New Posts New Posts RSS Feed - Fit 2013. - bebolina
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Fit 2013. - bebolina

 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 15>
Author
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2013 at 08:26
Originally posted by Huremica Huremica wrote:

predobro izgledas!! Smile


Bas da super!! Pogotovo trbuh!!
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2013 at 08:32
Originally posted by bebolina bebolina wrote:



ja brojim sve, caki i onih par UH iz povrca!

A neki govore da se P iz voca i povrca ne bilježi (??) ali ja brojim i te proteine!


Gym girl - znaci da ne idem preko 200g proteina (4g po kg)



na defki bi se u pravilu trebali brojat uh-i iz povrca, samo ne ukupni uh-i, vec oni koju ostaju kad se oduzmu vlakna - uh-i iz vlakna se ne broje! Iako, prema mom iskustvu, cure rijetko kad pojedu toliko povrca da bi se tu skupila neka bitna kolicina uh-a :)

Ja ih do sada nisam brojala jer mi nije bilo toliko bitno ali na defki bi pripazila malo, pogotovo zato što sam sklona pojesti dosta :)

Proteini ulaze u ukupne kalorije tako da....možeš ih ubrojit samo imaj na umu da si potrebnu kolicinu osiguraš iz kompletnih izvora...a ovo što uleti, uleti..nece ti to bit neki znacajan broj..ja se ne bih puno zamarala time.

200g P? Big smile Što ce ti toliko? Nama ženama treba još i manje proteina. A i ja više volim racunat po lean masi. Koliko kg imaš sad?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2013 at 10:06
Super napredak!
LiveStrong
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2013 at 11:20
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

.......................................

200g P? Big smile Što ce ti toliko? Nama ženama treba još i manje proteina. A i ja više volim racunat po lean masi. Koliko kg imaš sad?


Ma krivo sam napisala, 200 Uh, na to sam mislila Tongue

Napisala sam vec da unosim od 200-250 g UH, 130-160g P, 40-60g M.

Znaci smanjim UH i povecam masti...da uh ne idu preko 200g a u kad ne planiram mogu ih spustiti na 150g??

A koliko imam kg....nemam pojma, vage nemam zadnje šta sam se vagala kod mame bila sam na 52, mislim da sam dobila kg.....


Cuj, ja moram brojati i kcal iz povrca jer ga dosta pojedemBig smile...u rucku znam pojesti 300gpatlidžana isto toliko i tikvica i eto ti 120kcal....+ malo manje za veceru i 200kcal iz povrca je tu Big smile

sad sam to dala za primjer ali ja zaista imam dane kad pojedem dosta povrca...


Jadna li sam kad krenem na defku....ajme ja sam tim koji cu se radije ubiti na treningu pa makar morala i 2x na dan samo mi ne uskracuj jelo Big smile


Huremica, davore i zika, hvala na komentarima...Hug



Edited by bebolina - 21 Ožujak 2013 at 11:22
Back to Top
rioso View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2013
Location: Osijek od 1982.
Status: Offline
Points: 386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rioso Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2013 at 22:44
Originally posted by Huremica Huremica wrote:

predobro izgledas!! Smile
 

Sve je receno! Smile
Back to Top
kika1111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 154
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kika1111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2013 at 15:45
Odlicno izgledas, kad bih ja uspjela izgledati bar priblizno kao ti kroz par mjeseci ja bih bila preprepresretna
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2013 at 09:21

Hvala svima na pozitivnom komentarima Hug


Odlucila sam, znaci još 2 tjedna sam u suficitu a onda od 8.4. krecem na definiciju.
Osim što uzimam whey, da li u tom periodu uzmem još nešto da mi gubitak mišica u kcal deficitu bude minimalan?


sada radim po extremovom programu za masu a kad krenem na definiciju onda planiram isto po extremovom programu  kako skinuti 5 kg masti za 5 tjedana.


Ali tada moram raditi s manjim kilažama ili?

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2013 at 09:33
ja na defki rokam samo po wheyu, piletini, ribi i bjelanjcima. Nije nuzno ici na manje tezine ne defki narucito sad kad si tijelo navikla na vece tezine. ionako ces na extremov program za defku,a on se uglavnom razlikuje od ovog za masu po tome sto ima vise visokointezivnog kardia
lijep napredak i genetika, sretno i dalje
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2013 at 11:17


Originally posted by bebolina bebolina wrote:

Ma krivo sam napisala, 200 Uh, na to sam mislila Tongue

Napisala sam vec da unosim od 200-250 g UH, 130-160g P, 40-60g M.

