New Posts New Posts RSS Feed - moj cutting program, dajte svoje mišljenje jel ok!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

moj cutting program, dajte svoje mišljenje jel ok!

 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 10>
Author
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2012 at 13:24
koliko sam ja razumija, radi se prvo grupa 1 pa grupa 2, al se na dane mjenjaju brojevi ponavljanja za grupe.
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2012 at 15:33
85kg, nakon budjenja. moga bi i vec sljedeci tjedan krenit s ovim.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2012 at 17:59
Originally posted by pepperedangus pepperedangus wrote:

evo ovako, tocno za 24 dana krecem na neku žešcu definiciju, odlucija sam napisat to ovde jer mi treba neki feedback od ljudi koji su vec duže vrijeme u treningu.

pa da vam opišem kako ce to izgledat,


prehrana:


tip dijete: carb cycling

refeed - 2600-2800 kalorija (od cega 180-200g proteina, 90-110g masnoca. i 320-350g ugljikohidrata)

low carb - 2100-2200 kalorija (od cega 190-210g proteina, 70-90g masnoca i 90-120g ugljikohidrata)
medium carb - 2400-2500 kalroja (od cega 180-200g proteina, 70-100g masnoca i 130-160g ugljikohidrata)

ugl. oko 1600-1700 kalorija od proteina i masnoca u prosjeku, ostale kalorije su od ugljikohidrata koje radim na sistem koji sam gore napisa. shema na koju cu jest je:

pon - low
uto - medium
sri - high (refeed)
cet - low
pet - medium
sub - high
ned - medium - i tako iz tjedna u tjedan.


Daj malo još jednom pozbrajaj ove kalorije....mislim da si malo zeznuo te brojcice :) Samo na refeedu si fulao za nekih 400 kcal...ovo ti dodje oko 3200 kcal....a i ostalo je malo zbrkano...

..i zašto na refeedu imaš skoro isti unos masti kao na low i medium carbu? Masti svodiš na minimum taj dan...odnosno što se skupi iz ostale hrane + nešto od esencijalnih..

..mislim da bi se tu još dalo poradit na ovome malo....nije ti neka razlika izmedju low i medium dana...pogotovo u UH-ima..onda bar spusti na low dane te Uh-e kad sad neceš klen koristit...
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2012 at 21:52
@ gym girl
zar nije logicnija metoda da se praznis par dana i onda napravis punjenje?
proucavajuci to vidim da bi metoda 6 dana praznjenja i tek sedmi dan punjenje i odmor taj dan mogla biti vrlo povoljna na cut fazi,jer natural nemozes bit na 50-100carbs 12 tjedana,bojim se da bi tako otislo previse toga...neznam..
dobro ovo je ipak carb cycling metoda pa je drukcije..ali dobro si rekla pepperedangusu pogotovo za reffed i masti,tu se slazem. i low dan mora biti low danThumbs Up
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2012 at 22:52
kalorije su otprilike, necu nikad tocnu sumu kalorija unit, nekad više nekad manje, valjda zato izgleda zbrkano. a šta se tice masti i UH, na refeed cu upola manje masnoca, a na low ide isto skoro upola manje UH. doduše, moram još to malo preuredit detaljnije da mi se poklope kalorijski unosi za odredjene dane, pošto je klen izbacen iz svega.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2012 at 00:40
@animal - može i tako, zašto ne, ima više pristupa tome i trebalo bi isprobavat. Ti si mislim ovdje spomenuo svoj pristup na kojem si bio što me podsjetilo na Ultimate diet (poznato?). I to je jedan dobar nacin, po meni možda cak i bolji od 6 dana pražnjenja pogotovo ako se i trening uskladi i sve...ovo što spominješ, 50-100 UH na 12 tjedana? No way, to nikako, pa to se nije ni spominjalo nigdje, ne? Ne znam što bi napravio time ali sigurno ne ništa dobro....bez nekog refeeda nema šanse, uz heavy trening.

Ima raznih varijanti sa tim cikliranjima...od high-low-no carb dana...pa ovako nekih normalnih dana i punjenja...svega i svacega, bilježnicu u ruke i isprobavat :)

@pepperedangus - malo ti je zbrkano, da..pa ti zato i kažem da još malo poradiš na tome, da ti i pražnjenje i punjenje budu kako treba Wink


Edited by Gym_girl - 13 Ožujak 2012 at 00:41
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2012 at 08:58
jest ultimate diet je jako dobar pristup i zanimljiv prije svega,od 7 dana u tjednu ima i praznjenja i punjenja i treninga snage i obicnog..i daje rezultate:)
ja osobno neku pravu definicju nisam postigao na UD2 ali dobio sam snage dosta, nekako mi je malo 45 min cardio dnevno na cut fazi i premalo vjezba/serija po misicnoj skupini,jer koliko se sjecam radi se full body treninzi. tu je praznjenje 3 i pol dana trajalao,1.5 dan punjenje,subota kao neki normal i tek nedjelju popodne opet praznjenje. sad kad pisem opet me vuce da idem na to kada ispiti zavrse:)
ali slozit cu nesto sa vise dana praznjenja i dosta cardia niskog intezitea:)
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2012 at 12:11
Originally posted by animal87 animal87 wrote:

j
ja osobno neku pravu definicju nisam postigao na UD2 ali dobio sam snage dosta..


