New Posts New Posts RSS Feed - Prvi ozbiljan pokusaj :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prvi ozbiljan pokusaj :)

 Post Reply Post Reply Page  <1234 8>
Author
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2012 at 15:45
Originally posted by TiruRiru TiruRiru wrote:


Hm, nisam se lijepo "odrazila" kad sam pisala ovaj post gore. Dakle, poenta je da vas pitam... ukupliko do prije godinu dana nikad nisam imala nikakvu aktivnost konkretnu sem "setanja"eventualno planinarenja, jel postoji mogucnost da je meni sada puno teze doci u normalu a kamoli napraviti nesto vise sa tijelom. 
Da, istina je, pomak nije veliki, al napsiah gore, kondiciju sa dosta sredila, istina nisam puno ni smrsala, 5-6 kg za cijelu godinu, znam da mi vjerovatno taj Les Mills program ocito nije dobar, mijenjat cu f centar, no pitam se sta jos da napravim, kontala sam da nije do toga sto se nikad nicim nisam bavila, pa mi sad puno vise vremena treba za bilo kakav pomak... znaci, nije bilo sedmice da nisam otisla min dva puta na trening, ne setkam se ja tamo, mokrih gaca idem doma...al nekako, ocekivala sam vise:) Vjerovatno se ganjam u krug, cas mi hrana ne valja, cas trening i sve tako...



cuj 5,6 kg za cijelu godinu je malo, mislim napredak bi trebao biti veci ako pazis na prehranu i treniras minimum 3 put tjedno. Kuzim sad pitanje- nema nikakve veze, bar ja mislim tako, dolaženje u normalu, s time sto nisi prije nist trenirala. bas suprotno, u pocetku ljudi koji nikada nisu prije nista trenirali kada pocnu puno brze mrsave od onih koji su trenirali.. Sto se tice pumpa, mislim da ti to i je jedan od boljih sati koje si navela jer je to jedini grupni trening koji moze koliko toliko zamjeniti trening u teretani. Jedino sto ako si se navikla vec na njega trebas mjenjat intezitet- buduci da je koreografiran napredak ces postici cime? da se nakrcas dakle, povecaj tu tezinu utega girl i cim postane teže i tijelo ce reagirati
Back to Top
TiruRiru View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TiruRiru Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2012 at 15:31
ne brigaj, shvatam te... i ko god kaze da ne kosta sve to lagi :) al moze se uz dobru organizaciju, finansijsku naravno :) juce sam se smijala sama sebi, umjesto strampli kupila sam kvalitetnije maslinovo lol 
Back to Top
ZNATIŽELJNA View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZNATIŽELJNA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2012 at 15:24
Lijepo ste sve naveli,cijenim takve odgovore..Znam da ovako nebi bilo teško zdravo se hraniti jer kad odeš u kupovinu,umjesto masne i kaloricne hrane kupiš zdravije i s manje masnoce,pa je to jedan trošak,ali ja da sad krenem ovako se hranit,imala bih dva troška jer suprug nije za to..Ukratko,on je "decko sa sela",odrastao na suhomesnatom,domace kobasice,špek,šunka,a da ni ne spominjem da se kod njih sve priprema na svinjskoj masti..Confused..Od kad smo u braku,mislim da nije ni svjestan kolko se zdravije hrani jer ja zaista jako pazim koliko koristim ulja i zacina kad slažem rucak..Za mene je to vec velik napredak jer sad umjesto pomfita jedemo pire i opcenito sve prženo je prava rijetkost..Zarazila sam ga s rižom i s povrcem,a kobasice su mu ostale poslastica za blagdane.LOL.Šta ceš kad ga ne mogu uvjerit drugacije..Postavila sam svoj post,pa ako ste zainteresirani za pokoji savjet,slobodno mi pišite..
Oprosti,Tiru Riru što sam se umješala..Sretno..Smile
Back to Top
TiruRiru View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TiruRiru Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2012 at 15:04
Hm, nisam se lijepo "odrazila" kad sam pisala ovaj post gore. Dakle, poenta je da vas pitam... ukupliko do prije godinu dana nikad nisam imala nikakvu aktivnost konkretnu sem "setanja"eventualno planinarenja, jel postoji mogucnost da je meni sada puno teze doci u normalu a kamoli napraviti nesto vise sa tijelom. 
Da, istina je, pomak nije veliki, al napsiah gore, kondiciju sa dosta sredila, istina nisam puno ni smrsala, 5-6 kg za cijelu godinu, znam da mi vjerovatno taj Les Mills program ocito nije dobar, mijenjat cu f centar, no pitam se sta jos da napravim, kontala sam da nije do toga sto se nikad nicim nisam bavila, pa mi sad puno vise vremena treba za bilo kakav pomak... znaci, nije bilo sedmice da nisam otisla min dva puta na trening, ne setkam se ja tamo, mokrih gaca idem doma...al nekako, ocekivala sam vise:) Vjerovatno se ganjam u krug, cas mi hrana ne valja, cas trening i sve tako...