Znaci smanjim UH i povecam masti...da uh ne idu preko 200g a u kad ne planiram mogu ih spustiti na 150g??

A koliko imam kg....nemam pojma, vage nemam zadnje šta sam se vagala kod mame bila sam na 52, mislim da sam dobila kg.....


Cuj, ja moram brojati i kcal iz povrca jer ga dosta pojedemBig smile...u rucku znam pojesti 300gpatlidžana isto toliko i tikvica i eto ti 120kcal....+ malo manje za veceru i 200kcal iz povrca je tu Big smile

sad sam to dala za primjer ali ja zaista imam dane kad pojedem dosta povrca...


Jadna li sam kad krenem na defku....ajme ja sam tim koji cu se radije ubiti na treningu pa makar morala i 2x na dan samo mi ne uskracuj jelo Big smile


Huremica, davore i zika, hvala na komentarima...Hug





Sorry, nisam ti odgovorila na ovo Embarrassed

Gle, sve ti ovisi o tome gdje si postaviš kcal. Koliko otprilike sad ukupno unosiš?

Jer po ovim brojkama mi se vrtiš oko 2000, a to ti nije dovoljno ako misliš dobit, vidiš i sama da si u mjesec dana dobila tek 1 kg - znaci da si u premalom suficitu. Usput - na masi si, a ne važeš se i "misliš da si dobila kg?" cccccccc Tongue

Ne znam, možda si tako i htjela Wink Ali ako nastaviš istim tempom, neceš puno dobit u naredna 2 tjedna. Možeš ostat na istom ili eventualno par grama više nakupit, a to ti nece baš neku razliku donijet :)

Znaci - odredit kcal pa se igrat postocima.

Ako si na dane visokih uh-a na 50% recimo - na dane niskog unosa smanjih iš na 25-30%, a ostatak zamijeniš mastima, do ciljanog broja kcal. Ako proteine držiš na istom (iako ih ja znam i malo smanjit kod visokog unosa uh-a), i variraš uh-e, ostatak ti uvijek ostaje za masti.

Što se povrca tice - ne uzimaš cijele kcal u obzir jer dio tih kcal tijelo iskoristi za samu njihovu probavu, i vlakna odbijaš......

A s ovim uskracivanjem jela se slažem - me too, nocna mora Handshake

Ne znam baš da li ti je ovaj program najbolji izbor, extreme.......u biti, kako ti je trening izgledao cijelo ovo vrijeme? Koliko puta tjedno, koje vježbe, koje težine?






Edited by Gym_girl - 23 Ožujak 2013 at 11:20
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2013 at 15:12

Hvala avangarde Smile
Koliko max uzmeš wheya na dan (ja ponekad u dorucku i nakon treninga, se može i 3x, i za veceru??)


Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 



Sorry, nisam ti odgovorila na ovo Embarrassed

Gle, sve ti ovisi o tome gdje si postaviš kcal. Koliko otprilike sad ukupno unosiš?

Jer po ovim brojkama mi se vrtiš oko 2000, a to ti nije dovoljno ako misliš dobit, vidiš i sama da si u mjesec dana dobila tek 1 kg - znaci da si u premalom suficitu. Usput - na masi si, a ne važeš se i "misliš da si dobila kg?" cccccccc Tongue

Ne znam, možda si tako i htjela Wink Ali ako nastaviš istim tempom, neceš puno dobit u naredna 2 tjedna. Možeš ostat na istom ili eventualno par grama više nakupit, a to ti nece baš neku razliku donijet :)

Znaci - odredit kcal pa se igrat postocima.

Ako si na dane visokih uh-a na 50% recimo - na dane niskog unosa smanjih iš na 25-30%, a ostatak zamijeniš mastima, do ciljanog broja kcal. Ako proteine držiš na istom (iako ih ja znam i malo smanjit kod visokog unosa uh-a), i variraš uh-e, ostatak ti uvijek ostaje za masti.

Što se povrca tice - ne uzimaš cijele kcal u obzir jer dio tih kcal tijelo iskoristi za samu njihovu probavu, i vlakna odbijaš......

A s ovim uskracivanjem jela se slažem - me too, nocna mora Handshake

Ne znam baš da li ti je ovaj program najbolji izbor, extreme.......u biti, kako ti je trening izgledao cijelo ovo vrijeme? Koliko puta tjedno, koje vježbe, koje težine?


