New Posts New Posts RSS Feed - Glikemijski indeks
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Glikemijski indeks

 Post Reply Post Reply
Author
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Glikemijski indeks
    Posted: 16 Svibanj 2014 at 17:55
A sto mislitr o GL u lubenici? Nekako mi je cudno da je tako velik,a na ljeto je jedem svaki dan,i to navecer,pa neznam ako steti definiciji,jer nr stajem dok nepojedrm sve haha :)
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2012 at 12:27
Jedan brzi tip; ako želite smanjiti GI kruha, zamrznite ga pa onda istostirajte. Drasticno smanji brzinu otpuštanja. 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2012 at 17:31
naravno, i to je super, nikad dosta informacija :)

Kažem, definitivno je korisno znati jer, bez obzira koliki je broj u pitanju, suština je u izbjegavanju namirnica najvišeg GI-a, osim nakon treninga (primjer dekstroze, bijelog kruha, cornflakesa itd...). Samim poznavanjem GI-a možemo postati svjesni toga što bi trebalo jesti, a što izbjegavati...iako opet, ima nekih primjera koji imaju nizak GI pa opet nisu baš najidealniji izbor - recimo sladoled Smile ili voce koje ima mali GI ali opet to ne znaci da ga se može jest neograniceno....

..sve u svemu, GI sigurno nije jedino na što bi se trebalo paziti pri odabiru hrane ali kao pomocni alat da ga tako nazovem može jako dobro poslužit...


Edited by Gym_girl - 10 Ožujak 2012 at 17:53
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2012 at 17:12
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

ufff kloni se Montignaca Smile

..ma samo sam njega spomenia jer nisam moga govorit nešto smislenije o glikemijskom indeksu a da njega ne spomenem, ovu sam temu otvorija s namjerom da glikemijski indeks namirnica bude u centru pažne, da se o njemu govori...

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

...a što se GI-a tice, korisno je znati samo što te tablice ne uzimaju u obzir kombiniranje namirnica...cim ti u obroku skombiniraš nutrijente vec si promjenio GI odredjenog UH-a.... jedan krumpir nece imati isti GI ako se jede sam i ako se jede uz meso i salatu npr...isto tako, i sama priprema namirnice mijenja stvari..


...eto baš zato sam otvorija ovu temu,.. da bi ljudi pricali o GI-u, da nemoramo mi fitovci skitat i tražit informacije o ovom po drugim portalima i stranicama...
..stoga tko god nešto zna, nezna, ima, nema iskustva s ovim, nek slobodno sve informacije vezane uz GI- postavi ovdije, isto tako pitanja, kakva god bila su dobrodošla.
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2012 at 16:58
ufff kloni se Montignaca Smile Mislim, neke stvari su ok što se UH-a tice ali sam princip nekombiniranja UH i P nema smisla..

...a što se GI-a tice, korisno je znati samo što te tablice ne uzimaju u obzir kombiniranje namirnica...cim ti u obroku skombiniraš nutrijente vec si promjenio GI odredjenog UH-a.... jedan krumpir nece imati isti GI ako se jede sam i ako se jede uz meso i salatu npr...isto tako, i sama priprema namirnice mijenja stvari..


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2012 at 16:34
Vjerujem da smo svi mi ovdje, više, manje upoznati s pojmom Glikemijski indeks, i ja sam donedavno nisam bio upucen u vezi ovog dok nisam naletio na clanak o Montignac metodi, tj. ?Montignac dijeta - birajte ugljikohidrate i gubite kilograme?, metoda kojoj je baza glikemijski indeks namirnica.
...e sad na prvi pogled sve skupa to izgleda dosta komplicirano, ali meni a vjerujem i vama, bez obzira dali želite smršavit, udebljat se,ojacat, oblikovat, utegnit ili jednostavno živit zdravijim životom malo znanja o glikemijskom indeksu nece škodit...
..
                    pošto nisam naša nikakvu tablicu Glikemijskog indeksa namirnica ovdije na Fitness.com.hr,
                                 potražio sam drugdje i naišao na ovu, na engleskom je ali uz prevoditelja
                                                                   nece bit problem...

                                                         Glikemijski indexs (tablica)                                                        
..
                             i jedna s tablicom te opcenito o informacijama vezano za ovu temu

                                                         Glikemijski indeks (tablica 2)




Edited by Thor - 10 Ožujak 2012 at 17:48
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.