New Posts New Posts RSS Feed - Ratnicka dijeta
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ratnicka dijeta

 Post Reply Post Reply Page  <1 23456>
Author
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 19:04
pozz!
ja imam pitanje,citam tu o postu,pa me zanima.
ako covjek jede zadnji obrok ,npr,danas u 19h,a slijedeci sutra(drugi dan) u 11h ,jel se i to racuna ko post? (znaci 16h, ne jede)?
hvala!
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 22:58
racuna se
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 23:01
Onda sam ja na ratnickoj, a da toga nisam bila niti svjesna LOL
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 23:05
Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:

Onda sam ja na ratnickoj, a da toga nisam bila niti svjesna LOL


tu se sad spominje samo post
još ti malo fali do prave ratnice
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 23:06
btw. meni je markan rekao da ništa od moje ratnicke karijere dok jedem dorucak tako da sam odustala.

Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 23:11
Originally posted by Scarpetta Scarpetta wrote:

Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:

Onda sam ja na ratnickoj, a da toga nisam bila niti svjesna LOL


tu se sad spominje samo post
još ti malo fali do prave ratnice

e jbg sad...a ja misl'a da sam Ksena LOL
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2013 at 07:06
onda sam ja cijeli život na ratnickoj,uvijek tak jedem,i definitivno sam odustala od dorucka,jer mi ne ide!
hvala na odgovoru!
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2013 at 00:44
Eh, baba nisam ni primijetio pitanje. Razumna si žena, pa znaš da je to neka vrsta posta :) A da se pridržavaš pravila, koja namece bilo cija, dobra ili loša ideja, je besmisleno. Znanost se i ne bavi ovakvim stvarima, jer ne postoji dva metabolicki identicna covjeka, što od nasljednih faktora, tj genetike, što od epigenetike(utjecaja okoline i života na promjene), itd...pa bi morali imati milijardu smjernica i preporuka. Ma jedi kako odgovara tebi i tvom zdravlju. Netko ne može bez dorucka, netko bez vecere, netko bez više redovita obroka u toku dana, itd... Zato su mi genijalne preporuke "jedi zdravo", a što je zdravo za nekoga od 14 godina, za nekog 30 i 50,60 i dalje, za vrhunskog sportaša, za gojaznog koji ima hrpu metabolickih poremecaja, za nekog punog stresa, i slicno da ne nabrajam. Vec sam negdje pisao da samo sposobnost lucenja inzulina kod raznih ljudi može biti 1-10(podatak ako se ne varam iz oko 1950, od autora Biochemical Individuality), da o ostalo opet ne nabrajam. A mediji, marketing i prodaja dalje namecu isto za sve, moje je najbolje. Ja proucavam dijete zbog utjecaja na zdravlje,a stari frendovi iz sporta se smiju da sam lud što trošim vrijeme na to :) Bio sam u veljaci kao gost na veceri sa USA hrvackom reprezentacijom u HU, pola citatelja i "savjetnika" na forumu bi se križala da vide što su sve jeli i nadrobili, od masne hrane do cok. torti, pa na kraju palacinke za sve:), naravno sa zašecerenom coca-colom(ovo bi cak i ja zabranio :)) I ništa, vecina ih se može prijaviti na natjecanje za Mr Plaža, ako ne zbog mase, onda simetrije i dojma. Tako da nije sve dobro za svakoga, a niti sve "nedobro" nije loše za svakoga, puno toga ima mjesta za nekoga. Ne reklamiram takvu hranu, ali sam danas izmjenio mišljenje sa Gymkom o ciljevima te se sjetio ovog, sa smješkom. :) Možda netko pošalje protestno pismo, "kakva je ovo smece" prehrana :) Pozdrav iz zemlje za koju si rekla da si i njihove krvi, bar malo. iver

Edited by iver - 24 Travanj 2013 at 00:45
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2013 at 07:22
hvala,na odgovoru!
slažem se svime što si napisao,ali ljudi padaju na marketinške trikove.
imam i ja donekle znanja,radim u farmaceutskoj industriji, (25 god.),tak da si neki put mislim,kak bi mi bilo lakše,da ne znam to kaj znam.
ja sad znam kak dobro funcioniram,jer se i fizicki i psihicki dobro osjecam. a,ovo "jedi zdravo" je danas širok pojam,definitivno!
mislim da covjek mora biti širokouman,ništa ne uzimati zdravo za gotovo.
ja od kad znam za sebe,ne volim, ajmo to nazvati "preradjenu hranu".
svašta sam isprobala,ne dijete,nego nacin prehrane,vrijeme,doziranje,kalorije broji, ne broji,i došla do kraja eksperimenta.
inace,ja i živim po svoji nekim pravilima,tak da uvijek negdje "stršim"!
pozdrav i tebi,i zemlji mog podrijetla!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2013 at 09:27
iver Thumbs Up

