New Posts New Posts RSS Feed - potreba za promjenom i boljim nacinom života
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

potreba za promjenom i boljim nacinom života

 Post Reply Post Reply Page  123 6>
Author
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: potreba za promjenom i boljim nacinom života
    Posted: 07 Ožujak 2012 at 23:07
Pozdrav svima na forumu
 
evo ovako da krenem potrebna mi je pomoc oko dijete i vježbanja da bih mogla ispuniti neke svoje ciljeve pa se nadam da cete me savjetovati i pomoci mi jer uvijek je lakše sa nekim razgovarat tko vas razumije i ima interese kao i vi pa se iskreno nadam vašoj pomoci
 
da ukratko opišem svoj problem:
visoka sam 163cm
težina 63kg
 trebala bih smršat oko 6-7 kg mislim da bi mi to bilo ok
što se tice prehrane otprilike znam kako i šta trebam radit  u necemu imam nedoumica ali pitat cu vas dali sam dobro sastavila plan
a što se tice vježbanja tu imam puno pitanja koja me zanimaju i u koja nisam baš najbolje upucena dali ispravno radim
eto to bi ukratko bilo to pa ako mi se netko mogao pomoc bila bih zahvalna
 
 
Back to Top
GOSPODIN B. View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 123
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GOSPODIN B. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2012 at 01:01
Pozdrav i dobrodošla.

 Mnogi ti ovdje mogu pomoci, bitno da si prvo odlucila sama sebi pomoci. Skinuti kile nije problem ako se osoba drži zadanog cilja i ne odstupa zbog nekih lažnih izgovora ili ne daj bože "A samo danas cu odmoriti od rasporeda i maznuti Slavonsku i cevape" pa se to zna produžiti. Unedogled.

Dakle, prvo i osnovno je pridržavati se svog plana, prouciti  iskustva drugih, pogledati tablice nutritivnih vrijednosti, pitati ako te nešto zanima ljude koji su kompetentni i imati puno vjere u sebe da ceš uspjeti.

I pij vode. 

Usput, sretan ti Dan žena Smile


Edited by GOSPODIN B. - 08 Ožujak 2012 at 01:02
Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2012 at 01:38
veliko hvala GOSPODIN B na cestitki i na dobrodošlici
ima vec par mjeseci da ja citam raznorazne diskusije u vezi ovakvih tema 
što se tice prehrane vec sam neke stvari promjenila u svom životu koje prije nisam radila
samo da mogu rec da sam se potpuno zdravo hranila to ne, ali sad hocu da to baš radim kako treba ako hocu neke rezultate
što se tice vode toga mi nefali sigurno pijam ja toga ponekad pomislim i previše cim ustanem odmah voda a zaspat da nepopijem vode nemogu
odnedavno sam krenula i u teretanu i tu imam mislim najveci problem neznanja jer neznam dali je ispravno kako radim takodjer idem vikendom na plivanje uvecer oko satak vremena i kad imam vremena vozim biciklo ujutro na prazan želudac  a ako ne to onda odradim kardio u teretanu poslije sprava samo kad radim donji dio tjela taj dan nemam snage za kardio poslije jer me noge bole
 
od sad krecem na strogo pridržavanje zdrave prehrane jer znam da je to kljuc uspjeha da izgubim salo a ne mišice pa bih volila da napišem svoj jelovnik pa da vi vidite jeli to ok ili nešto trebam mjenjat ,a takodjer da vidite jeli mi dobar plan vježbanja
 hocu da ovo napravim da valja
i unaprijed se zahvaljujem svima koji su mi voljni pomoci


Edited by marija-mo - 08 Ožujak 2012 at 01:40
Back to Top
GOSPODIN B. View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 123
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GOSPODIN B. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2012 at 01:44
Evo ti tu jedan programcic koji mi se cini dobar za pocetak pa prouci :)

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2012 at 20:42
Dobrodošla Marija, rado cemo pomoc u vezi cega god treba, samo pitaj  Wink Slobodno nam napiši jelovnik i kako ti izgleda trening pa cemo iskomentirat i predložit ako šta treba!