Edited by TiruRiru - 13 Studeni 2012 at 15:05
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2012 at 11:05
Pozdrav Znatiželjna!

Je, situacija je takva da ljudi sve manje imaju i morat ce pocet rezati negdje i razumijem da je tesko uz 2 clana nezaposlena, pa cak i jednog nezaposlenog.ja radim pa si mogu prisutiti to.
S druge strane, zdrava prehran nije toliko skupa.Obroci za cijeli dan, 5-6 njih koji je svaki veci od tvojeg me kostaju 40-50 kn dnevno max, sto ne smatram luksuzom, a tebi treba i manje. Ja isto odlazim u nabavku svaka 2 tjedna i onda se opskrbim posnim sirevima i mesom, zobenima i to mi je osnova. Sad treba paziti sto kupujes, ima vec pakiranih filetiranih pilecih prsa po ducanima, no to kosta 50+ Kn/kg, isto tako za 30 mozes kupiti na placu s kožom koja ocistiš i uštedila si puno.
Druga stvar kao ženi ti ne treba niti blizu toliko kalorija, niti proteina koji su najskuplji, tak da to nije takav trosak. Vjerujem da i potrosite dio novca na nepotrebne namirnice, kave, sokove i sl, mozda pusi netko i sl, uvijek se ima gsje odrezati prije neg se reze zdrava prehrana, jedino sad nekome je vise stalo do tih sitnih "poroka" neg preselit te financije u zdravu hranu.
Velis da imas vrt i vocnjak, to je odlicno, imam i ja, pa ne vidim razlog da nemas koju kokicu onda , il neku zivinu pa si osiguras ne samo jeftiniju nego i daleko kvalitetniju namirnicu .Ja imam kokosi i zeceve doma.Tim vise kaj nemas posla se mozes baviti time i ujedno nesto i prodati i zaraditi koju kunu......
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2012 at 10:54
Originally posted by ZNATIŽELJNA ZNATIŽELJNA wrote:

Ovako..Ja bih se prikljucila u ovaj post da podjelim svoje iskustvo i mišljenje..Kako vi uspijevate živjet na ovaj nacin?Mislim,neznam kakvo je stanje kod vas,al mene i muža je pogodila kriza,oboje smo bili nezaposleni i sad muž konacno radi,ali ja sam i dalje kod kuce..Sve što ste pisali je lijepo za cuti,al ja si nikako ne bih mogla priuštiti ovakav režim prehrane svakodnevno..Realnost je takva da mi odlazimo u kupovinu svaka dva tjedna i punimo frižider..Svaka cast onome ko si može priuštiti svaki dan pileca prsa i orašasto,bobicasto,sjemenke i sl..Ja sam svakodnevno jela voce i povrce zahvaljujuci svom vocnjaku i povrtnjaku..Sad kad dodje zima imam samo zamrznuto povrce,zimnicu,a za sve svježe,ponovo u ducan..Želim da se odmah zna da ne želim uvrijediti nikog,ali ovo o cem ste vi cure pisale,to nije privremeno poput dijete,nego je to nacin života,a mislim da ce se mnogi sa mnom složiti da je jako teško ostat na takvom nacinu prehrane..Ni mi ne jedemo fast food ili puno masnoce svaki dan,pazim što i kako kuham,ali ovo o cemu vi pišete,to je za mene nezamislivo pored obitelji..Žao mi je ako sam u krivu,ali ja sam realist..TiruRiru,od srca ti želim da uspiješ u svom naumu i da dosegneš kilažu koju bi htjela..Znam kako se osjecaš jer sam se i sama borila s kilama godinama i meni nikakve dijete nisu pomogle,ja sam uspjela skinut kile tek onda kad sam se prestala opterecivati time..Pored svega,mislim da i psiha puno djeluje na tvoje rezultate jer se grizeš cim nešto loše pojedeš ili ako nisi postigla neki cilj koji si zacrtala..Nadam se da nisam nikog uvrijedila ovim komentarom..Pozdrav..Wink


