New Posts New Posts RSS Feed - Rahx - da probijem led
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Rahx - da probijem led

 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 16>
Author
Rahxephon View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 153
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rahxephon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2010 at 18:21
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  Sada vidjeh.. ne moras ti radit po 2 vjezbe za š misic, dovoljna je jedna vjezba u jednom treningu, samo da je kvalitetno odradjena..
 


Tako i radim :) Tablica ima po tri vježbe pa odabereš jednu. Prva je uvijek najefektivnija za taj mišic pa sam i odabrala prvu osim za tricepse onaj dip jer ja to još ne mogu odraditi. Umjesto toga radim Skullcrusher bucicama (kako se to zove na našem ._. spuštanje bucica na celo? *pocetnica*)

Uglavnom, zapisat cu i primjenit ovaj redoslijed mišica što si rekao, kao i to sa serijama, iako i mene zanima zašto se rade takve alternacije?
Kad radim manje ponavljanja, da li taj dan i radim sa vecom težinom ili? 4x6 sounds easy
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2010 at 18:22
Originally posted by Brunhilda Brunhilda wrote:

davore molim te možeš li mi objasniti koja je razlika između treninga sa više serija sa manjim brojem ponavljanja i treninga sa manje serija sa vecim brojem ponavljanja?

ovdje vi zagovarate više serija sa manjim ponavljanjima, a ovaj u teretani gdje ja idem kaže da radim manje serija sa vecim brojem ponavljanja.

hvala!


To je staro uvjerenje gdje se misli da je 3 x š5 za definiciju, a 5x5, 6x4 itd za masu. Misic ne poznaje dal ga vi gadjate za masu ili definiciju. To je mit. On samo zna da mu  uteg predstavlja opterecenje i da on mora jacati da bi mogao savladati to opterecenje. Kada radite velik broj ponavljanja, uteg vidi da ga ne opterecujete velikim tezinama, i onda se on smanjuje jer nema smisla da bude jak, kad nije potrebno. A sto imamo manje misica, nase tijelo ce trositi manje kalorija.

Ne morate se bojati ako radite mali broj ponavljanja da ce vam misici porasti. Masa i definicija se odradjuju u kuhinji. Ako odradimo trening sa velikim tezinama, nase tijelo ce i jos u narednih nekoliko sati nakon treninga trositi kalorije.

Proguglajte malo EPOC..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2010 at 19:54
Originally posted by Rahxephon Rahxephon wrote:

Ne znam kako da ukombiniram carb cycling sa 3x tjedno teretana i HIIT između

Recimo, danas sam ovako radila:
š0:00 šolja kafe, L-karnitin i 35 min LI cardio
šš:00 5 bjelanaca, 50g jecmenih u 0,7% mlijeku, šolja 0,š% jogurta sa sjemenkama lana
š:30 - 30g whey u vodi, orašasti plodovi
4:00 - š20g tune u vodi + špinat
5:š0 - 20 minuta HIIT (30-90 intervali)
5:30 - 30g whey u vodi
7:30 - š50g posnog sa šakom šumskog voca
još cu ubaciti jedan obrok pred spavanje

Ne osjecam se da imam low energy ili bilo šta. ne znam.
Mogu ubaciti UH u pwm poslije HIIT-a
 


Rahx ista greška ko kod Blue, mislim da sam kod nje napisao, ali evo detaljnije...
Prva i velika greška svih, ali svih koji režu ugljikohidrate je ne unos masti u roganizam.......
Tijelo kao izvor energije , primarni izvor u normalnoj prehrani koristi ugljikohidrate.....
Rezanjem ugljikohidrata, drasticnim rezanjem kao sto je tvoje npr tijelo gubi izvor energije za prezivljavanje i potreban rad i funkcioniranje..........sva sreca pa se adaptira na to i potrazit ce novi izvor energije nakon par dana ovakvog jela....... i prvo sto se nametnulo u ovakvoj prehrani su proteini posto su jedini i dominantni po kalorjskoj vrijednosti.
Dakle tijelo pocinje koristiti proteine i pretvarat ih u energiju, no odjednom posto ih tijelo koristi da bi namirilo svoje funkcije za odrzavanja nema dovoljno proteina za izgradnju mišica i oporavak nakon treninga..... dakle jedina opcija koja je logicna je daljnji gubitak mišicne mase i propadanje u neku ruku jer druge hrane nema, a svi proteini su otisli na odrzavanje zivotnih funkcija, a to sigurno nije izgradnja misicne mase.........
Vjerovatno se svi boje masti misleci da ih treba izbjegavat jer debljaju........to je velika pogreska.......
Nije tu u opasnosti napredak i gubitak misicne mase, nego zdravstveni problemi, od horm poremecaja , depresije, umora, svega.......
Kad rezete ugljikohidrate i na low carb/keto ste, unos protein ai masti mora biti kalorijski 50-50% ,odnosno u startu cak 55/45 u korist masti recimo kako bi ih tijelo lakse prihvatilo kao izvor enrgije, poslje se to sreže na 50/50 ili 55/45 u korist proteina...........
 sve drugo je krivo , mjesec dana bez masti i ne vjerujem da se posljedice necew vidjet, osjetit......
Posaljem poslje primjer svog jelovnika kad sam prvih mjesec dana bio na keto cisto da dobite osjecaj kolko je to zapravo masti........
  

Edited by The Phoenix
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2010 at 20:26
  I da , te ugljikohidrate koje konzumiraš, to je mozda nekih 30 grama uovom danu, ja bi rađe onda pojeo u pwm poslje treninga nego ujutro.......
Back to Top
Rahxephon View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 153
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rahxephon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2010 at 21:16
  Ne bježim od masti i kad napišem "orašasti plodovi" ja se najedem oraha, badema, lješnjaka.
Ne konzumiram nikakvo ulje navecer jer mi to ne štima nego si sameljem sjemenke lana, sezama, bundave, suncokreta, pa to pomiješam sa posnim sirom.

