New Posts New Posts RSS Feed - Ako ovo netko naziva djetom onda ravno bang bang
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ako ovo netko naziva djetom onda ravno bang bang

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2012 at 01:01
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

@arter
jednostavno receno, više ceš se udebljat i štete ucinit svom organizmu sa pretjeranom kolicinom / nedovoljno iskorištenom kolicinom ugljikohidrata nego masti.



Da, cemu je dokaz da su ljudi postajali sve deblji i deblji otkad im se poceo nabijat strah od masti, a pod nos turat ogromne kolicine UH-a.

Vecina ljudi danas povišen kolesterol odmah veže uz masti, a ne znaju da ce više štete napravit kronicnim provociranjem inzulina na svakodnevnoj bazi. Ne samo što se utjecaja na kolesterol tice nego i na cijeli niz drugih poremecaja u tijelu, izmedju ostalog izazivanje inzulinske rezistencije koja je danas sve prisutnija kod ljudi. Cijela jaja su problem, dok je krcat tanjur same tjestenine (pa makar i integralne) super. Mislim da ima još puno posla oko razbijanja nekih mitova.

I ja se dobro osjecam na mastima, i odmah primijetim promjenu na tijelu. Sa više UH-a ne gine mi više kardia i treninga, a i cesto primjetim da sam dosta umornija nakon takvog obroka, pogotovo ako je neuravnotežen što se UH-a i P tice. Na mastima sam ko navijena :)) Nebi se trebalo uzet sve zdravo za gotovo, treba testirat i nac sebi najbolju kombinaciju da si izgledamo dobro, osjecamo super i da smo zdravi. Kod nekog ce to bit mrvu više UH-a, kod nekog ce prevagnut masti....kako god, mislim da je vrijeme da se masti vrate u igru nakon više desetljeca nepravednog zanemarivanja Smile

Naravno, nije svejedno o kakvim mastima je rijec....ali smatram da ce i malo više zasicenih manje štete napravit od puno UH-a, pogotovo onima sa inz.rezistencijom i opcenito smanjenom tolerancijom na glukozu.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2012 at 01:16
Originally posted by deborahdyer deborahdyer wrote:

Bok, ljudi
Danas sam startala sa Atkinsovom dijetom ili pak nesto sto lici tome... Preporucila mi ju je prijateljica koja je pocela prosli tjedan... kaze da je vec 5kg izgubila... Malo sam citala o tome i znam da ima i "crnih" strana ali sam ipak odlucila probat. Nisam nesto ekstremno debela - imam koju kilu viska koju sam natovarila tokom zime.
Dakle, ne smijem jesti kruh, tjesteninu, rizu i tralala,  nista sto se zove voce, mlijeko i mlijecne proizvode, od povrca leca, grah, grasak, krumpir itd... slatko, grickalice...
Sve ostalo smijem... Danas sam pojela 300gr pecene piletine i kajganu za rucak a za veceru sam pojela salatu od rakova sa kuhanim jajima... Iskreno, GLADNA SAM! Znam da je to normalno, tek je prvi dan, inace sam ovisna o kruhu i tjestenini... Ne znam da li cu moci izdrzati... Trebam pomoc!
Najgore mi je ujutro, ne znam sta da jedem, ne mogu pojesti blitvu cim otvorim oci... a i kava bez secera mi je uzasna... pogotvo kad je prva kava ujutro!
Voljela bih da mi netko napise otprilike plan prehrane... cisto da se znam organizirati!
Unaprijed zahvaljujem...


Nebi li ti prijateljica trebala napisati plan prehrane kad ti je vec preporucila tako nešto? Tongue Mislim, kad je vec izgubila tih 5 kg u tjedan dana (što je super, javi nam kad ih vrati nazad Wink) onda ti sigurno zna reci što je jela, ne? Ili nije ništa jela :)

U svemu ovome ni u jednoj recenici ne vidim nikakav trening, aktivnost...slucajno zaboravljeno ili?

