati samo loše posljedice--poremecene hormone, usporen metabolizam i posljedicno dobitak kila..

Edited by avangarde - 11 Rujan 2013 at 14:20
cookies are for pussies
Back to Top
coco-girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote coco-girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2013 at 15:28
znaci ti bi preporucila bolje carb cycling nego keto? ja sam mislila kombinirati i jedno i drugo, ali sad ne znam više :P kakvo ti je iskustvo sa zonom?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2013 at 15:43
svakako bi prije carb cycling preporucila nego keto..neznam kako drugima al meni na ketu jako trpe treninzi zbog manjka UH. A ovako kad ih lijepo nakrcam oko treninga bude sve ok kako misliš kombinirat cycling i keto? odradit jedno pa nastavit s drugim ili?
Meni je Zona prva prava dijeta (ako je tako uopce mogu nazvati jer je to vise nacin zivota) u prvom redu doniijela mijenjanje navika jer sam tada bila najdeblja i neuredno sam živjela. Pridržavala sam se Zone oko 1,5 godine i naravno promjene su bile drasticne, što zbog promjene nacina života, što zbog toga što je Zona uravnotežena prehrana koja se može koristiti na duže vrijeme (cijeli život), dok primjerice cycling ili keto nije preporucljivo raditi duže od cca 3mj. Evo, ovdje sam pisala o Zoni, pa ako te zanima https://www.fitness.com.hr/blog/avangarde/Godina-dana-zivota-u-mojoj-ZONI.aspx
ono što ja mislim trenutno je da si trebaš odrediti nešto što ceš slijediti kontinuirano barem 3 tj pa onda vidjeti. Kombiniranje i odstupanje od necega što si zapocela nece dati previše rezultata
cookies are for pussies
Back to Top
coco-girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote coco-girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2013 at 16:14
pa mislila sam..pošto sam (izuzev par brljanja) vec nekih mjesec dana u carb cyclingu i htjela sam probat koji tjedan s keto (ali svakako s punjenjem UH bar 1 put tjedno) jer sam skužila da s kombinacijom proteini+ visoko masti najbrže mršavim..pa da tako najbrže rješim još ovih par kila koje me živciraju..hvalaa na odg :))
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2013 at 16:18
koliko si izgubila u mjesec dana carb cyclinga?
cookies are for pussies
Back to Top
coco-girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote coco-girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2013 at 16:22
oko 4 kg..
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2013 at 16:32
pa to je taman ništa nemoj mjenjati ako idu i dalje dole. Ako je nastao zastoj, smanji UH za 20 g u low dane i nastavi picit dalje

Edited by avangarde - 11 Rujan 2013 at 16:32
cookies are for pussies
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2013 at 16:51

Ne mogu ti baš kratko odgovorit na to jer imam beskonacno "ali" Big smile

Nisam ni za ni protiv, prije nego upoznam osobu koja ju želi provest i ispitam ju 100 pitanja :) Jedino - prije svih tih "naprednijih" metoda, bitno je da se rješe osnove i da se neke odredjene dobre navike vec usvoje, kao što je i avangarde rekla. A onda to treba znat pametno izvest.

Nacin na koji to vecina ljudi radi ne smatram dobrim i mislim da ce mnogi trpit posljedice radi toga, u najmanjem slucaju - vratit ce kg-e nazad kad im dosadi jest tako. Problem je u tome što se ljudi hvataju za sve new age bombe i misle da ako nekome nešto super odgovara/šteti da je i njima tako. Ne trebaju svi bježat od UH-a ko od vraga, niti vrištat kad vide žitarice. Sva ta fama mi je smiješna odavno. Sve u isti koš, a koševa koliko hoceš.

Ja sam radila neku svoju modificiranu verziju toga i bila sam zadovoljna - u fizickom smislu, u psihickom i ne baš. Ali to mi i nace pati na dijeti tako da ništa cudno :) S punjenjima, naravno, za vikend. Uz intezivne treninge, drugo mi ni ne dolazi u obzir, najduže 2 tjedna bez punjenja. Druga stvar su neka skakutanja po kardio spravama ili ništa, na tome se cak i može izvest cista keto dijeta, ali uz ozbiljne treninge mora bit neki tip cikliranja, odnosno tih modificiranih keto pristupa.

