New Posts New Posts RSS Feed - Slavonka - part II.
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Slavonka - part II.

 Post Reply Post Reply Page  123 5>
Author
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Slavonka - part II.
    Posted: 21 Travanj 2013 at 17:05
Dvoumila sam se da li da otvorim novu temu ili nastavim pisati u onoj sa natjecanja...ali sam se ipak odlucila na novu.

Definitivno sam odlucila poslušati sve vas...i stati na loptu. E,sada..ono što mene muci je to što ja u biti ne znam što to znaci... Kažete da bi trebala povecati kcal? Na koliko? Na pocetku ovog natjecanja smo krenuli sa 1800kcal, i nije dobro prošlo.. Big smile dobila sam skoro 3kg u prva 3tjedna, onda sam se spustila na 1600..i izgubila tih 3kg.. 
Do sada (prije ovih 60 dana) sam bila na oko 1400/1500kcal. 

Iduca 2mj zbog preseljenja i posla nisam u mogucnosti ici u teretanu, tako da mi ostaje jedino treniranje kod kuce. 

Znate i sami kakva je situacija, ne moram puno objašnjavati Big smile

BMR - 1450kcal
TDEE - oko 2000kcal

Eto, pomažite...jer sam ja malo izgubljena Smile
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2013 at 17:27
Tebi je ukupni kalorijski dnevni unos oko 3400?
..oprosti, nepratim tvoje postove previše pa i neznam detalje al mi se i ovo cini puno, a sad u postu poviše pišeš da bi trebala povecat?


Edited by Thor - 21 Travanj 2013 at 17:28
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2013 at 17:40
Ma gdje si samo izvukao 3400? LOL

Nije..zadnja 2tj. je oko 1400  Big smile


Edited by Slavonka23 - 21 Travanj 2013 at 17:40
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2013 at 22:48
Okej je, to sam ja prebrzo reagira, moja greška.., sad sam shvatia...

Edited by Thor - 21 Travanj 2013 at 22:57
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2013 at 22:58
A kako ti dnevni meni izgleda?
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2013 at 23:10
S obzirom da kažeš da ne znaš pricu... ja sam unatrag 13-14mj skinula 37kg..i sada je sve staaaaalo..i nece dalje niti da se na trepavice postavim.

Evo današnji meni:

D - 50g zobenih, 15g wheya, 1 žl.lanenih
MO - zelena salata sa 40g šunke na kockice i 1 kuhano jaje, žl.ulja
R - 2 cufte, žlica pire krumpira, zelena salata sa 1 žl. ulja
MO - 150g posnog, pola žl. cimeta
V - 150g piletine, kupus salata sa 1žl. ulja

"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 08:35
Smile lijepo je vidjet ovu temu Smile

Slavonka, znaci na pocetku natjecanja si povisila 300-400 kcal...iz cega su to bile kcal, iz uh-a ili? I svaki dan si jela isto bez obzira na trening ili? Jesi ciklirala?

2000 ti sigurno trenutno nije održavanje, tu se vidi kako kalkulatori nekad dobro zakažu. Pitanje je da li je i BMR toliki - s obzirom na dugu dijetu moguce je i da je nešto manji.

Meni se po ovom zadnjem jelovniku cini da nisi ni do 1400 došla....a još sam i zaokruživala :) Imaš li ikoji dan sa više uh-a? U svakom obroku?

Izgleda da ti je ovih 1800 bilo too much za povisit odjednom, trebalo je to ic postepeno i uravnoteženo iz svih nutrijenata pomalo - tako bi dobitak na kilaži bio manji, a i tijelo bi se postepeno navikavalo na više hrane.


Kako ti sad trening izgleda? Koliko kardia radiš tjedno?

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 09:39
300 kcal povisenja je islo iz svi nutrijenata- ponajvise proteina, potom masti i na kraju UH. Ciklirala je ali je to vise slicilo neko "keto cikliranje" (ako to mogu tako nazvat) nego pravom jer se bojala ici visoko s UH, tako da joj je high dan isao na, mislim :) 120 g UH. Nek ona kaze, bolje se sjeca :)

Edited by avangarde - 22 Travanj 2013 at 09:40
cookies are for pussies
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 09:46
A tako, i taj high dan je bio 1 tjedno, vikend ili? A ostali dani, na koliko uh-a su bili? Pretpostavljam samo zobene ujutro ili tako nešto?

Jeste išle preko 150 g P?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 11:16
Uh..evo da se i ja javim Big smile

Dio je avic odgovorila... što se tice UH - da, max je bilo 110.. išlo je : 90/60/60/60/0/0/110g UH i to najcešce iz zobenih, lece, crvenog graha....

P su bili oko 180g..nekad i malo više. 

A trenutno, trening je 6x tjedno Jillian Michaels - Body revolution, po programu je to 6x tjedno - pon i utorak utezi, srijeda cardio, pa cetv. i petak utezi, sub cardio. Svaki trening traje oko 35min, s tim da nekad znam taj cardio podebljati sa još 30min orbitreka..da bude sve skupa 60min.



Edited by Slavonka23 - 22 Travanj 2013 at 11:25
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 12:26
premalo ti je to tako konstantno....100g uh-a nije ništa, ja cca toliko unosim na nekom mom low carb danu :)

oko 180 g proteina pa i više? Ali po ovome primjeru si jedva do 100 nategla....

Moje mišljenje je da ti metabolizam pati i da ceš ovako jako teško skidat dalje, ako i ikako. A ako i budeš, morat ceš dalje smanjivat kcal ili povecavat potrošnju što ti nece bit dobro. Nije ni cudo da imaš cravingse za svim finim stvarima kad si toliko uskracuješ - gledaj na to da je i to jedan vid stresa - uz stalan manjak kcal, puno vježbe i još i to....kortizol do neba...mišicna masa papa.

