New Posts New Posts RSS Feed - Prvi ozbiljan pokusaj :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prvi ozbiljan pokusaj :)

 Post Reply Post Reply Page  <1 678
Author
TiruRiru View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TiruRiru Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2012 at 08:41
    Veliki pozdrav za sve, nova sam i trudit cu se biti fina :)
    Ovdje sam iz sad vec konkretnog problema sa viskom kilograma, s puno izmjesanih informacija u vezi ishrane, treninga, hrpom dijeta a sto je najbitnije i losim karakterom i dosljednoscu. Samim tim sam dobila malo vise od par kilograma viska, lose se osjecam, trutavo i nadam se da cete mi pomoci oko organizacije ishrane, treninga, naravno u svrhu uvlacenja u staru odjecu :)

    Za pocetak, iz BiH sam, imam 27 godina, visoka sam 1,69 i teska 77 kg. 
    Radim kancelarijski posao od 8-9 sati dnevno, generalno po mom misljenju ne jedem kolicinski puno, medjutim za slatkisima sam luda i najcesce sam znala mijenjati obrok njima. Na poslu sam imala konkretne dorucke tipa pizze, pite, fileta i slicno, bez uzina, rucak u kasne popodnevne sate oko 17h i onda naravno i usputno i vecernje prejedanje slatkisima. Fizicke aktivnosti ranije nije da nije bilo, planinarila sam dosta, na bajku sam jako cesto bivala no naravno to nije pomoglo, kile su se lijepile.

     Pricam u proslom vremenu jer sam jos od novembra prosle godine pokusala uraditi nesto po tom pitanju pa ukljucila i vise fizickih aktivnosti pa krenula na aerobik 3x sedmicno. Kasiku tad nisam probusila, nek se zna :) Tim nacinom sam recimo pa ostala na istoj tezini od 11. mjeseca 2011. godine, no ni kile nize. 

    Pregurala sam i ljeto, ide evo i zima i meni povrh svega sve vise smeta moj izgled, kako estetski tako i zdravstveno i ozbiljno sam odlucila poraditi na njemu i onda sam pocela kopati po netu i dobila hrpu razlciitih informacija i jednostavno haos u glavi i po pitanju ishrane i pitanju treninga, proteina, dodataka ishrani i slicno, te proteini vako, te ne treba ih kombinovati sa ugljikohidratima, te ugljikohidrati slozeni te... :)

    Trenutni jelovnik, zadnjih 10tak dana izgleda recimo pa ovako: Po budjenju,8,00 popijem sokic od cijedjenog grejpa, zatim po dva bjelanca, kuhana najcesce i malo mladog sira+kriska crnog hljeba, uzina oko 11,30 bude neka vockica, tipa jabuke, zatim ono sto ja zovem konkretnim obrokom- dal file pileciji, dal snicla crveno meso, dal neko povrce tipa graska kuhanog, dal prilog riza +kriska hljeba (bez umakanja u saft :P ), te uvece nakon treninga najcesce pojedem neku vockicu. Slatkise se svim silama trudim izbaciti, jednom sedmicno si priustim kakvu slasticu, free dan subotom recimo.

Treniram u prosjeku 3 puta sedmicno, dva puta sedmicno je u pitanju aerobni grupni trening od 55min+45 minuta provedenih na traci, brzim hodanjem, najcesce "uzbrdo", body combat trening - kombinacija borilackih vjestina, step ili eventualno dolazak u fitnes centar, 45min na traci +vjezbice za noge, stomak i guzu.

Navest cu jos, da se tjeram da pijem vise vode nego inace, jer je unos bio jako mali, da sam uvela po 2 solje zelenog caja dnevno, al cu i reci da mislim da mi je metabolizam jako spor, mislim :)
Da sam nasla i informaciju u vezi unosa proteina nakon treninga al da se jako bojim tog vecernjeg obroka proteinskog, , eventualno nekog shejka, bas zbog toga sto se nikad nisam "tooooliko" hranila i sto sam ubjedjena da nesto ne radim kako treba :)))) 

Nadam se da ce neko naci vremena pa procitati moj post, nadam se da sam "sabrala misli kako treba", eventualno mi sugerirati bilo sta, sve kritike su dobrodosle :)

Ps, izmjerila sam se, fotografije postavim naknadno :)

  1. Grudi - 92
  2. Struk 94 pupak -78 -  10cm iznad pupka
  3. Bokovi 110
  4. Nadlaktica 35
  5. Bedra 67
  6. Nadkoljenica 48
  7. List 41




Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 678
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.