New Posts New Posts RSS Feed - Koja tjestenina?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Koja tjestenina?

 Post Reply Post Reply
Author
dodoonn View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Prosinac 2012
Location: Pazin
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dodoonn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Koja tjestenina?
    Posted: 19 Studeni 2014 at 12:47
Ekipo,
Poceo sam sa zdravom prehranom i tako vec par dana,izbacio kruh i te gluposti,student sam,pa me zanima da li mogu jest tjesteninu sa domace napravljenim umakom ili kako bi dereklo gulasem? Nisam jos poceo u teretanu,pocinjem uskoro,nego me zanima cisto ovako..
Back to Top
Brunhilda View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Kolovoz 2010
Location: Hrvatska/Zagreb
Status: Offline
Points: 322
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Brunhilda Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2011 at 14:50
preoštar si definitivno ne grizu tamo u ducanu. odeš i istražiš šta ja po kojim cijenama od proizvoda koje konzumiraš. ima i lijepih mermelada i džemova bez šecera tj. bez dodanog šecera a puno su jeftiniji nego oni britanski u konzumu i tako. sretno sa istraživanjem
Back to Top
sinistral View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sinistral Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2011 at 10:31
da
Originally posted by Brunhilda Brunhilda wrote:

one u konzumu što kupiš za 6 kn tipa pasta zara je od mješanog brašna. dakle razlika između nje i obicne je minimalna. ekozona je oko 9 kn ( viđala sam je i u super konzum) nije mješana nego je integralna. razliku cete primjeiti i po boji vec u startu, ali i po ukusu kad se skuha. nekako je okus cjelovitiji :)
u bio i bio ima zbilja veliki izbor. Istina je da ima nekih koje su zbilja preskupe, ali ima i ovih oko š0 kn koje su totalno ok.

slažem se da u bio i bio ima stvari koje su iz moje perspektive preskupe, ali ima i onih po koje se isplati tamo ici. evo recimo razlika u cijeni smeđe riže je u 2 kn, a ova iz bia je neusporedivo bolja... malo istražite.. nisam ni ja zagriženjak kupovanja u specijaliziranim ducanima, ali neke stvari zbilja vrijede te male razlike u cijenama.

možda sam i ja preoštear, možda stvarno ima nekih artikala koje se isplati uzeti. recimo to za rižu zvuci ok. riža mi ionako traje, nikad je potrošiti.
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2011 at 20:22
ja inace tjesteninu kupujem u konzumu... iz bio bio ducana planiram probati rižu... to sam vec cula od frendice da je ta riža iz bio bio puno bolja nego integralna iz obicnih ducana, a razlika u cijeni neprimjetna... u bio bio kupujem inace maslac od kikirikija koji mi je prefin u usporedbi s maslacem od kikirikija iz dm-a - razlika nebo i zemlja - bar meni... iz bia je sastav maslaca 99% kikiriki, dok je kod dm-ovog nekih 80% a ostalo je biljna mast... a razlika u cijeni je cca 8 kn...
Back to Top
Brunhilda View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Kolovoz 2010
Location: Hrvatska/Zagreb
Status: Offline
Points: 322
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Brunhilda Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2011 at 18:56
one u konzumu što kupiš za 6 kn tipa pasta zara je od mješanog brašna. dakle razlika između nje i obicne je minimalna. ekozona je oko 9 kn ( viđala sam je i u super konzum) nije mješana nego je integralna. razliku cete primjeiti i po boji vec u startu, ali i po ukusu kad se skuha. nekako je okus cjelovitiji :)
u bio i bio ima zbilja veliki izbor. Istina je da ima nekih koje su zbilja preskupe, ali ima i ovih oko š0 kn koje su totalno ok.

slažem se da u bio i bio ima stvari koje su iz moje perspektive preskupe, ali ima i onih po koje se isplati tamo ici. evo recimo razlika u cijeni smeđe riže je u 2 kn, a ova iz bia je neusporedivo bolja... malo istražite.. nisam ni ja zagriženjak kupovanja u specijaliziranim ducanima, ali neke stvari zbilja vrijede te male razlike u cijenama.
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2011 at 13:18
Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

Jedi slobodno obicnu, razlike su zanemarive Wink

po cemu su razlike zanemarive??

Jedina razlika je u tome što bijela ima malo viši GI, ali pojedeš uz nju neko povrce i imat ce slicni GI kao i integralna....
btw. zaboravio sam, integralna je puno skuplja Big smile

ok - u GI nema toliko velike razlike, ali integralna sadrži kaj gym_girl kaže više vlakana, vitamina i minerala... ja osobno rađe biram integralnu... a i razlika u cijeni je možda 2 kn ak i tolko :D
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2011 at 11:17
Ne bih rekla da nema razlike....integralna ima više vlakana, vitamina i minerala (navodno Big smile)...jedino što ne vrijedi, a što mnogi misle - da se može jest do mile volje jer je "zdrava" :..ne, ima isto kalorija, samo što joj vlakna malo usporavaju probavu pa se sporije otpušta u krvotok...ali ako se prekrdaši sa kolicinom, nismo puno napravili.

Prolaze i jedna i druga, samo kao dio uravnoteženog obroka...znaci umjerena kolicina + povrce i neki izvor proteina.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
josipr View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Rujan 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 99
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote josipr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2011 at 10:33

ja konzumiram uglavnom intergralnu, u Konzumu na akciji 6 kn/500g...inace je oko 8 kn...

Razlike između obicne i intergralne skoro uopce nema, cak sam negdje procitao da je obicna bolja.

Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2011 at 08:22
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

Jedi slobodno obicnu, razlike su zanemarive Wink

po cemu su razlike zanemarive??

Jedina razlika je u tome što bijela ima malo viši GI, ali pojedeš uz nju neko povrce i imat ce slicni GI kao i integralna....
btw. zaboravio sam, integralna je puno skuplja Big smile
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2011 at 04:54
Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

Jedi slobodno obicnu, razlike su zanemarive Wink

po cemu su razlike zanemarive??


Edited by jedna_mala
Back to Top
sinistral View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sinistral Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2011 at 21:20
Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

Jedi slobodno obicnu, razlike su zanemarive Wink
Odlicno onda. jedna stvar manje za brinuti se.


Originally posted by Brunhilda Brunhilda wrote:

ima finih integralnih u bio & bio  
izbjegavam te specijalizirane trgovine bio hranom, jer smatram da preveliku maržu ubiru na ljudima koji žele zdravo jesti.
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2011 at 19:03
Jedi slobodno obicnu, razlike su zanemarive Wink
Back to Top
Brunhilda View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Kolovoz 2010
Location: Hrvatska/Zagreb
Status: Offline
Points: 322
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Brunhilda Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2011 at 12:17
ima finih integralnih u bio & bio
Back to Top
sinistral View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sinistral Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2011 at 10:10
Koju tjesteninu dostupnu kod nas bi bilo najbolje konzumirati? Ima li uopce zdravih integralnih tjestenina kod nas? ja ih nisam vidio..
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.