Inace, kada ulaziš u nešto moja preporuka je da se prvo dobro raspitaš, informiraš i ako vidiš da zaista ima nekog smisla - organiziraš prije nego kreneš. Znaci, smisliš si obroke, kupiš namirnice, spremiš se...jer ovako bezglavo upadanje u nešto bez plana i programa, kao i znanja o necemu nema smisla i nece te nigdje dovesti. Sad si izgubljena i gladna, a sve može biti lakše, cak i sa UH-ima, nije ih neophodno izbacivati u potpunosti, samo ih treba znat tajmirat, kombinirat, ciklirat ako treba. Ako je par kg viška u pitanju, to nebi trebao biti problem uz neki dobar trening i neko cikliranje....ili bar izbacivanje UH-a iz zadnjeg obroka ili zadnja 2 obroka na pocetku (uz uravnotežene UH-e u ostalim obrocima sa proteinima), i zamijenjivanje mastima, uz proteine naravno. Ima više verzija, ali kako god, nije dobro upadati u nešto napamet - znam da gori, ljeto je blizu Tongue - ali ovako si više štetiš nego koristiš.

To reci i prijateljici Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2012 at 15:44
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

@arter
jednostavno receno, više ceš se udebljat i štete ucinit svom organizmu sa pretjeranom kolicinom / nedovoljno iskorištenom kolicinom ugljikohidrata nego masti.



Da, cemu je dokaz da su ljudi postajali sve deblji i deblji otkad im se poceo nabijat strah od masti, a pod nos turat ogromne kolicine UH-a.

Vecina ljudi danas povišen kolesterol odmah veže uz masti, a ne znaju da ce više štete napravit kronicnim provociranjem inzulina na svakodnevnoj bazi. Ne samo što se utjecaja na kolesterol tice nego i na cijeli niz drugih poremecaja u tijelu, izmedju ostalog izazivanje inzulinske rezistencije koja je danas sve prisutnija kod ljudi. Cijela jaja su problem, dok je krcat tanjur same tjestenine (pa makar i integralne) super. Mislim da ima još puno posla oko razbijanja nekih mitova.

I ja se dobro osjecam na mastima, i odmah primijetim promjenu na tijelu. Sa više UH-a ne gine mi više kardia i treninga, a i cesto primjetim da sam dosta umornija nakon takvog obroka, pogotovo ako je neuravnotežen što se UH-a i P tice. Na mastima sam ko navijena :)) Nebi se trebalo uzet sve zdravo za gotovo, treba testirat i nac sebi najbolju kombinaciju da si izgledamo dobro, osjecamo super i da smo zdravi. Kod nekog ce to bit mrvu više UH-a, kod nekog ce prevagnut masti....kako god, mislim da je vrijeme da se masti vrate u igru nakon više desetljeca nepravednog zanemarivanja Smile

Naravno, nije svejedno o kakvim mastima je rijec....ali smatram da ce i malo više zasicenih manje štete napravit od puno UH-a, pogotovo onima sa inz.rezistencijom i opcenito smanjenom tolerancijom na glukozu.

megalajk na post, svidja mi se kako razmišljaš Thumbs Up

bilo bi dobro kao što kažeš da se masti demistificiraju, bar kroz ovu tu populaciju koja cita forum.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2012 at 19:37
Wink

