New Posts New Posts RSS Feed - Tinkerbell
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Tinkerbell

 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 9>
Author
buci-buci1 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Prosinac 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 251
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buci-buci1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Prosinac 2010 at 12:57
  a di je slika s leda?

Super izgledas. Ali znas kako kazu, uvijek moze bolje od boljeg! :)
nema neću, nema ne mogu, nema ne da mi se!
Back to Top
Tinkerbelldotcom View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tinkerbelldotcom Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Prosinac 2010 at 13:26
Daleko je to od super...
Ima tu dosta špeka na bedrima i guzici
Došlo je do stagnacije, treba promjena...
Back to Top
buci-buci1 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Prosinac 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 251
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buci-buci1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Prosinac 2010 at 14:47
  @ ve - ovakva preobrazba u godinu dana (ako sam dobro uknapirala datume?) ? svaka ti cast!

@ tinkerbell - ti najbolje znas sto zelis postici... samo naprijed :)
nema neću, nema ne mogu, nema ne da mi se!
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Prosinac 2010 at 09:36
Originally posted by *Ve* *Ve* wrote:

ockejic..lako ih maknem kasnije 

Dakle, ne slažem se s time da žene ne bi trebale raditi direct ab work. Zašto?

š. ne vjerujem u to da se struk širi ako se rade trbušnjaci..niti oni „obicni“ trbušnjaci, niti trbušnjaci s opterecenjem..

2. cak i da pretpostavim da ce doci do proširenja struka - takvo proširenje zbog povecanja mišicne mase ne može biti milijun cm, ..tako da smatram da je bolje žrtvovati centimetar struka za lijepe plocke i lijepe bocne trbušnjake, nego imati centimetar manje koji se treska

Ovo mogu argumentirati samo na svojem primjeru..i na Micijevom... ako netko ima druga iskustva, nek me razuvjeri.. 

Mici do ove godine prakticki nije radio trbušnjake (samo pred kraj defke), a bocne nije uopce radio.. Pocetkom ovogodišnjih priprema je poceo raditi i jedne i druge, i trbuh mu izgleda bolje nego ikad, dobio je puno novih detalja, i dubinu.. Jel mu se proširio struk? Ne.

Ja sam oduvijek imala problema s tim f**king trbuhom.. Definitivno moja najgora tocka. Kao da nije dovoljno što mi je trbuh tako građen da izgledam kao da sam trudna cijenu godinu, još mi se vecina sala skuplja na trbuhu. Iritantno.

Prije sam radila trbuh po onom principu Ršš; milijun ponavljanja, milijun serija..svi znate kako to ide.. ne mogu reci da se išta znacajno promijenilo s mojim trbuhom..kao možda mi se javila linea alba, ali blaa...

Prošlogodišnje pripreme za natjecanje sam pocela raditi trbuh s opterecenjem, do otkaza. Isto tako, pocela sam raditi bocne trbušnjake.. i tek je tada to pocelo liciti na nešto.. Jel mi se proširio struk? NE! Upravo obrnuto, smanjio se toliko da nitko u mojoj okolini nije mogao vjerovati..

Samo da se ogradim, jer vec vidim da ce me netko prozivat Ršš; pitanje trbušnjaka, i pitanje struka je prije svega pitanje bf-a..s tim se slažem..ali nije iskljucivo pitanje bf-a.. Trbušnjake treba radit i tretirat ih kao i svaki drugi mišic.. Apsolutno sam protiv onih fora Ršš; „ne radim trbušnjake, oni ce doci kad se srežem“... da, doci ce u jednom trenutku ako se dovoljno dobro srežeš, cisto iz razloga ljudske anatomije (svi negdje duboko imamo trbušnjake), ali pitaj se kakvi bi bili da si ih ekšli radio... Trbušnjake, dakle treba napravit.. a u kontekstu ovog posta, ja tvrdim da ne mora znaciti da ce to dovesti do povecanja struka. Ponavljam, ukoliko netko ima drukcija iskustva, nek ih izloži... Ja samo tvrdim da znam dvoje natjecatelja koji su ubijali trbuh, a kojima se struk nije proširio.

Evo neke slike:

za pocetak, samo da vidite kakva je genetska podloga bila prije moje prve natjecateljske sezone..

