New Posts New Posts RSS Feed - FIT 2013 - kika1111
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

FIT 2013 - kika1111

 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 23>
Author
kika1111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 154
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kika1111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2013 at 12:24
Ma da, necu se zamarat. Kad smo vec kod mjerenja, imam 1 kg vise i 2 cm u struku manje od kraja natjecanja. Nadam se da je to kila gluteusa LOL
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2013 at 10:13
kakva je vaga? cesto neke mjere samo donji dio tijela odnosno gornji, ovisno gdje su elektrode.. u biti, ko sto ti je zika rekla nemoj se s time zamarat, jedinu razliku si mogla pratiti tako da si se mjerila i prije natjecanja i sad, onda bi vidjela razliku, to sigurno metar u ruke i svaki mjesec izmjeris i etoga
cookies are for pussies
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2013 at 09:28
Nemoj se zamarat bf-om, ogledalo ti je najbitniji pokazatelj gdje si i šta si...
LiveStrong
Back to Top
kika1111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 154
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kika1111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2013 at 08:25
Hvala na linku Tongue sad mi vise to ne izgleda tako strasno. Sad sam mjerila bf prema opsezima tijela i ispadne mi 22.7, to je bas velika razlika u odnosu na vagu a ni jedna ni druga metoda nisu tocne tak da se necu zamarat vise tim
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2013 at 06:24
koliko ja znam to i nije tako puno za žene, po nekoj tablici koju sma našao cure koje su na nivou fitness-a imaju od 21-24 posto masnog tkiva, inace žene imaju više esencijalnog masnog tkiva od muškaraca zbog razlicite gradje i usudio bih se reci uloge (trudnoca i poradjaj su ekstremni napori) tako da nemaš brige, još malo i na fitness nivou si :)

baci pogled na link Link
Back to Top
jeulz View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Travanj 2012
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 171
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jeulz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2013 at 04:38
Griješe od 2-8%
Back to Top
kika1111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 154
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kika1111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2013 at 21:40
Od mog frenda vaga kaze da imam 26,9 posto masti, ne znam koliko su te vage pouzdane, a to je bas dosta Confused
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2013 at 10:51
Originally posted by zika zika wrote:

Pa imam problema s ramenom odmalena, ali ako se pazi nema razloga zašto bi došlo do ozljede. Cuj, meni paše sjediti na lopti, a cure slobodno mogu izabrati što ce im više pasati, malo pohopsam usput dok je pauza
Pa lijepo nabacaj ko nabacaj stavila sam gore link. Super stvar!

Vjerujem da imas od malena problema s ramenima, ocito nesrazmjer zglobnih tijela , tanje i slabije tetive i sl. Takva je stvar i kod mene .
Kak nema razloga za ozljedu ako  svaki poktret s vremnom iritira i struze po tetivi......s vremnom moze doci do kronicne upale i ostecenja......kazem, moze, ali i ne mora, na svakome je da si odmjeri cost to benefit.
A sad nabacaj.......u posljednje vrijeme to je najzloputrebljanija vjezba u teretanama otkako je taj crosfit se pojavio,a s obzirom da se ta vjezba uci dugo, dugo to kaj gledam po teretanama i nema veze sa nabacajem, niti mu je svrha radjenja puno ponavljanja sa malim tezinama. Ti ocito radis nesto kao upright row koji preokrenes u nabacaj, jer kod  nabacaja se podizes na prste , odbijas sipku i povlacis ledjima,trapezisom , a ne vuces ramenima, te se zavlacis pod sipkudok ona jos ima putanju prema gore. Tak da ramena rade , ali ne u toj mjeri i u tolikom opsegu pokreta da bi ju se klasificiralo kao vjezbu za ramena. Iako u svakom slucaju ako nacin na koji ju radis ti daje rezultate i pase ti nema razloga da ne radis tako zato sto bi se ona trebala drugacije raditi . Cesto je bitnije  prilagoditstvari kako odgovara tvom tijelu.


Edited by The Phoenix - 07 Svibanj 2013 at 10:59
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2013 at 19:08
Pa imam problema s ramenom odmalena, ali ako se pazi nema razloga zašto bi došlo do ozljede. Cuj, meni paše sjediti na lopti, a cure slobodno mogu izabrati što ce im više pasati, malo pohopsam usput dok je pauza
Pa lijepo nabacaj ko nabacaj stavila sam gore link. Super stvar!

Edited by zika - 06 Svibanj 2013 at 19:09
LiveStrong
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2013 at 10:02
Zika, velis da imas problema s ramenom, pa zasto onda radis sve te vjezbe koje nisu preporucljive niti sa ljude sa zdravim ramenima? Potisci iza glave, triceps dipsevi na klupici i sl, sve vjezbe u kojem je rame u neprirodnom polozaju i nestabilnom ili gdje glava humerusa se "zabija" i struzete kljesti tetivu duge glave bicepsa i tetevi misica rotatorne manžete. Isto tako sjedenje na lopti prilikom izvodjenja vjezbi samo umanjuje ucinkovitost vjezbe za ciljanu misicnu skupinu (ukoliko ciljas na odredjenu) posto moras vrsiti extra stabilizaciju za vrijeme rada, sto smanjuje tezinu s kojom mozes raditi, dakle ispada da je ciljani misic u subliminarnom opterecenju, odnosno ispod pozeljne razine intenziteta , a i povecava rizik ozljede. Postoji toliko zamjena za te vjezbe tak da po meni nema smisla se sljepo drzati nekog programa, bolje gledati dugorocno, jer badava sve ak se ozljedimo.
Spominjes nabacaj kod vjezbi za rame, na koju vjezbu mislis posto je nabacaj olimpijska tehnika dizanja utega?
Back to Top
kokodak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kokodak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2013 at 22:04
Thank youHug
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2013 at 21:10
Super curke, bacite se na posao i rezutati ce sigurno biti vidjivi!

