New Posts New Posts RSS Feed - Prvi ozbiljan pokusaj :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prvi ozbiljan pokusaj :)

 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 8>
Author
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2012 at 12:41
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

kuzim, iako moze izmjeriti postotak masti (okvirno) , ali ne i kolicinu misicne mase, tak da taj podatak nije tocan. Cak ne moze niti na osnovu mjerenja nabora (ako je koristio kaliper) reci da je izgubljeno xy kg masti, samo postotak tjelesne masti. Inace da je to tako ovo bi po meni bio vrlo los rezultat da izgubis toliko misicne mase.



i bio je loš jer nisam dovoljno odmarala niti uzimala whey ne znam kako ta spravica radi preracuno mi je 22% masti i 46,9 mišicne mase.. e sad, koliko je to tocno to stvarno ne znam
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2012 at 12:48
Aha, radilo se o vagi nekoj onda.....ako se radi o nekoj kucnoj varijanti vage onda nije precizno,posebno ukoliko ima samo dolje elektrode na kojima stojiš, ili ako je to onaj "volan" kaj samo drzis u rukama. ako je to vagica u rangu nekih 10 000E onda vec moze bit dovoljno dobra , iako jedino dexa scan daje prave rezultate.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2012 at 12:53
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Aha, radilo se o vagi nekoj onda.....ako se radi o nekoj kucnoj varijanti vage onda nije precizno,posebno ukoliko ima samo dolje elektrode na kojima stojiš, ili ako je to onaj "volan" kaj samo drzis u rukama. ako je to vagica u rangu nekih 10 000E onda vec moze bit dovoljno dobra , iako jedino dexa scan daje prave rezultate.



e sad me pitas, nemam pojma i vaga ima neke eletrode i volan imam u rukama uglaavnom, bila sam pod stresom kad je mjerio tako da nisam pitala cekam drugo mjerenje za 2 mj, dotad peglam
Back to Top
TiruRiru View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TiruRiru Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2012 at 13:16
u, vi svasta pisali, isla sam sniamti vene na nogama, tako da tek sada ovo vidim:)))
idem kuhati puretinu i tikvice pa dodjem da citam (da  mi slucajno ne biste pokvarili rucak ) :P
Back to Top
TiruRiru View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TiruRiru Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2012 at 09:41
Originally posted by White_Insane White_Insane wrote:

Evo da se malo ubacim :)

Prvo i najvažnije Vocka nije obrok (ne mora biti nužno ni vocka može biti šaka kakvih orašastih plodova orasi-bademi) :) al ako dodaš posni sir u taj obrok to je vec bolje :)
Odlican ti je trenutno post na glavnoj stranici portala obroci od 15 kuna a vecina njih ti može biti i glavni obrok i medjuobrok.

Sad što se tice obroka poslije treninga uvijek ti treba uh+p
Znaci u okviru pol sata-sat moraš to pojest jer ti tijelo to traži i nemoj se bojat tog obroka ni najmanje jer više si radiš škode ako to ne pojedeš i to uzmi u obzir :))
Što se tice proteinskog shake-a zapamti da je to dodatak prehrani i ne može zamijeniti cvrsti obrok koji bi trebala pojesti nakon tog shake-a bez obzira na shake, ako popiješ shake recimo sat i pol kasnije pojedeš obrok kako spada ili pojedeš samo kruti obrok u okviru sat vremena.

Shake više manje uvijek isto: mjerica proteina i vocka banana/kruška/jabuka/šaka jagoda-borovica bilo šta što hoceš al najcešce ljudi uzmu bananu ako uzmeš neku drugu vocku neceš pogriješit, ako i pojedeš slatko voce nek to bude onda jednom u 3-4 dana ne svaki dan jer želiš smanjiti unos šecera naravno, al ako ga i pojedeš svaki drugi dan smanjit ce ti se želja za lošim šecerom što pojedeš kroz te bomboncice i ostale procesirane šecere (meni barem tako djeluje, sad ti moraš probat pa vidit i dozirat i oduzimati pomalo).

Ako vec pocinješ sa zdravim jelovnikom potrudi se mjesec-dva jest bez tih shake-ova i suplementa da vidiš kako ce ti prvo tijelo reagirati na zdravu prehranu pa onda dodaj/oduzmi shake ili nešto od onoga što vec jedeš/piješ. Svi smo drukciji i tijelu moraš dopustiti da se privikne na promjenu a to ne ide preko noci. (ovo ti je ujedno i test volje da vidiš koliko se možeš disciplinirati za prehranu 100posto i stekneš navike)

Neke generalne smjernice za obrok poslije treninga (ovo ti nije neki zakon-bog i batina i slicno vec samo smjernica):
50-80g riže/pašte/šnita ili 2 crnog kruha sa sjemenkama
+ feta-dve bijelog mesa/ može i riba neka / 100-150g tune (super ako miješaš sa paštom-rižom)
+ vlakna (povrce nemoj to zaboraviti u obrocima jer sam vidio da to nisi baš pisala o tome al to je podjednako bitno kao i ostatak, dorucak-rucak-vecera trebali bi imati neki oblik povrca od kiseliša, svježeg ili kuhanog)

Evo upute za trening u kratkim crtama :)
warmup
snaga
aerobno
cooldown
Za ostalo imaš na stranici jako puno toga napisano al uvijek radiš snagu prije aerobnog dijela jer onda imaš najviše energije i možeš više energije utrošiti na snagu dok ako radiš obratno i dodješ na snagu više nemaš previše energije da se guraš dalje i više kad biš baš trebala.

