New Posts New Posts RSS Feed - lifestyle
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

lifestyle

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
milicica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Studeni 2012
Location: srbija,nis
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote milicica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: lifestyle
    Posted: 27 Studeni 2012 at 13:07
pozz svim iskusnim uciteljima sa ovog foruma!!! jednom recju fantasticni! Clap
31 god, 168 visoka , 55 kg..naravno zelim da smrsam nekih 4-5kg. Oprostite ako sam se prijavila na pogresnoj temi (slobodno me prebacite u temi u kojoj bi se trebala naci)..Da ne duzim..problem se pojavio pre 10-ak godina kada je proradila stitna zlezda , za mene i ne toliki jer sam pomocu iste uspela da se odreknem sve lose hrane, te kako sam i sama po prirodi jako tvrdoglava i principijalna uspela u potpunosti da se izlecim. Od 2000 god. nikada ali nikada (cak ni krisomLOL) nisam do dana danasnjeg pojela testa (pice, pite, peciva..)slatkise, przeno, pohovano, grickalice, sokove, masnu hranu. I gde god otisla bila sam odlucna u onom ne hvala ja to ne jedem!!! Sto se vezbanja tice jednostavno mi prija brzo pesacenje, automobil za mene ne postoji, bicikla ..znaci neke aerobne aktivnosti koje meni prijaju. E sada tu nastaje problem..ja mislim (ispravicete me ako gresim) da me je takva jednollicna ishrana dovela do problema koji je kulminirao ovog meseca operacijom debelog creva (tacnije slaba i neredovna ishrana su doveli do zacepljenja u debelom crevu -izostanak stolice po mesec dana, gasovi od kojih sam bukvalno padala u nesvest) gde se isto presavilo i probilo mi trbusnu maramicu (a godinama sam mislila da je cir, zeludac). I naravno promena ishrane - gde secere ne smem ni u kom obliku, (za one koji imaju istih problema) seceri zatvaraju, spanac, brokuli, svo zeleno povrce puno gvozdja je problem za neredovnu stolicu..Zaboravila sam da napisem moja ishrana - mlad kozji , kravlji sir, posni sir, jogurt, badem, semenke bundeve, piletina, curetina, riba, salate, voce..I pazite sad- ne smem sargarepu, celer, cveklu, brokule, karfiol, pecurke,zeleno povrce, sto je najgore hranu koju ne konstatujem itetako pocinje da mi se jede neverovatno!! Sramota me je da pricam, i pored citalackog iskustva koje imam u vezi prehrane znam da negde gresim , mozda sto nemam dovoljno obroka..ja se ugojila!!i strasna je depresija kada pojedete nesto normalno i pocne stomak da boli i duje se kao da sam u devetom mesecu trudnoce pa pravac bolnica...nervoza, tuga, bes..Podizanje bilo cega teskog mi je zabranjeno do kraja zivota, krenula bi sa vijacom da pokusam..pesacenje je i dalje tu..Zaboravila sam da napisem da od skora posle aktivnog posla prebacena sam na vrlo pasivno- stolica 8 sati, fuj...
Ono sto ja zelim je da malo diskutujemo o mom nacinu ishrane tj. znam da ce te naci ono sto ja trazim a ne vidim..gresku u ishrani. Ja rekoh da ne duzim Wink Oprostite na opsirnijem postu..Sigurno sam mnogo toga zaboravila da napisemLOL
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2012 at 13:09
Pozdrav i dobrodošla!

Visoka si 168cm i imaš 55kg...i ti bi još mršavila 5kg? Shocked Shocked


Edited by Slavonka23 - 27 Studeni 2012 at 13:09
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
milicica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Studeni 2012
Location: srbija,nis
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote milicica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2012 at 13:13
hvala na brzom odgovoru, jednom recju izgledam kao etiopijski bilderEmbarrassed ja bi ako mozeHug obzirom da vas citam po celi dan smatram da cete mi biti neverovatna podrska makar i ne smrsala (sala)
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2012 at 13:15
isto pitanje, 168 i 55kg??????????
mislim,ja sam 164/56
zakaj bi ti skidala kile?
Back to Top
milicica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Studeni 2012
Location: srbija,nis
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote milicica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2012 at 13:19
jednostavno se sa ovih +5 ne osecam prijatno u svojoj kozi, plasticno objasnjeno kada mrsavim ode i taj grozni stomak ne mogu parcijalno mrsaviti, ma i sa kilogram manje mislim da bi bio manji, los je osecaj kada ne mozes da obuces nista osim siroke suknje jer sve sto me steze pocinje da boli glupavi stomak (operacija je vrsena preko pupka) nadam se da me kapirate
Back to Top
milicica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Studeni 2012
Location: srbija,nis
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote milicica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2012 at 13:26
da ja napisem odprilike kako izgleda moj jelovnik ovih dana , sigurna sam da ce te me korigovati
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2012 at 13:28
To neceš riješiti mršavljenjem...zar zaista želiš biti hodajuci kostur?

