New Posts New Posts RSS Feed - Kombiniranje hrane (Trophology)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kombiniranje hrane (Trophology)

 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
Author
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Prosinac 2010 at 22:27
Originally posted by AnastasiaB AnastasiaB wrote:

ja neznam što da sad radim neznam još dovoljno o prehrani da mogu samostalno procijenit šta mi je bolje-ovakav režim ili onaj dosad, a ovo mi je mostly muka što je ovdje navedeno, jedino da uvedem neke elemente, recimo uh samo s povrcem jedem dakle tako i bez kruha u rucku, to bi bilo bezbolno. a i tako jedem malo uh. ali možda bih od ovog pocela mršavit pa bi bilo vrijedno nekih dragih mi kombinacija


gle, pojednostavi si; što god jedeš, jedi uz to povrce (koje nemaju škroba) a voce i tekucine zasebno
LiveStrong
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Prosinac 2010 at 22:35
ali zašto da jedem onda uopce to voce kad ako nije bar sa posnim cu ostat gladna pa nisam ništa napravila? i što kad žuriš ujutro pa moraš popit kavu nakon dorucka odmah? i koje je to povrce- rajcica, blitva, luk, špinat, mrkvu i grah izbjegavat pretpostavljam..to je ok, ovo i volim. a tijesto isto s povrcem, bez proteina? nije da ikad jedem tjesto ali da odmah pitam za svaki slucaj najgore mi je ovo što ne smijem posni s jajima i vocem po ovome a pitanje hoce li to meni s mojom građom + treninzi kojima sam sad zadovoljna išta znacit. jer realno zika, tebi sve što probaš djeluje na srecu, no samnom je diskutabilno.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Prosinac 2010 at 22:41
Originally posted by zika zika wrote:

Originally posted by AnastasiaB AnastasiaB wrote:

ja neznam što da sad radim neznam još dovoljno o prehrani da mogu samostalno procijenit šta mi je bolje-ovakav režim ili onaj dosad, a ovo mi je mostly muka što je ovdje navedeno, jedino da uvedem neke elemente, recimo uh samo s povrcem jedem dakle tako i bez kruha u rucku, to bi bilo bezbolno. a i tako jedem malo uh. ali možda bih od ovog pocela mršavit pa bi bilo vrijedno nekih dragih mi kombinacija


gle, pojednostavi si; što god jedeš, jedi uz to povrce (koje nemaju škroba) a voce i tekucine zasebno


E to...tako je ok....
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Prosinac 2010 at 22:56
Uh+p je ljudima navika i rijetko tko ce se toga odreci, zato jedi salatu uz to obavezno, ne može ti naštetit nikaj tak...jer ako nema toga neutralizira se i ne ode u energiju kak treba nego u masno tkivo.

Gle, ja sam osoba koja se odrekla svacega i prihvatila nove nacine prehrane! Da te podsjetim, i ja sam bila skinula 8kg prije godinu dana, tako da, nije da sam pala s marsa i da što god probam djeluje i ne ce mi se priljepit .

Teško da decki mogu tak jest, ja mislim da bi krepali ubrzo ...

Nego, što ce ti uz bjelanjke posni...?? i voce??
Ne mogu ti pomoc s problemom s kavom, ne pijem ju, a nikad ne kasnim ujutro.. probaj se dic ranije

Nikad nisam kombinirala voce i posni, jednostavno, mlijecni proizvodi i voce, pa kak ceš to?
Makar, znam, kao tu svi pricaju da treba i sad ce me vrbovat, ali voce se jede zasebno!!!