I još jedna stvarcica što nisam nigdje procitao:
Koji ti je cilj? Smršaviti to mi je jasno al moraš imati neki cilj da se možeš ti postaviti prema tom cilju kako treba i da ti mi sami možemo bolje pomoc prema tom cilju.
Znaci dali želiš, ojacat, samo smanjit masnocu, proraditi na aerobnom da imaš više kondicije itd. itd. od tuda ti krece sve a i ono najvažnije o cemu se prica za sada u temi a to je jelovnik :)

LP.
u hvala na opsirnoj uputi, nekako, ja znam da vi to necete shvatiti, al stvarno citam po forumu, stalno citam, bruka info, cak sta vise razlicitih info, pogubi se covjek :)
od juce me gripa uhvatila, jela sam zobene, sve ostale sam obroke usitnila, uzasne mucnine imam+ dvije red tamne cokolade
danas evo putujem  popodne za Osijek, napakovala sam sendvica, razeni sa puretinom i tikvicama-rostilj tava, nemam ideju za bolje.
Eh kad je cilj u pitanju, kako ja to gledam, skidam ukupno 10 kg, da ne pretjerujemo prvi cilj je 5, nisam ja sad za varijantu niceg ekstremnog, ja volim kad sam "punacka", s tim da bih ja da se oblikujem malo ljepse (puno ljepse), ucvrstim, bez pretjerivanja  i da sam pokretnija, da ne usporavam grupu od 10 ljudi penjuci se na Bjelasnicu te da iz tog razloga najcesce odbijam planinarenje LOL valjda me shvatite :))
i usput, ja moram pojesti tamo riblji paprikas, ja ne znam jel smijem, al jednom u par mjeseci imam priliku i ufff kako ga volim :)))


Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2012 at 18:20
evo još nekih ideja koje ja koristim kad putujem- muffini od proteina s orasastim i vocem, ponesem si jogurte, one u plasticnoj cvrstoj bocici i sipam zobene unutra, nasjeckane sitno bademe ili mljevenog oraha, zrnati sir dukatov se lako moze jesti u putu jer ima kasikicu plasticnu i lako se zatvara,..osim sa pilecim prsima znam za put praviti sendvice sa dimljenim brancinom ili tunom..
nema do baranjskog fiša

Edited by avangarde - 12 Listopad 2012 at 18:20
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2012 at 20:30
Originally posted by TiruRiru TiruRiru wrote:

 
u hvala na opsirnoj uputi, nekako, ja znam da vi to necete shvatiti, al stvarno citam po forumu, stalno citam, bruka info, cak sta vise razlicitih info, pogubi se covjek :)
od juce me gripa uhvatila, jela sam zobene, sve ostale sam obroke usitnila, uzasne mucnine imam+ dvije red tamne cokolade
danas evo putujem  popodne za Osijek, napakovala sam sendvica, razeni sa puretinom i tikvicama-rostilj tava, nemam ideju za bolje.
Eh kad je cilj u pitanju, kako ja to gledam, skidam ukupno 10 kg, da ne pretjerujemo prvi cilj je 5, nisam ja sad za varijantu niceg ekstremnog, ja volim kad sam "punacka", s tim da bih ja da se oblikujem malo ljepse (puno ljepse), ucvrstim, bez pretjerivanja  i da sam pokretnija, da ne usporavam grupu od 10 ljudi penjuci se na Bjelasnicu te da iz tog razloga najcesce odbijam planinarenje LOL valjda me shvatite :))
i usput, ja moram pojesti tamo riblji paprikas, ja ne znam jel smijem, al jednom u par mjeseci imam priliku i ufff kako ga volim :)))

Po onome što si napisala što se tice cilja nije bitno skidanje kila 5 ili 10 jer možeš ti skinut 5masti i dobit 5 mišica i razlika ce biti više nego si izgubila samo 10masti. A pošto se želiš zategnuti preporuka bi ti bila neki program da nadješ:
3xTjedno snaga 40-50min. po 2 skupine mišica u treningu najcešce dolaze.
plus 2-3xTjedno cardio 30tak minuta ce ti biti dosta cardio i probaj ubacit taj dan cardio i 15-20 kvalitetnog istezanja nešto kao što je yoga i malo nešto extremnije jer ce ti pomoc za prokrvljenost mišica a samim time masnoca bolje ide dolje a mišic lakše raste.

Snagu možeš u teretani, cardio moš radit doma sada po zimi na prostoru metar i pol sa metar i pol (recimo insanity workout - ako nisi pogledaj na youtube)

Riblji paprikaš? Ne znam što se mene tice to je riba i povrce ne vidim zašto to nebi smjela jesti svaki tjedan?

