New Posts New Posts RSS Feed - moj cutting program, dajte svoje mišljenje jel ok!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

moj cutting program, dajte svoje mišljenje jel ok!

 Post Reply Post Reply Page  <1 56789 10>
Author
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2012 at 02:41
Sebastiane grijesis kaj se kalorija, deficita i potrosnje tokom i nakon treniga. Nacin treninga definira kolicinu izgubljene masti u vremenu, nekim metodama vise, nekima manje, ti ne mozes izracunati u formulama koliko sam ja masti npr pokurio u oporavku, niti znati tocan broj u pojedinom treningu.

Kaj se treninga tice mi i govorimo o iskljucivo treningu s utezima zato sam ti rekao da ocito neznas za nis osim klasicnog bb split sistema treninga. Dakle stimulacija za misice je tu , a jedino ti spominjes hrpu kardijanja dok je tu minimalno uz ovakav nacin treninga utezima.Ocito brkas pojmove jer spominjes i stimulaciju vlakana 1 , jedino neznam na koji i ciji to tocno trening mislis?

S kojeg bf mislis doc na 7 % ? I jos jednom nema velikog kalorijskog deficita od odrzavanja lbm, deficit, odnosno potrosnja masti se odvija unutar, posebno nakon samog treninga takvim radom jer oporavak od toga ide direkt iz masti najvecim dijelom.

Edited by The Phoenix - 16 Ožujak 2012 at 02:46
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2012 at 06:54
Nema svadjanja ljudi :) moram na faks pa kasnije napišem ponešto ako budem imao što za reci :P
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Sebastian96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 183
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sebastian96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2012 at 10:18
-.-

Tesko je izracunat koliko trosimo kcal - tocno
Razlicite vrste treninga razlicito utjecu na potrosnju kcal tijekom istog - tocno
250 kcal deficita kojih si naveo su 250 kcal deficita bilO kome i tocno toliko ce gubiti neovisno o vrsti treninga
Moj klasicni bb princip treninga ce zadrzati vise misica nego tvoj aerobno anaerobni mix.
Kazem aerobno anaerobni jer je upravo takav ako zelis potrositi vise kcal utezima
Tako da iako ces imati vise masnih kiselina u krvotoku ne znaci da ces bas njih koristiti za energiju, tijelo prije poseze za ugljicima i proteinima.I opet ponavljam ostvarujemo li isti deficit isto cemo gubiti na kilazi samo sto cu ja sa bb principom natjerat misic da ostane u sto vecoj mjeri. Da je tvoja teza tocna , bodybuilderi bi imali manje misica od crossfitera i slabije definirani


Edited by Sebastian96 - 16 Ožujak 2012 at 10:20
U mirin brah?
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2012 at 13:45
Ma grijesis potpuno sa pojmovima i fiziologijom, nema tu aerobne komponente u mom treningu nikakave, bas nikakve, to ti pokusavam rec, ti radis v vise aerobnog, daleko vise samo ne razumijes fiziologiju pa automatski grijesis i u deficitima, potrosnji masti i svim proracunima koje bacas. Ne nemamo istu potrosnju masti. A primjer sa crodfitom je bedast, pa nije njima cilj look da nsbijaju mis masu i podrede jelovnik i trening tome. Mjesas kruske i jabuke
Back to Top
Sebastian96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 183
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sebastian96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Ožujak 2012 at 14:40
al  koji dio ne razumijem, objasni mi, to te i pitam cijelo vrijeme, kakve treninge ti radis, kako nema iste potrosnje ako imamo isti deficit?
U mirin brah?
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2012 at 03:40
eto da vam napišem, krenija sam sa full body od prekjucer (ponediljak) i s nekim promjenama u hranjenju. jucer sam takodjer uz full body odradija i hiit 20 min (5 min zagrijavanje + 15 min hiit na traku za trcanje). u cetvrtak opet radim hiit uz full body ali sa vijacom. i šta je je, u ova 2 dana iza treninga sam se osjeca tolko satrano, da sam jedva kuci dolazija pješke .
Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2012 at 08:42
jel mozes opisat taj ful body kako si radio?
kako unosis P,M i U?
 
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2012 at 11:34
ofc da mogu !

primjerice jucer, izuzet hiit, to je izgledalo ovako;

neko brzinsko istezanje (doslovno 2 min)

ravni benc - 4x10 (sa 65 kg)
zaveslaji s bucicama - 4x10 (sa 18kg)
deadlift - 4x10 (sa 80kg)

u ovom periodu sam iša po još vode pa nastavija sa:

propadanja - 5x5
zgibovi - 5x5
good morning - 5x5 (sa 20kg)

i iza ovog svega sam odradija onaj hiit (5 min zagrijavanja i 15 min šprinteva na traci za trcanje, omjer 1min lagano, 30sec šprint.