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2012 at 22:15
Hvala Gym_girl
 Evo ovako prvo da krenem sa jelovnikom današnjim:
 
D:7.30h 3 integralna dvopeka, namazala sa posnim sirom oko 100g i na to stavila 5-6 komada purece šunke, 250ml jogurta sa smanjenom masnocom u njega stavila dvi kašike samljevenih sjemenki lana sezama i suncokreta
MO: 9.50h jabuka
10h trening
RU: 12.30h 2 komada dvopeka isto sa šunkom i sirom i 40g zobenih pahuljica sa 2dcl malomasnog mlijeka oko 15g groždjica stavila u to i cimeta
nakon satak ipo popila nes kavu nekoristim šecer nego natren
onda sam ležala nisam se osijecala baš dobro tako da nisam imala popodnevnu užinu nego tek u 18h veceru
VE:18h 150g pecenih pilecih fileta sa kuhanom prokulicom nakon toga oko 19h još jedna kava
21h: 100g posnog sira sa 15g tih mljevenih sjemenki
popila sam vec 3l vode sad pijem zeleni caj  eto to bi bilo to
 
TRENING:
neznam baš nazive za neke vježbe ali pokušat cu napisat o cemu se radi
lagano zagrijavanje 12-15min
cucnjevi na spravi 3×15 ponavnljana ne duboki nego kao polucucnjevi jer nemam snage da se spustim skroz do dole i vratim
ona sprava za gluteus 3×15
nožna ekstenzija 3×12
zadnja loža 3×12
one sprave za adukciju i abdukciju 3×15
ledjna ekstenzija 3×15
triceps potisak na lat mašini 3×15
biceps vježba sa bucicama 3×15
trbušnjaci gornji 3×30kom donji na onoj spravi 3×15
bocni na strunjaci 3×20 i oko 20 komada onih što se paralelno dižu noge i trup i spajaju
na kraju istezanje
kardio nisam danas radila poslije sprava jer nemogu poslije nogu ali zato cu sutra ujutro pošto nemoram nigdje rano pa ce bit oko satak vremena vožnja na biciklu na prazan želudac
 eto to bi bilo to pa sad slobodno komentirajte ako nešto treba mjenjat
obicno neradim toliko trbušnjaka  kad mi je trening nogu ali ovaj tjedan ih nisam odradila ni jedan dan da valja pa sam uzela danas, ali sam kontala da uzmem dva dana u tjednu i da njih uradim kad netreniram ništa drugo nego mi samo to i kardio lagani
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2012 at 17:13
marija, kako ti ostali dani izgledaju što se prehrane tice, kolike su razlike po danima? Ovo je onak...ne sad preloše ali moglo bi i bolje.

Ja bi najprije ovaj jogurt iz dorucka prebacila u obrok prije treninga sa jabukom, a onda ovaj posni povecala bar na 150 g. Inace, sve skupa 5 dvopeka i 40 g zobenih, jel tako inace što se UH-a tice, povecaš li ih ikad? Groždjice su ti tu nepotrebne...a ja bi radje neki komad mesa ili tune uglavila tu s obzirom da je za dorucak vec bio posni i šunkica... cisto da se kombinira što više kvalitetnih izvora proteina.

Hehehe, a ovo me uvijek nasmije - nes ali ne sa šecerom, a nes i je sam šecer  LOL

Trening - ženska klasika i to loša klasika :) Kako ostali treninzi izgledaju, koliko puta tjedno treniraš, koliko dugo vec?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2012 at 19:17
pa mješam ja sve po malo samo jucer nisam imala ništa spremljeno što se tice mesa i nekog ugljikohidrata zato sam uzela pahuljice, ali njih obicno jedem za dorucak
npr danas nisam jela nikako dvopek ali sam zato jela tjesteninu integralnu 
a najviše se ljutim na sebe jer ponekad  cuvam se citavi dan gluposti onda dodje vecer i uzmem neke grickalice ili nekad slatko ali nije cesto i pijem dosta te kave a sad nastojim dvi dnevno i to je to
 pa nisam znala da je onaj nes u tegli što dodje da ima šecera jeli to ozbiljno jer ja sam mislila samo da šecer ima u onim iz vrecica
 treniram 4 puta tjedno dva dana gornji dio dva dana donji dio tijela kad radim gornji dio nastojim uradit kardia oko 20min  i vikendom odem satak na plivanje premda mislim da mi to i nije neka vježba neumorim se baš sad nešto više me to dobro istegne i opusti
na svakom treningu su mi rekli da radim trbušnjake do koliko mogu tri serije takodjer tri serije za gluteus i ledjnu ekstenziju
što se trajanja treninga tice trenirala u 11tom i 12tom mjesecu pa pauzirala i sad pocela prije  dvadesetak dana i cim je vrijeme ljepo pocmem malo ici na trcanje i vozit biciklo 
e sad ja sam pretpostavila da mi trening nevalja jer nevidim nekog napretka samo eto nisam baš mlitava  