Od previše informacija isto neceš znat što valja što ne, moraš to sve sama isprobat, nadji neki program za skidanje masnoce ili za održavanje težine. Zašto održavanje težine se pitaš pa gle do sada si jela kako si jela i nisi se kretala previše i zadržala si se na istom, al ako uzmeš takav program zadržat ceš si normalan unos hrane na kakav si više manje naviknuta al s obzirom da ceš se pocet dnevno kretat svaki dan cirka sat vremena trošiti ceš više kalorija i kroz 2 mjeseca ce doc prvi rezultat samo sama sebi i prehrani daj vremena jer to ne ide preko noci (a to sam ti napisao i u prijašnjem postu i to i mislim, izaberi jelovnik i drži se 2 mjeseca njega non stop pa onda mijenjaj).
Pozdrav :)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
TiruRiru View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TiruRiru Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2012 at 07:32
Da se tuspasim dok cekam da mi se ukiseli lol zob :)
Vikend, los, da sam zabusavala, jesam, bolesna, u gostima, kolaci, cokolada, jesam... 
Pon i utorak sam poprilicno ok, samo obzirom da odradjujem neki poslic pa nisam kuci, mislim da jedem manje nego inace, tj pon i utorak je preskocen medjuobrok izmedju dorucka i rucka... ostalo ok, najcesce piletina i povrce, puretina, jaja, posni, pura, kukuruza, jogurt, kombinujem, trudim se:)
Obzirom da sam bila bolesna, sto se treninga tice, zadovoljna sam bila, step sam odradila ful, crkla sam, al valjda to tako treba. 
Generalno sto se treninga tice, sad vec idem sedmicno na 2 aerobna, step i bodi fet (body atack) i na RTP + eventualno kad se natjeram i na combat, kazem kad se natjeram, obzirom da su mi treninzi od 7-8-9, a vec je i hladno, teze se izvlacim iz kuce. Generalno, problem, slatkisi. Sve ja usaglasim, nije mi uopste problem jesti ni hrpu povrca, ni meso koje inace nisam posebno ni jela, i posni mi je ukusan, i zob, ruznu zob pojedem, al padam na slatkom konstantno;)
White_Insane-hvala na savjetima, s tim, kampanjac sam...grupni trening, fitnes centar il nista, ne natjeram se nikad sama, eventualno trcanje, brzo hodanje, nesto... :(


Edited by TiruRiru - 17 Listopad 2012 at 07:34
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2012 at 09:02
probaj pomalo smanjivati slatkiše i raditi si svoje, ima puno primjera slatkih proteinskih shakeova i sladoleda na forumu (bilo je natjecanje i ljudi su jako inventivni) pa probaj s time ;)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2012 at 10:09
Originally posted by Markan1989 Markan1989 wrote:

probaj pomalo smanjivati slatkiše i raditi si svoje, ima puno primjera slatkih proteinskih shakeova i sladoleda na forumu (bilo je natjecanje i ljudi su jako inventivni) pa probaj s time ;)


evo, odlican svjet od Markana1989. Naravno da te pere slatko, posebno na pocetku. Probaj napraviti navece sama neki "slakis". Npr. ja u posni sir stavim sumsko voce, naribam tamne cokolade, malo stevije, malo wheya , okus "cookies" i sve to lijepo ostavim hladiti preko noci. Ujutro pojedem za meduobrok ili dorucak ovisno o velicini porcije Probaj te "slatkise" ujutro jesti zbog osjetljivosti inzulina..
Back to Top
TiruRiru View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TiruRiru Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2012 at 10:22
 malo stevije, :$ sta j eto?
evo trazim te recepte, nisam ranije naletila na te domace slatkise:)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2012 at 11:03
Originally posted by TiruRiru TiruRiru wrote:

<span style="color: rgb51, 51, 51; font-family: Arial; font-size: 13px; line-height: 20px; -webkit-text-size-adjust: none; : rgb255, 246, 238; "> malo stevije, :$ sta j eto?</span>
<span style="color: rgb51, 51, 51; font-family: Arial; font-size: 13px; line-height: 20px; -webkit-text-size-adjust: none; : rgb255, 246, 238; ">evo trazim te recepte, nisam ranije naletila na te domace slatkise:)</span>


stevija je biljka, prirodni zasladivac s 0kcal. Ima ga u prahu ili u tekucini (1 kapljica zamjenjuje jednu zlicu secera :)
Back to Top
TiruRiru View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TiruRiru Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2012 at 22:48
-2kg, ne javljam se, citam al eto cisto onako... nije puno, 2sedmice, ako nije i 3...al ima pomaka ako nista
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2012 at 23:04
Originally posted by TiruRiru TiruRiru wrote:

-2kg, ne javljam se, citam al eto cisto onako... nije puno, 2sedmice, ako nije i 3...al ima pomaka ako nista
to ti je taman..nadajmo se da je sve mast, a ništa mišic.
Samo naprijed
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2012 at 12:43
Bravo, bitno je da se promjena dešava!
LiveStrong
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2012 at 20:34
bravo, bravo malo po malo ide
Samo treba strpljenja
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 8>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.