Moj je problem da nemam predstavu o tome koliko cega trebam jesti tako da bih bila zahvalna na nekom primjeru jelovnika za low carb day koji je ispravan.

Ja sam na netu našla par primjera i uglavnom kaže "whey with water and almonds 50g" to se konzumira dva puta dnevno i to je to što se masnoca tice.


UH cu prebaciti u PWM :) ionako mi ujutro bude previše sve to pojesti, trpam u sebe.
A za masti cu vidjeti da podebljam sa par žumanaca i sl.

Uglavnom, pošalji mi taj jelovnik da malo prostudiram, molim te!

Danas sam dosta naucila :D woot! (upravo citam o EPOC)
 

Edited by Rahxephon
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2010 at 21:18
  Vidi.. ako imas jedan obrok sa UH, znaci ostalih 5 su proteini i masti..

@Phoenix, mislim da ona nije na klasicnoj keto dijeti, vec na carb cycling koja zagovara da se masnoce uopce ne konzumiraju, tj. u jako malim kolicinama..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Rahxephon View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 153
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rahxephon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2010 at 21:45
Ok jasno mi je

stavit cu u PWM UH + P, a ostalo P+M

Kad nanovo sredim jelovnik, molit cu za inspekciju :)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2010 at 21:58
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

 
@Phoenix, mislim da ona nije na klasicnoj keto dijeti, vec na carb cycling koja zagovara da se masnoce uopce ne konzumiraju, tj. u jako malim kolicinama..


Aaaaa, nisam bas procavao carb cycling još iako cu ga radit sigurno, al dal je ipak tolko malo uh u carb cycl i to 3-4 dana za redom, nekak nisam siguran ili?

Rahx daj napisi kak ti izgleda dan kad imas vise ugljikohidrata u prehrani jer sam vidio samo 2 jelovnika di imas 30 grama uh dnevno paq mislio da je keto...tak da ak ima vise onda zaboravi moju opasku i slusaj Davora u vezi carb cycl.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2010 at 22:11
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

 
@Phoenix, mislim da ona nije na klasicnoj keto dijeti, vec na carb cycling koja zagovara da se masnoce uopce ne konzumiraju, tj. u jako malim kolicinama..


Aaaaa, nisam bas procavao carb cycling još iako cu ga radit sigurno, al dal je ipak tolko malo uh u carb cycl i to 3-4 dana za redom, nekak nisam siguran ili?

Rahx daj napisi kak ti izgleda dan kad imas vise ugljikohidrata u prehrani jer sam vidio samo 2 jelovnika di imas 30 grama uh dnevno paq mislio da je keto...tak da ak ima vise onda zaboravi moju opasku i slusaj Davora u vezi carb cycl.


carb cycling ide malo drugacije.. tjedno imas 2 dana high carb, 2 dana low carb i 3 dana no carb..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Rahxephon View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 153
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rahxephon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2010 at 22:17
O boy

Uspjeli ste me posve zbunit, ne znam više šta da mijenjam!

Ja se želim riješiti sala! Kako cu to najbolje postici?
Da se prvo oko toga složimo?



Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2010 at 22:19
  Heheheh sam ti napiši kak sad jedeš, vidli smo kad imas malo uh, daj primjer kad ih imas kak velis vise u  jelovniku......
Back to Top
Rahxephon View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 153
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rahxephon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2010 at 22:25
  Ok!

Medium day:
š) š00g jecmenih + 5 bjelanaca
2) whey + bademi
3) meso + 50g riže + vocka prije treninga
4) PWM: whey/dex
5) meso + 50g riže
6) posni + bademi

High day:
š) š50g jecmenih + 5 bjelanaca
2) isto + neka vocka
3) meso + š00g riže + vocka prije treninga
4) PWM: whey/dex
5) meso + š00g riže
6) posni + bademi

U dane sa više UH jedem i ono povrce sa više UH, uz svaki obrok salata, da to ne pišem


Edited by Rahxephon
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2010 at 22:34
  Ok, slušaj Davora jer to nije ono kaj sam ja mislio da uvijek jedeš low carb, a nisam se dovoljno informirao o carb cyclingu pošto ga nisam radio osobno još.Iako mislim da je carb cycling bolji za kasnije nego u fazi kad zelimo u najkrace vrijeme najvise moguce masti otopit ......pod najbrze moguce mislim na nacin da je najbrze moguce uz ne gubitak misicne mase u nkeoj kolicini, bar kolko se sjecam da sam citao......no nista kaj osobno ne probam necu govorit.
 

Edited by The Phoenix
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2010 at 22:43
  Ahhaaa, da, al ti ne zelisa izgubit vise nis, imas dost malo kg jel? tebi treba povecanje misicne mase prvenstveno , dotegnut i usput da ode malo spekeca jos jel tak?
Onda da, carb cycl definitivno
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2010 at 22:46
ako bas oce udarno na salo, onda 3 dana no carb, 4. dan high carb..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Rahxephon View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 153
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rahxephon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2010 at 22:47
  Ja imam i premalo kg za svoju visinu.
Gornji dio tijela mi je "upao" dok je stomak + noge ostali kao da imam visak kg.

Imam visak masti u tijelu, a manjak misicne mase jer sam se ubila kardiom i jeduci voce i corn flakes kao glavne obroke.

Ako sam se dobro informirala pocetnici mogu raditi na "masi", a ujedno skinuti zloglasni špekec, el diavolo (ostalo cenzurirano).

(jasno mi je da ne ide oboje odjednom pri normalnom toku stvari :p)



Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 16>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.