šta se tice hrane, neke male promjene samog sistema cikliranja, a to je ovako:

pon - high carb (do 350g)
uto - low carb (do 80g)
sri - low carb
cet - low carb
pet - medium carb (do 130g)
sub - low carb
ned - low carb


primjerice šta sam jucer trpa u sebe:

obrok 1 - 80g zobenih + 5 jaja (samo 1 cijelo) + kava
obrok 2 - 200g posnog sira i zelena salata
obrok 3 - 150g pilecih prsa (kuhanih) + kuhano povrce (brokula, luk, mrkva)
obrok 4 - 70g smedje riže, 150g pilecih prsa (kuhanih) + salata od povrca (paprika, rajcica)
obrok 5 - 100g tune (suhe) i salata (ove se ne sjecam znam da je bilo kupusa)
obrok 6 - pola šake kikirikija i 150g posnog

sve u svemu, bitno mi je da na low dane ne idem preko odredjenih granica u UH, masnoce držim na nekih 60-90g, osim na high jer na high masnoce idu do 40g, a ostatak proteini (otp. oko 200-220g).

ako ima šta za doradit, javite !
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2012 at 10:23
good morning sa 20 kg? Tongue

Ne se istezat na pocetku Wink

Kako si namjestio treninge po ovim danima? Jesu ti treninzi uvijek isti ili? I ovaj primjer jelovnika, za koji je to od ovih dana?

Koliki si deficit namjestio, po kojim si principima izracunavao ove brojke?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2012 at 13:00
da, good morning sa 20kg imam problema sa donjim ledjima pa dobro da i to radim.

to istezanje sam odradija doslovno u 2 min samo zato šta me rame malo bolilo, pa da se zagrije da ne slomijem štagod dok vježbam

kako sam namistija treninge - dao mi je animal link jedan od t-nation (neznam na kojoj je stranici) sa ponudjenim vježbama i sistemu vježbanja, ima ih podosta pa su varijacije u pitanju.

taj primjer jelovnika je ono šta sam stavlja u sebe prekjucer, izuzet suplemenata.

brojke sam izracuna tako da sam si na netu potražija onaj BMR kalkulator, i ispa je na više kalkulatora uvijek oko 2000-2300, pa sam "zaokružija" da je otprilike 2100 onda. i onda sam potražija koliko bi kalorija treba unosit dnevno za ovakav tip treniranja i za svoju gradju, i ispalo je da bi treba unosit od 3000 do 3300 kalorija. pa sam i to "zaokružija" da trebam unosit 3100. i onda sam se po tome nekako ravna, i odredija da na low carb dane budem na nekih 2600-2700 kcal, na medium 2900-3100, i na high 3600-3800. pa sam se i po tim kalorijama racuna koliko bi mi najpametnije bilo imat UH na low dane, koliko na medium i koliko na high. po svojem iskustvu sa teretanom i prehranom, mislim da bi ovo trebalo bit ok, mada ako nešto šteka, samo reci da znam popravit.


mali editcic - lijen sam za brojat kalorije u svakom danu za sva jela tog dana, pa od oka si izracunam koliko šta ima kalorija, i provirim na tablicu hrane sa ovog sajta da vidim koliko g cega ima u kojoj namirnici (to se odnosi na nutrijente). pa na dane zna bit malo više nego ocekivano kalorija, a na dane malo manje. valjda ce mi bit oprošteno

Edited by pepperedangus - 22 Ožujak 2012 at 13:05
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2012 at 13:21
http://www.t-nation.com/free_online_article/sports_body_training_performance/stripped_down_hypertrophy

evo ti link, naša sam ga u bookmarks
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2012 at 13:41
Originally posted by pepperedangus pepperedangus wrote:

da, good morning sa 20kg imam problema sa donjim ledjima pa dobro da i to radim.


I pomislila sam na to ;) Što je sa ledjima?

Originally posted by pepperedangus pepperedangus wrote:


to istezanje sam odradija doslovno u 2 min samo zato šta me rame malo bolilo, pa da se zagrije da ne slomijem štagod dok vježbam


Možeš slobodno odradit dinamicko istezanje, znaci ono vrtit rukama i to, ukrug malo za ramena pa brze pokrete naprijed nazad kao da bench radiš ili potisak rameni samo bez icega... to je cak i poželjno da se razgibaš malo. Ali ne staticko istezanje di držiš odredjeno vrijeme jedan položaj...to je bolje na kraju Wink

Originally posted by pepperedangus pepperedangus wrote:


kako sam namistija treninge - dao mi je animal link jedan od t-nation (neznam na kojoj je stranici) sa ponudjenim vježbama i sistemu vježbanja, ima ih podosta pa su varijacije u pitanju.