O tome i je rijec, zato se i rade individualni jelovnici i treninzi. I zato meni padaju roletne sve više kada cujem razne savjete, koji možda vrijede za nekolicinu, a namijenjeni su svima. Nema toga. Vjerujte mi, neki ljudi ne mogu vjerovat koliko ja mogu pojest - i ne, ne "zdrave" hrane. Decko i ja smo glavni termiti za stolom, pogotovo za blagdane Big smile Pa ovi naši gledaju nas...pa tanjur...pa nas...pa tanjur....pa nikome jasno di to ide LOL
Da li bi neke stvari koje ja radim preporucila svima? No way. Vec samim pogledom na tip tijela mi je puno toga jasno. Masa, masa stvari se treba uzet u obzir i nema jednog najboljeg nacina, nema, tocka.

Zato i meljem toliko tu o tome...brdo ljudi se odrice bezveze, pogotovo ugljikohidrata. Pa nismo svi osjetljivi na njih! Vecina ih podnosi jako dobro, pogotovo ako intezivno trenira. Opet, ima onih koji ih jedva smiju pogledat ako žele održavat neku formu. Ima onih koji samo moraju ciklirat....
Iz krajnosti u krajnost, a najviše nas je u sredini. A cak i ti u sredini ulaze u teritorij namijenjen krajnostima...i gubi vrijeme, a i zdravlje.

I sav taj junk....je li zdrav, nije, koliko kvari formu...ne postoji jednoznacan odgovor.

Otvoren um i eksperimenti....da nije tako nebi nam bilo tako zabavno Wink




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2013 at 11:44
Back to Top
tyros View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Travanj 2010
Location: F.Benning/Bragg
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tyros Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2013 at 21:13
Neznam zašto bi se ovo zvala ratnicka dijeta  ali dobro :)))
SFC. tyros US SPECIAL FORCES ASSESSOR
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2013 at 08:08
zato djto su kao ratnici tako jeli prije ima u knjizi, mada je meni postalo jasno da ništa bez brojanja jer vidim na sebi da svaki višak tijelo pohrani :(, sad cu isprobat 16/8 (mada ce iše bit 18/6 sa brojanjem nutrijenata, cak sam rekao starcima da mi pogledaj koliko košta kuhinjska vaga XD, bez muke nema nauke
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2013 at 12:25
Je pogotovo kod endo,ja krenuo sa dosta ugljica,pa navuklo i vode dosta,sad smanjim ugljice a više unosim masti...
Back to Top
medenjara View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 34
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote medenjara Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Kolovoz 2013 at 23:09
vi koji ste probali jeste zadovoljni?

evo ja sam 3 i pol tjedna na dijeti i imam neke zakljucke slicne ostalima koji su ju probali, ali prije svega imam pitanja cisto radi provjere. znaci cilj je gubitak masnih naslaga.

- u post dijelu uzimam sirovo voce (najcesce bobicasto voce, sljive i breskve jer je sada sezona toga) te za rucak sirovo povrce (najcesce rajcica, kupus i paprika). sve je organsko iz domace proizvodnje. uzmem max saku orascastih plodova (bademi, indijski orascici i pistacio => napravim mix)
- pred kraj posta napravim insanity trening
- u vremenu hranjenja pazim da jedem sto bolje namirnice (piletina, posni sir, jogurt, tuna, grasak, mahune, brokula, spinat... naravno ne sve odjednom :D ). napomenuo bih da ne mogu jesti duze od 2, 2.5 sata jer budem sit i zedan kao pas pa onda locem vode prije spavanja :P
- unosim u toku dana cca 3 L vode

da li je u redu ovo?

Edited by medenjara - 06 Kolovoz 2013 at 23:10
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 22:58
ja sam misljenja da tokom dana treba unositi whey ako ne zelimo gubitak misicne mase...i tako i radim...

ujutru ne jedem nista, tokom dana popijem whey(30g) sa vodom, i narandzu ili jabuku, mada vise volim
nesto orasasto jer mi voce otvara apetit. Pijem cajeve, a oko 2 popijem kavu, jer imam nizak pritisak cesto,
pogotovo ako ne jedem.

Navece pojedem prvu polovinu prije treninga, poslije treninga drugu polovinu, jos sam na fazi navikavanja,
ali ono sto sam primjetila je da tokom dana nisam umorna.

praticu rezultate, nadam se da ce ih biti...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.