New Posts New Posts RSS Feed - Sobni bicikl i mršavljenje?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Sobni bicikl i mršavljenje?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
maslacak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote maslacak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Sobni bicikl i mršavljenje?
    Posted: 22 Svibanj 2011 at 21:54
a kaže onaj kalkulator da troši.. ako mu je za vjerovati Smile
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2011 at 13:59
Originally posted by maslacak maslacak wrote:

Hvala svima Thumbs Up

Sad sam si racunala bazalni i iznosi oko 2000kcal, a kalkulator potrošnje kalorija.. kaže da 7h stajanja (rad u uredu) potroši š500kcal. Koliko bi onda ja trebala unijeti kcal da bi mršavila.. citala sam da je ok -škg tjedno


Hmm.. znaci moras ici preko bazalnog metabolizma svakako.. a sad to 7 h stajanja u uredu da trosi toliko kcal.. hmm.. mozda i trosi, ne znam.. ali jedi oko 2200 kcal, i svaki 4. dan se najedi, ali ne junka, nego isto kompleksnih UH, proteina i kvalitetnih masnoca..

tebi ce vjerojatno padat i vise od š kg tjedno sto je normalno u pocetku..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
maslacak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote maslacak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2011 at 22:07
Hvala svima Thumbs Up

Sad sam si racunala bazalni i iznosi oko 2000kcal, a kalkulator potrošnje kalorija.. kaže da 7h stajanja (rad u uredu) potroši š500kcal. Koliko bi onda ja trebala unijeti kcal da bi mršavila.. citala sam da je ok -škg tjedno
Back to Top
berlava View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 414
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote berlava Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2011 at 15:07
Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

Ne brini se, to ti je dorucak, treba ti energija... Ne moraš ti obavezno pojest š00g zobenih, ali 70-80 g, neki izvor proteina i vocka je odlicna opcija za dorucak Wink
evo to ti je dorucak.slusaj pitbulla,viš da ti lipo covik veli .
i zobene su ti boje od sendvica,zdravije su i nes bit gladna nakon njih .
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2011 at 12:06
Ne brini se, to ti je dorucak, treba ti energija... Ne moraš ti obavezno pojest š00g zobenih, ali 70-80 g, neki izvor proteina i vocka je odlicna opcija za dorucak Wink
Back to Top
maslacak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote maslacak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2011 at 10:36
370 Shocked

a da radije pojedem sendvic? LOL
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2011 at 08:20
Zobene u š00g imaju oko 370 kcal.. Tako da si nesto krivo.. Mozda u jednoj porciji (oko 30g :SS) imaju ššš... ;)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
maslacak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote maslacak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2011 at 21:21
Danas sam u konzumu kupovala kikiriki, posni sir i tak to LOL  i bacim oko na zobene... piše da u š00g imaju ššškcl..i to one zobene vulgaris.. dok Lino cokoladne pahuljice imaju š30kcl.. kak je moguce da je tako mala razlika?
I još sam htjela pitati za bucine sjemenke - da ili ne? A suncokretove? Smile


Edited by maslacak
Back to Top
maslacak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote maslacak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2011 at 13:51
Ajde de Big smile znala sam samo da se ne smije podgrijavati..a i nije fin ako nije svježe skuhan Approve
Back to Top
berlava View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 414
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote berlava Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2011 at 13:42
Originally posted by maslacak maslacak wrote:

Hmm.. zašto jabuka poslije špinata? Nisam nikada cula za to?

dakle špinat je bogat željezom i svim ostalim vitaminima,mineralima(sad da ne pišem sve).medutim kuvanjem špinata jedan dio svih tih njegovih blagodati se gubi.kao i kod svakog povrca koje se kuva.jeduci špinat organizam iz njega sam ne moze izvuc sve njegove blagodati i vrijednosti.e sad zasto jabuka?,jabuka svojim sastavom sadrzi kiseline koje su dobre i veze sve kvalitetno iz spinata.i takvim spojom maksimalno se dobiva iz špinata,i maksimalno se izvlaci željezo.
špinat sadrzi cak po porciji 2š% od rda željeza.špinat također triba znat kuvat.postoji cak razlika zasto se sprema na mliku,a zasto obican.spinat se nesmije podgrijavat-obrađen špinat ne smije ponovno zagrijavati (zbog stvaranja nitrita koji se djelovanjem bakterija u debelom crijevu pretvaraju u nitrozamine koji djeluju kancerogeno).