Na ovom videu ja vidim samo burn, burn, fat, fat LOL A di je muscle? ;) Je, je, ovi su fit iza nje, ali to moraju bit Big smile A i gledaj da su sve te transformacije kretale od nekih osnova - ne nakon više od godinu dana dijete i stagnacije.

Trebaju ti mišici jer ti upravo njihov nedostatak i uskracuje ubrzani BMR.

Ja bi se na tvom mjestu, što se treninga tice, pozabavila malo jacim treningom, baziranom na osnove i sa progresijom. Sad moraš gradit mišicu masu, a ne se bavit skakutanjem ;)

To ne znaci da se moraš debljat! Ne pricam o klasicnoj masi. Samo o malo drukcijem treningu, baziranom na progresivnim opterecenjima i malo dužim pauzama. Nije se potrebno ubijat na treningu, samo znat izazvat mišice, odnosno dat im razlog da jacaju. Moraš im poslat poruku da ti trebaju - a uz ovakvu prehranu i toliko kardia, mislim da dobivaju suprotnu :)

Što se prehrane tice - mislim da bi ti za prvo vrijeme bilo dobro održavat ravnotežu. Tu je meni jedan zonski pristup fora - jer u svakom obroku imaš sve, u normalnim kolicinama. Sve umjereno i ništa ne nedostaje, a inzulin se drži pod kontrolom. UH-i nisu zlo i treba ih znat prilagodit - cesto ni ne znamo koliko možemo.

E sad, ja ti govorim sad prema dojmu kojeg stjecem preko slika - i svjesna sam da to nije cijela prica i zapravo je dosta nezahvalno komentirat tako - ali opet se dosta može vidjet. Ne znam kako si ti zadovoljna sa svojom mišicnom masom i cjelokupnom kompozicijom tijela - no s obzirom da toliko jako želiš skidati dalje, ocito to nije to jer kad je kompozicija ok, brojka nije bitna.

Ti si se doslovno prepolovila ali - ramena, ruke, noge...fali tonusa. I nece ga ni biti uz tolike restrikcije u prehrani i toliko kardijanja. A i metabolizam nece bit pecnica :) btw. zamisli da se sada samo maaalo opustiš? Pa i vidjela si - 1800 kcal i 3 kg gore. Ja imam 60 kg pa nisam ispod 2000 kcal.

I opet ja davim i gnjavim sa tolikim tekstom ali šta kad mi samo tipkanje ostaje, a stalno mi nešto pada na pamet :)

Znaci, da sam ja na tvom mjestu - hvatala bi se utega (ili bilo cega što bi spadalo pod opterecenje i s cim biš mogla napredovat iz tjedna u tjedan), smanjila taj forsing kardiom, i malo uravnotežila prehranu, lagano podižuci kcal, odnosno uh-e i masti, proteini ti ne trebaju ici tako visoko, pogotovo kad su svi ostali nutrijenti u igri.












"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 12:52
helou!
to kaj Gym,piše,upravo ja pokušavam,manje djipanja,više utega, a prehrana,trudim se.
pokušavam istovremeno urediti trbuh,jer vidim da samo tu još ima materijala za skidanje,i nabiti još mišica.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 12:54
ja potpisujem zonu :) sto se tice kcal ja bi onako kako je bilo planirano na pocetku natjecanja- 1800kcal + 3 put tjedno dizanje tegova.. kardio bi svela na setnjice (ne tvojih 30 km "setanja" :) nego lagana setnjica predvecer). Ako hoces mogu ti dati popis s blokovima da ne moras racunat

Edited by avangarde - 22 Travanj 2013 at 12:54
cookies are for pussies
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 13:05
Sve je to ok što vi kažete...i meni je to i više nego jasno... ali je problem što je to trenutno teško izvedivo (govorim za takav tip treninga), da ne kažem ne izvedivo. Kao što sam rekla, zbog posla sam se morala preseliti...i do prve teretane imam faking 30km... uz trenutno "zaposlenje bez zasnivanja radnog odnosa" i 1600kn koje treba dati i na sve ostalo potrebno za život, teretana ne dolazi u obzir, a pogotovo ne kada bi 50% place morala dati za prijevoz. Jbg, 2 mjeseca ce morati biti ovako...jer drugacije ne ide... jednostavno ne vidim izbor..

Edited by Slavonka23 - 22 Travanj 2013 at 13:06
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 13:08
ja vidim- nabavis podesive utege- ja sam svojih 12 kg kupila za neku sicu.. i udaras s njima osnove
cookies are for pussies
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 13:09
Tako je, s tim da bi ja do tih 1800 dizala postepeno, malo iz uh-a, malo iz masti, da opet ne bude nagli skok u kilaži - svi znamo kako to djeluje na psihu :)

Tijelo se mora malo pomalo naviknut na viši unos uh-a jer mislim da ima malo problema s njima. Tako da bi ja tu išla oprezno, da ne bude velika promjena.

Jer ovako izgleda da bi Slavonka šaltala na ovaj nacin do 60-ak kg (što je btw. nemoguce zbog svih tih mehanizama obrane) i onda što? Nastavit s tim cijeli život je ubojstvo. A naglo skocit na neki normalan unos bi postepeno vracao sve nazad jer je metabolizam skršen. Mislim da to nije scenarij kojeg itko želi :)

Nema druge nego uravnotežit, a kako sam rekla, zona je po meni prilicno dobar i zdrav pristup za vratit met. u normalu, samo sa više kcal, jer je original dosta restriktivan u tome.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.