Gymka, 2x  krenem pisat odgovor i djeca me prekinu, zadnji put je bila kilometarska kobasa, aaaaaaaaa, vec sam zaboravila što sam te sve htjela pitat Dead


Ajmo ispocetka Big smile


Uglavnom sve piššam što pojedem ali npr evo danas za rucak sam imala pljeskavice koje moj brat radi, on je lovac i vecinom je unutra divlje meso....ali nemam pojma kako da sad to racunam, uz to sam jela kuhani krompir a za salatu grah s kapulom.....i sad ja sam okvirno uzela 600kcal za rucak i to pribrojim na kraju dana kalorijama ali danas necu imati tocan br.UH, P i M....ali uglavnom kalorijski sam uvijek oko 2400....

s obzirom da mi je TDEE 2200, možda da ova 2 tjedna pojacam do 2600 kcal??


To za povrce,  oduzimanje kalorija iz vlakna, mi je novost i nemam pojma oliko koje povr. ima vlakana....ali ne uzmem više od 200 kcla iz njega pa se necu time ni zamarati.


Kako je natjecanje pocelo mislila sam doa ce se javiti netko od trenera ali nije (i s razlogom, jer organizatori bi trebali da u slucaju prva 3 mjesta i za njih osiguraju nagrade....no dobro..). Meni je to posve novo prvi puta idem ciljano na masu i prvi puta sam ciljano na kcal suficitu. Uglavnom svi ti programi vježbanja se naplacuju a ja sam si dosta kupila utega, whey i nisam si mogla još i to priuštit.

I tako sam sama istraživala i naišla na extremov kucni program za masu. Najprije sam tjedan - 10 dana bila na P90X i onda sam krenula na ovo. 

Najprije da naglasim da vježbam doma, nema dobrog gyma u blizini a i zbog raznoraznih obaveza i djece ne stignem....ovo mi je najbolja opcija a i volim vježbati kod kuce Smile

Kao što sam rekla po extremovom programu sam samo sam si neke vježbe prilagodila.

Vježbam 4 - 5 dana (srijeda i nedjelja su slobodni a subotu ubacim trbušnjake i neki intervalni trening za guzu ali ne svaki puta)

Core mi je ucijek plank 4x 55/50 (s time da intervale sam povecavala i povecavam)

Nakon toga ombiniram upper i lower body density (chin i pull up, standing press (2x7.5kg), goblet squat (20kg), deadlift (20kg....mogla bih i više ali to mi je max utega šta imam), bench press (2x7.5kg ovaj tjedan povisujem na 2x 10kg), inverted row, reverse lunge (2x5kg)....to radim 16-18min kako koji dan bez pauze izmedju s tim da minutažu povecavam. I nakon toga kardio 9x 30/30 kombiniram burpess, high skip, bb thrusters (2x5kg), moantain climbers.

Nakon toga 2 x tjedno ubacim trbušnjake.


ovo što si napisala za Uh to se odnosi za sad dok sam još na masi...50%uh u dane kad vježbam, 25-30% kad ne vježbam?


Slušam te Smile, svaki savjet je dobrodošao Thumbs Up



Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2013 at 16:03
Meni je napredak jako dobar. Da si na puno vecem unosu, mislim da bi se samo dodatno zamastila. Osobno ne bi radila kardio još uvijek, sad, kako ti hoceš...
Koliko dugo ceš bit na masi nemoj gledat vremenski vec u ogledalo i kako se osjecaš, tj.do koje mjere si zadovoljna. Lako kreneš na pravu nakon ljeta.
Ženama je jaaaako teško doci do mišicne mase u ovako kratkom vremenu i na natural razini, tako da se nemoj bedirati je li dovoljno brzo ili ne.
Ove kalorije nikad nisam racunala, ali gledajuci unose makrosa, sasvim ti izgledaju dobro.
Ono što tebi treba su veci utezi i puuuno bolji trening!

Edited by zika - 23 Ožujak 2013 at 16:05
LiveStrong
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2013 at 16:55

Originally posted by bebolina bebolina wrote:


Želim utegnuto tijelo s mišicima koji se naziru Big smile
 

 Obujam bedara želim smanjiti, guzu takodjer i oblikovati!
Struk smanjiti za par cm, istaknuti trbušne mišice.
 
Ruke i ramena isto želim formirati, da se mišici nadziru!
 
 





Reci mi, koliko si ti blizu ovih svojih ciljeva? Ok, osim bedara koji ce se otopiti s defkom ;)
Jer ovako - slažem se sa zikom.

