New Posts New Posts RSS Feed - Prvi ozbiljan pokusaj :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prvi ozbiljan pokusaj :)

 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 8>
Author
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2012 at 19:26
[/QUOTE] znam da si Ti puno iskusnija, ja sam samo imala dobru namjeru pomoci joj.. [/QUOTE]

ako je ovo zvucalo kao uvreda onda ja stvarno nemam komunikacijskih vjestina namjera mi nikako nije bila uvrjediti nekoga ko evidentno zna vise od mene
nema na cemu TiruRiru
Back to Top
TiruRiru View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TiruRiru Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2012 at 21:59
avagarde, ne topi onu cokoladu, nikad  :))))))
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2012 at 22:07
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

[/QUOTE]
znam da si Ti puno iskusnija, ja sam samo imala dobru namjeru pomoci joj.. [/QUOTE]

ako je ovo zvucalo kao uvreda onda ja stvarno nemam komunikacijskih vjestina namjera mi nikako nije bila uvrjediti nekoga ko evidentno zna vise od mene
nema na cemu TiruRiru [/QUOTE]

Nitko nije ni rekao da je to zvucalo kao uvreda, rekao sam za nešto drugo, što je jasno iz posta jer sma koristio quote opciju specificno zbog toga. Tako da, vratiti se i procitati bolje prije nego ideš u retort Wink
To što govoriš da zna više od tebe, pa i da vjeruješ u to, nema nikakve veze jer u pitnju nije bilo fitness znanje, nego obicna medjuljudska komunikacija u kojoj se svašta zalomi Sleepy.
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2012 at 22:13
Originally posted by TiruRiru TiruRiru wrote:

avagarde, ne topi onu cokoladu, nikad  :))))))

sve se to da sredit :) sad me navukla pa kaze ne topi :D


Edited by avangarde - 10 Listopad 2012 at 22:14
Back to Top
TiruRiru View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TiruRiru Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2012 at 22:15
kad god ti se topi samo se javni, imam ja slika :)))
istopit cu je na iducem pragu -5kg :)))
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2012 at 22:19
Originally posted by TiruRiru TiruRiru wrote:

kad god ti se topi samo se javni, imam ja slika :)))istopit cu je na iducem pragu -5kg :)))


budem budem.. ja sam probala ovaj extremeov 5kg u 5tj i izgubila sam 3kg masti i 1,2 kg misica..
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2012 at 22:27
Evo da se malo ubacim :)

Prvo i najvažnije Vocka nije obrok (ne mora biti nužno ni vocka može biti šaka kakvih orašastih plodova orasi-bademi) :) al ako dodaš posni sir u taj obrok to je vec bolje :)
Odlican ti je trenutno post na glavnoj stranici portala obroci od 15 kuna a vecina njih ti može biti i glavni obrok i medjuobrok.

Sad što se tice obroka poslije treninga uvijek ti treba uh+p
Znaci u okviru pol sata-sat moraš to pojest jer ti tijelo to traži i nemoj se bojat tog obroka ni najmanje jer više si radiš škode ako to ne pojedeš i to uzmi u obzir :))
Što se tice proteinskog shake-a zapamti da je to dodatak prehrani i ne može zamijeniti cvrsti obrok koji bi trebala pojesti nakon tog shake-a bez obzira na shake, ako popiješ shake recimo sat i pol kasnije pojedeš obrok kako spada ili pojedeš samo kruti obrok u okviru sat vremena.

Shake više manje uvijek isto: mjerica proteina i vocka banana/kruška/jabuka/šaka jagoda-borovica bilo šta što hoceš al najcešce ljudi uzmu bananu ako uzmeš neku drugu vocku neceš pogriješit, ako i pojedeš slatko voce nek to bude onda jednom u 3-4 dana ne svaki dan jer želiš smanjiti unos šecera naravno, al ako ga i pojedeš svaki drugi dan smanjit ce ti se želja za lošim šecerom što pojedeš kroz te bomboncice i ostale procesirane šecere (meni barem tako djeluje, sad ti moraš probat pa vidit i dozirat i oduzimati pomalo).

