New Posts New Posts RSS Feed - Neki ludi program
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Neki ludi program

 Post Reply Post Reply
Author
Acinateretana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Acinateretana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Neki ludi program
    Posted: 25 Sijecanj 2014 at 11:35
P.S: Trbuh "ismirglat" ziher neces uspjeti s takvim rezimom prehrane. 3 obroka u danu upitne kvalitete, plus "jos malo kojekakvih sranja sto uleti" ti se jako brzo nakupi.

Trebas si posvetiti jedan duzi period gdje ces upoznati svoje tijelo (ne u biblijskom smislu nego kulinarskom!) i vidjeti kako reagiras na koje namirnice i omjere. Za pocetak svi smanjuju ugljikohidrate i povecavaju proteine i prate sto se dogadja.

Nisa strucnjak za cutting pa cekaj da ti drugi odgovore
Back to Top
Acinateretana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Acinateretana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2014 at 11:33
Trebas eksperimentirati, nitko ti ne moze dati tocan odgovor na tako postavljeno pitanje ;).

Netko se u 2 ili 3 dana s utezima razbije, a nekome nece biti dovoljno niti svih 7 dana u tjednu. Ovisii kakav si karakter, ides li do kraja, guras li sam sebe psiholoski na svakom ponavljanju, povecavas li tezine i kada dodjes do onih s kojima nikad nisi radio pa postoji normalna doza straha...

Dobar trening s utezima ostavlja "posljedice" iduca dva, tri dana ponekad i duze. Ako odradis deadlift sa maksimalnom tezinom kojom mozes (1RM) i to cak u danu pokusas dva tri puta napraviti, zivcani sustav ce ti biti pod stresom iducih tjedan dana!

Bucice su ok, briine me ova "improvizirana bench klupica". Radis s bucicama pa je to ok, mozes ih baciti na pod ako nesto podje po zlu ali sa stangom se ne bih nikad igrao. Kupi dosta utega i kratke stange s kojima mozes sloziti bucice barem do 20 kg ako ne i vise jer ces ih brzo prerasti. Kad ti ponestane utega variraj tempo, eksplozivno ih dizi, a nesto polakse spustaj.

Prsa ces najbrze "napumpati" bench pressom s bucicama (ne sa stangom!) i to ravnim i kosim, razvlacenjem (chest flys). Volumen ti je prijatelj ovdje (puo serija s dosta ponavljanja, 8, 9, 10, 12).

Latove trapez deltoid i ruke nemozes bez barem sipke za sgibove, a ako ne mozes napraviti barem 5, 6 ISPRAVNIh zgibova onda si fukt! Dobro bi ti ipak dosla teretana da se bacis na lat pulldown spravu dok ne ojacas za zgibove.

Od deadlifta trapez i latovi takodjer rastu kao nenormalni, a bogami i ruke.

Za ruke znas i sam vjezbe iako ih ja ne radim uopce, a cini mi se da napreduju sasvim zadovoljavajuce.

Sretno!
Back to Top
Isusova Granata View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Isusova Granata Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2013 at 16:59
Pozdrav ! Evo novi sam ovdje pa se nadam da sam stavio temu na dobro mjesto Smile

Želio bih povecati mišice  gornjeg dijela trupa ( cice,latovi,trapez,deltoide,nadlakticu ) i sagorjeti malo žbuke sa trbuha i takoder i to jos malo išmirglat .,.,.

Visina : 180 i nesto malo
Tjel. masa : 82 kg 

Po tjel. tipu rekao bih da sam mezomorf .,., teretane nikad vidio, bavim se sportom,.,. relativno eksplozivan i skocan  Embarrassed 

Hranim se  u studentskoj menzi,ili doma nes skuham Tongue
Dorucak : ne doruckujem bas cesto jer ne stignem ili to bude kasnije obicno oko  9 i to : neke cornflekse, sir , zitarice , jaja        

Rucak : Piletina obicno sa krumpirom,rizom,kuruzom,nekim povrcem,blitvom i takvim sranjima uviojek puno salate i neko voce ili jedan kolac kao desert 

Vecera : slicno dorucku 

( U medjuobrocima probavam jesti neko voce a pretezno pijem vodu/mlijeko no zna uletit i jos kojekakvih sranja )

Slagao sam si neki kao program, u njemu je vec gore navedenih  6 skupina mišica i otprilike 3-4 vjezbe za svaku skupinu, s tim da vecina  vjezbi  pogada vise navedenih npr.  veslanje uspravno itd. 
Mislio sam to sve iskombinirat da bude : 2 ili 3 dana vjezbanja pojedinih misicnih skupina i 2 kardio treninga ( u pocetku klasican aerobni kasnije jedan HIIT i jedan klasicni )

Od sprava raspolazem sa bucicama i sipkom za zgibove te neka improvizirana ravna klupica(benc)

Trenutno nemam novca za suplementaciju a i misljenja sam da ju ne bih odmah trebao poceti koristit ( mislim na whey protein shakeove ) 

PITANJA :

Koliko opterecenje po pojedinoj skupini/kako odrediti ? 
Broj  serija i ponavljanja u seriji ? 
U vezi prehrane ( savjeti i nadopune ) ? 
Dali je kombinacija 2/3 :2 dobra i dali bih to trebao nekak posebno ukomponirati ? 

I svi ostali savjeti, kritike vise nego pozeljni :D   Hvala ! 
krpn pamapara,,.,.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.