Ti vec sad po zadnjim slikama super izgledaš - izgledala si i na pocetku, mnogima bi to bio ideal bez potrebe za popravljanjem icega Wink Sad je samo pitanje - koliko je to tebi dovoljno? Ja znam da za mene osobno ovakav trening i opcenito treninzi koji extreme savjetuje nisu dovoljni. Dobri jesu, efekta imaju, za one koji žele takvu formu (a vecina ih želi) ali to nije niti nacin na koji ja volim trenirati, a  niti tako mogu doc do izgleda kojeg ja želim. Zato je prije svega bitno shvatit - di su tvoje granice? Smile

Ja bih ti isto preporucila vece utege i bolji trening + veci kcal unos ali moram uzet u obzir i tvoje želje. Jer ako ti ovim treningom polako ostvaruješ ono što želiš - prvenstveno ako ti gornji dio dobro napreduje i blizu si svoje vizije - onda ti i nece trebati puno više. Npr. za ramena kakva ja želim više mi ni bucica od 14 kg nije dovoljna Smile

Isto tako za kalorije. Jesi sigurna da si oko 2400? Jer si po tome trebala dobit i nešto više na kilaži. Anyway, možda bi ti i bilo lakše pratit tjedni unos, ne dnevni. Ovo što kažeš da ti nije uvijek lako procijenit kalorije - istina, ali ne moraš uvijek bit tocna, ne zamaraj se previše. Najlakše je uvijek držat istu hranu pa imat ciljan unos - ali za par nedefiniranih obroka nece svijet propast, uzmeš okvirno - uostalom, ako si na masi, malo viška ne smeta jako Wink A iako misliš da si pojela manje...pojedeš više pa opet ako si u plusu, koga briga, skinut ce se LOL Zato je na defki i preporucljivo jesti što je moguce cišce...tako je sve pod kontrolom, nema pogadjanja.

Dakle, da sumiram :) Pitanje je što tocno tražiš od sebe. Ali moraš biti svjesna toga, kao što ti je zika rekla - da nama nije tako jednostavno dobit mišicnu masu, pogotovo ako se u isto vrijeme trudimo ostat što mršavije jer se tako samo klackamo gore dolje. 2 mjeseca je premalo. Možda ne za neku prosjecnu, lijepu formicu ako nam je podloga dobra....ali za nešto ozbiljnije treba puno više vremena, težina i papice Wink




Edited by Gym_girl - 23 Ožujak 2013 at 16:57
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2013 at 19:04
[QUOTE=bebolina]

Hvala avangarde Smile
Koliko max uzmeš wheya na dan (ja ponekad u dorucku i nakon treninga, se može i 3x, i za veceru??)[QUOTE=bebolina]

ja uvijek u dorucku, u prewm (tu smiskam s posnim i sumskim vocem i ostavim u hladnjak na pola sata, njami :)) i kao pwm. Nekad mi se zna zalomit ako sam na poslu i ima 10 min pauze da ga popijem kao dio obroka npr. mjerica wheya s vodom, pola banane i 10ak badema

Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2013 at 21:03


Evo ovako nešto je zadovoljavajuce:

 



Ovakve ruke su mi ipak previše:


Ja ni ne ocekujem cuda za 2-3 mjeseca, jasno mi je da za to treba vremena pogotovo nama ženama, ali opet želim izvuci maksimum što mogu još ovo vrijeme.

Za trening...a znam da može biti bolji, da ima koja dobra teretana u blizini našla bi nekako vremena ali nema, u selendri živim i jbg Embarrassed
I trebaju mi teži utezi, znam i planiram ih nabaviti, ali tek na jesen jer sam se dosta istrošila sad kad je krenulo ovo natjecanje jer nisam imala ništa osim bucica...

Zato sam i planirala uskoro na defku (zapravo najviše zbog bedara Tongue) a onda od jeseni krenuti ozbiljnije s vecim kilažama.

Ili još 2-3 tjedna pojacat kcal i stisnut...ali opet šta mi vrijedi kad nemam teže utege Tongue



Za prehranu i brojanje kcal na tjednoj bazi, znaci danas mogu pojesti 2000kcal a sutra 2800....glavno da tjedan popunim s brojem kcal koje trebam unijeti??