Edited by marija-mo - 09 Ožujak 2012 at 19:19
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2012 at 19:29
Najbolje da nam pišeš kroz tjedan te jelovnike, da vidimo primjer par dana - tako se malo bolje može reci jer je iz jednog dana teško zakljucit išta. Što se slatkog i grickalica navecer tice - znaci da je to prva stvar koju trebaš mijenjat, neka ti vecera bude kako treba Wink

..i sorry, mislila sam da misliš na onaj drugi nes, u vrecicama, ovo je ok Smile

Fali ti kardia i trening bi trebalo malo preuredit, da radiš malo intezivnije i složenije vježbe - treba potaknut metabolizam i u mirovanju i radit na mišicnoj masi. Podjela na gornji i donji dio je ok, samo vježbice treba malo sredit....i dat sve od sebe. Koliko daješ od sebe? Mislim...tih 12-15 ponavljanja koje radiš...biš mogla još 12 napravit ili radiš da ne možeš više niti jedan? :) Napreduješ li u težinama?


Edited by Gym_girl - 09 Ožujak 2012 at 19:30
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2012 at 19:48
što se tice jelovnika pisat cu
grickalice zaboravljam to znam i slatko
 
koliko kardia da radim tjedno onda jer ja sad prakticiram ako ga radim kod kuce to obicno bude dva puta tjedno u trajunju od  satak cak malo to i duže bude plus u teretani oko 20min dva puta tjedno bez tog plivanja
i kakve složenije vježbe misliš
i dali je potrebno da na svakom treningu radim te trbušnjake gluteus i ledjnu ekstenziju
 
uh kako mi olakša za kavuBig smile
ja i voca dosta jedem i to neznam se nekad kontrolirat a znam da se u tome nesmije pretjerivat
Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2012 at 19:52
zaboravih za težine napisat ovako u prvoj seriji stavim uvijek 5kg manje a druge dvije povecam pa onako što se tice na pocetku i sad pa ima pomaka napredujem i nemam taj osjecaj da bih mogla napravit još 12pon nekako i tih me 15 dobro umori ja bih cak tu možda jedan ili dva još mogla napravit na jedvite jade i to je to
 i hvala Gmy_girl što hoceš pomoc to puno znaci
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2012 at 20:01
Kardio neka ti bude 1h max, radje si malo povecaj intenzitet pa gazi 45 min nego da se vuceš sat i po...manje od 4x tjedno ti je premalo...neka bude 4-6 dana pa vidiš kako napreduješ...

Možeš i ne moraš trbuh i ekstenziju na svakom treningu...ja recimo trbušnjake nisam radila od ljeta do nedavno i trbušnjaci su cijelo vrijeme bili tu Wink Možeš i 2 puta tj....ali morat ceš sama malo isprobavat koliko ti treba.Gledaj da ceš njima samo ojacat taj trup ali masti rješavaš prehranom i kardiom.

Pripazi na voce Wink

Složene vježbe? Razne varijante cucnjeva, iskoraka, varijacije mrtvih dizanja, good morning, razni potisci za ramena, za prsa, zgibovi (lat mašine), veslanja....google Tongue

15 i možda još 1,2...znaci išlo bi i 3...ajd digni malo te težine i daj sve od sebe Wink