4.mj. 2009.

visina: š70cm

težina: 63.5 kg

struk: 80-85 cm.. nisam ziher..iako brijem da je cak bio 85

Ne, trbuh nije napuhnut, samo nije maximalno stisnut.. dakle, normalan je


 

odrađena defka

6.mj 2009., princip Ršš; milijun trbušnjaka, milijun serija

težina: 58kg

struk: 77-80 cm

 

5.mj 20š0. odrađena natjecateljska defka

težina 58kg

struk: 65 cm!

 

Dakle...Nisam Britney, ali...iako sam radila trbuh s opterecenjem struk mi se nije povecao, nego upravo suprotno. Istina, bf mi jest niži, ali ne smatram ga iskljucivim „krivcem“ za smanjenje struka..što možete i sami zakljuciti iz slika..


@tinkerbell - još jednom se ispricavam što sam ti ovako upala u temu..ponavljam - lako obrišem slike kasnije..nadam se da sam nekako pomogla ovime, tj. da ti nisam bzvz uskocila u temu

 

Ovaj tvoj post nije bzvz.. dapace - vrlo je motivirajuc i jasan - stvar je cilja i kako doci do njega!

@Tink--vec sad izgledas dobro i vjerujem da sama promjena u prehrani ce donijet jos bolje rezultate

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Prosinac 2010 at 10:16
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

n.iako moram priznat da mi kosi trbuš.
i sa opterecenjem baš i ne leže, odnosno da stvarno imam
feeling da mi malo šire struk, pogotovo ako ih zaredam
dulje vrijeme...tako da sam radim crunchese i reverse
crunchese, hanging leg raise..ali po 20-30 pon. u 3
serije...prošle godine mi je to ispala dobitna komb.


..isto je tako i sa mojim deckom koji je sa milijon
odrađenih trbušnjaka godinama unazad odradio jako dobar
posao ali i dosta proširio strukic...eto, mi smo obrnut
primjer Ve



ja sam isto primjetio da su mi prosirili ti bocni struk,
puno su mi izrazeniji oni misici sastrane i prosirili su
mi struk, bar mi se cini tako da sam prije ima bolji
odnos ramena -struk neg sada....al svejedno ih radim za
sad kad su na rasporedu hehehehe iako opasno razmisljam
da ih izbacim

I Da ,

@ Ve

Svaka cast na onom napretku u godinu dana, super je,
vrijeme je da otvoris temu

Back to Top
*Ve* View Drop Down
VIP clan
VIP clan
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 116
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote *Ve* Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2010 at 10:13

uh.. nisam se mogla loginirati na forum

@tinker - nije to loše..kažeš da se želiš malo zategnut, nije to nikakav bed

@ljudi - hvala

je, razlika je godinu dana...

XXL-Zagreb
Back to Top
buci-buci1 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Prosinac 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 251
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buci-buci1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2010 at 15:39
  @ ve - ovako cu ja izgledati za dvije godine
nema neću, nema ne mogu, nema ne da mi se!
Back to Top
Tinkerbelldotcom View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tinkerbelldotcom Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2011 at 11:24
Kaj se jede ovih dana....

dorucak- 2 banane, 6 žlica zobenih, pola grejpa, pola limuna kava (malo mlijeka) ne mogu se toga odreci
medjuobrok- posni sir ( 3 žlice) s mrkvom
rucak- pita s integralnim tijestom, povrcem, piletinom, sirom i jajima š/4 , zelena salata
medjuobrok ce biti ostatak pite i salate
vecera- posni sir ili jogurt sa zobenima

danas se ne vježba, samo isteže

Back to Top
*Ve* View Drop Down
VIP clan
VIP clan
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 116
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote *Ve* Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2011 at 12:23

 @tinkerbell - cuj..iz nekog razloga ti ne mogu poslati porukicu na pm

bi li ti bio bed da ti ovdje odgovorim? mislim, ne cini mi se kao neka tajna

(btw - nisam uspjela otvoriti onaj link, kaže da je nepostojeca adresa (za oba)) grrrr  )

XXL-Zagreb
Back to Top
Tinkerbelldotcom View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tinkerbelldotcom Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2011 at 12:29



