New Posts New Posts RSS Feed - D: Paradoks mehanizma topljenja masti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Paradoks mehanizma topljenja masti

 Post Reply Post Reply Page  <1234 7>
Author
Passiongym View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Passiongym Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 09:57
Super clanak! Ja treniram po vrlo slicnom principu. Definitivno sam zagovornik krathih & intenzivnih crobnih aktivnosti na kraju treninga a ne iscrpnih i mucnih kario treninga ujutro na tašte koji mi tope mišice koje tako teško i marljivo klešem :)
Nakon split treninga odradim š5-20 minuta na traci gdje mijenjam brzi hod na 6-7 km/h sa trcanjem u rasponu od š2-š4 km/h...
Back to Top
Skums View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skums Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 11:37
Sve je fino napisano, samo se nigdje ne spominje kad se nakon treninga unesu brzi UH (PWM shake) da se onda diže inzulin koji zaustavlja topljenje masti.
I još nešto, HIIT se nikad ne radi kad su zalihe glikogena pri kraju, tj. nakon treningasa utezima. Bez obzira kakav bio intenzitet.
...under a pale gray sky,
we shall arise.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 12:44
Originally posted by Skums Skums wrote:

Sve je fino napisano, samo se nigdje ne spominje kad se nakon treninga unesu brzi UH (PWM shake) da se onda diže inzulin koji zaustavlja topljenje masti.I još nešto, HIIT se nikad ne radi kad su zalihe glikogena pri kraju, tj. nakon treningasa utezima. Bez obzira kakav bio intenzitet.


s drugim se slažem ali za prvo se pokazalo da se iako su UH uneseni masti još troše nakon treninga
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Asia View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Asia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 12:49
Aha,evo još dobrih informacija...danas mi je baš dan novih saznanja,to mi baš paše
Hvala,pišem sve u bilješku
Back to Top
Skums View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skums Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 12:50
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by Skums Skums wrote:

Sve je fino napisano, samo se nigdje ne spominje kad se nakon treninga unesu brzi UH (PWM shake) da se onda diže inzulin koji zaustavlja topljenje masti.I još nešto, HIIT se nikad ne radi kad su zalihe glikogena pri kraju, tj. nakon treningasa utezima. Bez obzira kakav bio intenzitet.


s drugim se slažem ali za prvo se pokazalo da se iako su UH uneseni masti još troše nakon treninga


Jasno da se troše, ali se ta potrošnja svodi na minimum. A opet nakon teninga ako ne popiješ PWM riskiraš katabolizam.
...under a pale gray sky,
we shall arise.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 12:58
Originally posted by Skums Skums wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by Skums Skums wrote:

Sve je fino napisano, samo se nigdje ne spominje kad se nakon treninga unesu brzi UH (PWM shake) da se onda diže inzulin koji zaustavlja topljenje masti.I još nešto, HIIT se nikad ne radi kad su zalihe glikogena pri kraju, tj. nakon treningasa utezima. Bez obzira kakav bio intenzitet.


s drugim se slažem ali za prvo se pokazalo da se iako su UH uneseni masti još troše nakon treninga
Jasno da se troše, ali se ta potrošnja svodi na minimum. A opet nakon teninga ako ne popiješ PWM riskiraš katabolizam.


pa nije toliko katabolizam koliko PWM pomaže oporavku

istraživanja govore da sva glukoza ide u glikogen i da se oksidacija masi nakon treninga i dalje nastavlja iako je ona mala zapravo dosta!

ona velika oksidacija koja dolazi od ubrzanja organizma o kojoj gosp Tihomir govori je druga stvar
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Passiongym View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Passiongym Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 13:27
Od kad sam pocela sa HIIT-om nakon treninga s utezima imam brže i bolje rezultate. Za razliku od crobnog na tašte ne padam u mišicnoj masi, a masti se tope.
A tak sam pocela trenkat upravo uz savjet trenera. Mislim da neke stvari covjek stvarno treba isprobat na sebi i vidjet kak funkcioniraju.
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 13:37
Originally posted by Passiongym Passiongym wrote:

Od kad sam pocela sa HIIT-om nakon treninga s utezima imam brže i bolje rezultate. Za razliku od crobnog na tašte ne padam u mišicnoj masi, a masti se tope.
A tak sam pocela trenkat upravo uz savjet trenera. Mislim da neke stvari covjek stvarno treba isprobat na sebi i vidjet kak funkcioniraju.