Kažem ti - ja sam uvijek za eksperimente na svom tijelu, ali uz znanje što se radi. Ili uz neciji nadzor.

coco - kakvi su ti sad omjeri i kcal na low/high danima? Možda tu imaš još prostora za neku intervenciju, prije nego opališ po necem drugom.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
coco-girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote coco-girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2013 at 09:35
cure,hvala na odgovorima...ne znam ni sama da se petljam u to jer kao što ti kažeš ok je eksperimentirati na sebi, ali ako tocno znaš što radiš...da si ne pobrkam cijelu ravnotežu u organizmu..A onda mi vrag ne da mira i mislim si možda mi je to baš potrebno :P meni je carb cycling super ali bi tako mogla živjet cijeli život, to mi je više za održavanje..valjda uvijek mršavljenje povezujem s mucenjem pa mi to fali hahaha :)))) u biti što me kopka u vezi toga je neka stara i grozna dijeta koju mi je seka preporucila i koju smo nas dvije probale par puta i uvijek s izvanrednim rezultatima (s tim da smo je mi malo izmjenile i poboljšale). I tek nedavno kad sam otkrila carb cycling vidim da je ta naša "dijeta" bila nešto slicno tome.. originalna dijeta je bila grozna (1.dan jedeš hrenovke,2.dan jaja,3. dan banane, a 4.dan sve to miješano). mi smo umjesto hrenovki jele piletinu,šunku itd. + povrce, tunu, jaja,sir itd. znaci sve to miješano (nismo na masti pazile, a UH su bili ispod 10g), a 3.dan smo jele samo banane. 4.dan za dorucak 2 banane, a ostatak dana ovo ostalo. Iako zvuci grozno i nezdravo taj nacin prehrane je meni dosad donio najbolje rezultate.Seka se bavila manekenstvom i kad je trebala nešto izgubit uvijek je bila na tom 1-2 tj. i super...kilogrami se poslije nisu vracali uz samo malo paženja i ne pretjerivanja u slatkišima..Znam,Gymka, da ti se taj meni nece nikako svidjet, ali me stvarno zanima tvojke mišljenje?jel to kao neki carb cycling bio ili?kalorije su mi onda bile oko 1200 do 1500 znaci nije bila neka ekstra niskokaloricna dijeta..morala sam te pitat u vezi toga da mi pojasniš jer je taj nacin prehrane u biti cudan, ali eto na meni je bio jako djelotvoran..i da te još pitam u vezi keto - da probam to odradit 2.tj. (znaci P+M i povrce) pa vidjet kako mi to odgovara i nastavit sa cyclingom? sorry na tako dugackom postu i thanks za vrijeme koje odvajaš :)) :*
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2013 at 16:56
Ako želiš, pošaljem ti ja jednu knjigu na mail pa eksperimentiraj sa znanjem Wink

Što se tice prehrane za cijeli život - ja sam nekako uvijek na strani ravnoteže kad se radi o dužem roku. Sa umjerenošcu i sa dobrim treninzima, te usputnim aktivnostima se jako lijepo može održavat. Sve ove metode su mi cisti alat za neke privremene ciljeve, a održavanje mi je nešto drugo. Naravno da se UH-i mogu prilagodit tjelesnom tipu i aktivnostima, ne mora svatko bit na, ne znam, 50-60% UH-a ali da je to sve nekako uravnoteženo, da nema tih pražnjenja/punjenja i klackanja non stop....


Uh, a sad ta vaša dijeta Big smile To nikako nije carb cycling, to je katastrofa Big smile I što, nakon 4. dana se opet ponavljao 1. dan? Ako je tako, pogledaj malo....4 dana od 7 ste bile na low carbu i pitanje je da li je to i bilo toliko kcal u igri. Onda dan s bananama  hmmm... hehehe....da ne duljim - ovo je bila niskokaloricna dijeta, hoceš reci da 1200 nije nisko? :) A pitanje je dal ste u ovim proteinskim danima i došle do toga....sve skupa nije ni cudo da ste mršavile jer je mršavljenje stvar deficita - veci deficit, brži pocetni gubitak kg-a...dodaj tu manjak UH-a pa time i veci gubitak vode i to je to.......a što sa mišicnom masom? Što sa tijelom opcenito? I naravno da se kile nece vratit ako se nastavi jesti malo.....

Daj, daj....okanite se toga Smile


Gle, ti to možeš probat, nešto ceš izgubit sigurno.....ali opet ti kažem - ne radi napamet. Bar prouci to malo detaljnije i složi si jelovnike po tocno odredjenim brojkama za tebe. Mada biš ti napredovala dalje i sa cikliranjem, 4 kg je super i išlo bi to i dalje. A ako nebi, malo si promijeniš nešto (povecaš deficit ako ima mjesta, malo promijeniš omjere, produžiš pražnjenje, bilo što....ili cak tjedan dva opališ neko održavanje pa se vratiš na cycling) da opet krene.

Ne znam, teško je ovako napamet govorit :) ali ocito ti ide s ovim kad si toliko izgubila.....zašto onda mijenjati princip koji funkcionira?