Bilo bi dobro ali bit ce teško promijenit neka uvjerenja Smile Mada svatko može probat pa se uvjerit sam, to je bolje od svih teoretiziranja unedogled. Vjerujem da bi mnogi živnuli na takvoj prehrani, i bez ikakvih dodataka...pogotovo oni koji pola popodneva prospavaju nakon megadoze inzulina u rucku Big smile A da ne govorim o krvnim nalazima......odjednom je sve manje lijekova potrebno...ma baš se cudim zašto se tako skriva dobrobit ovakve prehrane o kojoj govorimo, ne znam koliko to doktorima i cijeloj industriji odgovara baš :))
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Marrsolina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marrsolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2012 at 20:29
Hej, ja bih zeljela skinuti jos nekoliko kg. Sta mislite da prakticiram ovakav nacin prehrane, ne kao na ovom postu nego npr. da jedem samo meso(vise piletine i ribe) i odredjeno povrce, ali da imam i odredjenu fizicku aktivnost? Nisam neki gym tip ali sta mislite je li dosta da vozim bicikl i preskacem vijacu a vec se ionako dosta krecem? Nakon sto postignem zeljenu tezinu da postupno ubacujem UH. Npr. zobene, posni sir, orašaste plodove, voce, za rucak krumpire, tjesteninu, intergralni kruh...?



Back to Top
Arter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 72
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2012 at 23:45
meso, piletina, riba i s njima posni, zobene, orašasti plodovi, smedja riža, voce to je vec FIT prehrana, i pravilno rasporedjena i u normalnim dozama, uz tjelesnu aktivnos vodi mrsavljenju. UH nije potrebno izbaciti skroz, jedi ih ujutro za dorucak i u prvom dijelu dana, ostalo jedi sto vise proteina i zdravih masti.... i sve super :D 

Back to Top
deborahdyer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote deborahdyer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2012 at 23:58
Bok! Hvala na odgovoru!
Danas je kava bila nesto manje bljak nego jucer... prezivjela sam!
Sto se tice badema, kikirikija i sl, pise da ne smijem... Vodu pijem inace i vise nego sto se trazi, oko 5l dnevno... Jednostavno puuuno pijem, ali oduvijek... Jutros sam osjetila vrtoglavicu, nista strasno, pretpostavljam da je to od svega ovoga s obzirom da sam izbacila si "kisik" iz dnevnoga reda (tj. kruh)...  Ucinila sam ogromnu gresku danas, nenamjerno ali eto, desila se... nisam nista jela cijeli dan jer jednostavno nisam stigla a kad sam malo prije dosla s posla najela sam se kao da nisam nikad hranu vidjela... I dalje bez UH (kajgana sa sparogama i zelena salata s paradajzom). Paradajz inace ne bih smjela jesti jer imam jako velikih problema sa zelucem, tj. sve sto ima kiseline me ubija... i naravno, sad umirem od bolova radi j* paradajza... Ouch
Od vitamina pijem zeljezo svako jutro jer sam kronicno anemicna od rodenja a jucer sam jos ubacila magnezij i kalcij...
Trebam sam koju kilicu skinuti i biti cu zadovoljna! Citala sam da se kg ne vracaju ili pak da se vracaju nakon dosta vremena... trebam prezivjeti prvu fazu - najtezu!
I dalje ne znam sta da jedem ujutro... Tako da se napijem kave ali ne znam bas koliko mi je to zdravo...
Nazalost radim na takvom radnom mjestu gdje se hrana ne smije unositi a u 15 min pauze i ne stignem nesto pretjerano se najesti... Tako da si samo jos gore radim jer si otvaram apetit i onda me j* kiselina...
Uglavnom, znam da sam u teskoj BANANI... ali eto, vrijedi probat pa ako se zaj* onda vise necu... Tongue

Back to Top
Arter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 72
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2012 at 01:11
ej...ja sam nitko i nista ti imas svoju pamet, ali ja samo predlazem... kazes da imas nesto sitno kg skinuti...pa zasto se onda muciti sa ovom dijetom, ubijati se, i to sve sto si nabrojila.... zar nije jednostavnije samo pripaziti sto se jede, i lagane setnje uvrstiti u dnevni raspored, oprosti, ali nitko ali bas nitko mi nemoze reci da nema 30 min dnevno za laganu setnju, pa cak ako treba prije spavanja ili dignuti se 30 minuta ranije i to odraditi. Ova dijeta je inace za skidanje velikog broja kg

