New Posts New Posts RSS Feed - Fit 2013. - bebolina
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Fit 2013. - bebolina

 Post Reply Post Reply Page  <1 678910 15>
Author
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2013 at 21:14
Koliko ja znam 2,3,4 puta nebi trebao biti problem,pogotovo što se preporucuje jedna mjerica prije treninga i jedna doza poslije,dok neke osobe vece kilaže uzimaju i dvije mjerice i onda još jedna za dorucak i to je to.Ja osobno pijem kako mi dodje,imam ih razlicite,i isolate i kazein pa kombiniram.Kazein prije spavanja (umjesto posnog), formula 80 tokom dana, kao medjuobrok,a isolate nakon treninga.
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2013 at 21:34
Ma ja u principu 1x na dan nakon treninga, a ponekad umjesto posnog i u dorucku. vrlo rijetko za veceru, ali dobro mi dodje nakon vecere pola doze cisto da mi ubije želju za slatkim Big smile

Znaci nije problem 3x na dan, super, hvala!
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2013 at 21:39
Moraš paziti koji whey imaš.Imaš sporo i brzo apsorbirajuci.Brzi je recimo isolate,ali i obican whey.Za njega kažu da ga iskoristiš onoliko koliko tijelo stigne u iducih pola sata,dok je kazein,kao i formula 80 od multipowera sporo apsorbirajuci i traje do nekih 7 sati nakon što ga popiješ (otprilike kao što govore i za posni sir).
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2013 at 07:08
Imam Pro whey 3G. Valjda je brzo apsorbirajuci....
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2013 at 07:31
To ce ti znati onaj tko ti ga je prodao,ali moja pretpostavka je da je to obican whey,dakle onaj brzi.Njega možeš uvijek piti,ali ti najviše pomaže prije i poslije treninga.Naravno ne odmaže ni tokom dana ako ti fali proteina u prehrani,ali tu svi znamo da je pametnije zdrave proteine iz mesa,graha,soje koristiti,a whey samo ako ne uspiješ imati koji dan balans prehrane kao što želiš (ali ti i vecina ljudi ovdje to vec znaš
Back to Top
Lola_zgb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 127
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lola_zgb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2013 at 08:53
Bebolina moram priznati da si mi favorit :) 
Zanima me u koje doba dana vježbaš, kad nadješ vremena uz klince? 
Ja sam si neku rutinu uspostavila pon, sri pet kad stariji ide na karate, ja u teretanu, no ovaj tjedan ništa od njegovih treninga pa sam i ja podbacila :(
Malo citam kak se muciš sa slatkim LOL
Zanimljivo ja od kada sam promijenila prehranu uopce nemam potrebu za slatkim (nadam se da se necu ureci). Inace sam ljubitelj cipsa, no ni to me ne vuce. 
Muce me treninzi zapravo jer se zateknem da lutam teretanom od sprave do sprave bez nekog reda. Nemam toliko znanja da si sama složim neki program, a decko u teretani je dosta zaposlen s privatnim treninzima. Uvela sam neku rutinu 15 min na traci i onda plank 30/30 6 rundi, pa krecem na sprave. Pa sam gledala extremove programe i onda pocela raditi cucanj s potiskom i dizanje bucica ispred sebe u kombinaciji 15 minuta naizmjenicno (od ovog nisam mogla hodati 4 dana! ). Tu sam se preznojila i imala sam osjecaj da sam stvarno nešto napravila. Ostali treninzi su mi tak Confused.
Naravno i rezultati su mikronski, valjda sam u mjesec i pol izgubila kilu i 2 cm u struku. Imaš kakav savjet?
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2013 at 09:08
Lola, moj savjet ti je da ako si prelijena da si složiš program,a i nisi sigurna da je program dobar i kvalitetan za tebe (kao što je slucaj kod mene)uloviš nekog boljeg trenera da ti složi.Ako ti novac ne pretstavlja preveliki problem,onda ti je to sigurno najbolja opcija.Trener bi te trebao fizicki vidjeti,te mu moraš reci svoj cilj.
Back to Top
Lola_zgb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 127
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lola_zgb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2013 at 09:21
Fittyp nije da sam prelijena nego jednostavno nemam dovoljno znanja :) To vjerojatno dodje s vremenom kad udješ u problematiku. Još nisam uspjela pohvatati niti imena svih tih vježbi, otkrivam ih na fitnessangelsima :) Što se novaca tice pitanje je koji je red velicine, kako se krecu cijene? Ako je cijena 500 kn onda je to problem, ali ako je 100 nije:) Sve je relativno. No dao si mi ideju svakako, hvalaWinkWink
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2013 at 09:37
Originally posted by fittyp fittyp wrote:

