New Posts New Posts RSS Feed - Sobni bicikl i mršavljenje?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Sobni bicikl i mršavljenje?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
maslacak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote maslacak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Sobni bicikl i mršavljenje?
    Posted: 19 Svibanj 2011 at 00:10
Pozdrav svima,

imala bih nekoliko pitanja Smile
Dakle, imam 23god, š70cm i oko š00kg! Znam, puno previše.. i odlucila sam to promijeniti jednom zauvijek. Jer do sada bi skinula jako puno kg, i onda sve opet vratila Dead
Od uvijek sam bila jaka.. i mišicava, doktori kažu da nikada necu biti neka mršavica, jer imam i jake kosti.. cak se i endokrinolog šokirao kad sam stala na vagu, jer je bio uvjeren da nemam više od 85kg.. C&#šš1;nfused

E,sad... zaposlena sam u jednom restoranu gdje se stoji po 7sati dnevno, pa se valjda i to ubraja u neku aktivnost LOL Evo primjer mog jelovnika unatrag 2-3mj (koliko radim):

D (oko pola 9) - pecivo, nekada 2
R (oko š5h) - nešto iz restorana, uglavnom to bude piletina/puretina (oko 20dag)+ prilog (pire, riža) - š5dag + salata
V - ovisi, ako sam jako umorna i prespavam ju.. onda oko 2šh uzmem malo bucinih sjemenki..ili grožđica malo,  a ako baš veceram onda to bude komad nekog mesa i kecap ili kiselo vrhnje

I sad si planiram kupiti sobni bicikl..i na vecer vježbati na njemu.. Znam da mi je jelovnik dosta loš, rucak teško mogu mijenjati jer jedem na poslu... Ako imate kakav savjet, recite Wink

Mislite li da bi ovo moglo uspjeti?

Hvala Smile

Back to Top
berlava View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 414
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote berlava Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2011 at 01:44
fali ti obroka.ovo pecivo bi bilo pametnije zamjenit zitaricama.također ti fali i voca+ orašati plodovi,fali i povrca(grašak,špinat,mahune,grahorice,gljive....).
prostudiraj malo prehranu prvo po forumu i procitaj malo forum.

mislim da ceš uspit,al prvo moraš uredit prehranu koje se triba i pridržavat.za pocetak izbaci junk food i zamjeni ga kvalitetnim obrocima.

također otvori temu u transformiraj se pod forumu i stavi slike i mjere(ruke,bedra,struk,bokovi...) !!!

bicikla je odlicna stvar ,ja bi ti samo savjetovala da kupiš normalnu biciklu ima jako puno prednosti,za razliku od sobnog
bicikla !

uspit ces ti to !!!a cuj docim si se logala ovdi to ti je vec veliki korak drzim ti fige !!!
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2011 at 13:42
Pozdrav i dobrodošla na forum! Wink
Kao prvo, premalo jedeš. Imaš viška kilograma pa jedeš neke mizerne kolicine hrane, a to ti baš nije najbolja opcija. Postepeno izbacuj junk food (znaci zašecereni sokovi, grickalice, slatkiši, pizza itd), uvodi zdravije obroke, i pocni jesti cešce, dakle svaka 3h, ali manje kolicine. Preporucio bih ti da procitaš FAQ teme na forumu kako bi malo više naucila o prahrani i opcenito zdravijem nacinu života. :)
što se tice sobnog bicikla, možeš ga kupiti, ali ja bih bolje uložio te pare u prehranu i clanarinu u teretani jer bicikl nije jedina i/ili obavezna opcija za kardio, možeš ti šetati, voziti bicikl po vani itd.
Back to Top
maslacak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote maslacak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2011 at 15:50
Iskreno nakon 7h šetanja po restoranu nije mi do nicega..a kamoli teretane.. pa sam mislila bas zato uzeti sobni da si mogu sama planirati kaqd cu i koliko vježbati, recimo na vecer uz neku seriju itd.
 U  tih 7h ne sjednem sve skupa 20min (i to samo dok jedem) ostalo prehodam, prestojim... nema šanse da mogu jesti svaka 3h.. mogu u jutro do 8h nešto pojesti pa oko š i onda poslije 3h mogu cešce... jer dođem kuci.
Kažete da premalo jedem.. no, meni je to stvarno dovoljno... ne izgladnjujem se. 

Danas sam jela:

D- integralni peretak
R-restani krumpir (š5dag) i pileca šnicla velicine dlana i zdjelica zelene salate
V - oko pola 6 cu s frendicom na veceru, a jest cu piletinu sa roštilja, špinat i zelenu salatu.

Jel mi možete, ako vam nije problem, napisati kako bi se otprilike trebala hraniti, ali da je prilagođeno mojim mogucnostima... Malo mi je i problem što neeeeee volim vecinu povrca (najviše mahune,kelj,cvjetaca..ostalo još nekako i pojedem) Cry  (salate sveee obožavam), ali kad je kuhano C&#šš1;nfused Cry


Edited by maslacak
Back to Top
berlava View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 414
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote berlava Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2011 at 03:26
ima povrca ohoho,a mnogo vjerovatno nikad nisi ni probala.u ovim tvoim obrocima i daje fali vitamina i minerala.
voce,ono lipo slatko,socno i vitaminsko voce ti fali.fale ti i 2 među obroka !

s vakom prehranom ces se uništit...znam po sebi!ovdi di nemas međubroka š00% sam sigurna da posežeš za slatkišima .
ispravi me ako griješim.
ne znam koliko se dugo hranis vako,al ovo ti je pravi put da svoje zdravlje unistiš.

