New Posts New Posts RSS Feed - Sklekovi - za pocetnike
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Sklekovi - za pocetnike

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Quatsch View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Travanj 2011
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Quatsch Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Sklekovi - za pocetnike
    Posted: 03 Srpanj 2011 at 00:03
I nakon tri mjeseca orbitrekanja i trckaranja vanka, kaže meni cura da su mi se prsa iliti sise malo zategnule. I preporuci mi da radim sklekove od kojih još od davnih mlađih dana bježim. Kad bi ih prije plivanja radili u teretani na treningu ja bi uvijek gledao jer nisam mogao niti jedan napravit kako spada. Odmah padnem. I uvijek su me izrugivali al to sad nije bitno. Bitno je to da ni dan danas nisam što se njih tice puno bolji. Zanima me kako da pocnem, Da radim prvo malo ženske sklekove ili neke vježbe za ruke. http://www.youtube.com/watch?v=BbDcMfu-i4w&feature=relmfu Evo po ovom principu ih radim ali jedan jedva. Dva mogu al ono kad se ne spustim do dna. I zanima me jel mogu ono npr. noge na krevet, ruke na pod pa onda radit. Jeli možda to teže, nepravilnije?
Al sve u svemu: Odakle i kako da pocmem?
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2011 at 10:02
i sad bi ti radio samo sklekove? i ništa više? ;) jer tako je rekla cura.... jbt... di još ima takvih decki.... Smile

inace...ako ceš baš raditi samo sklekove onda radi ženske...milijun serija....dok ne budeš mogao muške... 
Možeš ubaciti i izdržaja... plank.... u nižoj i višoj poziciji i zmjenjivati to.... i tako....

a gle..probaj sam noge na krevet, ruke na pod..pa nam javi jel ti bilo lakše ili teže...Smile
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2011 at 12:26

Kd su ti noge na krevetu, bit ce ti teže!

Najbolje bi bilo da radiš ženske, iako bi ti opcenito jacanje ruku, pogotovo tricepsa pomoglo ( bench obican i bucicama i stojeci potisci)


što se tice broja serija, on se određuje po broju ponavljanja tako da ako javiš taj broj, moži cemo ti bolje reci

Ovaj savjet za plank ili izdržaj... skoro ista stvar kao da zadržiš određenu poziciju tijekom izvođenja samog skleka, samo je bolje sklek jer težiš sklekokovima, no neznam koliko ima potrebe za time, zahtjeva dosta snage a i razvija samo taj dio pokreta



Edited by Iluvatar
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2011 at 14:09
Dobro je za stabilizaciju, a cim imaš bolje stabilizatore imaš i bolju kontrolu pokreta... uocenito je plank super jer ce mu raditi cijelo tijelo.... i ne razvija ni jedan dio pokreta kad je to statika...:) Opcenito je stabilizacija jako bitna stvar za zdravlje zglobova....
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2011 at 14:44

Originally posted by dalila dalila wrote:

Dobro je za stabilizaciju, a cim imaš bolje stabilizatore imaš i bolju kontrolu pokreta... uocenito je plank super jer ce mu raditi cijelo tijelo.... i ne razvija ni jedan dio pokreta kad je to statika...:) Opcenito je stabilizacija jako bitna stvar za zdravlje zglobova....

Znaci dobro je za stabilizaciju? a pozicija za sklek nije položaj koji je vrlo slican i zahtjeva veliki udio stabilizacije? :)

I kad je izometricke kontrakcije razvija se snaga u cca š5 stupnjeva obije strane pokreta inace, zato se recimo i rade cucnjevi i bench sa zadrškom u određenim djelovima pokreta ;)

Nitko to ne kaže, i razvijat ce stabilizatore tijekom sklekova, ipak je to složen pokret