Napisala si da se zdravo hraniš...onda se drži i dalje toga, ali ubaci vježbanje.. ne samo hodanje itd. nego vježbe snage. Jer ti definitivno ne trebaš mršaviti, nego se samo oblikovati.

I da, slobodno nam napiši kako izgledaju tvoji dani Wink


Edited by Slavonka23 - 27 Studeni 2012 at 13:29
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2012 at 13:30
mislim da ovdje treba jedan strucnjak,jer ti imaš dosta zdravstvenih tegoba
mislim na operaciju,i ne smiješ dizati ništa teško,ne znam
Back to Top
milicica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Studeni 2012
Location: srbija,nis
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote milicica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2012 at 13:30
ono sto ja mislim je da se i zdravom hranom moze ugojiti, stoga je moja zdrava hrana verovatno nepravilo rasporedjena..sta podrazumevas pod vezbama snage, laik sam za iste pa moram pitati, napisala sam gore da su mi vezbe sa teskim opterecenjem, npr. duzim skakanjem striktno zabranjene
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2012 at 13:38
Onda bi se trebala konzultirati sa lijecnikom što smiješ,a što ne. Za tebe teško opterecenje može biti 20kg,dok za nekog drugog ni 50kg nije teško..a ti možeš raditi i sa 5kg..to bi trebala vidjeti sa lijecnikom. Ako te rez još uvijek boli, bilo bi dobro malo se strpiti da to sve prodje...ali svakako se još konzultirati sa lijecnikom.

Edited by Slavonka23 - 27 Studeni 2012 at 13:39
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
milicica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Studeni 2012
Location: srbija,nis
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote milicica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2012 at 13:41
baba 44 - ono sto su mi rekli u vezi ishrane je upravo ono sto i jedem samo mislim da ja tu gresim..
tipa ustajem u 6,30 radim od 7,30 pesaka na posao..doruckujem u 10- jogurt sa ovsenim ili speltom 2,3 kasicice , sir + bademi (koje jedem u vecim kolicinama) ili ponesem sa sobom sejk (crveno voce +jabuke+ovas+jogurt smesano u multipraktiku) u ovome bi se udavila..ili tunu sa sirom , belo meso ili curecu sunku + malu mocarelu..rucak izmedju 16-17h sve ovo ili mesam tunu , sa pecenom suvom paprikom + peceni susam + posni izmesano u m.praktiku sa dosta salate zelene ili koje vec, ili skuvam karfiol pa u istom pomesam sa posnim susamom i bademima, crvenom paprikom (kao pire..) i tako se ja dragi moji u ta dva obroka natrpam i patim do sutradan naravno opet creva..pijem kafu bez secera, donat mg obavezno, cajeve..moram priznati da mi nedostaje nesto slatko sta god da je..zato zvacem zvake (i njih ne bi smela) kao nenormalna...desi se da nekoliko nedelja jedem samo proteine bez mlecnih proizvoda, naravno sada mislim da se od istih gojim kao i od badema, pa me cak i voce goji..i tako ide moj zacarani krugSmile
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2012 at 13:43
Imaš samo 2 obroka dnevno? Poslije 17h ništa ne jedeš?
Pa nije ni cudo što te boli... s obzirom na tvoje probleme trebala bi rasporediti  barem 4 manja obroka.
Sve skupa je to premalo hrane. 


Edited by Slavonka23 - 27 Studeni 2012 at 13:43
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
milicica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Studeni 2012
Location: srbija,nis
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote milicica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2012 at 13:46
5kg je prihvatljivo Smile operacija je bila avgusta ove godine, rez boli na promenu vremena..znas to unutar mene je kao nit koja spaja trbusnu maramicu sa crevom..stoga se ne bih izlagala nekom velikom opterecenju, volim ja neke aktivnije vezbe..necu zuriti..sta mislis koliko ce mi preskakanje vijace biti od koristi, oprosti mi ako postavim jos milion glupih pitanja, ali moram pitati
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2012 at 13:48
Pa iskreno, nisam sigurna koliko ti je pametno u ovom trenutku preskakati vijacu... znam kad je djed operirao crijeva (isto nešto slicno kao ti) nije smio previše trckarati,skakati i tako to...
Ali inace, vijaca je super...
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
milicica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Studeni 2012
Location: srbija,nis
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote milicica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2012 at 13:51
jutros sam recimo pre nego krenem pojela malo rucka od juce posni+tunjevina, zatim pesacila dosta i to namerno brzo pa sporo do 12 pa jela curecu sunku 100g+mocarelu 100g..e sada planiram da oko 16h jedem pilece cvarke + zelenu salatu ..i problem je sto mi se posle toga uopste ne jede..sta mislite da li da nastavim sa svojim vocnim sejkovima ujutru,i vratim bademe u ishranu (za mene je malo 30 g.) mozda mogu da popijem koji sok (iako ne pijem) popodne, sve sama pravim 
Back to Top
milicica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Studeni 2012
Location: srbija,nis
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote milicica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2012 at 13:53
Probacu veceras pa cu javiti kako javiti kako je bilo..pa moram ja njega pobediti dosta me je mucio,..i vama dvema Hvala od srca, trudite se oko mene thanks a lot
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.