New Posts New Posts RSS Feed - Sa cime jedete posni sir?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Sa cime jedete posni sir?

 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 8>
Author
tortica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tortica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2013 at 21:05
Originally posted by Zvonimir Brle Zvonimir Brle wrote:

ma ja ne jedem posni nemam toliko para , evo baš danas sam kupio pa da vidim hoce li 1 ili 2 dana trajati xD


preko cega se onda puniš proteinima? dosta mesa?
I najduži put pocinje prvim korakom
Back to Top
tortica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tortica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2013 at 21:07
Originally posted by Aria Aria wrote:

Originally posted by tortica tortica wrote:

kupujem slavonku u kauflandu. još mi se nikad nije dogodilo da sam kupila pokvareni ili da se pokvario dok je bio otvoren. ili ne znam da sam jela pokvareni


Pogledaj malo bolje, kako kaže Lolita teško ih je uocit ali postaneš expert.

evo, baš kupila danas. sutra cu ga otvoriti i dobro prouciti. a valjda bih po okusu skužila da je pokvaren. a zaista mi se nikad nije dogodilo. a ovaj dukatov ili standardov, pa to je strašno! uvijek ima grozan okus
I najduži put pocinje prvim korakom
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2013 at 23:34
Originally posted by tortica tortica wrote:

Originally posted by Gabrijel7 Gabrijel7 wrote:

Ja odustao od posnog...samo domaci kravlji, a tolko je fin da ga mogu jesti samog...

al sjecam se jedne kombinacije koju sam jeo dok sam mazao po posnom, pa da nekako prekrijem uglvanom nebas fin okus..

salata od jaja (2 kuhana jaja, malo luka, maslinovog ulja, malo octa) i u to umjesam 150-200g posnog i bila mi je super kombinacija


prošli tjedan sam si kupila 1 kg domaceg kravljeg za 15 kn. okus je bio fantastican, mogla sam ga jesti samog bez problema. prekjucer sam kupila ono smece standard jer sam žurila i nisam imala vremena do neke druge prodavaonice. jedva cekam da ga pojedem. užasan je.

šta misliš koliko ima proteina taj domaci?

usput, probala posni s rogacem. nije mi baš neka kombinacija. i malo me zacudilo što na rogacu piše da ga se smije držati otvorenog do 3 dana! cemu to? zar to nije nešto sporo pokvarljivo?


Opa, jel taj domaci s placa? Nemrem vjerovat da je kila samo 15kn!
Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren.
Back to Top
tortica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tortica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 16:21
je, kupljen na tržnici!
I najduži put pocinje prvim korakom
Back to Top
adatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote adatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 16:35
da li je taj domaci masniji? jer ovaj kupovni vidim sastav i malo masti ima,vjerovatno je domaci masniji?
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 16:41
Mislim da domaci ima 15-20% mm
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 17:50
ja imam srecu da starci od cure imaju par kravica pa njena mama pravi domaci sir...masniji je, posto je i domace kravlje mlijeko masnije nego kupovno...

razlika u masnoci nije tako velika, nemogu sad tvrditi koliki je to postotak al vjerujte zato je velika razlika u kvaliteti, jer u kupovnom ima sveg i svaceg, i mislim da bi vam to trebal biti bitnije ;)

Back to Top
Nickylii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 371
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nickylii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 20:09
Evo, ja probala posni sa šumskim vocem, predobro je.
Šteta što prije nisam znala za to :D
Policija trenira strogocu - da ne bude sve kako ja hocu!
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2013 at 08:15
inace domaci sir je puno bolji od kupovnog jer su kupovni vecinom prah i voda, ako poznajete nekoaa da proizvodi njemu se ne isplati ostavit ga masnim jer nema od cega vrhnje napravit, samo ga pitate da ga jako iscijedi aono maasti što ostane je ionako za P+M obrok tako da ne smeta jer ako je domaci ta mala razlika u masti vam apsolutno ništa ne znaci :)
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2013 at 21:01
ja vec 6ti dan u lidlu i nemaju posni (Milbonin) kao svaki dan ga ocekuju a možda su ga i povukli!??!! zna li tko šta o tome?? on mi je najfiniji i najjeftiniji!!
Back to Top
tortica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tortica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2013 at 15:10
bila i ja neki dan u lidlu i baš se cudila što ga nemaju...
I najduži put pocinje prvim korakom
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 00:52
neznam dali je vec netko spomenuo (isprika ako je), al ako je nekom jako bitno koliko proteina dobiva iz posnog, samo da velim da Zdenka posni na 100g ima 19g proteina
Back to Top
bucka1990 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bucka1990 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 06:25
Originally posted by Markan1989 Markan1989 wrote:

inace domaci sir je puno bolji od kupovnog jer su kupovni vecinom prah i voda, ako poznajete nekoaa da proizvodi njemu se ne isplati ostavit ga masnim jer nema od cega vrhnje napravit, samo ga pitate da ga jako iscijedi aono maasti što ostane je ionako za P+M obrok tako da ne smeta jer ako je domaci ta mala razlika u masti vam apsolutno ništa ne znaci :)


Znaci umjesto posnog bez griznje savjesti papam domaci?
Ja imam tetu sto nam svaki tjedan nosi sir i vrhnje, pa sam mislil i ova kupovati posni, al ak jei ovaj dobar...:-)
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 06:45
Bucka, tebi je primarni cilj gubitak masnih naslaga, neka me netko ispravi ako griješim, ali domaci su jaaako fini i punomasni!
Ja sam na pocetku muku mucila s posnim sirom, gdje god pogledam svi ga jedu s necim a ja nikako nisam mogla naci kombinaciju s cim bi mi odgovarao. Sada ga obožavam, dnevno pojedem oko 400g posnog!
Imaš tu na fejsu recepte s posnim, meni su najjdraži oni sa zobenim i lanenim sjemenkama + vocka i stevija za dorucak, ra rucak ga ubacim u salatu, nakon treniranja smiksam s bananom, popodnevni obrok ili vecera opet neka vocka sa stevijom + posni i sve to smiksam...njami....
Back to Top
bucka1990 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bucka1990 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 06:55
Hvala bebolina, ipak cu onda posni :/
A bas sam se bila poveselila :-)
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 08:44
istina, domaci je masniji od posnog, al to nesto vise masnoce je zanemraivo u odnosu na kvalitetu koji ima domaci u odnosu na taj kupovni posni, koji u sebi ima sveg i svaceg .. a obzirom da i masti treba unositi, ako tokom dana pazis na njihov unos onda ti masti iz domaceg sira nece biti nikakav problem, a uz to, vecera bi inace i trebala biti P+M ;)

moj savjet bi ti bio, da slobodno jedes ...(naravno, ovo se ne odnosi na vrhnju )
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 8>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.