Mislim, radim i ja one frapee, a kaže da ne bi trebalo osim sa kiselim vockicama...ah...to me briga nemrem pak sve no to je vrlo rijetko




Edited by zika
LiveStrong
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Prosinac 2010 at 23:03
posni+voce jer je ko krema a bjelanjci sami-kog bi to zasitilo jedino da ih jedem s rajcicom ili tako necim. a što sad, probat cu kombinirat uh samo s povrcem, možda na ovo tjesto uz povrce samo dodam posni ako uleti kad...voce zasebno je cak i prakticnije kao međuobrok ako si negdje lol, isto pazit da je ujutro. ali za jaja ce trebat postupno, ta kombo jaja+ posni + voce, i tako je šx tjedno a bude kao palacinke
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Prosinac 2010 at 23:08
Originally posted by AnastasiaB AnastasiaB wrote:

posni+voce jer je ko krema a bjelanjci sami-kog bi to zasitilo jedino da ih jedem s rajcicom ili tako necim. a što sad, probat cu kombinirat uh samo s povrcem, možda na ovo tjesto uz povrce samo dodam posni ako uleti kad...voce zasebno je cak i prakticnije kao međuobrok ako si negdje lol, isto pazit da je ujutro. ali za jaja ce trebat postupno, ta kombo jaja+ posni + voce, i tako je šx tjedno a bude kao palacinke


pa nemoj izbjegavat žutanjke, ubaci jedan dva s bjelanjcima i salatu, kud ceš bolje

al ovo jaja, posni, voce
LiveStrong
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Prosinac 2010 at 23:57
Originally posted by zika zika wrote:

O samom kombiniranju hrane postoje mnoge teorije, a ljudi odbijaju prihvatiti "nove nacine" (pravilne) prehrane zbog vec odavno stecene navike i prihvacenog trenda jedenja poput mesa, krumpira i kruha u istom obroku i u tome ne vide ništa krivo ni loše.

Takvim "lošim" kombinacijama hrane moguce je stvaranje mnogih tzv.alergija; na samom licu covjeka možete ocitati kakvu prehranu ima, po koži. Npr.osoba koja ima tamne krugove oko ociju, loši ("sivi") ten, zna se da ima lošu probavu.

Da ne dužim previše; osobno se držim Ayurvedanskog nacina kombiniranja hrane koji izgleda ovako(nemojte da vas Ayurveda zbuni; ona je danas samo prevedena na moderan rjecnik; npr.ono ektomorf, mezomorf i endomorf su kapha, pitta i vata; svi smo drugacije konstitucije i zato jedan jelovnik jednostavno ne može odgovarati svakome nego osoba mora pronaci što tocno njemu odgovara):



tablica kombiniranja hrane - š. strana
tablica kombiniranja hrane - 2. strana

PRAVILA:

š. Ne kombinirati ciste masti (poput maslaca, vrhnja, ulja) s namirnicama koje imaju vecu kolicinu škroba u sebi (krumpir, riža, tjestenina, kruh, žitarice, "cokoladice") u nijednom obroku.
Znaci, ovo je vec svima poznato - UH+M = NE
Ovo pravilo ne kaže da se treba ukloniti masnoce ili ugljikohidrate iz jelovnika, samo ih se treba jesti u razlicitim obrocima (to ide u korist one price koju smo spomenuli o prehrani "prvog covjeka" kod Rahx).
Masti se jedu uz meso ili s bilo kojim drugim proteinom - jaja, riba, sir. One s tim moraju ici u kombinaciji!
2 tipa probave - za proteine je potreban kiseli medij, a za ugljikohidrate lužnati!

*Protein je najvecim djelom u želucu ragrađen kiselinama, a pepsin djeluje samo u takvom mediju, kad protein i pepsin dođu do tankog crijeva, u isto vrijeme se pocinju razgrađivati masti koje oslobađaju dovoljno masnih kiselina kako bi produžile djelovanje pepsina i probava proteina bi bila dalje nastavljena
(nadam se da je sad jasnije ono zašto se prije spavanja uzimaju proteini i masti)



2.Ne kombinirati kiseline i ugljikohidrate - nemojte uzeti sok od narance, limunadu, ocat u obroku koji sadrži šecere i škrob.
Kombinacija da se s žitaricama, tostom i dr.uh pije sok od narance nikako nije dobra (ono što se može vidjeti u filmovima najcešce :/).

*Mnogi kombiniraju npe.sok od narance s škrobima bez da se osjecaju loše; cinjenica je da svaki put kada to ucinite otežavate svojoj probavi i dobivate manje iz hrane (kao da danas i nema dovoljno malo) i tako si štetite; samo tijelo ima fantasticnu sposobnost prilagodbe i takvim najgorim tretmanima! Pitanje je kako cete se osjecati 20godina od sad.



