New Posts New Posts RSS Feed - Koji whey?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Koji whey?

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Koji whey?
    Posted: 23 Listopad 2013 at 07:47
od njih obicno nemam upita pa ono hehe
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2013 at 00:27
@scarpeta, jasno, vidim i promjenu :) Ma da, svi su savjeti uglavnom za uravnoteženu prehranu, ali veliki dio ljudi ne razlikuje nutrient i hranu, pa netko pocne sa 1 zamjenskim obrokom samo whey, pa netko procita i uzme 2 takva obroka, itd...Nemam ja ništa protiv da ih netko pije, ali i za kolicine treninga vecine koji dolaze po savjete ovdje je uravnotežen obrok više nego dovoljan. A u raspravu koliko je kome potrebno i ne bih ulazio, jer ce opet netko procitat neko istraživanje banalizirano na prosjeku, i radjeno na pojma nemam kome, bez imalo personalizacije, što se ionako najbolje odredjuje detaljnim pracenjem, a vecina ne zna ni svoju nemasnu tjelesnu masu, osim par izuzetaka. Osim toga, i za ljude u deficitu se spominje gubitak mišica, a ne cini se razlika izmedju mišicne mase i mišicnih vlakana, a mladji ljudi u ne predugom deficitu baš i nece izgubiti vlakna, pa ih relativno lako hipertrofiraju opet kad se vrate na normalni režim prehrane. . . @Markane, tako nekako, osim ako vec nije bodybuilder sa velikom hipertrofiranom masom :)
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 23:08
@iver sve stoji što kažeš naravno, mislila sam samo da ti može olakšati zbog vremena, posla, nošenja obroka..... i sl kao jednostavni dodatak.
Sad kad citam svoj komentar vidim da to ne piše ali nekako podrazumijevam uravnoteženu prehranu sa svim potrebnim nutrijentima prije i poslije, a whey samo dodatak koji ti povremeno olakša život (bar meni)
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 22:26
odsad kad mene pitaju koji whey kupit ja kažem da kupe meso :D
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 21:57
hej, hej cure i decki, polakše malo :) Whey protein je dodatak prehrani, na novohrvatskom "suplement", a ne zamjenski obrok... Možda medjuobrok kao shake sa npr vocem, mladim sirom, zobenim, itd... I da ne miješamo pojam tj naziv makronutrienta sa namirnicama. . . @biankoneri, ako nisi imao kompletan obrok prije treninga, a cilj ce ti biti dobijanje mišicne mase, popi ga poslije treninga, pa poslije pojedi nešto. Konzumacija samo 1 makronutrijenta nije dovoljna za regeneraciju. A ako ti je primarni cilj skidanje kilograma, a ocito si pocetni vježbac pa volumen tvog treninga i nije nešto, i ako ne radiš trening na prazan želudac - npr ujutro, rekao bih da ti uz normalnu prehranu whey nije potreban. I posebno i kod topljenja masnog tkiva, pa raznih procesa u tijelu pri tome, trebaš i mikronutriente koji su katalizatori raznih procesa u tijelu. No vecina pobjedjuje pa ceš raditi što hoceš... :)
Back to Top
biankoneri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote biankoneri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 21:33
hvala scarpetta na pomoci i ostali naravnoTongue
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 21:27
Može biti medjuobrok, možeš ga dodati u zobene ili svježi sir i razne druge kombinacihe.
Najbolje da ga uzmeš nakon treninga, a u drugim dijelovima dana kombiniraj kako ti najviše odgovara i kako ti fali proteina u obrocima.
Ne moraš se opterecivati vremenom, ja dnevno 1 do 2 mjerice pojedem. Iza treninga uvijek i kad mi fali proteina u obroku (ujutro, popodne, navecer svejedno je... ako ti je jelovnik posložen koristiš ga kao dodatak i pomoc (finu:))
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 20:51
Originally posted by biankoneri biankoneri wrote:

krivo sam pitanje postavio,znam da je zamjena za obrok,nego kod nekih piše da se uzima u juto i poslije treninga, a pošto ja treniram stalno u jutro,uzmem odmah poslije treninga i zanima me dali ga mogu uzeti navecer prije spavanja koji put ili po noci na poslu ako me uhvati glad?


ako misliš da ce te sam whey s vodom zasititi i zamjeniti normalan obrok cisto sumnjam... možda da ga piješ s mlijekom i zobenima ako tražiš visokoproteinsku zamjenu za kruti obrok.
Never give up
Back to Top
biankoneri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote biankoneri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 20:46
e da,jel ja njega moram obavezno u jutro popiti kad nemam trening ili ga mogu popodne ili kao veceru koristiti?
Back to Top
biankoneri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote biankoneri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 20:41
znaci da uzmem 100% whey gold standard od OPTIMUM NUTRITIONA.,uzmem ga poslije treninga i koji put navecer npr kad radim nocnu,a u danima kad ne idem na trening uzmem u jutro umjesto obroka
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 20:21
Možeš, naravno
Back to Top
biankoneri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote biankoneri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 20:19
krivo sam pitanje postavio,znam da je zamjena za obrok,nego kod nekih piše da se uzima u juto i poslije treninga, a pošto ja treniram stalno u jutro,uzmem odmah poslije treninga i zanima me dali ga mogu uzeti navecer prije spavanja koji put ili po noci na poslu ako me uhvati glad?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 19:56
Originally posted by biankoneri biankoneri wrote:

jel mogu njega uzimati kao zamjena za obrok?

TO i je zamjena za obrok :D Ako ti fali proteina uz nejga onda dodaš whey :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
biankoneri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote biankoneri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 19:48
jel mogu njega uzimati kao zamjena za obrok?
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 15:06
ako imaš novaca mislim da je najbolje uzeti
100% whey gold standard od OPTIMUM NUTRITIONA.




                




Edited by zeusko87 - 22 Listopad 2013 at 15:07
Never give up
Back to Top
biankoneri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote biankoneri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2013 at 22:03
ajmo ljudi koji whey da uzmem onda???bila placa napokon...
znaci u fazi skidanja kila sam pa mi treba normalno poslije treninga i ako može kao zamjena za obrok
hvala,hvala,hvala
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.