To ce ti znati onaj tko ti ga je prodao,ali moja pretpostavka je da je to obican whey,dakle onaj brzi.Njega možeš uvijek piti,ali ti najviše pomaže prije i poslije treninga.Naravno ne odmaže ni tokom dana ako ti fali proteina u prehrani,ali tu svi znamo da je pametnije zdrave proteine iz mesa,graha,soje koristiti,a whey samo ako ne uspiješ imati koji dan balans prehrane kao što želiš (ali ti i vecina ljudi ovdje to vec znaš


Pretpostavka ti je dobra Wink ali ne vidim razloga zašto ga se ne bi ubacilo u bilo koji obrok tokom dana - naravno, sa necim u kombinaciji, kao što su zobene npr., kao dorucak ujutro. I to ce usporiti njegovu apsorpciju, kao i vlakna, masti.... Wink

Sa ovim dolje se slažem (osim što nisam sigurna što mislit o soji ali dobro :)), trebalo bi gledat da se proteini osiguraju što više iz hrane. Jaja, meso, riba, mlijecni proizvodi....amaranth, quinoa....whey eventualno poslije treninga i ako prifali proteina, odnosno kao prakticna zamjena kad nam se neda drugo nosit sa sobom.

Sva druga trpanja, odmah nakon budjenja, prije treninga i to...po meni nepotrebno. Prije treninga pojedite normalan, kruti obrok i to je to. Drugo su nijanse i izbijanje para iz djepova Smile


Edited by Gym_girl - 28 Ožujak 2013 at 09:37
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2013 at 11:39
Originally posted by Lola_zgb Lola_zgb wrote:

Bebolina moram priznati da si mi favorit :) 
Zanima me u koje doba dana vježbaš, kad nadješ vremena uz klince? 
Ja sam si neku rutinu uspostavila pon, sri pet kad stariji ide na karate, ja u teretanu, no ovaj tjedan ništa od njegovih treninga pa sam i ja podbacila :(
Malo citam kak se muciš sa slatkim LOL
Zanimljivo ja od kada sam promijenila prehranu uopce nemam potrebu za slatkim (nadam se da se necu ureci). Inace sam ljubitelj cipsa, no ni to me ne vuce. 
Muce me treninzi zapravo jer se zateknem da lutam teretanom od sprave do sprave bez nekog reda. Nemam toliko znanja da si sama složim neki program, a decko u teretani je dosta zaposlen s privatnim treninzima. Uvela sam neku rutinu 15 min na traci i onda plank 30/30 6 rundi, pa krecem na sprave. Pa sam gledala extremove programe i onda pocela raditi cucanj s potiskom i dizanje bucica ispred sebe u kombinaciji 15 minuta naizmjenicno (od ovog nisam mogla hodati 4 dana! ). Tu sam se preznojila i imala sam osjecaj da sam stvarno nešto napravila. Ostali treninzi su mi tak Confused.
Naravno i rezultati su mikronski, valjda sam u mjesec i pol izgubila kilu i 2 cm u struku. Imaš kakav savjet?


Hvala lola Smile

S obzirom da ce se prije rezultati vidit kad si na defki, ja idem malim koracima i jako sam zadovoljna.

I meni je to posve novo, do sada sam uvijek bila u kcal deficitu i vježbala intenzivne treninge, i sada kako je ovo natjecanje krenulo trebala sam si sama složit program vježbanja a nisam znala kako, teretana nije dolazila u obzir jer je to prcvarnica s ne kompetentnim ljudima, odlucila sam istraživati i naišla na extremov program "Kucni trening za masu". 

Nekome je to dobar izbor nekome ne ali u svakom slucaju bolje nego P90x koji sam planirala.


Odkad imam djecu naucila sam da je sve u organizaciji, i sve stignem, sve, cak i više od prijateljica koje nemaju obitelj.

Svaki kucanski posao,  trening, svaka kava, sl.vrijeme...imaju rezervirano vrijeme za taj dan.

Moj muž nekad poludi na to, njemu je nezamislivo, ali tako stignem masu toga napraviti.

Uvijek vježbam dok su mi djeca u vrticu, ja sam na pola radnog vremena do pola12 tako da imam vremena do 3 kad idem po njih u vrtic. Kada su bolesni i ostanu doma onda vježbam dok spavaju. Ako pak ne mogu nikako taj dan odraditi trening onda taj dio odradim vikendom kada je poslijepodnevno spavanje. 