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2011 at 15:20
da..ali ne u tolikoj mjeri kao statikom...kod položaja za plank ne ideš do pola pa se zadržavaš...nego ostaješ u poziciji što dulje možeš.... znaci ja bi rekla da je to razlika nego kroz pokret ostati u nekoj poziciji.... tako ceš da...raditi na nekom pokretu koji zaostaje, no u položaju plakna.. niskog na podlakticama ili visokog na dlanovima nebi rekla da ima bilo kakav pokret...nego cista statika.... i nije pose jednako kao kroz pokret... ovo je koncentrirano rađenje stabilizacije.... i naravno da se radi jacanje..ni jednom to nisam osporila....ali uz sklekove, ja bi uvijek preporucila stabilizaciju, pogotovo što iz iskustva znam da te lopatice lete posvuda.... Isto kao što nebi radila cucnjeve sa opterecenjem dok nemam dobru stabilizaciju zdjelice i slicno... potpunu kontrolu pokreta... no to sam ja ... i nacin na koji ja radim sa ljudima... 
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2011 at 15:30
Originally posted by Quatsch Quatsch wrote:


Al sve u svemu: Odakle i kako da pocmem?


Ne mozes niti 2 pravilno napraviti?
Cime si se bavio opcenito od sportskih aktivnosti?

Sklekovi su osnova i preporucam da ni ne krenes u teretanu dok ne savladas osnove: sklekovi, cucanj, zgibovi, iskorak, rameni potisak.

Kad napravis 30 pravilnih sklekova, onda imas dozvolu za gym. Smile
Btw. koliko godina imas?


Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2011 at 15:30

Zato postoji progresija, jacane stabilizatora lopatice i slicno... a pošto mi se ne da prepucavati s tobom, jer vidim da si krenula u tom smjeru :) pogotovo ovo da ti tako radiš s ljudima, a meni valjda ljudi rade svakako i izvode pokrete za koje nisu spremni, jeli :)

ako možeš molim te daj komentar gore u crossfit temu :P

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Quatsch View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Travanj 2011
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Quatsch Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2011 at 17:28
Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Originally posted by Quatsch Quatsch wrote:


Al sve u svemu: Odakle i kako da pocmem?


Ne mozes niti 2 pravilno napraviti?
Cime si se bavio opcenito od sportskih aktivnosti?

Sklekovi su osnova i preporucam da ni ne krenes u teretanu dok ne savladas osnove: sklekovi, cucanj, zgibovi, iskorak, rameni potisak.

Kad napravis 30 pravilnih sklekova, onda imas dozvolu za gym. Smile
Btw. koliko godina imas?

imam š8 godina, a bavio sam se plivanjem od sedme do cetrncste godine.
ove gore vježbe što ste spominjali, ima li gdje prikaz kako se rade te vježbe?
ali samo da kažem da mi je cura preporucila jer ona vec jaaaako dugo trenira tenis i cesto ide u teretane i radi kojekave treninge.


Edited by Quatsch
Back to Top
Quatsch View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Travanj 2011
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Quatsch Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2011 at 17:32
i da, zanima me od kakve bucice da si kupim, s obzirom da ih još nemam. https://www.fitness.com.hr/shop/oprema/fitness-oprema/bucice-3kg.aspx
ovakve ili teže?
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2011 at 17:51
Kupi podesive bucice :)
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2011 at 17:57
Illy..ne planiram se prepucavati....ali nacin na koji si ti opisao jacanje stabilizatora...nije jacanje stabilizatora...to  ti je valjda jasno??? I nije isto izdržaj ili zadržavanje u pokretu kod cucnja, bencha ili skleka cak, dapace, da bi to dobro odradio, treba imati vec dobru stabilizaciju??? Ili po tebi je?  Po meni je stabilizacija prvi korak...a tek onda idemo dalje.... od centra na van.... i s obzirom na dosadašnje iskustvo...njegovi sklekovi, muški ili ženski ce izgledati svakako, zato je uvijek bolje izgraditi dobre temelje... To su razlozi zbog kojih sam ja preporucila da radi plank.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2011 at 18:11