Back to Top
deborahdyer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote deborahdyer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2012 at 01:22
a znam da... nisam te mislila napasti... Nego hvala svima sto me savjetujete!!! Wink
Back to Top
ambiciozna View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 153
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ambiciozna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2012 at 01:54
Originally posted by deborahdyer deborahdyer wrote:

a znam da... nisam te mislila napasti... Nego hvala svima sto me savjetujete!!! Wink



Iz iskustva ti mogu reci da na taj brutalan nacin neceš ništa postici!
Nemoj krivo shvatiti, ali morala sam ti reci da gubiš vrijeme.
Ja sam prije isto cesto bila na "dijetama" koje nisu bile ni približno grozne ko ova tvoja i nikada nisam ništa napravila, ako bi i smršavila, trajalo je puna 3, max. 4 tj.

Baš je jedna moja poznanica bila na nekoj sl. dijeti, ako ne i istoj (nisam detaljno s njom o tome, no znam da je princip o unosu odredjenih namirnica isti) i mršavila je prva 3-4 tj, svi je mi hvalili kako dobro izgleda (to je bilo prije 2-3tj.), a danas je gledam i deblja je nego što je bila prije dijete.

moj savjet: Puno citaj po fitness.hr, pronaci ceš velik br. postova s puno efikasnijim "receptima" za mršavljenje!
Back to Top
Arter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 72
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2012 at 12:03
@ambiciozna
sa ovom dijetom hoce smrsaviti, i to dosta, ali nije zdravo, te je problem sto se ostatak zivota treba drzati cetvrte faze dijete, da se kg ne vrate....

Back to Top
Marrsolina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marrsolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2012 at 12:29
Ja se nakon dijete planiram hraniti zdravo, a ne se vracati na ona prezderavanja i sta ja znam sta... Ljudi misle ako izgube 10 kg u dva tjedna da je tada sve gotovo i da mogu jesti sta hoce i koliko hoce, a kile se nece vracati. Kile ce se vracati dok god ne promjenimo nacin prehrane i uvdemo fizcku aktivnost.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2012 at 15:47
Originally posted by deborahdyer deborahdyer wrote:

Bok! Hvala na odgovoru!
Danas je kava bila nesto manje bljak nego jucer... prezivjela sam!
Sto se tice badema, kikirikija i sl, pise da ne smijem... Vodu pijem inace i vise nego sto se trazi, oko 5l dnevno... Jednostavno puuuno pijem, ali oduvijek... Jutros sam osjetila vrtoglavicu, nista strasno, pretpostavljam da je to od svega ovoga s obzirom da sam izbacila si "kisik" iz dnevnoga reda (tj. kruh)...  Ucinila sam ogromnu gresku danas, nenamjerno ali eto, desila se... nisam nista jela cijeli dan jer jednostavno nisam stigla a kad sam malo prije dosla s posla najela sam se kao da nisam nikad hranu vidjela... I dalje bez UH (kajgana sa sparogama i zelena salata s paradajzom). Paradajz inace ne bih smjela jesti jer imam jako velikih problema sa zelucem, tj. sve sto ima kiseline me ubija... i naravno, sad umirem od bolova radi j* paradajza... Ouch
Od vitamina pijem zeljezo svako jutro jer sam kronicno anemicna od rodenja a jucer sam jos ubacila magnezij i kalcij...
Trebam sam koju kilicu skinuti i biti cu zadovoljna! Citala sam da se kg ne vracaju ili pak da se vracaju nakon dosta vremena... trebam prezivjeti prvu fazu - najtezu!
I dalje ne znam sta da jedem ujutro... Tako da se napijem kave ali ne znam bas koliko mi je to zdravo...
Nazalost radim na takvom radnom mjestu gdje se hrana ne smije unositi a u 15 min pauze i ne stignem nesto pretjerano se najesti... Tako da si samo jos gore radim jer si otvaram apetit i onda me j* kiselina...
Uglavnom, znam da sam u teskoj BANANI... ali eto, vrijedi probat pa ako se zaj* onda vise necu... Tongue



Ljudi, zar stvarno svo ovo naše tipkanje ovdje nema smisla?