3.Ne kombinirati visokovrijedne proteine (meso, riba, jaja ili sir) s namirnicama koje sadrže veliku kolicinu škroba (krumpir, žitarice, kruh, slatko) u jednom obroku.
Ako se sjetite gore dva tipa probave, bit ce vam jasnije. Gušteraca ce morati raditi jace kako bi mogla razgraditi šecere tj.neutralizirati kiseli medij koji je potreban za razgradnju proteina. Oni neutraliziraju jedno drugo (uh+p) i tako se otežava probava. ZATO kod svakog obroka (jer danas je vrlo teško izbjeci mješanje tog dvoje) jede se povrce pod OBAVEZNO pošto ono pomaže ragradnji!



Oko ovog postoje razilaženja kod mnogih znanstvenika, jer gotovo sva hrana ima elemente i uh i p u sebi. No kasnije je utvrđeno da meso ima uh ali u obliku glikogena koji se kasnije pohranjuje u mišic.

Zbog kombinacije uh+p mnogim ljudima nedostaje kalcija u organizmu, jer se na taj nacin ne može razgraditi u potpunosti.    

*Sami loši efekti takvog nacina prehrane (samo uh+p bez povrca) ne vide se odmah; kasnije ljudi postaje više podložni mnogim bolestima i sl. Mogu se stvoriti toksini koji uzrokuju alergije - akne, astma, migrene, alergija na pelud i ostalo! Možda je ovaj nacin prehrane jedan od ostalih uzroka zašto se broj oboljelih od ovih alergija povecava.



Ostala pravila su:
- osigurajte si u danu obroke tako da dobijete sve esencijalne elemente iz ovih namirnica:
š.) meso, riba, perad (jedan ili dva obroka ovog s masti)
2.) mlijeko, kiselo mlijeko ili sir (2 caše kiselog mlijeka na dan npr.)
3.) voce (sa što manje glukoze) i povrce (dva puta dnevno ili bar jedno vece serviranje)
4.) š ili 2 žlice ulja riblje jetre (ili uzimati kroz koncentrat u tableti; u tom slucaju jesti više masnoca kako bi djelovalo u potpunosti)
5.) ako jedete ugljikohidrate puno radije pocnite uzmati zamjenu za to poput vitamina b kompleksa, kvasca i sl.

Naravno, nece nam škoditi ako nešto pojedemo s vremena na vrijeme! Ali otkako se ovako hranim, kad pojedem neki junk postane mi zlo (tipa kad odem u Mc), a prije nisam ni osjecala kad bih nešto loše iskobinirala. Više mi ni Cola ne paše ni slicna gazirana pica, ali nije mi ni žao jer zbilja nemam potrebe za time!

Ostale detaljinije tablice kombiniranja hrane:
tablica š
tablica 2
tablica 3


Najvise informacija sam dobila iz knjige Johna  Duillarda "Tijelo, duh i sport". Iako se mnogi nece slozit.. vrlo je vazno poznavati tipologiju tijela i sto tijelo zbilja treba. Tako doticni autor nema kappu, pithu i vatu vec kaze da postoje kombinacije. Kako saznat koja smo kombinacija je pitanje testa koji se sastoji iz nekoliko stavaka.

Za svaku kombinaciju postoje odredjene namirnice koje bi se trebale izbjegavati zbog odredjenog djelovanja.


Drago mi je da ima jos onih koji prate slicne teorije.

Kod Rax u "transformaciji" sam pokusala laicki opisat al objesila sam macka o rep. Znam bb-ove vegetarijance, znam i one koji se samo trpaju junk-om a cure sline kad ih netko pogleda.. stoga ocito je da sve ne mora bit po PS-u.

Slazem se da ne treba komplicirat al opet treba slusat tijelo - sto i kad trazi.