Originally posted by dalila dalila wrote:

Illy..ne planiram se prepucavati....ali nacin na koji si ti opisao jacanje stabilizatora...nije jacanje stabilizatora...to  ti je valjda jasno??? I nije isto izdržaj ili zadržavanje u pokretu kod cucnja, bencha ili skleka cak, dapace, da bi to dobro odradio, treba imati vec dobru stabilizaciju??? Ili po tebi je?  Po meni je stabilizacija prvi korak...a tek onda idemo dalje.... od centra na van.... i s obzirom na dosadašnje iskustvo...njegovi sklekovi, muški ili ženski ce izgledati svakako, zato je uvijek bolje izgraditi dobre temelje... To su razlozi zbog kojih sam ja preporucila da radi plank.

kako sam ja opisao jacanje stabilizatora?

p.s po mom iskustvu nebi trebao imati problema sa stabilizacijom dok je na koljenima, najveci problem bi trebala biti sama tehnika i potisna snaga, stabilizacija ce doci s izvođenjem vježbe. ako se covjek bavio plivanjem vjerovatno mu stabilizatori nisu "nepostojeci". Svi smo poceli sa sklekovim, i svima su nam bili problem, pa smo razvili stabilizaciju ;) 

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2011 at 19:08
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by dalila dalila wrote:

Illy..ne planiram se prepucavati....ali nacin na koji si ti opisao jacanje stabilizatora...nije jacanje stabilizatora...to  ti je valjda jasno??? I nije isto izdržaj ili zadržavanje u pokretu kod cucnja, bencha ili skleka cak, dapace, da bi to dobro odradio, treba imati vec dobru stabilizaciju??? Ili po tebi je?  Po meni je stabilizacija prvi korak...a tek onda idemo dalje.... od centra na van.... i s obzirom na dosadašnje iskustvo...njegovi sklekovi, muški ili ženski ce izgledati svakako, zato je uvijek bolje izgraditi dobre temelje... To su razlozi zbog kojih sam ja preporucila da radi plank.

kako sam ja opisao jacanje stabilizatora?

p.s po mom iskustvu nebi trebao imati problema sa stabilizacijom dok je na koljenima, najveci problem bi trebala biti sama tehnika i potisna snaga, stabilizacija ce doci s izvođenjem vježbe. ako se covjek bavio plivanjem vjerovatno mu stabilizatori nisu "nepostojeci". Svi smo poceli sa sklekovim, i svima su nam bili problem, pa smo razvili stabilizaciju ;) 


Pa procitaj gore kako si ju opisao.... možda hoce..možda nece.... ali loša stabilizacija prilikom izvođenja vježbi završi sa ozljedama, posturalnim promjenama i slicno... ti gledaš drugacije nego ja..ja sam terapeut i moje glediše je osim samog pokreta i ono cemu taj pokret može odvesti... i jednostavno mislim da ljudi premalo pažne posvecuju statici i stabilizaciji. A to koliko je tko razvio stabilizaciju je vec nešto o cemu možemo napraviti istraživanje.... LOL
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2011 at 19:16
Sve  5 , samo ja nisam opisivao baš jacanje stabilizatora, ako misliš na ono što sam spominjao statiku u određenim djelovim pokreta to nije radi stabilizatora! A kad sam spominjao sklek, govorio sam da mi se cini da je bolje zadržati gornji položaj skleka nego raditi plank, iako su slicni, prvi bi trebao više ukljucivati stabilizaciju lopatica, ne?
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2011 at 19:23
pa ja sam rekla da radi visoki i niski plank... ;) sad..meni je niski plank na podlakticama, a visoki pocetni položaj za sklek... Uglavnom vježba mi je super jer radi jako puno mišica... i trbuh i rame i lopatice... ma cijelo tijelo...ono.... jednostavno je dobra vježba....;)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.