Prvo da se nadovezem na The Phoenixa- znaci, moje iskustvo- unatrag 7 godina samo aerobne vježbe (i do 10 h tjedno); jako slabi pomaci, prakticki više održavnje kilaže. Potom unatrag godinu dana prehrana po zoni (sredena skroz naskroz ) i opet prvih 4 mj samo aerobno- pomak jako slab-nekih 2 kg dole ali ništa konkretno- snaga, izdržljivost i "zatagnutost" 0 bodova. Unutrag 7 mjeseci krenila u teretanu 2* tjedno + 1-2 aerobna tjedno. poslije dodala jos 2 funkcionalna i rezultati su jako dobri- 4 kg masti manje, 3 kg misica gore. A prehrana je i dalje bila ista i sredena. Mislim da je problem vise u navici tijela na odredenu prehranu i odredenu vrstu treninga te da tijelo treba neprestano iznenadivati inace nastane navika i zastoj je neminovan. Zato Tiruriru ili promjena vrste treninga ili promjena inteziteta istog. Naravno, na prehranu se i dalje mora paziti

@Znatizeljna postavila si normalo pitanje, ne vidim zasto bi nekoga uvrijedila s time Dakle, ja kuham isto za dvoje, isto koristim smrznutu hranu preko zime i isto mjesecno ili svaka 2 tj punim frizider. Ako cemo konkretno o brojkama (racunala sam da ) trošim na hranu 200kn tjedno što ce reci 800 kn mjesecno. Mislim da to nije previse za zdravu prehranu za koju svi (nakako mi se cini) imaju predodbu da je skupa
pozz
Back to Top
ZNATIŽELJNA View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZNATIŽELJNA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2012 at 10:25
Ovako..Ja bih se prikljucila u ovaj post da podjelim svoje iskustvo i mišljenje..Kako vi uspijevate živjet na ovaj nacin?Mislim,neznam kakvo je stanje kod vas,al mene i muža je pogodila kriza,oboje smo bili nezaposleni i sad muž konacno radi,ali ja sam i dalje kod kuce..Sve što ste pisali je lijepo za cuti,al ja si nikako ne bih mogla priuštiti ovakav režim prehrane svakodnevno..Realnost je takva da mi odlazimo u kupovinu svaka dva tjedna i punimo frižider..Svaka cast onome ko si može priuštiti svaki dan pileca prsa i orašasto,bobicasto,sjemenke i sl..Ja sam svakodnevno jela voce i povrce zahvaljujuci svom vocnjaku i povrtnjaku..Sad kad dodje zima imam samo zamrznuto povrce,zimnicu,a za sve svježe,ponovo u ducan..Želim da se odmah zna da ne želim uvrijediti nikog,ali ovo o cem ste vi cure pisale,to nije privremeno poput dijete,nego je to nacin života,a mislim da ce se mnogi sa mnom složiti da je jako teško ostat na takvom nacinu prehrane..Ni mi ne jedemo fast food ili puno masnoce svaki dan,pazim što i kako kuham,ali ovo o cemu vi pišete,to je za mene nezamislivo pored obitelji..Žao mi je ako sam u krivu,ali ja sam realist..TiruRiru,od srca ti želim da uspiješ u svom naumu i da dosegneš kilažu koju bi htjela..Znam kako se osjecaš jer sam se i sama borila s kilama godinama i meni nikakve dijete nisu pomogle,ja sam uspjela skinut kile tek onda kad sam se prestala opterecivati time..Pored svega,mislim da i psiha puno djeluje na tvoje rezultate jer se grizeš cim nešto loše pojedeš ili ako nisi postigla neki cilj koji si zacrtala..Nadam se da nisam nikog uvrijedila ovim komentarom..Pozdrav..Wink
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2012 at 09:53
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Hmm, ako u godinu dana nisi previse mrdnula , a u godinu dana se mogu odlicni rezultati napraviti onda nesto generalno ne stima.Prije svega poboljsanje prehrane , jer fusanje znaci korak gore-korak dolje, bitno je da si bar 2 mjeseca konstantna u pracenju plana prehrane i treninga. I da, moras imati plan koji ce te dovesti do cilja jer nasumicno hranjenje i treniranje vecini nece dati rezultate.Druga stvar koju treba mjenjati su treninzi.Posto na nacin koji treniras ne daje rezultate ocito trebas mjenjati nacin treninga ili pristup treninzima.A i ne mozes 1 god raditi jedno te isto, pogotovo sto su to ruku na srce programi upitne kvalitete. jednostavno moras mjenjati stvari generalno ukoliko zelis pomake jer nema smisla tupiti po istom bez ozbiljnijih rezultata.3. opcija je moguci neki zdravstveni problem koji otezava stvari , no cak da i je (a sumnjam) prehrana i treninzi nisu na tom nivou da bi mogla reci da te nesto trece muci. Ovo je iskreni i realni pogled kako ja vidim stvari bez da idem uljepsavati ili ublazavati nesto Smile