Ja ne znam odakle krenut odgovarat na ovaj post uopce, ali stvarno. Da pocnem quotat, cijeli tekst bi isquotala LOL Ajmo ovako na pocetku - zašto dolaziš na forum po savjet kad ga ne želiš poslušat? Gle, ovdje ce ti svi rec isto i nitko pametan nece podržat ovo što radiš. Na stranu Atkins, ovo cak i nije Atkins, ovo je gladovanje! Nisi stigla jest cijeli dan? E, ajmo se kladit da bi ti našla rupu za 6 obroka ako treba Tongue Inace, obrok ne treba trajat sat vremena, možeš i u 5-10 min nešto smisleno pojest, pa i manje ako treba. Dan prije si pripremiš nešto najjednostavnije i najbrže, odneseš na posao i pojedeš u pauzama. I onda kažeš da si došla doma i jela kao da nikad nisi hranu vidjela? Kajganu, salatu i paradajz?! Bome, pokolj u kuhinji, nema šta...koliko, 2-3 jaja? Ma dajjj....i još jedeš taj paradajz makar znaš da ti šteti, nemaš pojma šta jesti ujutro jer si totalno neorganizirana oko te prehrane, uz sve to imaš problema sa anemijom, a ne jedeš kako treba, još si pogoršavaš stanje...... i na kraju zakljuciš da si u banani ali ipak vrijedi probati i to još usprkos dobronamjernim savjetima ovdje da prestaneš raditi takve gluposti....

...i ja se sad pitam ima li smisla tipkati dalje....Ermm

? Ima li? Ili ceš i dalje vozit po svom....da znam..jer sorry...gubitak je vremena pokušavat nekog okrenut ako to sam nece. Ako želiš ucit na svojim greškama, onda nastavi ovako. Ako želiš naucit štogod, onda poslušaj što ti govorimo.

Biraj Wink


Edited by Gym_girl - 16 Svibanj 2012 at 15:48
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ambiciozna View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 153
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ambiciozna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2012 at 21:13
Originally posted by Arter Arter wrote:

@ambiciozna
sa ovom dijetom hoce smrsaviti, i to dosta, ali nije zdravo, te je problem sto se ostatak zivota treba drzati cetvrte faze dijete, da se kg ne vrate....


i koja korist od toga što ce kratkorocno smršaviti....?

Rekla sam dobronamjerno iz vl. iskustva, ja sam se napokon opametila i shvatila neke stvari (nakon što sam se nebrojeno puta opekla zbog krivog nacina gubitka kg!!!). Još imam crnih dana, dogodi se grijeh, ali trudim se maximalno slijediti savjete i mijenjati nacin života!

Slušaj Gym-ku i Ziku....osobe koje su me nebrojeno puta oduševile i uvjerile u svoje znanje i sposobnosti !

Back to Top
Arter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 72
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2012 at 21:58
vidim da si citirala mene, pa jel meni to pitanje upuceno sto ce dobiti s tim ili? :) jer ako je, mislim da si pogrijesila totalno, malo bolje procitat moje postove :D 
ja cilo vrime navodim u ovoj temi kako te dijete nisu ok, i da je to lose, i kazem da ona hoce smrsaviti s njom, sto je istina, ali sto dalje.... kako ce to dalje odrzavati


Edited by Arter - 16 Svibanj 2012 at 22:00

Back to Top
ambiciozna View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 153
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ambiciozna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2012 at 22:20
Arter samo sam vidila da si u tom postu naglasio mršavljenje ,ostale tvoje nisam doživila...
Da, slažem se. Nema smisla...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.