New Posts New Posts RSS Feed - teretana trening - komentari?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

teretana trening - komentari?

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
balonka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote balonka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2011 at 20:31
zvuci cool :) da i to radim kao kružni ili?

btw, sto se iskoraka tice i slicnog, to mi je malo teže raditi jer imam problem sa koljenom pa ne znam sta da radim umjesto toga? (cudno je sto mi koljeno ne smeta dok trcim, samo kod iskoraka razlicite vrste
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2011 at 20:26
HIIT nije lako izvesti da i nist drugo ne radis taj dan osim njega, tak da to kaj ti je tesko nije mjerilo Smile.
Prvi trening bi te trebao iscjediti da uopce ne pomisliš na HIIT, a i da ga ideš raditi svaki dan poslje treninga vrlo brzo bi doslo do pretreniranosti.
Prema tome zakljucak je da je ovaj trening s utezima onak na pola ucinkovit i ovaj hiit da i nije bas hiit.
kaj se vjezbi tice koristi mašine i sprave što manje, pol treninga sjediš ili ležiš na spravama, kalorijska potrošnja vrlo mala..........zato šipku ili bucice u ruke i složi si trening od cucnja, deadlifta, millitary pressa ili push pressa, veslanja u pretklonu, bencha, zgibova , iskoraka, box step upova, ubaci između vjezbi  plankove, burpees, jumping lunges, sa klupice tzv "voznju bicikla" za trbusnjake.... pokurit ces ......pa bar 2x vise kalorija , dakle ukljicit i odradit daleko veci broj misica u rad.......... poslozi si te vjezbe u npr 2 razlicita treninga kao osnovu i ubaci jos nekaj ako bas volis i zelis isumnjam da ces poslje ovog htjet i hiit radit jos, posebno ne nakon 2 dana


Back to Top
balonka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote balonka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2011 at 19:50
pa i nije mi jednostavno izvesti hiit nakon toga al trudim se xD

sto bi tocno trebala promjenit, ako ti nije problem napisati?

mozda bi bilo bolje kad bi radila š dan kružni a drugi cardio i tako 6 dana?

btw. nemam pauze među vježbama (ako ne brojimo hodanje od sprave do sprave), jedino između serija,

Edited by balonka
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2011 at 19:42
Pozdrav,

Previše je tu izolirajuceg rada na mašinama , a malo slobodnih utega i kompleksnijih vježbi......isto tako ako 6 dana u tjednu možeš odraditi taj kružni trening i poslje njega još i HIT onda je to daleko pre slabi trening , jer nakon poštenog treninga s utezima teško da možeš odraditi kvalitetan HIIT, još jedan dan ajde, ali to je nemoguce svaki dan, zgorila bi nakon 3 dana.
Ubaci više rada sa bucicama, šipkama, skrati maxinmalno odmore između vježbi ( ne više od 30 sec po mogucnosti) i to je to jer ovdje ocito intenzitet rada je deblo ispod adekvatnog


Edited by The Phoenix
Back to Top
balonka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote balonka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2011 at 18:27
bok svima :)))

trebala bi mi pomoc u obliku kritike ili sugestije oko trenutnog porgrama kojeg radim u teretani,,,

dakle, imam š75cm, 70 kg i idem u teretanu zadnjih š5ak dana, 6 puta tjedno (u pravilu mi je nedjelja odmor).

prehranu sam vise manje sredila... puno piletine, jaja, tunjevine i povrca...puno vode ..međuobroci su mi uglavnom ili svježe mrkve ili saška orašastih plodova... jedino sto nisam izbacila je jogurt jer je to jedini nacin da jedem zobene xD

dakle trening je slijedeci (kružni - whole body) :

š0 min zagrijavanja na traci (umjereno trcanje ili brzo hodanje
produživanje poluge u ležecoj poziciji (trbušni) 2xš5
back extension 2xš5
but lift 2xš5
leg flexion 2 x š5
leg extension 2xš5
dumbell dead lift 2xš5
side lateral raise 2xš5
butterfly 2xš5
rowing 2xš5

HIIT 20 min na traci


prepisivala sam sa papira zato je pola na eng pola na hr al kuzite me xD

eto, hit me! ;)

btw, cilj mi je doci do 60 kg i definicija.


Edited by balonka
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.