New Posts New Posts RSS Feed - Koliko ste izgubili kg?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Koliko ste izgubili kg?

 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 15>
Author
annia View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote annia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2011 at 18:06
ja sam u preoteklih pet godina izgubila 50 kg, pa nakon tog
dobila 30 kg...bolesno, nema sta :(
a vjezbam redovno svo vrijeme...sad uopce ne znam sta je to
metabolizam, mislim da sam ga unistila skroz...
STOP dijetama!!!
Back to Top
Anita25 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 168
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anita25 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 17:40
  Tako je annia i ja nisam za dijete (ne mislim na klince )....
Zdrava prehrana treba biti nacin na koji živimo...
Ja sam š5kg izgubila reduciranom prehranom jela sam sve ali u pola iz desertnih tanjura, zatim još 5kg vježbanjem i zdravom prehranom i nije mi se ništa vratilo... Trebala bih još oko 5kg da bih bila zadovoljna ali bitno je steci naviku vježbanja i pravilne prehrane to mi je trenutni cilj...
hm
Back to Top
lady_namine View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lady_namine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 18:14
  sa šš2 kila sam spala na 72 za 7 mjeseci.....od tad je proslo skoro 9 mjeseci,ja imam 74 kile i ulazim uskoro u 9. mjesec trudnoce!

citavu trudnocu sam se kretala,pjesacila,vozila bicikl.....sad sam otezala pa ne mogu i dobila sam svega 2 kile

nosila sam odjecu br 48,sad nosim 40 u trudnickoj verziji......cim se porodim,planiram da idem do nekih 60 kg.

5 obroka na dan,uh samo ujutro.......tu i tamo nesto i zabrljavim,ali jos uvjek se drzim onog svog modela ishrane s kojim sam skinula visak i sprijecila stvaranje novog i pored trudnoce.

ljetos sam otisla na neki regge parti u stiklama i suknji iznad koljena


jedino me u trudnoci malo zeza zeljezo,pa pijem neki biljni preparat (da cujem samo da neko posni ne moze da smisli),ali sa zeljezom sam ja takva klimava i u prvoj trudnoci bila,ne vjerujem da ima neke veze sa prehranom.
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 18:19
Slazem se, stop dijetama!!!!! Niko s njima mislim da nije zenuo metabolizam kao ja...Nakon rezanja svih slozenih uh i masti, na mene se pocelo sve lijepit! Sad moram pazit na svaki zalogaj! I moram praktikovat zdravu prehranu maximalno!
Zanima me vasa velicina porcija i otprilike tajming za jelo! Ako vam nije mrsko da napisete...Svaki savjet je dobro dosao!
Unaprijed zahvalna!
Back to Top
Anita25 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 168
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anita25 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 18:22
Originally posted by lady_namine lady_namine wrote:

  sa šš2 kila sam spala na 72 za 7 mjeseci.....od tad je proslo skoro 9 mjeseci,ja imam 74 kile i ulazim uskoro u 9. mjesec trudnoce!

citavu trudnocu sam se kretala,pjesacila,vozila bicikl.....sad sam otezala pa ne mogu i dobila sam svega 2 kile

nosila sam odjecu br 48,sad nosim 40 u trudnickoj verziji......cim se porodim,planiram da idem do nekih 60 kg.

5 obroka na dan,uh samo ujutro.......tu i tamo nesto i zabrljavim,ali jos uvjek se drzim onog svog modela ishrane s kojim sam skinula visak i sprijecila stvaranje novog i pored trudnoce.

ljetos sam otisla na neki regge parti u stiklama i suknji iznad koljena



Bravo za sve što si postigla! Želim ti sve naj naj! Manjak željeza u trudnoci je nekako normalno ja nisam imala problem s tim ali moje frendice jesu... Svaka cast na trudu i uspjehu!

jedino me u trudnoci malo zeza zeljezo,pa pijem neki biljni preparat (da cujem samo da neko posni ne moze da smisli),ali sa zeljezom sam ja takva klimava i u prvoj trudnoci bila,ne vjerujem da ima neke veze sa prehranom.
 
hm
Back to Top
lady_namine View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lady_namine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 18:40
  porcija dok se ne najedem!
uz svaki glavni obrok i pored pecenog/dinjstanog/kuvanog povrca imam i salatu,svjezu ili kiselu.a s vremenom se i zeludac smanji,bar kod mene je tako bilo,sad sam nakon tanjira spageta sita (oni integralni sa sosom od paradajza koji pravim sama na par kapi maslonovog) i zdjele salate....i to bas sita da mrva vise u mene ne stane,a znala sam ja nekad i citavu serpu da smaznem,navecer uz tv......sve sa masnim sosom od mljevenoe svinjetine.i moj metabolizam je bio katastrofalan,ja nisam jela nista po citav dan,pa navecer gruvala kolicine u sebe koje bi neko normalan u 3 dana pojeo,i sto uglavnom masno,tjestenina,kola,slatkisi,gumene bombone......