I da nadodam..vjerujem da ces Zika i ti poput svoje majke imat cvrsto tijelo! Nesto je i u genetici, ne samo u trudu
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2010 at 00:15
Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:


Najvise informacija sam dobila iz knjige Johna  Duillarda "Tijelo, duh i sport". Iako se mnogi nece slozit.. vrlo je vazno poznavati tipologiju tijela i sto tijelo zbilja treba. Tako doticni autor nema kappu, pithu i vatu vec kaze da postoje kombinacije. Kako saznat koja smo kombinacija je pitanje testa koji se sastoji iz nekoliko stavaka.Za svaku kombinaciju postoje odredjene namirnice koje bi se trebale izbjegavati zbog odredjenog djelovanja.


Pa da, to ti je to, postoji š0 kombinacija; nisam željela u detalje, ionako je vecini ovdje to bzvz i ne kuže tu tematiku!
Super mi je da barem neko zna o cem je rijec!

Ugl.imam knjigu od Stjepana Žagara: Ayurveda - vedska medicina
LiveStrong
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2010 at 00:44
Originally posted by zika zika wrote:

Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:


Najvise informacija sam dobila iz knjige Johna  Duillarda "Tijelo, duh i sport". Iako se mnogi nece slozit.. vrlo je vazno poznavati tipologiju tijela i sto tijelo zbilja treba. Tako doticni autor nema kappu, pithu i vatu vec kaze da postoje kombinacije. Kako saznat koja smo kombinacija je pitanje testa koji se sastoji iz nekoliko stavaka.Za svaku kombinaciju postoje odredjene namirnice koje bi se trebale izbjegavati zbog odredjenog djelovanja.


Pa da, to ti je to, postoji š0 kombinacija; nisam željela u detalje, ionako je vecini ovdje to bzvz i ne kuže tu tematiku!
Super mi je da barem neko zna o cem je rijec!

Ugl.imam knjigu od Stjepana Žagara: Ayurveda - vedska medicina


pun mi krevet knjiga..po tvojoj preporuci.. a nikako nac mira da citam.. al ocu.

Douillardovu knjigu sam vise puta procitala i trenutno mislim da je kod bake al uzet cu je jos jednom u ruke uskoro.

Fitness je rekreacija. Sportska prehrana je zbilja neophodna onima koji su aktivni i zeljni nekog cilja. S tim se slazem. Ono s cim se ne slazem je ogranicavanje. Ono sto vrijedi za mene, nece vrijedit za nekog drugog.

Sve nazalost podlijeze modnim trendovima pa i to kako se hraniti, sto, kada i koliko jesti. Da li je meso dobro? Da li je tjestenina dobro? i slicna pitanja. Spomenuta baka je dipl.ing.agronomije i dipl.ing bio i kem i rekla bi sad da je samo pitanje kako se tko osjeca. Kad su zabranjivali rajcicu.. ona ju je jela.. danas je rajcica jedan od najpoznatijih antioksidansa (jel..).

usput sam naisla i na ovaj link..http://www.sportskitrening.hr/site/download/PREHRANA/F it%20for%20life.pdf da me se nebi objesilo.. ima jos sportskih sajtova koji spominju kombiniranje namirnica!
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2010 at 00:49
  dobar link kej
Obstacles are what you see when you take your eyes off your goal.
Stay focused.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2010 at 08:20
Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:



 Kako saznat koja smo kombinacija je pitanje testa koji se sastoji iz nekoliko stavaka.

Za svaku kombinaciju postoje odredjene namirnice koje bi se trebale izbjegavati zbog odredjenog djelovanja.


Evo Crna da se nadovezem.......Ja ne velim da u ovom nema neceg, ali s jedne strane to je sve pomodarstvo i izmišljanje, za ovo nema dokaza nit istraživanja, nit zapravo nitko nezna kako tijelo funkcionira i reagira, da zna nebi bilo bolesti....
Osim toga ovo komplicira sve,ja osobno nemam vremena za experimente uz trening, trgat se u teretani a brljavit po hrani i igrat se kombinacijama......



Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

Kod Rax u "transformaciji" sam pokusala laicki opisat al objesila sam macka o rep.


