New Posts New Posts RSS Feed - Eto i moje price...
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Eto i moje price...

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2011 at 15:24
Naravno, nemoj samo odustati, treba se osnažiti i zato je bitno da pocneš s takvim jednostavnim bodyweight vježbama. Ove sklekove radi na koljenima, dipseve, iskorake i cucnjeve obavezno ubaci; postoje mnoga videa na internetu preko kojih možeš tocno tehniku prouciti, jer bitno je raditi ispravno; ubaci neke poskoke, kada napraviš cucanj probaj stati na prse kada se podižeš prema gore, mnoge su varijacije. Ako se ulogiraš na ovu stranicu, imati ceš pod "abdominal" odlicne vježbe za core, isprobaj ih!

Edited by zika
LiveStrong
Back to Top
Annabel Lee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Annabel Lee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2011 at 15:15
a hvala Embarrassed

mislila sam da ceš imati puno više zamjerki

za ovo sir+orašcici - nije mi palo na pamet - hvala - odlicna kombinacija :))))) probat cu - vec danas! hehe

a što se treninga tice - usavršavam se - tek sam sad pocela sa vježbama sa svojom težinom s tim da jedino za ruke koristim te bucice - oko tih vježbi moram još puno ucit a i trudit se jer sam dosta još "slaba"....

proucit cu - thnx!
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2011 at 15:11
Prije svega, cestitam na proaktivnosti i rezultatima BRAVO! Trebaš biti ponosna na sebe i uzor svima da se može!

Nemam sada nekih povecih zamjerki glede prehrane, vidim da si proucavala kako što i kada, jedino bih voljela da ubaciš malo više proteina (recimo kada imaš samo voce, radije da je tu neki sir uz to bar/ kada sam u gradu popijem si proteinski uz orahe npr. ili jogurt s kikirikijem/// osobno mi je nepotrebno miješati dvije vrste proteina - tuna/sir, ali oko toga se isto može raspravljati, meni je to nepotrebno/"preskupo", možda da pojedeš tu tunu, a sir s orašcicima prije spavanja baš;

Trening, možda malo previše cardia na pocetku treninga, probaj odraditi onih 30 minuta nakon treninga trake ili orbitreka radije; obavezno vježbe sa slobodnim utezima, imaš odlicnu bazu vježbi pod workouts na womensfitness, samo se registriraj, sekunda posla



Edited by zika
LiveStrong
Back to Top
Annabel Lee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Annabel Lee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2011 at 14:19

Hello! 

Dakle sa svojih trenutno 26 godina imala sam raznih faza Ršš; naime, sa 23 godine dosegla divnih š40 kila, razno raznim mucenjem, dijetama, sh*tovima dogurala do šš0 pa se penjala opet do š20 i nakon toga je bilo nekoliko neuspješnih pokušaja skidanja i vracanja po š0 kila Ršš; gore Ršš; dole. Do 25 sam valjda skinula 200 kila samo debljanjem i mršavljenjem… užas. Naime jelovnici su se sastojali od narezaka, punomasnih sireva, majoneze, cak toliko ne od slatkog koliko od silne masnoce…

š.6. ove godine me valjda netko od gore prosvjetlio pa sa š20 kilica odlucila ja da cu nauciti kako se jede - doslovno tako jer sam ocito shvatila da sam žešci tudum.

Otvorila google i upisala „zdrava hrana“ i tako ja krenula citat o toj nekoj zelenjavi, nekim stablima and so on.

 

Uglavnom, situacija je bila sljedeca:

 

Visina š78, š20 kg, BMI: 37.9, BMR: 20š5, TDEE nisam ni racunala jer je kretanje bilo apsolutno nikakvo, naime, pronalazila sam parkinge do odredišta kako bi mogla cim manje hodati. Ako kome trebaju slucajno cake po Rijeci gdje parkirat Ršš; slobodno nek mi se obrati :)

 

Današnja situacija je slijedeca:

 

Visina š78, 84 kg, BMI: 26.5, BMR: š666, TDEE: 2582

 