Ako vec pocinješ sa zdravim jelovnikom potrudi se mjesec-dva jest bez tih shake-ova i suplementa da vidiš kako ce ti prvo tijelo reagirati na zdravu prehranu pa onda dodaj/oduzmi shake ili nešto od onoga što vec jedeš/piješ. Svi smo drukciji i tijelu moraš dopustiti da se privikne na promjenu a to ne ide preko noci. (ovo ti je ujedno i test volje da vidiš koliko se možeš disciplinirati za prehranu 100posto i stekneš navike)

Neke generalne smjernice za obrok poslije treninga (ovo ti nije neki zakon-bog i batina i slicno vec samo smjernica):
50-80g riže/pašte/šnita ili 2 crnog kruha sa sjemenkama
+ feta-dve bijelog mesa/ može i riba neka / 100-150g tune (super ako miješaš sa paštom-rižom)
+ vlakna (povrce nemoj to zaboraviti u obrocima jer sam vidio da to nisi baš pisala o tome al to je podjednako bitno kao i ostatak, dorucak-rucak-vecera trebali bi imati neki oblik povrca od kiseliša, svježeg ili kuhanog)

Evo upute za trening u kratkim crtama :)
warmup
snaga
aerobno
cooldown
Za ostalo imaš na stranici jako puno toga napisano al uvijek radiš snagu prije aerobnog dijela jer onda imaš najviše energije i možeš više energije utrošiti na snagu dok ako radiš obratno i dodješ na snagu više nemaš previše energije da se guraš dalje i više kad biš baš trebala.

I još jedna stvarcica što nisam nigdje procitao:
Koji ti je cilj? Smršaviti to mi je jasno al moraš imati neki cilj da se možeš ti postaviti prema tom cilju kako treba i da ti mi sami možemo bolje pomoc prema tom cilju.
Znaci dali želiš, ojacat, samo smanjit masnocu, proraditi na aerobnom da imaš više kondicije itd. itd. od tuda ti krece sve a i ono najvažnije o cemu se prica za sada u temi a to je jelovnik :)

LP.


Edited by White_Insane - 10 Listopad 2012 at 22:30
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2012 at 22:43
White_insane potpisujem :) jedino što mislim da se za veceru (buduci da joj je trening navece), ako uzme sheake i bananu kao pwm, treba vise usmjeriti na povrce svih vrsta kao UH u tom obroku poslije treninga
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2012 at 22:47
Višak proteina ne može smetat pogotovo ako je trening bio 100posto odradjen a i ja sam se kad sam tako bio jeo i pwm i kruti obrok bojao da ce biti previše ali 2 mjeseca kasnije sam bio oduševljen rezultatom.
p.s. taj zadnji obrok kruti pošto sam isto radio trening navecer znao jest u 11ipol navecer a pol sata - sat kasnije vec spavao tako da :)


Edited by White_Insane - 10 Listopad 2012 at 22:48
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2012 at 22:51
Originally posted by White_Insane White_Insane wrote:


Višak proteina ne može smetat pogotovo ako je trening bio 100posto odradjen a i ja sam se kad sam tako bio jeo i pwm i kruti obrok bojao da ce biti previše ali 2 mjeseca kasnije sam bio oduševljen rezultatom.p.s. taj zadnji obrok kruti pošto sam isto radio trening navecer znao jest u 11ipol navecer a pol sata - sat kasnije vec spavao tako da :)


ja pojedem 50g razenog 2h prije spavanja pa ne mogu zaspat jer me boli stomak sto ljudi, sto stomaka
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2012 at 23:04
Originally posted by TiruRiru TiruRiru wrote:

ja shvatam da vam je ovo i "dosadilo" da nemate volje uvijek da vrtite pricu u krug, al isto tako ako se neko javi s nekom kritikom, pa molim vas da je obrazlozite i da "ne pucate " na prvu, ja sam samo ocekivala savjet i podrsku od nekog ko ima volje i bar malo i povremeno vremenaOuch