ok, onda cu to vidit kasnije ;)

Originally posted by pepperedangus pepperedangus wrote:


taj primjer jelovnika je ono šta sam stavlja u sebe prekjucer, izuzet suplemenata.


prekjucer...srijeda? Šta nije srijeda low day? Smile


Originally posted by pepperedangus pepperedangus wrote:


brojke sam izracuna tako da sam si na netu potražija onaj BMR kalkulator, i ispa je na više kalkulatora uvijek oko 2000-2300, pa sam "zaokružija" da je otprilike 2100 onda. i onda sam potražija koliko bi kalorija treba unosit dnevno za ovakav tip treniranja i za svoju gradju, i ispalo je da bi treba unosit od 3000 do 3300 kalorija. pa sam i to "zaokružija" da trebam unosit 3100. i onda sam se po tome nekako ravna, i odredija da na low carb dane budem na nekih 2600-2700 kcal, na medium 2900-3100, i na high 3600-3800. pa sam se i po tim kalorijama racuna koliko bi mi najpametnije bilo imat UH na low dane, koliko na medium i koliko na high. po svojem iskustvu sa teretanom i prehranom, mislim da bi ovo trebalo bit ok, mada ako nešto šteka, samo reci da znam popravit.

mali editcic - lijen sam za brojat kalorije u svakom danu za sva jela tog dana, pa od oka si izracunam koliko šta ima kalorija, i provirim na tablicu hrane sa ovog sajta da vidim koliko g cega ima u kojoj namirnici (to se odnosi na nutrijente). pa na dane zna bit malo više nego ocekivano kalorija, a na dane malo manje. valjda ce mi bit oprošteno


ovo cu isto malo kasnije proškicat, sad jurim van Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2012 at 13:52
prekjucer je utorak bija ali je utorak takodjer low day bija. 80g zobenih i 70g smedje riže nije puno UH, ako na to misliš . a ni nema nešto kalorija za zabrinit se, u granici je sa odredjenim brojkama.

a s ledjima je problem s kralješnjacima, ima sam ozljedu na nogometu dok sam ga još igra pa nebi baš smija stresat puno donja ledja s velikim opterecenjima da ne napravim još više štete, pa se moram pazit.

šta se tice najveceg quote'a, pogledaj kad stigneš (ako imaš volje ) pa mi javi ako nešto nije kako treba. ja sad takodjer moram palit vani, imam neki sastanak sa jednom djevojkom da usput i to napomenem :D.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2012 at 16:27
Originally posted by pepperedangus pepperedangus wrote:

prekjucer je utorak bija ali je utorak takodjer low day bija. 80g zobenih i 70g smedje riže nije puno UH, ako na to misliš . a ni nema nešto kalorija za zabrinit se, u granici je sa odredjenim brojkama.


joj da, utorak...ne znam što mi je zadnje vrijeme s tim danima, treba mi neko vrijeme da se sjetim koji je pa opet zaboravim - tako ti je to kad ne radiš LOL

Cuj me, ti si ovdje preko 110 g UH-a co Tongue Nije puno? Nije ako jedeš uravnoteženo :) To dvoje ti samo ima 90 g UH-a, a kad još dodaš ove druge sitnice tipa posnog i to....ccccc dole sa tim UH-ima, kakvo je to cikliranje LOL Low dan je po meni bez škrobnih uh, previše nose na malu kolicinu Wink

Pazi onda na ledja, malo pomalo...a deadlift ti ne smeta? Mislim, i to je malo zeznut pokret kad su vece težine u pitanju....u istom treningu 2 put piliš po ledjima ovako.

A s djevojkom Heart Big smile Dobro da ti je medium dan danas LOL (edit: nije, al i low ti je ionako skoro pa medium pa ok LOL) Ajde pogledat cu kad stignem, malo sam razbacana :) Ako ko uskoci prije, super :))




Edited by Gym_girl - 22 Ožujak 2012 at 16:29
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2012 at 16:59
Na definiciji i oko 3000 kalorija.........po meni puno previše.Animal je krupniji od tebe, a daleko "manji" sa kalorijskim potrebama.....uglavnom, ne volim te tablice sa procjenama koliko koja aktivnost nosi i sl.
Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2012 at 18:18
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Na definiciji i oko 3000 kalorija.........po meni puno previše.Animal je krupniji od tebe, a daleko "manji" sa kalorijskim potrebama.....uglavnom, ne volim te tablice sa procjenama koliko koja aktivnost nosi i sl.
animal je na 150 P i malo vise masti otprilike i super se osjecam.
uh jedino iz posnog i to malo posnog dnevno,ostalo brokula,mahuna,tikvice...
ketoHug
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 56789 10>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.