New Posts New Posts RSS Feed - krem juha od povrca
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

krem juha od povrca

 Post Reply Post Reply
Author
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: krem juha od povrca
    Posted: 26 Listopad 2012 at 09:54
A recept , paskoro identican ovom gore prvom, jedino sam od oka stavljao namirnice, nesto krumpira, hrpa vrganja, par sušenih vrganja samljeo u ubacio u to, te nisam dodavao ni mlijeko ni vrhnje.
Dakle, krumpire narezes da se prije skuhaju , kuhas u slanoj vodi, kad se skuhaju odma u loncu zmiksaš štapnim mikserom, ubaciš vrganje, ponovno smiksaš  , onda dodam još sitno narezanih vrganja da ih ima u juhi, taj da nije sve smiksano ko kaša, ubacio sam prah suhih vrganja, bibera, soli i vegete natur po želji.
Back to Top
tortica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tortica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2012 at 22:09
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Ja cesto ne stavim ni mlijeko ni vrhnje i bez tog mi je super.Evo upravo sam na isti nacin napravio krem juhu od svježih vrganja :) Samljeo sam još sušene i ubacio kao zacin da još pojaca aromu i dobio fenomenalnu domacu krem juhu od vrganja , i skuhao cijeli lonac samo za sebe Pig , a odvojio malo na stranu dio juhe za punicu u koju sam ubacio zelene pupavke Approve

pupavke



usput, daj recept! al ne ovaj za punicu
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2012 at 21:11
Ja cesto ne stavim ni mlijeko ni vrhnje i bez tog mi je super.
Evo upravo sam na isti nacin napravio krem juhu od svježih vrganja :) Samljeo sam još sušene i ubacio kao zacin da još pojaca aromu i dobio fenomenalnu domacu krem juhu od vrganja , i skuhao cijeli lonac samo za sebe Pig , a odvojio malo na stranu dio juhe za punicu u koju sam ubacio zelene pupavke Approve
Back to Top
vedi08 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2012
Location: rijeka
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedi08 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2012 at 18:59
ja sam se isto odusevila, jer moji doma inace u takve stvari stavljaju vrhnje za kuhanje, sto meni ne odgovara
pa sam probala ovako i super je
jedino ako koristite bijeli papar oprezno s dozom, ja sam umirala danas kako je bilo papreno :D
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2012 at 13:42
Odlicna je ova juha, cesto ju radim na taj nacin i nema mi boljih nego tih domacih krem juha :)
Back to Top
tortica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tortica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2012 at 13:39
baš cu isprobati ovih dana. imam jednu tikvicu što je uspjela ovih dana u vrtu. tnx ;)
Back to Top
vedi08 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2012
Location: rijeka
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedi08 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2012 at 12:32
ne znam ako je tko radio do sad, pretpostavljam da je, ali ja sam tek nedavno otkrila ovakvu verziju pa probajte

3 tikvice - vece
2 krumpira - manja
pol korjena korabe
2 režnja cešnjaka 
pola glavice luka
pola litre vode
sve to stavit kuhat i dodat zacina po guštu
kad se povrce skuha, dodat 3 dcl mlijeka, 0.9%mm i razraditi stapnim mikserom, pa vratiti na plin da prokuha



Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.