New Posts New Posts RSS Feed - bolovi u kralježnici
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

bolovi u kralježnici

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 13:13
@ivica: hvala ti, budem probala. :)
@zvonimir: haha, smanjila sam sad težine i malo modicirala neke vježbe da smanjim opterecenje na kralježnicu.
@XQ: skužila sam da ovaj trening za noge mogu raditi 1x u 10 dana bez posljedica, tak da bude sad valjda okej. :) al pazila budem na kralježnicu, znam da problemi s njom nisu bezazleni.
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 13:05
Trbušni i ledjni mišici drže kralježnicu na mjestu, ak ih baš ne vježbaš mogla bi poceti, a u suprotnom probaj smanjit kilažu malo ili odmorit od treninga neko vrijeme, jer mišice i definiciju ceš uvijek moc vratit, ali kralježnicu nikad..

I ja sam imao bol jedno 5-10 cm od vrata kad sam poceo vježbati jer su mi mišici bili omlohavljeni i sva težina je išla na kicmu, i nakon tjedan- dva je sve normalno pošto sam razvio mišice, ali ovaj donji dio me nešto poceo zezat jer ne radim baš previše vježbe za to.
Jedine vježbe koje znam, i koje mogu radit doma su 8 i 12, ali ih baš ne radim jer sam muško ( više ne mogu, nego što ne želim... valjda znate zbog cega , jednostavno dodje do boli u jednom dijelu tijela haha :)))) Nadam se da znate neku drugu vježbu kojom bi si mogao ucvrstit(donji dio ledja :D )
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 12:45
Jean više ti necu prodavati utege vidim da su ti se ledja iskrivila od bucica xD
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 11:55
Ove zadnje 3 vjezbe su savrsene za menstrualne bolove.. :D
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Ivica23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Rujan 2012
Location: Vinkovci
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivica23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 11:47

I meni se zna dogoditi da me bas boli u slabinskom dijelu nakon Crossfit treninga, ja si onda kad dodem kuci otvorim ove dvije slike i lagano radim ove vjezbe nekada s ponavljanjem i stvarno mi pomazu.

Vježbe za slabinski dio kralježnice



Edited by Ivica23 - 03 Veljaca 2013 at 11:48
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 11:35
hvala što si prebacio, tražila sam temu Zdravlje na forumu, ne znam kak ju nisam našla. :D
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 11:16
Ova tema je premještena u podforum - Zdravlje.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 11:13
postavila sam ovaj tekst na temu o bolovima u slabinskoj kralježnici, ali nitko nije odgovorio, a mene zanima ima li netko tko mi može reci o cemu se radi i mogu li kako sama sebi pomoci.
imam problem s bolovima u kralježnici. naime, kad radim trening za noge koji ovako izgleda (sve vježbe s utegom od 7-8kg) : 10 cucnjeva (dubokih), 8 bulgarian squatsa, 10 deadliftova, 10 lunge+twist u stranu - odradim takva 4 kruga. vec me prikraju pocne boljet donji dio ledja, nema šanse za za dva-tri dana ponovim ovaj dio treninga jer ne mogu, boli me. isto tako, ne mogu izvoditi vježbu podizanja kukova na jednoj nozi - osjecam pritisak u kralježnici nakon 10og podizanja. takodjer, boli me u tom dijelu kralježnice i nakon 7-8 pravih, muških sklekova. sklekove s nogama na povišenom niti ne mogu. inace nemam nikakvih drugih tegoba, imam 20godina, nemam prekomjerenu težinu, hodam svaki dan, vježbam redovito vec godinu dana.

Edited by Jean - 03 Veljaca 2013 at 11:13
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.