New Posts New Posts RSS Feed - Ratnicka dijeta
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ratnicka dijeta

 Post Reply Post Reply Page  <1 456
Author
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 12:44
A vidi,meni pola kile salate nije puno,ipak imam skoro 2 m i 97 kg,danas nisam trenirao,kad budem trenirao budem uzimao 15 g wheya prije i 30g poslije treninga a ovako u dane kad ne treniram budem uzeo ili svježi sir,ili orašasto kao mali obrok,inace idem spavat oko 8-9 a budim se oko 4,pola 5...
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 11:50
prvo pitanje je kad ideš spavati jer je glavna stvar kod ove dijete uspostavljanje ustaljenog ritma organizma koji ti odgovara?

u principu ako ne treniraš prijepodne ne bi trebao unositi proteine tokom dana (eventualno u obliku nekog probiotika citaj jogurt, kefir, kiselo mlijeko)

tu nema brojanja kalorija (bar ja ne brojim) jer se jede dok nisi sit i zadovoljan i tako znaš da si unio dovoljno za održavanje i eventualno skidanje masnih naslaga

imaš prozor od 4-6 sati tokom kojeg jedeš i obroke bi trebalo podijeliti na više malih ako stigneš jer je tako lakše na organizam

znaci pocneš sa malom ili srednjom salatom (mislim da je 500 grama previše ja to ovako od oka spremim) pa napraviš pauzu od 20 minuta i onda pojedeš proteine sa kuhanim povrcem i pri cemu porcija treba biti tolika da budeš sit, ako ti se jedu uzmeš neki UH kao desert ali prirodan uh tipa banana, može i cokolada ali sa što vecim postotkom kakaa da nema puno rafiniranog šecera (možeš jesti i rižu skupa s proteinima al nemoj pretjerati), i poslije toga se napij vode koliko ti je potrebno

ako se tokom prozora u kojem jedeš (citaj sat ili 2 kasnije) ponovno osjetiš glad opet jedi po istom principu (omlet je izvrsno rješenje samo dodaj u njega paprike i nekakvih zacina)

kod mene ti to ovako nekako izgleda

treniram popodne i pola sata poslije treninga pojedem recovery (jucer je to bilo mala banana i 3 cijela jaja) onda sam za nekih 45 minuta pojeo svoju salatu i poslije toga (pauza je bila onoliko koliko mi je trebalo da spremim sljedece jelo) sam ispekao 3 fileta bijelog mesa i hrpu mrkve i dodao uz to cikle, domaceg maslaca od kikirikija i nekih homemade pereca od domaceg sira dosta nemasnog, domaceg maslaca i brašna) i kao desert sam pojeo 3-4 kolaca (još mi je ostalo od neke fešte)

osjecao sam se sito ali me nakon nekog vremena opet ulovila glad pa sam pojeo domaceg sira i s njim pomiješao kiselo vrhnje i onih istih pereca i još koji kolac za desert i napio se ciste vode

ne znam koliko je to kalorija ali kasnije nisam mogao zaspati i pojeo sam još malo kolaca i popio vode i onda zaspao

jucer sam pojeo tako puno jer sam odradio dosta jak trening pa sam i više jeo jer mi je tijelo tražilo danas kad ne treniram ce taj obrok vjerojatno biti puno manji jer se prije osjecam sit


inace dan pocinjem sa zelenim cajem s limunom i tokom dana popijem 5-6dcl "zelenog" soka u koji stavim narancu, zelenu jabuku, 2 kiwija i koji list zelene salate (planiram malo i blitve kad uovim neku dobru u šopingu i eventualno koji list neke duge zelenjave)

ako tebi odgovara ovaj tvoj jelovnik tako jedi ali tijelo ce samo tražiti ako mu nešto nedostaje i slušaj ga

pozz

edit: zaboravio sam ti reci da uz sve to tokom dana popijem oko 3 litre i ponekad si uzmem nešto orašasto pa pojedem šaku tokom dana (vrlo dobro pomaže kod jake gladi uz koju cašu vode)

Edited by Markan1989 - 31 Sijecanj 2013 at 11:53
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 11:37
Danas krenuo sa provodjenjem,budim se oko 4 ujutro jer ujutro ucim i imam nastavu.oko 10 sati sam pojeo 200 g zrnatog sira sto je oko 150 kcal,za veliki obrok planiram unijeti oko 2400 da bi bio na odrzavanju pistojece mase,da li je ovo ok za jelovnik,oko 500 g mijesane salate,400g piletine i 5 zjaja kao omlet,100 g rize i za desert oko 200g integralnog tosta sa mjesavinom wheya i kazeina i 25 g crne cokolade,prema izracunu ispada oko 2400 a s obzirom da je iz dosta dobeih izvora valjda moze proci...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 456
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.