New Posts New Posts RSS Feed - Pocetnica
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pocetnica

 Post Reply Post Reply
Author
Barbarella View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Barbarella Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pocetnica
    Posted: 22 Veljaca 2013 at 18:10
Lijepi pozdrav svima!
Evo kao pocetnik u pokušaju mršavljenja i postizanja bolje kondicije molim vas za pomoc!
Dakle,da krenem:
33god,2poroda,a drugi prije 8mj
Visoka sam 172cm i sad teška 69kg.
Prije trudnoce sam bila oko 60 kg,bez nekog posebnog vježbanja i bez posebnih dijeta.
Kruškolike sam gradje,pa su mi naravno sad problem osim viška kilograma trbuh,bokovi i bedra...
Ma u biti,sve bi htjela i malo ucvrstit.
Prije 2tjedna sam pokušala sa Dukan dijetom,ali nakon dva dana odlucila da cu radije brojati kalorije,jer mi se cini zdravije nego ne jesti voce 3mj
Prije 2 tj sam i pocela voziti orbitrek,naravno prvih dana jedva 5min.Sada sam na 20-25 min,i pomalo povecavam kako bi došla do 30min.

Danas sam odlucila probati hiit trening na orbitreku,složila sam ovako
5 min zagrijavanja
hiit:30sek maximala-90sek laganini -4ponavljanja
i onda sam produžila do ukupno 20min
Jel to u redu za pocetak
Prelagano ili

Planiram i ubaciti Jillian 30 day shred cim stigne narucen cd!

Kalorije ukucavam na Myfitnesspal,tamo mi je ukucan onaj minimalni dnevni unos od 1200kCal i od prilike sam uvijek tu negdje.Uglavnom jedem zobene sa jogurtom 0,9%mm za dorucak,jabuka ili rižin kreker za medj.,rucak juha,piletina povrce,salata ili neko varivo sa šnitom raženog kruha,vecera posni,jaja,pureca šunka,tuna u povrcu....
Uglavnom sve važem i uklapam u MFP,ali neke stvari racunam okvirno pa mislim da imam nekad i više od 1200.

Nisam još napomenula da sam unazad ta 2tj,odnosno i 3 tj jer sam pocela 04.02. skinula 3kg.

Jel to ok?
Jesam li taj HIIT napravila dobro?
Jedem li premalo,previše?
Hoce li mi fitness sa Jillian pomoci da riješim trbuh?
A kad se sjetim da sam ljeto prije nego sam ostala trudna imala 58 kg i da su se plocice nazirale sasvim fino,plakala bi od muke!!!!!!!
Back to Top
Barbarella View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Barbarella Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2013 at 18:06
Ocito sam bila preopširna pa se nikome ne da citati ovaj moj roman!!!!!
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2013 at 18:44
Dobrodošla, Ma bolje je kad se napiše roman, nego kad se ne napiše nikakva informacija a traži se pomoc. Cini se da te dijete zaj,... :) Po ovome šta si napisala, ništa krivo ne radiš, prehrana cisto solidna, vide se i rezultati, a moraš bit u kalorijskom defiticu pa si tak racunaj koliko ceš unostiti.. Za ove druge dijete i te neke vježbe pojma nemam, ali sve dok si u deficitu, i hraniš se zdravo i unosiš proteina dovoljno, postepeno ceš gubit kg, i zatezat se.
Za više savjeta pricekaj da ti netko drugi odg, ili pogledaj po forumu imaš cak i previše prica i savjeta LOL
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
Sebastian96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 183
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sebastian96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2013 at 19:12
Barbarella hej .
Znaci ti bi se htjela utegnuti :) onda ti nije cilj raditi iskljucivo orbitrek nego moras aktivirati misice na djelovima koje zelis utegnuti , a to mozes postici treningom utezima ili nekim kucnim treningom , ali ne u cisto aerobnom smislu . Sto se prehrane tice, ne brini, sudeci po tome koliko si kila izgubila u kojem periodu , ja bi cak i podebljao malo kalorije, 1200 ti je ocito dobar deficit. Pocni sa omjerom 40 :30:30
ugljikohidrati:proteini:masti  i jedi cisto :) pod cisto podrazumijevam zdrave i fitness dozvoljene namirnice ( potrazi malo po forumu) , a sto se tice orbitreka i HIITa , pusti sada to . Treniraj misice , nabaci malo "mesa" pa onda se bavi klesanjem . pozz
U mirin brah?
Back to Top
Barbarella View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Barbarella Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2013 at 14:16
Hvala na odgovorima!
Znam da mi orbi nije da se zategnem,he he,zato i cekam svoju Jillian.
To ti je fitness trening koji je osmišljen u 30 dana u 3 levela.Sastoji se od 3min kardia,2min vježbi snage i 1 min vježbi za trbušne!Sveukupno sa zagrijavanjem i rastezanjem na kraju traje 30min!To bi bilo to,jel da?
Hiit sam mislila cisto da ne guslam minimalno 30min orbija,nego da si smanjim vremenski cardio trening s obzirom da baš i nemam viška vremena,i ovo kradem najcešce od sna....
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.