New Posts New Posts RSS Feed - Kako do zgiba samostalno?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako do zgiba samostalno?

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2012 at 23:04
Evo par zanimljivih savjeta za sve one koji imaju problema sa zgibovima:
http://joshsgarage.typepad.com/articles/2012/04/pull-ups-for-chicks.html
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2012 at 00:25
Evo jedna motivacijska:



Wink
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2012 at 00:23
Oh da, kako samo zaboravih....podlaktica. Vrlo bitan element u zgibovima - snaga podlaktice. U slucaju da nedostaje iste, valjalo bi samo visjeti na šipci - hangout :))
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2012 at 11:06
..podlaktica je po meni još najbitnija, što se tice zgibova ali i mnogo drugih vježbi.
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2012 at 23:24
Ledja, bicepsi, ramena, trbušnjaci...you name it. Radi puno toga u zgibovima...ili bi trebalo raditi hehe! Samo ti isprobaj možeš li napraviti nekoliko zgibova s pothvatom (ili s gumom) te mi napiši tocan broj...da ti napravimo programcic za te zgibove :)
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2012 at 18:44
Svasta, i ja bih ocekviala da je zam uske barem 4-5, za zene mi je logicno sto je prosek nula, vecina ne zna ni sklek napraviti a kamoli zgib...

Hvala na savetima, probacu :) U sustini nisam bas toooliko slaba u rukama, ali mi nedostaje snage u ramenima (pretpostavljam da je to najzasluznije u principu) za zgib.
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2012 at 12:08
...katastrofa...mislio sam da bi prosjek mogao biti barem 4-5 zgibova...optimist :)
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2012 at 09:39
Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

Možda sada poboljšamo prosjek jer su žene napokon pocele shvacati da mogu izgledati normalno (ne izgladnjelo) i biti snažne... Na spomenutu vježbacicu smo jako ponosni, a i ostale djevojke/žene su poželjele napraviti tako nešto. Što je najbolje, nije daleko ni od muškog prosjeka, zar ne?


Hehehe, tak je,  mislim da je muški prosjek bio 1 zgib Confused


Edited by The Phoenix - 03 Travanj 2012 at 09:40
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2012 at 23:55
http://www.youtube.com/watch?v=fw3FnkqViKo
Hvat je mixed ali nema veze...bitno je da vidiš kako se možeš poslužiti gumam/elasticnim trakama ili slicnim pomagalima.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2012 at 23:50
Možda sada poboljšamo prosjek jer su žene napokon pocele shvacati da mogu izgledati normalno (ne izgladnjelo) i biti snažne... Na spomenutu vježbacicu smo jako ponosni, a i ostale djevojke/žene su poželjele napraviti tako nešto. Što je najbolje, nije daleko ni od muškog prosjeka, zar ne?
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2012 at 20:57
Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

Jedna od njih danas radi po 5-6 zgibova u seriji (pravilnih, sa punom ekstenzijom u laktovima u donjem položaju i bradom preko šipke u gornjem položaju) što je zaista odlican rezultat za ženu rekreativku...



Je dobar je.Mislim da je kod nas radjeno istraživanje (al nisam 100% siguran) u ražiji KIF-a i koliko se sjecam prosjek za žene (govorimo o prosjecnoj nasumicnoj populaciji) je bio 0 zgibova
Back to Top
Bla! View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Rujan 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bla! Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2012 at 20:22
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2012 at 18:28
Uh, mrka kapa sa tim hvatom...Mislim, kontam da mogu, ali ako imam neko povisenje ispod sebe, kad su mi ruke u punoj ekstenziji, sanse nema!
Ali probacu pa javim :) A kako to sa trakom?


Fitness, hvala, bas sam magarac sto nisam prvo ovde potrazila
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2012 at 18:07
Predlažem da kreneš sa zgibovima u podhvatu (Chin up). Probaj napraviti pa javi jesi uspjela, te ako jesi koliko si ih uspjela napraviti. U slucaju da ne ide, probaj si pomoci sa nekom elasticnom trakom dovoljno jakom da ti pomogne barem za 3 zgiba (podhvat ili nadhvat). Meni se metoda s trakom pokazala vrlo ucinkovitom sa mojim vježbacicama. Jedna od njih danas radi po 5-6 zgibova u seriji (pravilnih, sa punom ekstenzijom u laktovima u donjem položaju i bradom preko šipke u gornjem položaju) što je zaista odlican rezultat za ženu rekreativku...
Druga opcija su horizontalni zgibovi...
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
fitness girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitness girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2012 at 13:36
https://www.fitness.com.hr/vjezbe/programi-treninga/Zgibovi-za-one-koji-jos-nemaju-dovoljno-snage.aspx
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2012 at 12:19
Dakle, vec neko vreme sa deckom vezbam napolju i posto zivimo u blizini gde ima tih nekih spravica, sipiki i ostalog uvek uradimo i par zgibova, u kojima mi on pomaze, jer ne mogu i dalje sama da uradim.
Mogu da uradim jedno 3-4 ali kada sam na nekoj niskoj sipci gde sam blize zemlji i gde nemam toliki pokret, tj gde ne dodjem u stanje da visim sa skroz opruzenih ruku.

Pa me zanima, kako se uopste vezba i ojacava da bi dosao do tog prvog trenutka kad ces moci sam da se dignes? Ako ima neki dobar savet :)
Shvatila sam koliko su zgibovi dobra stvar, pa bih ih ubacila u vezbanje, al' necu uvek moci njega da cimam da mi pomaze, a i volela bih da dodjem u fomu gde mogu ja da uradim sama neki.

A inace, umem propadanja da radim !
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.