New Posts New Posts RSS Feed - Glutamin- doziranje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Glutamin- doziranje

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2007 at 20:50
 ja se duboko ispricavam. Poanta, glutamin koji pijes je l-glutamin. A ovaj ostatak je profesionalna deformacija
Back to Top
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2007 at 12:57
e, i ja znam jednu kompliciranu rijec: karboksipolipeptidaza (iako sumnjam da je dobro napisana)





 
"Krilati ektomorf"
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2007 at 12:14
  Glutamin i je L-glutamin... Aminokiseline koje konzumiramo su sve u L (lijevoj formi, a to znaci da im je aminoskupina lijevo na lancu). Svi proteini su +gradeni od l-aminokiselina. I aminokiseline koje uzimamo su u l-formi! Pa ova kolicina od š5 grama u dane treninga mi je ok. Ali u dane kada ne trenirate ne preporucam tu kolicinu. Glutamin naime jako lako prelazi u glutamat, a potom deaminacijom u alfa-ketoglutarat od kojega se lako dalje prebacuju u Krebsov ciklus i potom u glukoneogenezu
Back to Top
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2007 at 10:09
  Neki sam dan citao negdje na webu ovakvu primjenu koja je rezultirala opcim poboljsanjem treninga i oporavka:
5 g prije treninga, 5 poslije i 5 pred spavanje.

Ja sam ga jednom koristio i uzimao oko 5 grama u protein shake poslije treninga, i 5 isto sa proteinima pred spavanje.
Kazu da se tako i povecava udio l-glutamina.
"Krilati ektomorf"
Back to Top
amadeus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote amadeus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2007 at 18:16
Originally posted by themaja themaja wrote:

 bome.. cesto se nalaze drugaciji brojevi na raznim mjestima. 5-š0 g se smatra dovoljno. a sad i to je velik raspon.uzmi 7,5 pa mir.

i da, nemoj slusat kada netko govori o 30-40g dnevno. to se daje bolesnicima koji ne mogu jesti.

 

 

Da, hvala. Kada ga ti uzimas? Evo prijatelj mi je preporucio š0 g u PWM i 5g prije spavanja. Sta mislite o tome?

 

Edited by amadeus
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2007 at 16:01

 bome.. cesto se nalaze drugaciji brojevi na raznim mjestima. 5-š0 g se smatra dovoljno. a sad i to je velik raspon.uzmi 7,5 pa mir.

i da, nemoj slusat kada netko govori o 30-40g dnevno. to se daje bolesnicima koji ne mogu jesti.

 

Back to Top
amadeus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote amadeus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2007 at 15:51
 Molio bi iskusnije clanove da napisu kada i u kojoj kolicini uzimaju glutamin, nasao sam dosta razlicitih informacija.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.