inace ne samo za tebe vec za sve onako usput :ne vridi vam jest špinat ako iza špinata ne pojedeš jabuku!!!
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2011 at 08:47
U tvojoj prehrani definitivno nedostaje broj obroka i PROTEINA!! Dorucak bi trebala zamijeniti, radije pojedi zobene pahuljice + nemasni jogurt ili nemasno mlijeko. Preporucio bih ti da kupis WHEY jer ces ga moci i na poslu u pauzi konzumirati! Sto se tice vecere, zadnji obrok u š8h?!?! Pa tijelu je potrebna energija (hrana), tako da navecer svakako mozes jesti, š-2 h prije spavanja. Preporuca se navecer proteine + zdrave masti, sto bi ti bilo posni sir + orasasti plodovi, ili neko meso + orasasti plodovi ili masline itd..
Probaj si organizirat dan unaprijed i drzat se nekih osnovnih smjernica:

š) Imat dnevno 4-6 obroka
2) U svakom obroku imat proteine (ubrzavaju metabolizam)
3) Izjaci junk food ako ga konzumiras
4) Pij zeleni caj (naravno, bez secera)
5) Ulovi se treninga (teretanu bi mogla 2 x tjedno jer vjezbe s utezima takodjer ubrzavaju metabolizam)

Umjesto bicikle radije odi setat navecer 60-90 min.
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2011 at 09:20

 

Originally posted by davor23 davor23 wrote:


Umjesto bicikle radije odi setat navecer 60-90 min.


rekla žena da hoda na poslu 7 sati  a ti ju pošalješ još na sat, sat i pol hodanja kuci T&#šš1;ngue

Bit ce joj dosta dva do tri intenzivnija treninga snage i promjene u prehrani  Wink

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2011 at 09:26
Ja mislim da joj je svakako lakse hodat nego trening snage s utezima.. Setnja uopce ne umara
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
maslacak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote maslacak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2011 at 09:53
Hmm.. zašto jabuka poslije špinata? Nisam nikada cula za to?

Meni je prošle god. dijagnosticirana hipoglikemija, tj. povecana razina inzulina, a snižen šecer.. tako da moram paziti da jedem hranu koja ne podiže inzulin.. citala sam malo o LCHF - low carb,high fat.. kao, uh se smanje na minimum minimuma.. a povecaju proteini i dobre masti...

jel se  pod orašaste plodove ubraja i kikiriki u ljusci? :)
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2011 at 10:27
Originally posted by maslacak maslacak wrote:

Hmm.. zašto jabuka poslije špinata? Nisam nikada cula za to?

Meni je prošle god. dijagnosticirana hipoglikemija, tj. povecana razina inzulina, a snižen šecer.. tako da moram paziti da jedem hranu koja ne podiže inzulin.. citala sam malo o LCHF - low carb,high fat.. kao, uh se smanje na minimum minimuma.. a povecaju proteini i dobre masti...

jel se  pod orašaste plodove ubraja i kikiriki u ljusci? :)
ki

Tim, bolje.. proteini ne dizu inzulin, vec ugljikohidrati.. Onda mozes jesti samo proteine, povrce i zdrave masnoce.. Big smile

Ubraja se Wink
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
berlava View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 414
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote berlava Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2011 at 13:42
Originally posted by maslacak maslacak wrote:

Hmm.. zašto jabuka poslije špinata? Nisam nikada cula za to?

dakle špinat je bogat željezom i svim ostalim vitaminima,mineralima(sad da ne pišem sve).medutim kuvanjem špinata jedan dio svih tih njegovih blagodati se gubi.kao i kod svakog povrca koje se kuva.jeduci špinat organizam iz njega sam ne moze izvuc sve njegove blagodati i vrijednosti.e sad zasto jabuka?,jabuka svojim sastavom sadrzi kiseline koje su dobre i veze sve kvalitetno iz spinata.i takvim spojom maksimalno se dobiva iz špinata,i maksimalno se izvlaci željezo.
špinat sadrzi cak po porciji 2š% od rda željeza.špinat također triba znat kuvat.postoji cak razlika zasto se sprema na mliku,a zasto obican.spinat se nesmije podgrijavat-obrađen špinat ne smije ponovno zagrijavati (zbog stvaranja nitrita koji se djelovanjem bakterija u debelom crijevu pretvaraju u nitrozamine koji djeluju kancerogeno).

špinat se kao namirnica preporucava osobama koje imaju anemiju.medutim ako ti skuvas 3kg špinata moš ga jest i ist i opet bit anemican ,ali ako iza porcije špinata pojedeš jabuku tek tada ces vidit poboljšanje svoje krvne slike.

i tako bi ja mogla pricat o špinatu ....
Back to Top
maslacak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote maslacak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2011 at 13:51
Ajde de Big smile znala sam samo da se ne smije podgrijavati..a i nije fin ako nije svježe skuhan Approve
Back to Top
maslacak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote maslacak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2011 at 21:21
Danas sam u konzumu kupovala kikiriki, posni sir i tak to LOL  i bacim oko na zobene... piše da u š00g imaju ššškcl..i to one zobene vulgaris.. dok Lino cokoladne pahuljice imaju š30kcl.. kak je moguce da je tako mala razlika?
I još sam htjela pitati za bucine sjemenke - da ili ne? A suncokretove? Smile


Edited by maslacak
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2011 at 08:20
Zobene u š00g imaju oko 370 kcal.. Tako da si nesto krivo.. Mozda u jednoj porciji (oko 30g :SS) imaju ššš... ;)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
maslacak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote maslacak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2011 at 10:36
370 Shocked

a da radije pojedem sendvic? LOL
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2011 at 12:06
Ne brini se, to ti je dorucak, treba ti energija... Ne moraš ti obavezno pojest š00g zobenih, ali 70-80 g, neki izvor proteina i vocka je odlicna opcija za dorucak Wink
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.