Nema problema Star
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2012 at 20:15
ok probat cu naci razne varijacije za ove vježbe što si mi predložila pa probat nešto skombinirat napisat cu pa ti vidi dali je to ok primljeno na znanjeWink
 nevucem se ja kad radim taj kardio vec odem daleko od kuce pa potraje dok se vratim a to stvarno odradim da valja obožavam odvozit biciklo po ljepom vremenu pa se i zanesem koliko odem i veselim se sad periodu koji nadolazi Big smile 
gore mi je za ovaj u teretani jer se full umorim pa mi nekako se to oduži i onda dugo ostanem
 
hehehe zgibovi nemogu ni jedan ima tjedan dana pokušavam probat napravit ali sad neide  ono sad radim izdržaj koliko mogu sa dlanovima okrenutim prema tijelu i spuštam se da pružam otpor  ali tako mogu taj jedan izdržaj i nema šanse se vratit gore hehehe ponovo
bit ce tu vožnje i vožnje a kad se malo udje u formu i trcanja malo boljeg
 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2012 at 00:17
može Wink

ma ne brini za zgibove, misliš da se ja ne mucim s njima? Hehe, zato sam i spomenula lat mašinu...slobodno peglaj po njoj i trudi se i dalje na zgibovima (možeš si i stolicom pomoc ili necim vec što ti je pri ruci), bravo Clap To je samo stvar prakse.


Edited by Gym_girl - 10 Ožujak 2012 at 00:18
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marija-mo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marija-mo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2012 at 17:23
evo jelovnik od jucer
nakon trcanja ok oko pola sata
10.30h piletina 100g od jucer sa prokulicom i 50g zobenih sa 200ml mljeka
 trening 13h nakon treninga 2 banane jer nisam mogla odmah kuci jest tako je ispalo neplanirano da sam se morala zadržat satak u gradu pa jedino što mi je palo na pamet su te banane svratila u trgovinu i kupila
17h neki rucak eto integralna tjestenina tu sam dosta pojela oko 130g sa 150g sira i 2dcl jogurta unutra ubacila malo sjemenki
21h vecera peceni luk sa 2 cijela jaja
popila dvi kave u toku dana i sigurno preko 3l vode
 
trening:
zagrijavenja 10min
neznam kako se zove sprava gura se rukama od sebe 3×15
leptir 3×15
isto tako neznam kako se tocno zove sprave neki tip veslanja povlaci se prema sebi 3×15
lat mašina ispred sebe povlacenje3×15
 par pokušaja zgibova oko 5 onih izdržaja jedan pa odmor pa ponovo stavila sam step klupicu ispod da se pomognem
 trbušnjaci gornji 3×30
trbušnjaci donji3×10
ledjna ekstenzija 3×15 dva puta sa utegom od 6 kg a jednom bez icega
gluteus3×15
sklekovi muški oko 30komada
sad ni ovo neznam kako se zove uglavnom laktovi i ramena u ravnini ruke pod 90 savijene i diže se dok se isprave i vrate se ponovo u taj položaj vježba sa bucicama i pošto mi one su letile probala sam napravit to na smith mašini tu sam dva puta a sa bucicama jednom
i na toj mašini sam još napravila isto neko povlacenje rukama od kukova prema bradi
17min na steperu
i 15min istezanje
 
eto tako to prodje nadam se da cete razumijet ove vježbe pošto sam stvarno spetljala to


Edited by marija-mo - 10 Ožujak 2012 at 17:25
Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2012 at 20:42
@ marija
ok ti je jelonik,mada moze to i dosta bolje
imas samo 3 glavna obroka tokom dana..pokusaj to povecat na barem 4,a mozes samnjit prethodna 3.
uzmes od sva 3 po malo i imas i 4.
prvi obrok ti je 10.30 to ti je dosta kasno (tu vec treba da 2 put jedesWink)
ovo trcanje je vjerojatno na prazan zeludac,pa neka bude manjeg inteziteta i neka bude RANIJE.
banana poslje treninga jest ok,a ako nestignes jest uvijek nosis u padeli posni sir,a rezeni kruh je na dohvat ruke u dm-u. to ti je bitno,neces bit nikad gladna:)
130 g paste za curu u jednom obroku je dosta,to je gotovo 100g uglj..zato ti govorim ubaci jos 4 obrok i stavi pola paste u njega npr.
vecera ok,pogotovo peceni luk mi zvuci primamljivo.:)
vodu samo pij,a kavu bez ili sa malo secera.
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 6>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.