Sam ti prucavaj i bavi se time, to je pohvalano ako zelis se bavit time, kolko je ucinkovito za zdravlje kako se tvrdi neznam, ali ljudi su oduvijek jeli, hrana je gorivo, sad se stvaraju filozovije i cijele nauke odjednom kaj se s cime jede i slicno, covjek kaj je u prirodi našao je pojeo.....

Da me ne zanima fitness i neki konkretni rezultati mozda bi se i sam pozabavio time, ovak necu jer cu na taj nacin samo doves u pitanje rezultate ili ih usporit.
Kolko vam je tesko sada pratit i jednostavnu "fitness" prehranu? Jako tesko kolko vidim tak da su ovo dodatne komplikacije i ogranicavanje jela......

 A ovi junkeri koji izgledaju dobro su geneticari, probaj ti junkat i napravi rezultat pa nam reci da nije sve u sportskoj prehrani....

.... a vegetarijanci bilderi.......nadomješcuju to debelo proteinskim prahovima, sirom , a ima i kemije, tak da vegetarijanac ili ne dođe mu na isto,pokrio je potrebe proteina........iako, serem mu se ja na vegetarijanstvo ako je to izbor radi zdravog života a trpa se kemijom ili puši i slicne stvari, to nema veze s mozgom, a takvih je puno......



Edited by The Phoenix
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2010 at 08:59
Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:


usput sam naisla i na ovaj link Prehrana - "Fit for Life"


odlican
to je to
LiveStrong
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2010 at 09:00

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:



 Kako saznat koja smo kombinacija je pitanje testa koji se sastoji iz nekoliko stavaka.

Za svaku kombinaciju postoje odredjene namirnice koje bi se trebale izbjegavati zbog odredjenog djelovanja.


Evo Crna da se nadovezem.......Ja ne velim da u ovom nema neceg, ali s jedne strane to je sve pomodarstvo i izmišljanje, za ovo nema dokaza nit istraživanja, nit zapravo nitko nezna kako tijelo funkcionira i reagira, da zna nebi bilo bolesti....
Osim toga ovo komplicira sve,ja osobno nemam vremena za experimente uz trening, trgat se u teretani a brljavit po hrani i igrat se kombinacijama......



Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

Kod Rax u "transformaciji" sam pokusala laicki opisat al objesila sam macka o rep.


Sam ti prucavaj i bavi se time, to je pohvalano ako zelis se bavit time, kolko je ucinkovito za zdravlje kako se tvrdi neznam, ali ljudi su oduvijek jeli, hrana je gorivo, sad se stvaraju filozovije i cijele nauke odjednom kaj se s cime jede i slicno, covjek kaj je u prirodi našao je pojeo.....

Da me ne zanima fitness i neki konkretni rezultati mozda bi se i sam pozabavio time, ovak necu jer cu na taj nacin samo doves u pitanje rezultate ili ih usporit.
Kolko vam je tesko sada pratit i jednostavnu "fitness" prehranu? Jako tesko kolko vidim tak da su ovo dodatne komplikacije i ogranicavanje jela......

 A ovi junkeri koji izgledaju dobro su geneticari, probaj ti junkat i napravi rezultat pa nam reci da nije sve u sportskoj prehrani....

.... a vegetarijanci bilderi.......nadomješcuju to debelo proteinskim prahovima, sirom , a ima i kemije, tak da vegetarijanac ili ne dođe mu na isto,pokrio je potrebe proteina........iako, serem mu se ja na vegetarijanstvo ako je to izbor radi zdravog života a trpa se kemijom ili puši i slicne stvari, to nema veze s mozgom, a takvih je puno......

  

Razlika je izmedju tebe i mene. Tebi je cilj definicija i sto veca muskulatura jer ipak si muskarac. Meni to nije cilj a i moj organizam drugacije reagira na istu hranu. Dosta sam eksperimentirala bas zato sto mi je dosta kemija a bogami meso koje jedemo je puno antibiotika, povrce i voce puno gmo-a, u sve se danas trpa secer i so on.