špinat se kao namirnica preporucava osobama koje imaju anemiju.medutim ako ti skuvas 3kg špinata moš ga jest i ist i opet bit anemican ,ali ako iza porcije špinata pojedeš jabuku tek tada ces vidit poboljšanje svoje krvne slike.

i tako bi ja mogla pricat o špinatu ....
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2011 at 10:27
Originally posted by maslacak maslacak wrote:

Hmm.. zašto jabuka poslije špinata? Nisam nikada cula za to?

Meni je prošle god. dijagnosticirana hipoglikemija, tj. povecana razina inzulina, a snižen šecer.. tako da moram paziti da jedem hranu koja ne podiže inzulin.. citala sam malo o LCHF - low carb,high fat.. kao, uh se smanje na minimum minimuma.. a povecaju proteini i dobre masti...

jel se  pod orašaste plodove ubraja i kikiriki u ljusci? :)
ki

Tim, bolje.. proteini ne dizu inzulin, vec ugljikohidrati.. Onda mozes jesti samo proteine, povrce i zdrave masnoce.. Big smile

Ubraja se Wink
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
maslacak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote maslacak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2011 at 09:53
Hmm.. zašto jabuka poslije špinata? Nisam nikada cula za to?

Meni je prošle god. dijagnosticirana hipoglikemija, tj. povecana razina inzulina, a snižen šecer.. tako da moram paziti da jedem hranu koja ne podiže inzulin.. citala sam malo o LCHF - low carb,high fat.. kao, uh se smanje na minimum minimuma.. a povecaju proteini i dobre masti...

jel se  pod orašaste plodove ubraja i kikiriki u ljusci? :)
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2011 at 09:26
Ja mislim da joj je svakako lakse hodat nego trening snage s utezima.. Setnja uopce ne umara
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2011 at 09:20

 

Originally posted by davor23 davor23 wrote:


Umjesto bicikle radije odi setat navecer 60-90 min.


rekla žena da hoda na poslu 7 sati  a ti ju pošalješ još na sat, sat i pol hodanja kuci T&#šš1;ngue

Bit ce joj dosta dva do tri intenzivnija treninga snage i promjene u prehrani  Wink

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2011 at 08:47
U tvojoj prehrani definitivno nedostaje broj obroka i PROTEINA!! Dorucak bi trebala zamijeniti, radije pojedi zobene pahuljice + nemasni jogurt ili nemasno mlijeko. Preporucio bih ti da kupis WHEY jer ces ga moci i na poslu u pauzi konzumirati! Sto se tice vecere, zadnji obrok u š8h?!?! Pa tijelu je potrebna energija (hrana), tako da navecer svakako mozes jesti, š-2 h prije spavanja. Preporuca se navecer proteine + zdrave masti, sto bi ti bilo posni sir + orasasti plodovi, ili neko meso + orasasti plodovi ili masline itd..
Probaj si organizirat dan unaprijed i drzat se nekih osnovnih smjernica:

š) Imat dnevno 4-6 obroka
2) U svakom obroku imat proteine (ubrzavaju metabolizam)
3) Izjaci junk food ako ga konzumiras
4) Pij zeleni caj (naravno, bez secera)
5) Ulovi se treninga (teretanu bi mogla 2 x tjedno jer vjezbe s utezima takodjer ubrzavaju metabolizam)

Umjesto bicikle radije odi setat navecer 60-90 min.
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
berlava View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 414
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote berlava Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2011 at 03:26
ima povrca ohoho,a mnogo vjerovatno nikad nisi ni probala.u ovim tvoim obrocima i daje fali vitamina i minerala.
voce,ono lipo slatko,socno i vitaminsko voce ti fali.fale ti i 2 među obroka !

s vakom prehranom ces se uništit...znam po sebi!ovdi di nemas međubroka š00% sam sigurna da posežeš za slatkišima .
ispravi me ako griješim.
ne znam koliko se dugo hranis vako,al ovo ti je pravi put da svoje zdravlje unistiš.

inace ne samo za tebe vec za sve onako usput :ne vridi vam jest špinat ako iza špinata ne pojedeš jabuku!!!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.