New Posts New Posts RSS Feed - moj cutting program, dajte svoje mišljenje jel ok!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

moj cutting program, dajte svoje mišljenje jel ok!

 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 10>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2012 at 21:43
Hehe da, zato i kažem - odabereš jednu, probaš, zapišeš rezultate pa probaš drugu....sve je testing, bez toga ništa, znaš i sam da nece svakome sve isto upalit..netko ce se kunut da nešto djeluje, a ti neceš skužit nikakve promjene možda...sve ovo je jedno veliko traženje :)

..ali to cikliranje je inace super, u kojoj god verziji se radilo,  pa i za neku što cišcu masu...
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2012 at 00:44
cikliranje da djeti je nekako obavezno inace slabi rezultati, a ultimate diet mi se cini zanimljiv nacin cikliranja
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2012 at 03:31
sve ti je stvar kolko možeš bez ugljikohidrata. keto dijeta je i dalje najjaca dijeta u cutting fazi npr. , a ne može svako na tu dijetu. meni recimo carb cycling daje najbolje rezultate od "normalnih"dijeta, samo uvik mogu neku promjenu/savjet prihvatit.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2012 at 09:52
Originally posted by animal87 animal87 wrote:

da trebao sam mozda,ali ko sto kazem nije da sam imao neki jasan cilj,radio sam to iskustva i promjene radi..a volio bi cuti misljenje nekog ko je radio po ud2 dijeti,ali neznam nikoga ko je to radio:)



Neznam na kom kompu imam taj UD2 , procitao davno , al nisam siguran da sam zapamtio, ali cini mi se da sam ja nesto slicno radio u nekoj malo drugacijoj i preradjenoj verziji koju sam si skombinirao, bar mislim mi se ucinilo slicno kad sam procitao UD.
Tak da ak je slicno onda ti mogu dat misljenje, daj mi sam pls napisi u kratko taj UD
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2012 at 17:40
evo ja cu ti rec kako ide ukratko,ja nisan to jos radija ali neka modificirana verzija ce bit
prva 3 dana si na low UH i prvi dio 4 dana isto, nakon treninga u 4 danu do kraja 5 dana punjenje UH a 6 i 7 dan nekakav medium,s kalorijama oko 200 manje od dovoljnog.
 
Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2012 at 18:44
@ phoneix,zmaj
ide ovako:
pon: ujutro cardio na prazan zeludac,popodne trening prsa,ledja i biceps
uto: cardio,popodne ramena,noge i triceps
sri: cardio
cet: cardio,navecer trening full body,zaboravio sam koliko vjezbi po misicu.
 
*ishrana: pon,uto,sri i do cet poslje treninga si na nekih 1500kcal i od toga na uglj ide do max 100
cet: poslje treninga ogromna kolicina dextroze,uzme se neki broj i mnozi sa svojom tezinom,upravo tako je lyle mcdonald objasnio. napravio sam to jedanmput i nikad vise,vidio sam bjele miseve od toliko secera odjednom. i to ono slatko smece iz dm,traubenzucker.
2 sarta nakon tog pwm mozes opet ponovit pwm ili kruti obrok i nakon toga bi trebao jos jedan obrok.
pet: tu se punis ko djubre doslovno...unis do 5000-6000 tisuca kalorija mislim i vise,ono kila paste,kila rize.zobene...takodjer lyle objasnjava o GI hrane,kao nadjes sebi sta najvise pase.
ja sam znao 6 kila krumpira pojest taj dan...ali stvar je u tome sta mozes jest jer se dosta ispraznis.
i puno naravno vode pijes taj dan.
sub: to je neki optimalan nazovimo da da,uglj su oko 300g ja mislim,trening je u superserijama bench/veslanje u pretklonu, kosi b/zgibovi, cucnanj/listovi,te mrtvo dizanje...te jos se radi rameni potisak i vjezba za biceps i triceps koji mozes odradit zajedno ili odvojeno popodne. cardio se neradi taj dan.
ned: mislim da je ujutro cardio i popodne izbacujes opet uglj i tako nastavljas do cetvrtka i opet jovo nanovo.
 
u svakom slucaju zanimljiv pristuo i interesantan,pogotovo jer brojis te kalorije i veselis se punjenju kao malo dijete:)
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2012 at 21:44

Osobno smatram UD 2.0 vrhom. Probao, radi odlicno, iako ga nisam odradio koliko sam htio dugo.. ali brijem da hocu preko ljeta.

I on preporuca full body treninge prvih dva dana s obzirom da uzrokuju potpuniji i bolji glycogen depletion

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2012 at 22:18
@ lluvatar
jest, lyle preporucuje full body upravo zbog praznjenja glikogena..
kakve si rezultete postigao,koliko je otislo kg?
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2012 at 22:23

Nisam vodio dobru evidenciju u smislu mjera, vaganja i bf a i bilo je prije dosta vremena, cisto sam išao vidjeti koliko je user friendly/izvediv, lol. 