Ne znam koliko su ti djeca stara, moji imaju 2 i 4 godina (uskoro imaju rodj znaci skoro 3 i 5) i kad ne mogu nikako drukcije vježbam s njima...iako mi to nije to...


Ako nema nikog kompetentnog u teretani, vidi extremov program https://www.fitness.com.hr/mrsavljenje/savjeti/Izgubite-5kg-masti-u-5-tjedana.aspx i radi ga u teretani, ja po njemu planiram vježbati kad krenem na defku.

I da, prehrana ti je više od 60%. Ako si to ne posložiš žali bože svakodnevnih treninga Wink


Gymka i fittyp - ja unosim cca 150g proteina dnevno (imam 54kg...da,da,da dobila sam još jednu kg, ukupno 2 kgBig smile) i uzmem samo jednu mjericu wheya znaci sve ostalo iz mesa,posnog, tune i jaja....vrlo rijetko uzmem u jutarnjem šejku sa zobenima i jabukom a navecer (to sam do sada samo 2x) pola doze s 3 dcl vode i stevijom....to je bilo više da se zasladim time nego da zgriješim Tongue

Back to Top
Lola_zgb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 127
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lola_zgb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2013 at 12:38
Hvala ti na odgovoru :)
Moji su 3,5 i 6,5. Nije velika razlika od tvojih :) Ja radim puno radno vrijeme i to od 7 do 15. Bila mi je solucija da se dižem prije i vježbam, no ne mogu, slomilo bi me to. Pretprošle godine sam vježbala Insanity doma i prvi mjesec sam odradila super, a drugi nisam fizicki mogla. A zašto? Zato što nisam jela dovoljno, pa nisam imala snage. Sad je što se tice jela druga stvar:) Pazim što jedem, ne brojim kalorije jer nemam puno za skinuti, više se ucvrstiti. Voljela bi da na trbuhu imam samo kožuBig smile , no to sam valjda imala kad sam imala 50 kila tako da nisam baš sigurna LOL
Isprintala sam si extremov program, složila si sve u tablicu, pa mi je mali odlucio to izrezuckat malo i nacrtat pokoji detaljcic, moram ispocetkaWacko
I ja sam freak organizacije tako da mi sve štima uglavnom. Bacit cu se na taj program onda.  
Držim ti figeThumbs Up
Back to Top
ltina80 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ltina80 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2013 at 14:44
Bebolina pošto si radila i P90X te extrema koji je program bolji?
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2013 at 16:38


Originally posted by ltina80 ltina80 wrote:

Bebolina pošto si radila i P90X te extrema koji je program bolji?


Bok, prošlo proljece radila sam po programu P90X ali se tada nisam trudila biti u kcal suficitu, nisam mjerila koliko tocno P, UH i M unosim. Znam da sam jela i sirni namaz, raženi kruh, pržene ribe, cokolino...nisam unosila dovoljno proteina.....sad se dosta striktno svega držim. ali opet sam imala rezultata.

Sada unosim 200-300 kcal više nego što mi je TDEE, i isto imam rezultata, cini mi se da su bolji, jer i radim s puno vecim kilažama ali i imam podlogu od prošle godine.

Ne znam što bih ti rekla, extremov program mi je dinamicniji, na P90X ima puno više pauza i praznog hoda i ne vjerujem da cu ga ikada više raditi....samo ponekad napravim trbušnjake s tog programa.


Lola, sve je moguce, pa i ravan trbuh "samo s kožom i mišicima" Wink
Prvi korak je maksimalno srecena prehrana, drugi korak vježbanje Smile

Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2013 at 08:48

Ode moj godišnji.... 

Dva dana nisam vježbala, neorganizacija totalna Tongue
Kad radim puno bolje mi je sve složeno.


Jucer je bio post, bila sam na kruhu i vodi, danas sin ima rodjendan, sutra prejedanje na Uskrs...vjerujem da ce me to malo unazait...ali ajde....od ponedjeljka stezanje remena i strogo naprijed Big smile

Lijepo se napapajte i uživajte sa svojim najbližim. SRETAN USKRS!!

Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2013 at 14:30
Sretan Uskrs i tebi:)

moram rec da izgledaš super i da si moj favorit u natjecanju
držim fige da sve odradiš kako si planirala do kraja, a rezultati ce sigurno biti odlicni
Back to Top
rioso View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2013
Location: Osijek od 1982.
Status: Offline
Points: 386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rioso Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2013 at 20:52
Bebo, vjerovatno te nece unazaditi..gledaj na to kao na svojevrsno cikliranje, u prosjeku si  ?tu negdje? ;)

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 678910 15>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.