S ovim se u potpunosti slažem, nismo svi isti
Back to Top
Skums View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skums Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 13:43
Nisam ni ja gubio na mišicima s prva, ali sam poslje dosta izgubio na rukama i nogama. Jer sam nakon utega radio crobni na visokom intenzitetu (oko 80-85% BP).
Tak da moj glas definitivno odlazi na lagani kardio nakon utega i na tašte. Ovo da je svatko razlicit to je jasno ko dan. Nešto što meni ne odgovara, nekome možda upravo to daje rezultate.
...under a pale gray sky,
we shall arise.
Back to Top
Passiongym View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Passiongym Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 13:51
Hm... Baš cudno. Ja to prakticiram vec sigurno 2 godine i ne samo da nisam izgubila mišice nego upravo suprotno.
Vjerojatno imaš takav metabolizam da ti HIIT nakon trenkanja ne paše.
Zato treba istraživat, vidjet što ti paše i držat se toga.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 15:34
Originally posted by Passiongym Passiongym wrote:

Hm... Baš cudno. Ja to prakticiram vec sigurno 2 godine i ne samo da nisam izgubila mišice nego upravo suprotno.
Vjerojatno imaš takav metabolizam da ti HIIT nakon trenkanja ne paše.
Zato treba istraživat, vidjet što ti paše i držat se toga.


ja ko je teško kad u toj jednažbi ima jako jako puno varijabli
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
zia View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 77
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 16:46
Ajde budem se potrudio pa da napišem što se zbiva u
tijelu kad se vratim sa treninga.

Evo ovdje sve lijepo objašnjeno:

http://health.howstuffworks.com/wellness/diet-
fitness/weight-loss/lost-weightš.htm


Međutim, kada malo bolje razmislite, zapravo i nije.
Naime, kada sjedite doma i gledate TV (aktivnost vrlo
niskog intenziteta), zahtjev za dopremom energije u vaše
mišice i organe je vrlo mali Ršš; pa ce tijelo potrebnu
energiju dobaviti iz masnoca.


A ako razmislite još malo bolje: tijelo troši masti kada
mu nedostaje glukoze u krvi , a ne kad se legneš na kauc
i odmaraš. I to ide baš tim redosljedom: Glukoza pa
masti. Nema iznimke.

Ako osoba drži dijetu i trenira, a omjer potrošenih
kalorija i unešenih kalorija ode u korist potrošenih,
onda dolazi do ketoze, jer nestane glukoze... gore sam
stavio link i citajte. Nema tu nikakvog paradoksa...

Ako covjeku treba na dan 2000 kcal, a on unosi š900 kcal
i još uz to vježba... Pa dobro jutro da ce onaj tko
vježba "jace" i vodi aktivniji život, u određenom periodu
više masti izgubiti od onog tko trenira umjereno a doma
leži na kaucu svo slobodno vrijeme.

Ne treba baš biti znanstvenik za takvo što zakljuciti..


Edited by zia
People like to call us debunkers, wich is a negative term, but let's face it, there is a lot bunk out there. -Michael Shermer
Back to Top
Bla! View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Rujan 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bla! Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 21:29

Treniram slicno kako je opisala Passiongym te potpisujem sve što je navela.

Prvo 30-45min radim s utezima nakon cega slijedi 30-45 minuta jak intervalni trening na traci, osobno mi daje najbolje rezultate, nisam primjetio posljedice katabolizma niti gubitka snage, naprotiv radim s vecim kilažama nego kad se striktno držao željezarije i visoko proteinske prehrane.