Mogu slobodno rec da nije sve u sportskoj prehrani.. nesto je i u samom radu. Spomenuti junker je moj bratic.. njemu se zivo f**ka za povrce i voce.. taj to nebi pojeo ni u ludilu.. ponudi mu pommes frites, hamburger, cevapi, kebap.. prvi je u redu. Ne pati od toga dal je za vikend bio vani i pio, koliko je spavao i dal je nakon treninga jeo pwm.. al hebiga.. ujutro kad se ustane pretrci par km, ode u teretanu i na basket ali i uziva u svemu tome.

S druge strane - bioproteina ima u zitaricama i soji, mahunarkama i nije nuzno da netko tko je vegetarijanac mora piti prahove.

Mnogi slijepo slijede vase jelovnike a da ne poznaju svoj organizam, da nisu upuceni zasto se jedu UH, zasto proteini, sto je GI.. nista nije komplicirano ako te zanima.

 Mozda je pomodarstvo.. al ayurveda je starija i prakticiranija od bilo kojeg web sajta. Hrana je gorivo i treba na nju tako i gledat samo je razlika dal natocis eurosuper na Ini ili OMV-u  bolesti nastaju zbog razlicith faktora - shooter ne mora biti ni hrana vec sam stil zivota. Nazalost moju.. odrasla sam medju knjigama i mikroskopom, sa povrcem kojeg smo sami uzgali bez gnojiva vec organskim kompostom, od kokica koje su nama trcale u vrtu, psenice koju smo sami znjeli.. i opet su se bolesti dogodile

Edited by crna_kej
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2010 at 09:10
Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:


Mnogi slijepo slijede vase jelovnike a da ne poznaju svoj organizam, da nisu upuceni zasto se jedu UH, zasto proteini, sto je GI.. nista nije komplicirano ako te zanima.





LiveStrong
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2010 at 09:32
da prvo kažem, znam što je GI i zašto se jedu uh isto tako nisam još odlucila što da mislim jer sve ovo i što phoenix govori, a i što vi govorite može stajat. ali slažem se s phoenixom u dijelu da nema vremena kombinirat toliko, igrat se hranom(ne shvatit krivo, tu samo mislim isprobavat razne metode) i trgat se još više oko toga što s cim ide u koje vrijeme i zašto te u krajnjoj liniji razmišljat što od ovog stoji, radje bih se skoncentrirala na što bolji trening malo više, jer ne mislim da je ovaj ustaljeni nazovimo ga tako nacin prehrane baš "kriv" a i tako imam problema s motivacijom. isprobat cu definitivno neke stvari koje sam jucer navela no baš se upuštat u to i da ne bude ništa si sad ne mogu priuštiti. i da molim vas nemojte navoditi geneticare uz argument da "nije sve u sportskoj prehrani", oni nisu tu dobar primjer, jer za sve ostale je jako puno u prehrani..da ja jedem kao prije i da uopce konzumiram npr šecer ne bih izgledala ni ovako, a znamo da ni to nije neki super rezultat na cemu sam sad
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2010 at 09:53
Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

Razlika je izmedju tebe i mene. Tebi je
cilj definicija i sto veca muskulatura jer ipak si
muskarac. Meni to nije cilj


Slazem se, zene vecina ne zele i nije ih briga za misicnu
masu i mogu si dozvolit takvu prehranu.......no
opet....Zika je na nekom rezultatu vec , vjerovatno i
genetski dobra i ima puno slobodnije ruke za a
kombiniranje.... neznam u kakvom si ti stanju, ali ako
nemas rezultat a zelis ga izmisljanjem tople vode i
stalnim trazenjem eureke neces do toga ni doci ili uz
puno vise muke i daleo vise vremena dok ne nadjes, ako ga
nadjes....


Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

moj organizam drugacije reagira na istu
hranu. Dosta sam eksperimentirala bas zato sto mi je
dosta kemija a bogami meso koje jedemo je puno
antibiotika, povrce i voce puno gmo-a, u sve se danas
trpa secer i so on.



Ovo nisam skuzio.....moras jest nekaj, bilo meso, biljke,
ovo , ono, kaj god uzmes a nemas vlastiti uzgoj zatrovano
je tak da nemas bas izbora, jest se mora, kemiju nebus
izbjegla ak bus filozofirala oko unosa i vodila se time
jer tak to piše u nekoj knjizi .....

Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

Mogu slobodno rec da nije sve u
sportskoj prehrani.. nesto je i u samom radu.


naravno, ali radi ti kolko hoces bez prehrane ces uvijek
imat skembicu, ovo , ono, bez prehrane nema koraka znad u
rezultatima.....

Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

Spomenuti junker je moj bratic.. njemu
se zivo f**ka za povrce i voce.. taj to nebi pojeo ni u
ludilu.. ponudi mu pommes frites, hamburger, cevapi,
kebap.. prvi je u redu. Ne pati od toga dal je za vikend
bio vani i pio, koliko je spavao i dal je nakon treninga
jeo pwm.. al hebiga.. ujutro kad se ustane pretrci par
km, ode u teretanu i na basket ali i uziva u svemu tome.


Njegov stil zivota, no ima li on bodyfat manji od š0% i
zavidnu misicnu masu ? Ako ima onda je geneticar i nije
sigurno primjer drugima kao nesto pozitivno nego
izuzetak.....
Njega to zadovoljava i to je super,svako ima svoje
ciljeve i zelje.. onaj koji zeli vise morat ce radit vise
da to dobije.....ja kad god radim nesto zelim maximum iz
toga, takav sam i to je to...

Koji su tvoji ciljevi, sta ti zelis postici vjezbanjem?
Mislis li da ti bratic moze bit uzor i da ces dobiti
svoje ciljeve jedeci ko on? Zasto ne jedes tako ako si ga
uzela za primjer?

Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

S druge strane - bioproteina ima u
zitaricama i soji, mahunarkama i nije nuzno da netko tko
je vegetarijanac mora piti prahove.


Nužno je i te kako, bioproteini se niti ne racunaju pod
proteine i tijelo njihovom upotrebom nije u stanju
sintezirati tjelesni protein posto su nedovoljne biloske
vrijednosti i nepotpunog lanca aminokiselina....
S druge strane d abi poojeo tolko tih polukorisnih
proteina iz biljaka ujedno si unio i hrpu, ali doslovno
hrpu ugljikohidrata posto se zitarice pretezno Uh, zato
manej vise ja vegice vidim da su ili mrsavi ili debeli u
neku ruku.......nikad nisam vidio nekog misicavog il tak
nekaj a da se iskljucivo hrani zitaricama i biljkama bez
unosa proteina sa strane u obliku praha, sira
.........kemije.

Govorimo o fitnessu i bodybuildingu, ne prehrani za
uzdrzavanje zivota i normalne aktivnosti....

Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

Mnogi slijepo slijede vase jelovnike a da
ne poznaju svoj organizam, da nisu upuceni zasto se jedu
UH, zasto proteini, sto je GI..


Znat ce oni jos manje ako ce sljedit "filozofske"
primjereDa se razumijemo, nemam nis protiv njih, mozda su
super.......moji komentari s eodnose na ovo zbog toga
što:

Smo na fitness forumu, svi koju su ovdje imaju problema s
prehranom, zele bolji izgled, rezultate u najkracem
mogucem roku, zele transformirati svoje tijelo, povecati
misicnu masu i slicno i ti "naši" jelovnici o kojima
govorimo i koji ljudi sljede su oni koji garantiraju taj
rezultat u najkracem mogucem roku i sa š00% uspješnošcu
bez puno filozifije i milion puta su potvršeni i zna se
da dejluju..
.dok s druge starne vi govorite o teoriji koji nemozete
potvrdit niti jednim slucajem niti primjerom da je
istinita i da je takva, to su sve nagađanja i necije
teorije, tak da ti isto neznaš zašto bi jela tako kako
piše u tim knjigama, znaš samo da je to neko napisao i
drzis se toga bez dokaza i nikad neceš znati jel to
vrijedi šta ili je samo teorija...
Ljudi ako nemaju rezultate odustaju vrlo brzo, zato
napravi rezultate prvo, dosegni nivo koji te zadovoljava,
i to je dosta teško, kad dođeš tu gdje si zadovoljan
istražuj dalje i odi na viši nivo, preskakanjem stepenica
ceš samo pasti i odustati........
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.