Edited by Tinkerbelldotcom
Back to Top
mirta View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Studeni 2010
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mirta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2011 at 14:45
*Ve* promjena je savršena, to je ono što bi vecina nas željela. Građa mi je s š70 cm, 60 kg, struk 75, ali bedra nažalost š00 cm to je kod mene slaba tocka, iako radim 3x tjedno guzu, noge - na to je stavljen naglasak, a ruke ramena tu i tamo ubacim ( u fitnes odlazim 3 god. 3x tjedno + 2x tenis).
bilo bi lijepo kad bi napisala primjer svog jelovnika za defku prije natjecanja i možda da nam daš još neke smjernice za vježbe za ucvršcivanje guze i nogu ( tj. kako si ti kod sebe to postigla). Tnx

P.S. Nadam se da ce i druge to zanimati
Back to Top
mirta View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Studeni 2010
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mirta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2011 at 14:47
Tinkerbell i ja sam u slicnim problemima, ali isto tako sam odlucna ko i ti da konacno i taj dio pobjedim. Samo naprijed
Back to Top
*Ve* View Drop Down
VIP clan
VIP clan
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 116
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote *Ve* Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2011 at 00:58

 @tinker - ajde pls pošalji mail na pm

@mirta - evo budem cim ulovim malo vremena... možda bih trebala otvorit neku temu da ne spamam tinkerbell više

XXL-Zagreb
Back to Top
Rahxephon View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 153
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rahxephon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2011 at 17:41
  omajgog ovo je wowwwwwww

I ja cu nag a little da s nama podijeliš jelovnik; ovo je fascinantan napredak!

što ovo ranije nisam vidjela prije nego što sam pocela odustajati

Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2011 at 10:05
Originally posted by Tinkerbelldotcom Tinkerbelldotcom wrote:





Be kind namucila sam se oko fotkanja


hej,, pa ovo je super...

*ve* .... ostala sam paf... u godinu dana? najvise me oduševljava što si vegetarijanka, znam da je vama puno teže te mišice iznabijat , imam prijateljicu veganku koja ide samnom u teretanu, ona je totalni fanatik za tu hranu, ide vec 6g u teretanu ali ne može baš mišice dobit, premalo potpuno esencijalnih bjelancevina u prehrani....

moji trbušnjaci su se malo istopili s blagdanima  .. sad imam hardcore treninge :)
kako kažeš ti.. milijun serija, milijun ponavljanja...
 

Edited by ena:)))
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2011 at 10:29
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

ne briši slike Ve

hmm da, zanimljiv clanak, citala sam ga pred dosta vec al sad sam si opet dala truda da ponovim gradivo :) U svakom slucaju nije za odbacit...i sam autor kaže da sve ovisi o željama i ciljevima..ni meni nije cilj izgledat kao cure sa slika pa nije da me baš zanima, a i program mi je malo dosadnjikav al opet, svi smo razliciti, ne..

što se absa i struka tice...ja imam srece da mi je taj dio genetski prilicno dobar tako da sada i sa nekih 6 kg u plusu od proljeca još uvijek vidim svoje plocke i imam struk 7š cm (na š70 cm i 6š kg) :) Ono što sam primijetila je da jednostavno moram radit trbušnjake jer mi vec nakon nekog vremena opuštanja s njima sve malo drukcije izgleda...iako moram priznat da mi kosi trbuš. i sa opterecenjem baš i ne leže, odnosno da stvarno imam feeling da mi malo šire struk, pogotovo ako ih zaredam dulje vrijeme...tako da sam radim crunchese i reverse crunchese, hanging leg raise..ali po 20-30 pon. u 3 serije...prošle godine mi je to ispala dobitna komb.

..isto je tako i sa mojim deckom koji je sa milijon odrađenih trbušnjaka godinama unazad odradio jako dobar posao ali i dosta proširio strukic...eto, mi smo obrnut primjer Ve

Dal to ovisi o pojedincu...vjerojatno, nije sve za svakoga :) Ja jako dobro reagiram na trbušne i stvarno mi ih je malo dovoljno..odnosno, dovoljno mi je samo malo snizit bf da to super izgleda...dok su drugi dijelovi druga prica :)

eto, sad sam i ja uskocila sa svojom pricom al cisto onako da damo više gledišta :)



GYM.... jel možemo vidjet tvoje slikice??????? PLIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIZ
živo me interesiraju tvojih 60 kg????? ja sam blizu 60... nakon 5 godina valjda ....
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 9>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.