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 22:11
Originally posted by zia zia wrote:

Ajde budem se potrudio pa da napišem što se zbiva u
tijelu kad se vratim sa treninga.

Evo ovdje sve lijepo objašnjeno:

http://health.howstuffworks.com/wellness/diet-
fitness/weight-loss/lost-weightš.htm


Međutim, kada malo bolje razmislite, zapravo i nije.
Naime, kada sjedite doma i gledate TV (aktivnost vrlo
niskog intenziteta), zahtjev za dopremom energije u vaše
mišice i organe je vrlo mali Ršš; pa ce tijelo potrebnu
energiju dobaviti iz masnoca.


A ako razmislite još malo bolje: tijelo troši masti kada
mu nedostaje glukoze u krvi , a ne kad se legneš na kauc
i odmaraš. I to ide baš tim redosljedom: Glukoza pa
masti. Nema iznimke.




S ovim se nikako ne slazem i rekao bi da je potpuno krivo........upravo kad lezis , spavas odmaoras tijelo trosi u najvecem mogucem postotku masti bez obzira na tvoju razine glukoze, kad bi isla prvo glukoza, pa mast, onda bi to jako malo trajalo posto kolicina glukoze u krvi je uzasno mala, nedovoljna za prdnut skoro.......no vjerovatno si mislio na pohranjeni glikogen pa si se krivo/povrsno izrazio.........no nebitno, masti se svakako trose u mirovanjeu, crobnim dugim aktivnostima nizeg itenziteta, i svakako kao energija koju tijelo crpi za vrijeem oporavka od treninga nevezano za tvoju kolicinu pohranjenog glikogena.......
 

Edited by The Phoenix
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 22:23
  S time da se jedino slazem s time da prvo ide glukoza/glikogen, a onda mast....ali to nejde tako sve dok se prvo ne potrose zalihe glikogena kak veliš, nego u tim aktivnostima niskog itenziteta dobivanje energije iz glikogena,traje kratko, 2-3 minute samo ddok tijelo ne uspostavi ravnotezu i ne stabilizira se primitak kisika i sve ostale funkcije koje su uzdrmane na samom pocetku i lake aktivnosti, poslje se tijelo adaptira j ednostavno se prebaci na puno stabilniji i ucinkovotije dobivanje energije, a to je onda energija dobivena iz oksidacije masti...
 

Edited by The Phoenix
Back to Top
zia View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 77
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 22:29
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:


S ovim se nikako ne slazem i rekao bi da je
potpuno krivo........upravo kad lezis , spavas odmaoras
tijelo trosi u najvecem mogucem postotku masti bez obzira
na tvoju razine glukoze, kad bi isla prvo glukoza, pa
mast, onda bi to jako malo trajalo posto kolicina glukoze
u krvi je uzasno mala, nedovoljna za prdnut
skoro.......no vjerovatno si mislio na pohranjeni
glikogen pa si se krivo/povrsno izrazio.........no
nebitno, masti se svakako trose u mirovanjeu, crobnim
dugim aktivnostima nizeg itenziteta, i svakako kao
energija koju tijelo crpi za vrijeem oporavka od treninga
nevezano za tvoju kolicinu pohranjenog
glikogena....... 


Dobro. Glikogen.   

When we eat, the glucose and sugar harnessed from
carbohydrates are the first fuel sources. The liver
stores the glucose in the form of glycogen and releases
it into the bloodstream as necessary to keep our body
trucking along. Think of your bloodstream as an
interconnected conveyor belt that takes necessary
nutrients to the body parts that need them. Once that
glucose runs out, fat takes over.
Harnessing energy
by burning fat is referred to as ketosis.

I što da ja sad kažem?

U clanku se govori o tome da naše tijelo bira i hoce li
trošiti šecere ili masti, zavisno o tome odmara li se ili
je aktivno... Ja neznam odakle je taj podatak izvucen i
volio bih vidjet izvor te informacije.

Edited by zia
People like to call us debunkers, wich is a negative term, but let's face it, there is a lot bunk out there. -Michael Shermer
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 7>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.