Od š.6. do 20.š2. dani su mi izgledali ovako: Odlazak na spavanje umjesto u 2-3 ujutro, sada je oko 22:30, umjesto dizanja u š0-šš spavam do 7- 8, pola sata mi treba da se razbudim, ide crobni trening na tašte koji je u pocetku bio 50 minuta orbitreka (š30 otkucaja) i rastezanje, sada izgleda ovako nekako Ršš; rastezanje od kojih š0ak minuta, zagrijavanje na steperu š5 minuta, nakon toga orbitrek 40 minuta, bicikla 20 minuta i onda idu vježbe istezanja, užasno mi paše istezanje leđa, hiperekstenzija leđa, jel?, razno razne vježbe sa bucicama za ruke jer imam problema sa kožom koja visi na rukama :(, sklekovi, cucnjevi i slicno, u pravilu ove vježbe ne radim isto svaki dan vec ih mijenjam po raspoloženju, ali nastojim ucvrstiti tijelo. Uglavnom mi trening traje po sat i pol dok sve obavim.

 

Oko 9-9:30 nakon treninga doruckujem Ršš; nažalost ne pašu mi proteini ujutro jer me tjera na povracanje, jako mi teško padaju na želudac.

Za dorucak pojedem:

zdjelicu malomasnog jogurta sa

2 žlice Fitness pahuljica,

2 žlice Probavina i

š žlicom svježe mljevenih lanenih sjemenki Ršš; ni laneno ulje nikako nemogu progutat, nažalost. caša vode sa šumecim kalcijem i vitaminima. I nakon toga kava.

 

Ili:

3-4 razlicita kanapea od cjelovitog raženog kruha sa posnim sirom, lososom, tunom i jajem Ršš; ovisno o raspoloženju i trenutnom voljom za okusima + kava

 

Oko š2:00 mi je međuobrok koji mi se sastoji od neke vocke, tipa: š kruška, š jabuka, 2 mandarine, rijeđe: š banana, ili slicno.

 

Rucak mi je u š4:00, obicno je to š00-š50 gr pilecih prsa, prethodno mariniranih u soya umaku i okrenutih na žlici maslinovog, prilog mi je povrce: tipa tikvice na žaru, brokula, mahunarke, razno razni složenci od povrca koji ukljucuju š jaje, š00 grama posnog sira, nešto sitno gljiva, 2 tikvice, pola mozarelle, sezamove sjemenke, origano i slicno i to peceno u pecnici, ili mrkva, brokula, cvjetaca i slicno zapeceno sa posnim sirom u pecnici…

Ili pak cjelovita riža uz pileca prsa zacinjena kurkumom i curryem, uz ponekad dodatak salate, rikule, matovilca sa feta sirom i maslinovim uljem.

Ako radim nešto jušno onda su to maneštrice sa mrkvicom, peršinom, smeđom lecom ili jecmom, algama umjesto rezanaca, zacinjeno sa kurkumom i crvenom paprikom. Tofu sir cesto jedem okrenut na maslinovom i sl. Ili pileca prsa zapecena u umaku od pelata sa bosiljkom…. Uglavnom, nesto u tom stilu…

 

Oko š7:00 mi je drugi međuobrok, za koji ponekad se zasladim sa 2 keksa od cjelovitih žitarica uz šalicu zelenog caja ali obicno to biva nekoliko fetica dimljenog lososa i malo posnog sir ili šaka raznih orašastih plodova.

 

Oko š9:00 mi je vecera, kada jedem posni sir sa tunom. Uzmem malu tunu od 80 grama i nekoliko žlica posnog i to sve izmiješam i to pojedem, ili ako ne jedem to onda jednu mjericu proteina sa 2 dcl soya mlijeka.

 

Ako sam još uvijek gladna nakon vecere onda pol sata prije spavanja uzmem nekoliko (6-7) indijskih orašcica i uživam u njima….

 

Buđenje u 8 i opet isto…

 Dnevno popijem cca litru i pol ciste vode + 2 šalice zelenog caja.

Eto, za sad mislim da je koliko toliko to to, za posljedicu nemam nikakvih psihickih i fizickih problema, raspoloženje mi ne pada, odlicno se osjecam. Trenutno imam 84 kile ali mi je slijedeci cilj 79 Ršš; valjda cu i to doživjeti :) 

 

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.