Nema problema, nije mi teško, netko mi je dao tonu energije sad Smile Hug



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
coco-girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote coco-girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2013 at 17:30
hej draga Gymka, može, pošalješ mi knjigu pa da malo proucavam :) navukla sam se na tu tematiku na ovom forumu pa sam vec i ljude oko sebe pocela davit s time..svi pocnu mracit :D uglavnom i ja mislim da cu ostati pri carb cyclingu i da cu, ako se ovako nastavi, biti sasvim zadovoljna za nekih mjesec dana..ali meni se uvijek dogada kada sam skoro kod cilja da pocnem nešto brljat da bi što prije došla do toga što želim, a to rezultira time da zbrljam sve pa se nadem na pocetku...i znam da i kad stoji neko vrijeme, na kraju krene pa ti se cini da je preko noci sve otišlo..ništa..strpljen-spašen :P i svida mi se komentar da je kod održavanja bit da si u ravnoteži..koje bi omjere ti preporucila?znam da trebaš više info, ali barem okvirno? hahahaha ova banana što pleše je super :)))tako smo i nas dvije kad nas je pukla energija..preporuka te "dijete" je bila 9 komada, pa si ti sad misli!!!2-3 dana smo bile kao na groblju, a onda bananice :))) i da..sve ispocetka..joj kad to vidim ovako napisano, stvarno je užas..ja sam nakon mjesec dana izgubila "stvari" i izgledala totalno ispijeno i nezdravo..ali smo s broja 36 došle do 34 i super :) ne mislim se vracat na takvo nešto,ali hvala na prosvjetljenju :)) kako mi možeš poslati tu knjigu? ja se ne snalazim ovdje baš dobro još uvijek..jel ti trebam napisat mail u pp ili..? pozz :*
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2013 at 17:51
Originally posted by coco-girl coco-girl wrote:

ja sam nakon mjesec dana izgubila "stvari" i izgledala totalno ispijeno i nezdravo..ali smo s broja 36 došle do 34 i super :)


Dovoljan komentar LOL Wink

Nema brljanja pred kraj, odradi sve kako spada i tek ceš onda moc rec kako nešto funkcionira ;)

Okvirne omjere? Pa da, i trebam više info Smile Ali neka osnovna preporuka je uglavnom 50% UH, 25-30% P, 20-25% M....kao dobar temelj za start. Ili cak princip zone, baš uravnotežen omjer 40% UH, 30% P, 30% M.... A onda prema ostalim faktorima i rezultatima miceš te omjere i tražiš najbolju kombinaciju. Uglavnom ce oni koji slabije reagiraju na UH-e i/ili nemaju nekih aktivnosti bolje funkcionirat na manje UH-a, a više masti....ovi drugi ce tolerirat više UH-a, što su mršaviji i hiperaktivniji, tim više. Ali sve ti je to testing....i opet ima "ali" koliko hoceš :)) Naravno, može se manipulirat i samim vrstama UH-a, kako ko reagira...i tajmingom....ma...ima toga :)

Pošalji mi mail u inbox ;)


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
coco-girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote coco-girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2013 at 08:48
gymka, poslala sam ti poruku s mailom u inbox, valjda sam ok poslala, nadam se da ce ti stici :)) :*
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2014 at 20:35
Trebam par savjeta u vezi cikliranja UH. Smile

Slažem si plan prehrehrane.

Par osnovnih podataka:       BMR: 1304   Tdee  2021

Pon: nisko UH
Uto: visokoUh
Sri:nisko UH
Cet: visokoUh
Pet: umjereno Uh
Sub: nisko UH
Ned: visoko Uh

Treniram: uto, cet obavezno i treci dan je petak ili nedjelja


Dani kada su Uh visoko uzimam: 174g UH
   185 g Uh
33g M

Umjereno Uh:  145g UH
    185g P
      33g M

Nisko UH: 116g UH
    185g P
33g M

Posložila sam si tako da svaki obrok uzimam 37g P (5 obroka), 11gM (3 obroka), a Uh rasporedim tako da 50% uzmem u dorucku, 25% u rucku i 25 % nakon treninga (ako ne treniram taj dan onda i 50% za rucak)

Svaka 3-4 tjedna planiram Uh spuštat za 20g (u svaka od 3 navedena dana)


Zanima me slijedece:
1. Jesam li ok posložila cikliranje po danima ili mora ici redom3 dana nisko (pon-sri), 2 umjereno(cet-pet) i 2 punjenja (sub-ned)
2. S obzirom da vježbam od 21-22h je li ok da u 22.30 uzmem obrok 37%p i 43gUH? Je li kasno za toliko UH?
3. Molim vas savjet što za medjuobroke, tu nikako da izvucem bar 30g P
4. Imate kakav savjet što bi mijenjali?

PUNO HVALA!!!!
Heart
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 10>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.