Hvala vam na savjetima Heart



Originally posted by avangarde avangarde wrote:

[QUOTE=bebolina]

Hvala avangarde Smile
Koliko max uzmeš wheya na dan (ja ponekad u dorucku i nakon treninga, se može i 3x, i za veceru??)[QUOTE=bebolina]

ja uvijek u dorucku, u prewm (tu smiskam s posnim i sumskim vocem i ostavim u hladnjak na pola sata, njami :)) i kao pwm. Nekad mi se zna zalomit ako sam na poslu i ima 10 min pauze da ga popijem kao dio obroka npr. mjerica wheya s vodom, pola banane i 10ak badema


Znaci znaš i 3 mjerice na dan (dorucak, PMW + još jedan obrok ali ne uvijek)?
Da se ne predoziram LOL

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2013 at 22:02


Ok, trebaju ti utezi Big smile

Mislim, ajde, nisu uvijek bitne težine. Dobar se trening može napravit i sa manjim, bitno da je tenzija, odnosno da mišic osjeti taj rad. Tako da se sa ciljanim povecavanjem intenziteta, odnosno povecavanjem vremena u kojem je mišic pod tenzijom može napravit razlika. Ali opet, to ne može unedogled, pogotovo ako imaš ništa ili malo težina za dodavat. Zato je meni za neke sa vecim vizijama ovaj trening nedovoljan. Zapravo vidim da ti je trbuh najbitniji, inace biš stavila neke slike di su više ramena, ruke i ledja istaknuta Wink A za to ti i ne treba gym i ne znam kakve težine ;) Možda bi ti bilo dovoljno još par kilica utega za ovo što želiš - kako god, to ceš morat provjerit sama.


I po meni je onda bolje ne pojacavat kcal znacajno u ovoj situaciji - zapravo, ja bi još tjedan-dva možda nastavila ovako, negdje na održavanju ili samo lagano pojacat kcal i probat što je više moguce izvuc iz tih treninga. Samo je bitno da napreduješ!  Ne pratim ti ja baš njega, je to ovo ili? https://www.fitness.com.hr/blog/extreme_fitness/Bozic-je-uranio-ove-godine--program-za-misicnu-masu-od-8-tjedana.aspx


A onda nakon toga kreni na neku defkicu s tim da - ako misliš na ono 5 kg u 5 tj., otkud ceš skidat tih 5 kg kad si jedva 1 dobila? Big smile Šalim se, naravno da to ne treba bit 5 :) Ti biš se trebala isto sa nekim cikliranjem poigrat ja mislim, jer vec jesi u dobroj formi kako se to po slikama cini. A nemaš neku kilažu da ju skidaš, više je stvar viška masti.

Nešto tipa low/medium/high carb pristupa, pa cak i na masici, samo sa više high dana i naravno, više kcal.

Tako da se sad onda središ za ljeto, a od jeseni, kad sve skupiš, kreneš na masu, planirano, strpljivo i hrabro Big smile

Znam da znaš da je 2 mjeseca premalo vrijeme ali cisto da se ne opterecuješ da li si sada dobila dovoljno ili ne, jer nisi ako imaš ovakve ciljeve, nego da sad finiširaš najbolje što možeš, održiš tu formu preko ljeta i kreneš lijepo na miru, za svoj gušt ;)

Na tjednoj bazi si slažeš kako hoceš - odrediš si ciljani unos, ukupni od svih dana, a ostale dane možeš varirat - negdje više, negdje manje, glavno da si na kraju u željenom suficitu.




Edited by Gym_girl - 24 Ožujak 2013 at 07:45
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2013 at 08:04

Ne, po ovom treningu radim:

https://www.fitness.com.hr/blog/extreme_fitness/Kucni-trening-za-masu.aspx


Da meni je najvažniji trbuh Big smile, to mi je top, a odmah nakon toga izražena ramena,i ledja samo ne s previše naglašenim  trokutom, pa i noge samo s tanjim bedrima Tongue

Sad sam sve nabrojal, zapravo volim da se vidi da je to izvježbano tijelo Cool

A tko zna kako ja budem vježbala to ce se moj ideal postajati sve veci....toko to inace ide...prije mi je milo najvažnije ravan trbuh, e sad mi to nije dovoljno sada bi i plocice na njemu + lagano istakla mišice na cijelo tijelu....


Znaci vec sad da pocmem s cikliranjem, u dane ne treniranja smanjim UH, a inace da ih držim da istom nivou?

Onako kako si i rekla 50% u dane treniranja 25-30% kad ne treniram?
U dane kad treniram uvijek oko 50% tada ne cikliram?

Proteina mislim da uzimam dovoljno 2.5g po kg

Vidim sad da si napisala da bih se trebala poigrati s low/medium/high cikliranjem imaš kakav link da detaljnije proucim to...mislim mogu i googlat sama ali ako znaš neki "kratko, jasno, razumljivo" Big smile


Hvala na svemu!!



Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 15>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.