On spominje cifre do oko pola kile tjedno, ali to bi trebalo biti pure fat

Ovo ljeto cu je odraditi uz dobru evidenciju definitivno

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2012 at 22:31
tako nesto sam i ja,cisto da vidim i promjenim malo pristup.
da neke pola kile tjedne,ja sam nekih 5 kila u 6-7 isao dolje,a kao sto sam vec gore naveo bench mi se popravio dosta npr.,iako sam se znao osjecat da idem na groblje a ne trening..:)
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2012 at 23:10
dobro je to sve :D evo ja sad u ponediljak lagano krecem sa svime. još si imam malo prehranu doradit jer u nedilju si pravim tjedne obroke i tako svake nedilje. neznam jel još neko možda tako radi, al meni je tako toooolko lakše, bolja organizacija + po danima u tjednu ne moram trošit vrimena u kuhinji puno :D.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2012 at 00:35
animal, jesi svaki put u ova 3 dana pražnjenja radio kardio natašte? Jer i ne moraš u biti..ionako si prazan te dane, pogotovo srijedu vec...a i inzulin miruje cijeli dan tako da u biti uopce nije potrebno radit natašte, totalno je svejedno.... i mislim da je 100 g uh-a vec too much...nebi trebalo prijec 20% od ukupnih kcal..to ti je oko 75 g u tvom slucaju...jednom cu i ja odradit to kako spada, do sad sam malo brljavila po nekim svojim šemama :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2012 at 10:02
Jucer sam napisao poduži post, al mi je komp krepao bas pri kraju i sve otislo u vjetar Cry

nekak sumnjam da cu ponovno napisati isto ko jucer jer me nervira to, al ajde da probam odgovoriti.....

Ovaj UD2 je slican mom modificiranom sisitemu koji se sastoji od par verzija raznih diet kombinacija i pokazao mi se odlicnim, tako da i taj UD mora bit dobar
Vrlo je slicno UD i radim ovako.......

Tjedan dana sam na "no carb" dakle tipa 10% Uh , iskljucivo samo u PW shake-u , to je dnevno 40-ak g, ostzatat kalorija iz P i M , cca 170 g P i 100g M , oko 1750 cal  (govorim od oka, bez zbrajanja)
To furam tjedan dana........

Drugi tjedan, imam 1 dan "no carb" drugi dan jedem samo UH sa niskim GI , oko 45% Uh u prehrani taj dan, ali iskljucivo iz graha, graška, jabuka i voca sa nizim GI... Masti jedno 20% , ostalo P. (cca 1850 cal)
To guram cijeli tjedan naizmjence jedan dan ovo, drugi ono........

Treci tjedan jedem cijeli Uh sa niskim GI i na kraju tjedna imam masivni cheat day, kak si rekel 5000 -6000 kalorija, nebitno, glavno da ih bude puno, uopce ih ne brojim.
za taj dan se posebno pripremamLOL , radim popis sveg sto zelim jesti, od ceg imam zazubice i ceg sam se odricao , tak da slucajno ne propustim nekaj.......taj cijei dan junkam, kolaci, cokolade, pizze, hambici, sladac, kobase........ono, sve kaj poželim, nema brojanja kalorija, nema opterecivanja sa kuhanjem........to radi reseta leptina........

E sad nakon tog cheata taj iza tjedan pocinjem obavezno sa postom od 24h , pijem samo BCAA radi ocuvanja mišicne cijeli dan i pojacam treninge taj dan, na bar 2 treninga dnevno (metabolicki ujutro, Hiit navecer i još malo LI kardia ako stignem)
PS. ostale dane treniram samo 1x dnevno.....
Nakon posta imam do kraja tjedna 2 no carb dana, 2 dana sa UH niskog GI , 1 dan sa UH visokog GI (riža, tijesto...) i opet cheat day........i taj zadnji tjedan onda vrtim još 3-5 tjedana ovisno o volji i rezultatu....

Treninzi su iskljucivo full body, kak je ILy rekel radi glycogen deplecije, posebno na dan posta radim sporu koncentricnu fazu rada radi što veceg zakiseljavanja i kurenja glikogena kad sam pun ko brod....
Treninzi su mi full body metabolicki i jedan heavy full body tjedno, i 1x hiit ako stignem, dakle 4-5 treninga tjedno ukoliko ubacim i hiit.