LiveStrong
Back to Top
kika1111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 154
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kika1111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2013 at 20:15
Ufff opet si mi dala posla Tongue hvala ti puno puno Embarrassed
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2013 at 20:05
hvala! :)
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2013 at 19:57
Što se ramena tice, to sam gore napisala neke, ali ponovit cu...
Recimo, raditi nabacaj u nekoj superseriji s lateralnim podizanjem u 5 serija, nabacaj 10 pon, lateralna npr.15 i zadnje ponavljanje do otkaza. Kod tog lateralnog je možda bolje raditi s manje kg, tipa 2-3kg u rukama jer da ne bi kasnije preforsirale rame, kad se jednom ozljedi, onda ga morate odmarat tjednima i nije vrijedno ozljede. Zatim, stojeci potisak šipkom, nisam nešto fan isto iz zdravstvenih razloga jer inace imam frke s ramenom, ali super pogadja; znaci šipka se digne iznad glave i spušta do razine ušiju (iza glave) i onda diže gore i tako 5 serija po 8-10 pon ce bit dovoljno. Onda uspravno veslanje šipkom možete raditi, laktovi idu prema van i visoko, ne skroz uz tijelo vec malo dalje jer inace ce vam se zglob na ruci muciti, on mora ostat ravniji, 3 serije po 10 je ok. Obavezno raditi za zadnje rame letenje bucicama u pretklonu; možete tako da radite sjedeci i stavite prsa na koljena i radite to letenje; a ok je i na kosoj klupici sjesti da se naslonite prsima na naslon i onda radite letenje. Možete radit to u superseriji i s face pulls, meni je to zabavno full I to je to što se ramena tice, nekih 5 serija po 15 ponavljanja to sve...
Prsa, pa njih odradim tipa na leptir spravi ili kak se vec zove (peck deck)i to u nekim superserijama s potiskom za prsa (na spravi isto), 3 serije po 12 pon. Isto taj nabacaj može bit ok uz to kad se radi, al onda ubacim malo i izbacaj, 3 serije 6-8 pon. Onda razvlacenja bucicama na ravnoj i kosoj klupi (isto recimo 3 serije po 12), možete i na kontrakosoj raditi. Sklekove raditi u 3 serije do otkaza... Bit ce dovoljno zbilja to.
Ledja, pa ugl.su mi najbitnije šipka, bucice i lat. Znaci na latu se dobro zagrijat kad se rade ledja, 3 serije po 15 pon povlacenje klasicno širi hvat, pa uski obrnuti hvat isto tako 15 pon. Onda radne serije povlacenje s vecim težinama.. Onda raditi veslanje u pretklonu šipkom u polucucnju (znaci šipka ide uz nogu, nije bitno kako se primi sprijeda ili straga, kako vam više paše, osobno volim straga jer više osjetim... hahaha al sam objasnila) i to može zasebno, ali i u superseriji s ovim uskim obrnutim hvatom na latu, 3 serije po 15 svako npr. Onda jednorucno veslanje nezaobilazno, to 3 serije, svaka ruka po 12-15, nemojte se bojat uzet malo teže, vucite iz lopatice taj uteg, ne iz ruke, ramena, ne treba ic previsoko lakat, toliko da osjetite zatezanje, mind-muscle, ponavljam. E, da, ok je i pullover bucicom, to je najs, 4 serije, 15 pon i dosta. Ugl.je to to... Uz obaveznu hiperekstenziju, znaci spustit se do dolje, uzet uteg ko može i dizat tijelo da bude u ravnini s podom, držat 5-10 sekundi i onda polako spuštaš dolje i tako 15 ponavljanja, 3 serije. To je cool skroz za donji dio ledja..ko hoce, može raditi i izdržaje po 30 sek, minutu par serija, ludilo kako steže, jedva se izravam haha, ali super oblikujete te mišice, inace sam slaba na njih kad se naziru. Takodjer i sjedece veslanje na latu je super za nas cure!
Zaboravila sam gore što se ruku tice, sad se sjetila, slobodno radite i propadanja za triceps, naslonit se na klupicu ledjima i stavit noge na povišeno, npr.steper i rokat do otkaza 4 serije.

Edited by zika - 05 Svibanj 2013 at 19:59
LiveStrong
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2013 at 18:15
Originally posted by kokodak kokodak wrote:

Originally posted by kika1111 kika1111 wrote:

A sta sa ramenima ledjima i prsima? Da te iskoristim do kraja kad vidim da imas volje LOL

Thumbs Upisto mislimoLOL


Hahaha

Daš prst, ode ruka
Može, napišem vam par smjernica uskoro, samo da si dovršim veceru
LiveStrong
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 23>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.