Neobrazloženo, zašto? Jer u isto vrijeme u temi do smo rješavali isti problem i možeš vidjeti moj post, predzanji je, procitaj i dobiti ceš jednostavan odgovor vezano uz prehranu: https://www.fitness.com.hr/forum/trebam-pomo-oko-slaganja-jelovnika_topic6174_post108040.html#108040!

Samo vam želimo na to skrenuti pažnju, kao što nitko me može trenirati umjesto vas, ne može ni uciti ni citati umjesto vas. Potrudite se malo prouciti i van svoje teme, odgovori su svugdje.
Ne bi bili ovdje da ne želimo vidjeti kako uspjevate u svojim ciljevima...

Edited by zika - 10 Listopad 2012 at 23:06
LiveStrong
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2012 at 23:20
Originally posted by avangarde avangarde wrote:


ja pojedem 50g razenog 2h prije spavanja pa ne mogu zaspat jer me boli stomak sto ljudi, sto stomaka


Od toga nebi ni ja mogao zaspati jer to je raženi ja sam samo napisao da postoji opcija al to je dosta kruta i teška hrana, pašta je puna lakša za želudac pogotovo ako je zadnji obrok.
Al spomenuo sam raženi jer netko možda trenira u 5 popodne pa onda taj raženi u 8ipol ili u 6ipol nece toliko teško pasti na želudac :)


Edited by White_Insane - 10 Listopad 2012 at 23:21
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2012 at 23:26
Originally posted by White_Insane White_Insane wrote:




Originally posted by avangarde avangarde wrote:

ja pojedem 50g razenog 2h prije spavanja pa ne mogu zaspat jer me boli stomak sto ljudi, sto stomaka
Od
toga nebi ni ja mogao zaspati jer to je raženi ja sam samo napisao da
postoji opcija al to je dosta kruta i teška hrana, pašta je puna lakša za
želudac pogotovo ako je zadnji obrok. Al spomenuo sam raženi jer netko možda trenira u 5 popodne pa onda taj raženi u 8ipol ili u 6ipol nece toliko teško pasti na želudac :)


ma meni ništa osim P+UH u obliku povrca ne odgovara..mora probat pa ce vidjet sta joj najvise odgovara
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2012 at 11:54
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by TiruRiru TiruRiru wrote:

kad god ti se topi samo se javni, imam ja slika :)))istopit cu je na iducem pragu -5kg :)))


budem budem.. ja sam probala ovaj extremeov 5kg u 5tj i izgubila sam 3kg masti i 1,2 kg misica..


Avangarde, kak si dosla do izracuna da si izgubila 3 kg masti i 1,2 kg misica?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2012 at 12:24
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:


Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by TiruRiru TiruRiru wrote:

kad god ti se topi samo se javni, imam ja slika :)))istopit cu je na iducem pragu -5kg :)))


budem budem.. ja sam probala ovaj extremeov 5kg u 5tj i izgubila sam 3kg masti i 1,2 kg misica..
Avangarde, kak si dosla do izracuna da si izgubila 3 kg masti i 1,2 kg misica?


moj trener me izmjerio, izvagao i na ono cudo sto mjeri %bf me izmjerio doduse uz extremov program sam radila jos 2 put tj u teretani   
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2012 at 12:33
kuzim, iako moze izmjeriti postotak masti (okvirno) , ali ne i kolicinu misicne mase, tak da taj podatak nije tocan. Cak ne moze niti na osnovu mjerenja nabora (ako je koristio kaliper) reci da je izgubljeno xy kg masti, samo postotak tjelesne masti. Inace da je to tako ovo bi po meni bio vrlo los rezultat da izgubis toliko misicne mase.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 8>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.