Trenutno opet radim isto, ali ovaj put se ne drzim rasporeda, kalorija, brojanja i nicega, neg otprilike radim jer nisam imao motivacije kad sam poceo radi oporavka od operacije, ogranicenja kod kilaža, privatnih problema i sveg ostalog pa ce rezultat vjerovatno bit slabiji nego da sam znao gdje sam u svakom trenutku,a i zbog atrofije nakon operacije imam dosta manje mišicne mase nego zadnji put tak da nemre to isto izgledat na kraju kada sam to radio nakon mase........ ali i sada vec vidim napredak dobar iako neznam tocno koliko tjedana to radim ,ni ništ :) Budem drugi put opet pazio


Edited by The Phoenix - 15 Ožujak 2012 at 10:08
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2012 at 12:32
prijatelju moj dragi, brzo se oporavi !

ja krecem sa ovim za 4 dana, ostalo je još malo detalja za popravit u prehrani (sveukupne kalorije i malo poredat masnoce/uh).

nego, dodat cu u suplementaciju još i BCAA, pošto danas liku nosim ovaj klen (da da, naša sam kupca ) pa eto, ako ima ko još štagod za preporucit, slobodno recite !
Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2012 at 13:28
@gym girl
da mislio da sam radio cardio svaki put na prazan zeludac,znam nije pod must
sta se carbsa tice...jest tu sam mozda malo brljavio,cak sam i nesto sitno dex uzeo u pwm.mada je sve to nepotrebno.
dan ponovo radim,neke stvario bi izmjenio.
kao prvo radio bi full body pon i uto ili gornji/donji dio...heavy vjezbe tako da se isprazni glikogen skroz,a neke izolacije pizdekat...jer ona prica na defki moras samo izolacije rokat i radit 600 trbusnjaka na dan mi je najjaca i problem je sta dosta njih tako radi.
a probaj zasto ne...makar neku svoju modificiranu verziju slozi,tek toliko da promjenis lifestyleWink,a i punit se mozes ohoho jedan dan..
knjiga od mcdonalda je fantasticna,nemos stat kad pocnes to citat..
 
@phoneix
zanimljivo si to radio...praznjenja punjenja,dobro je sve to,pogotovo ako je tebi donjelo rezultata
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2012 at 13:54
Originally posted by animal87 animal87 wrote:

@gym girl
da mislio da sam radio cardio svaki put na prazan zeludac,znam nije pod must
sta se carbsa tice...jest tu sam mozda malo brljavio,cak sam i nesto sitno dex uzeo u pwm.mada je sve to nepotrebno.
dan ponovo radim,neke stvario bi izmjenio.
kao prvo radio bi full body pon i uto ili gornji/donji dio...heavy vjezbe tako da se isprazni glikogen skroz,a neke izolacije pizdekat...jer ona prica na defki moras samo izolacije rokat i radit 600 trbusnjaka na dan mi je najjaca i problem je sta dosta njih tako radi.
a probaj zasto ne...makar neku svoju modificiranu verziju slozi,tek toliko da promjenis lifestyleWink,a i punit se mozes ohoho jedan dan..
knjiga od mcdonalda je fantasticna,nemos stat kad pocnes to citat..
 
@phoneix
zanimljivo si to radio...praznjenja punjenja,dobro je sve to,pogotovo ako je tebi donjelo rezultata


Animal.......nije greska kaj si uzimao dex. Ja se nje ne odricem u pwm nikada i ne mislim to mijenjati, tak da nebi rekao da ti je to greska.....
Kaj se tice heavy , nebi rekao da je to idealna metoda za ispraznit glikogen, jer kod malo ponavljanja i heavy radm aktiviras vise anaerobni fosfatni sustav nego glikoliticki....... tak da je korisnije u tu svrhu smanjit ipak malo težinu , radit veci broj ponavljanja, i drzat rest periode jako nisko. To ne moraju i ne smiju bit izolacije nego odradis tipa SQ, Militarry i ROw kao jedan mali kruzni trening npr (x serija , 10 reps npr po vjezbi).......te BP, STFF DL i inverted row il bili kaj drugo.....dodas jos u prvi krug recimo biceps , zadnji shrugse i odradio si u 45 min po npr 4 serije svakog kruga sa 10 repsa, na 15-30 sec odmora izmedju vježbi /60 sec /krug......... i odradio si ne heavy , al full body sa puno vecom potrosnjom glikogena i kalorija.......izmedju ta 2 kruga odradis jos plank npr, jump rope ili mountain climberse, jumping lungese, jump sq , nekaj od toga , a mozes i kad zavrsis drugi krug iako tad vise i nemam snage...
Heavy obavezano 1x tjedno odrzavanja snage radi i mis mase........
To mi se pokazalo kao najbolje po pitanju brzine do rezultata uz nezamjetan gubitak mišicne,ako ga je i bilo , to je teško procjenit.....


Edited by The Phoenix - 15 Ožujak 2012 at 13:55
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567 10>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.