New Posts New Posts RSS Feed - L-carnitin ili CLA?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

L-carnitin ili CLA?

 Post Reply Post Reply
Author
Igor04 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor04 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: L-carnitin ili CLA?
    Posted: 03 Veljaca 2008 at 19:45
Vecer, naime zelim smrsaviti barem 5 kg i to najvise u podrucju trbuha. Planiram kupiti l-carnitin ili CLA. Ima tko kakav savjet sto je bolje? Znam da CLA pomaze u  mrsavljenju ali i ocuvanju misicne mase. Kod l-carnitina se bojim da uz masno tkivo topi i misicno. Je li to istina? Mogu li se l-carnitin i CLA uzimati zajedno tj. istovremeno? Ako mislite da niti jedan izbor nije dobar molim vas za neki drugi savjet. Hranim se zdravo, vjezbam 3 puta tjedno i imam 87kg, š86cm
Back to Top
dejanelo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 120
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dejanelo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2008 at 19:50
  pogledaj malo po forumu,mislim da je ta tema vec bila
Back to Top
Igor04 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor04 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2008 at 10:26
Znam da ima vec tema o l-carnitinu ali nema o CLA-u. Zanima me sto je bolje uzimat. CLA ili l-carnitin da se rijesim sala i odrzim misicnu masu.
Back to Top
Nepobedivi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nepobedivi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2008 at 10:55
animal cuts-univerzal najbolji! 
GO HARD OR GO HOME!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2008 at 21:53
Originally posted by Igor04 Igor04 wrote:

Vecer, zelim smrsaviti barem 5 kg i to najvise u podrucju trbuha. Planiram kupiti l-carnitin ili CLA. Ima tko kakav savjet sto je bolje? Znam da CLA pomaze u  mrsavljenju ali i ocuvanju misicne mase. Kod l-carnitina se bojim da uz masno tkivo topi i misicno. Je li to istina? Mogu li se l-carnitin i CLA uzimati zajedno tj. istovremeno? Ako mislite da niti jedan izbor nije dobar molim vas za neki drugi savjet. Hranim se zdravo, vjezbam 3 puta tjedno i imam 87kg, š86cm

Prvi dio boldanog nikako nema smisla, jednostavno, nema mrsavljenja na jednom dijelu tijela, tj. onom koje mi hocemo. Ili sve ili nista.
Drugi dio je nepotrebno bacanje novaca, osim eventualno ogromnih kolicina i to acetyl l-carnitina ali i to je upitno.

Preporuka, najjeftiniji i najucinkovitiji "suplement", a da nije efedrin (tj. popularni eca stack) - kofein iz crne kave. Dakle, salica crne kave pola sata prije kardia (najbolje jutarnjeg na prazan zeludac).


Zasto su l-karnitin i slicni preparati beskorisni? Jer je najtezi dio kod topljenja masti lipoliza - mobilizacija, a najlaksi njihov transport gdje sudjeluuje karnitin, kojeg velika vecina ljudi sintetizira u dovoljnim kolicinama.
Back to Top
Igor04 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor04 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2008 at 13:48
Bio sam po raznim forumima i savjetovalistima na netu, i dosta ljudi je zadovoljno sa CLA-om (tocnije TONALINOM CLA-a), a ima i onih koji su odusevljeni. Onada sigurno nesto valja. Se slazete? da ipak kupim nesto drugo?
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.