moje mišljenje je da su stvar treninzi iz vlastitog iskustva


Je, trening joj sigurno nije dobar, no i uz najlosji trening ako je godinu dana redovno trenirala bilo bi nekih pomaka, ovak nit prehrana, nit trening, što je najcešca kombinacija.Zapravo jako puno ljudi koji i misle da se zdravo hrane to zapravo ne rade, tak da je vecini teze biti discipliniran i posloziti prehanu nego treninge.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2012 at 09:11
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Hmm, ako u godinu dana nisi previse mrdnula , a u godinu dana se mogu odlicni rezultati napraviti onda nesto generalno ne stima.Prije svega poboljsanje prehrane , jer fusanje znaci korak gore-korak dolje, bitno je da si bar 2 mjeseca konstantna u pracenju plana prehrane i treninga. I da, moras imati plan koji ce te dovesti do cilja jer nasumicno hranjenje i treniranje vecini nece dati rezultate.Druga stvar koju treba mjenjati su treninzi.Posto na nacin koji treniras ne daje rezultate ocito trebas mjenjati nacin treninga ili pristup treninzima.A i ne mozes 1 god raditi jedno te isto, pogotovo sto su to ruku na srce programi upitne kvalitete. jednostavno moras mjenjati stvari generalno ukoliko zelis pomake jer nema smisla tupiti po istom bez ozbiljnijih rezultata.3. opcija je moguci neki zdravstveni problem koji otezava stvari , no cak da i je (a sumnjam) prehrana i treninzi nisu na tom nivou da bi mogla reci da te nesto trece muci. Ovo je iskreni i realni pogled kako ja vidim stvari bez da idem uljepsavati ili ublazavati nesto Smile