možda nisi dovoljno nisko bio sa kalorijama na pražnjenju?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2012 at 12:30
@gymka
kalorije su bile oko 1500..od toga do max 100g ugljikohidrata na praznjenju..
ali ipak to je trajalo nekih 6 tjedana..rezultat je bio 5 kila manje i snaga prema gore,znaci nije da ne daje rezultate,ali ja nikad nisam zadovoljan..Confused
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2012 at 15:49
sad cu to ovih dana sredit, recimo sutra jer danas sam malo zauzet. a jutros je bija pohod na lidl, uzea sam sve od milboninog posnog šta su imali.
Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2012 at 15:56
ja sam isto bio ujutro u lidl i nema milbone niti jedne..ali zato sam uzeo pilos po prvi puta i mog reci da je to sladoled naspram tonki...Cool
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2012 at 16:57
Originally posted by animal87 animal87 wrote:

@gymka
kalorije su bile oko 1500..od toga do max 100g ugljikohidrata na praznjenju..
ali ipak to je trajalo nekih 6 tjedana..rezultat je bio 5 kila manje i snaga prema gore,znaci nije da ne daje rezultate,ali ja nikad nisam zadovoljan..Confused


A ocito si imao više tog viška nego što je moguce u jednom šusu skinut u tih 6 tjedana pa zato mozda nisi bio zadovoljan, iako je 5 kg u 6 tjedana optimalno.......trebal si mjesec dana nastavit normalno jest sa viškom kalorija i promijenit trening i onda udarit još jednu rundu ako treba.....
Btw kak je trening taj izgledao?
Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2012 at 17:20
@phoneix
a vidi tada sam po prvi puta isao na neku obiljniju dijetu, ponajvise radi promjene treninga i iskustva radi toga,znaci pao sam sa 95 na 90,a na punjenju bi dosao do 93 i tako u krug,uglavnom 90 je bila konacna.
nisam nastavio radi nekih drugih okolnosti,nema to veze..
ali jest rezultat je optimalan s obzirom da je tih 95 kila bilo prilicno kvalitetnih (bf nisam nikad mjerio).
a trening je bio otprilike: pon-prsa,ledja,biceps -vjezbi,serija...necu pisat u detalje znas i sam;)
uto: noge,ramena i triceps
sri: odmor
cet: full body popdne i nakon toga punjenje (cardio svako jutro 45 min)
pet: overload rizom,pastom...:)
sub: full body (mali broj ponavljanja) tu je upravo ta snaga dosla do izrazaja
ned: optimalno
 
ove godine ili cu radit praznjenje 3 dana i onda punjenje i taj dan odmor ili cu postepeno smanjivat carbse,npr. prvih 4 tjedana 250,drugih 4 150, i posljednjih 4 do 100 i nakon 12 tjedana po volji i mogucnosti nastavio jos sa necime...?? to neznam kako ce biti sa faksom,poslom,financijama...
planiram takodjer radit 4x tjedno LI cardio i 2x hiit,a kasnije to mijenjat,tj. smanjat LI i povecat hiit...to moram jos rjesit sam sa sobom...ali zelim nesto izazovno u svakom slucaju,motivacije imam preko glave...
 
@pepperedangus sorry sta sam ti se ubacio i komentiram neke svoje zamisli i planove
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2012 at 17:45
ma šta ti je haha, samo vi diskusirajte bilo o mojem ili bilo cijem, ovako možeš i izvuc koju novu ideju na sunce ili sebi možda nešto unaprijedit itd.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2012 at 19:40
@animal - možda si trebao produžit još tjedan-dva pa napravit pauzu kako je rekao Phoenix (samo malo kracu od mjesec dana) i nastavit dalje drugi krug....ali kako kažeš, nisi nastavio radi nekih razloga pa ok...probaj drugi put malo produžit ciklus i napravit tako. A i inace, ako se krece sa vecim BF-om, bolje je krenut s necim drugim onda...ovo je baš ono, za rezanje vec izrezanog Smile

Možeš i carbse smanjivat dan za danom....do 0 (odnosno, samo iz povrca) pa opet na max....ajme, stvarno ima toliko tih varijanti da jednostavno treba samo odabrat i krenut jer inace nikad kraja :))
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2012 at 20:04
da trebao sam mozda,ali ko sto kazem nije da sam imao neki jasan cilj,radio sam to iskustva i promjene radi..a volio bi cuti misljenje nekog ko je radio po ud2 dijeti,ali neznam nikoga ko je to radio:)
sta se tih carbsa tice ima varijanti stvarbo puno,danas bas gledam i dodjes do toga da se nemozes odlucit,a sve tako dobro i zanimljivo zvuci:)
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 10>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.