moje mišljenje je da su stvar treninzi iz vlastitog iskustva
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Studeni 2012 at 23:00
Hmm, ako u godinu dana nisi previse mrdnula , a u godinu dana se mogu odlicni rezultati napraviti onda nesto generalno ne stima.
Prije svega poboljsanje prehrane , jer fusanje znaci korak gore-korak dolje, bitno je da si bar 2 mjeseca konstantna u pracenju plana prehrane i treninga. I da, moras imati plan koji ce te dovesti do cilja jer nasumicno hranjenje i treniranje vecini nece dati rezultate.
Druga stvar koju treba mjenjati su treninzi.Posto na nacin koji treniras ne daje rezultate ocito trebas mjenjati nacin treninga ili pristup treninzima.A i ne mozes 1 god raditi jedno te isto, pogotovo sto su to ruku na srce programi upitne kvalitete. jednostavno moras mjenjati stvari generalno ukoliko zelis pomake jer nema smisla tupiti po istom bez ozbiljnijih rezultata.
3. opcija je moguci neki zdravstveni problem koji otezava stvari , no cak da i je (a sumnjam) prehrana i treninzi nisu na tom nivou da bi mogla reci da te nesto trece muci. Ovo je iskreni i realni pogled kako ja vidim stvari bez da idem uljepsavati ili ublazavati nesto Smile
Back to Top
TiruRiru View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TiruRiru Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2012 at 23:18
Cisto trazim misljenje... znaci hajd ok, fuserim ja u vezi hrane, al eto trudim se...skinula sam netso kila i obimi su se smanjili, medjutim, treniram znaci u prosjeku 3 puta sedmicno, tipa body pump+bodi combat 2x sedmcino ili eventualno step... treniram od 11-2011, ne mogu reci da nema pomaka, jesam ja zasigurno u boljoj kondiciji, nesto cvrsca, medjutim, ono sto me zanima, obzirom da se ja od rodjenja, kroz djetinstvo nisam bavila NIKAKVOM aktivnoscu, dakle vjerovatno mi se "neki konkretan" oblik misica nikad nije ni formirao... kako se to odrazava na treniranje danas, tj mogul ja uopste napravit nesto od sebe :D
Ja sam recimo to sama sebi tumacila da pocinjem da treniram od stepena -15, da trebam doci na 0 pa onda pokusati napraviti nesto od sebe. Medjutim, nekako, losa sam... 


Edited by TiruRiru - 11 Studeni 2012 at 23:19
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2012 at 17:12
Originally posted by TiruRiru TiruRiru wrote:

:D samo kila oraha i kila secera, kila putera, jednostavan recept :D
sinoc sam prvi put radila body pump, jako mi se svidio, doduse sa malim tegicima...ful odradjen lol


body pump rocks
Back to Top
TiruRiru View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TiruRiru Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2012 at 17:04
:D samo kila oraha i kila secera, kila putera, jednostavan recept :D
sinoc sam prvi put radila body pump, jako mi se svidio, doduse sa malim tegicima...ful odradjen lol
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2012 at 15:04
Originally posted by TiruRiru TiruRiru wrote:

Onaj, baklava moze jel tako, hajte na baklavu lol



nisam jednostavni šecer unjela u sebe od 91"

Edited by avangarde - 24 Listopad 2012 at 15:04
Back to Top
TiruRiru View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 40
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TiruRiru Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2012 at 12:09
Onaj, baklava moze jel tako, hajte na baklavu lol
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2012 at 22:55
Originally posted by TiruRiru TiruRiru wrote:

hvala vam :) toliko mi znaci sve sto procitam ovdje :)u sustini, jedem puno vise nego inace, u normalnijim i manjim obrocima. hljeb sam skoro izbacila, kupila tefal -aparat za kuhanje na paru, trudim stvarno, srecom i kuci mi pomazu, vjerujem da bi bolje islo da ne fuserim sa slatkisima, al najbitnije da ima pomaka :) da sam stala na vagu i vidjela isto stanje... u najmanju ruku bi mi tesko palo :)vjezbam naravno, dva puta nesto slicno stepu i jednom rtp koji mi i dalje ode =0 bodova :)

samo polako, nemoze snaga (rtp) odmah doci.. i nemoj izbaciti kruh u potpunosti, slobodno jedi raženi. 2kg u 2tjedna je realno; sve iznad kile po tjednu moze znaciti da gubis i misice uz mast sto nije dobro. Kazem "moze znaciti" jer tu sad ima sto teorija- jedni kažu da se može izgubiti i vise od jedne kg masti tjedno, drugi kazu da to nije zdravo..uglavnom, ovo je odlican pomak you go girl

Edited by avangarde - 22 Listopad 2012 at 22:56
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 8>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.