ja sam uglavnom uvjek voljela kuhat,samo sam se sad okrenila kojekakvim kreacijam akoje su ukusne,a ne lijepe se za trbuh i guzu.

bobicasto voce+zasladjivac+vrecica ekspres zelatine 8nju ne moras kuhat)=marmelada za dorucak uz integralni kruh ili mjesam u dijetni jogurt pa dobije svoju verziju vocnog sa zobenim za dorucak.

imam jedan rokovnik pun kojekakvih kreacija neke su super,neke su ispale bljak.....ali ko zna,mozda se jednog dana i obogatim njima.
drzi se toga sto je dozvoljeno,dosta recepata mozes da prepravis tako sto neke namirnice zamjenis drugima.....umjesto u kojekakve carobne tablete i praskove ulozi lovu u jedan multi praktik.....skoro sve sem salate mozes da pripremas u vecim kolicinama i smrznes pa u zurbi samo stavis u mikrovalnu da se podgrije........

moj tajming je takav da mi je ujutro trcanje ma doruckujem s nogu.....ako bas nemam vremena,popijem whey sa mlijekom i mljevenim zobenim pahuljicama......oko šš zbrljavim posni,uglavnom sa nekom kiselom salatom jer mi je lakse otvorit teglu nego rezat svijezu,oko š-pola 2 je rucak,neko meso,riba,musaka sa mljevenom puretinom i patlidzanima je bila danas......oko 5 zbrljavim opet nesto s nogu,kuvano jaje i salatu koje za rucak napravim malo vise,navecer oko 9 sjednem onda i jedem ko covjek,bez djece,bez trcnja.ako sam puno gladna ide omlet sa spinatom,ostatak od rucka,posni sir ili tunjevina...ako sammanej gladna,onda znam ncsto od orasastih plodova da grickam pred tv-om...ali jednu saku,ne one slane i przene...uzmem one koji su samo ocisceni,njih nalazim tamo gdje su kojekakva cudesa za kolace.........

a metabolizam ces pokrenuti najbolje tako sto ces poceti da se kreces i jedes 5-6 puta na dan pomalo.jeste gadno na pocetku,ali meni je trebalo nekih š0 dana da se malo uhodam u to...na samom pocetku sam se tresla,dolazilo mi je da zadavim nekog za cokoladu,pa sam pusila i po 2 kutije cigareta na dan....sad sam i sa tim prestala,zadnju sam zapalila prosle godine 30. jula,polagala sam vozacki pa sam bila uzasno nervozna
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 19:36
Sreca tvoja pa si u startu krenula pravim putem- kretanje i zdrava ishrana. Ja sam bila tezi slucaj(ne znam da li si moju pricu citala). Bukvalno GODINAMA ( :-O ) sam zivjela na salatama i vocu....smrsala totalno, na pragu anoreksije sam se trgnula i sad bih da jedem ZDRAVO, da se ne lijepi (bar ne puno) na mene, ali i ono najbitnije- P S I H A ! Jer, to je ono sto me i unistilo! Svaki dan mi je borba. Jedem zdravo sada, ali znas kako mi je tesko podnijeti kada vidim da sam izgledam jaca, normalnija, punija...ne debela, vec jednostavno mi se vise ne vidi kraljeznica :), dobila sam malo misice, izgledam krupnije od tzv. zdrave :) ishrane.
Priznajem, porcije su mi minimalne, ali zasad ih ne smijem povecati jer je i ovo previse masnoce za moje tijelo, tj. tek navikavam organizam na proteine zivotinjskog porijekla i masti.
Sta sam samoj sebi radila, to je za sjest i plakat, vjeruj mi. I to godinama! Moj dorucak su bile dvije narandze, onda oko šš h 3 jabuke; oko š4 zdjelica raznih brokula, karfiola, mrkva i tak...neko povrce...i do kraja dana VOCE :))))
Sasvim sam normalna, nemoj da me zamislis sad kao poremevcen um :). Bila sam u razvoju i htjela sam bit "fit djevojka sa š8", ali sad, sa 23 g. kad treba da postanem zena i u skorije vrijeme i majka, mijenjam zivot...odrastam i shvatam koliko sam balava bila vec jucer.... Najzalosnije, zivjela sam cijelu mladost prekrivena kompleksima; poredila se s drugim curicama; htjela da moja majka ima svoju jedinicu u idealnom izdanju, (Iako sam njoj uvijek bila idealna). Sebi sam bila najruznija na svijetu i nista mi nije stojalo kako sam htjela. Ehhh....da samo znas kako mi je sad tezak svaki dan i svaki dan se borim da ostanem koliko toliko NORMALNA! :))))
SVAKA TEBI CAST, vjeruj mi! Nisi ni svjesna sta zene sebi mogu zbog idealne kilaze uraditi! GLUPE I NEZRELE ZENE :)
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 19:37
Btw ti jedes u 2š uvecer??? Ja iza š8 gladujem :))))
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 19:49
Originally posted by SMAJLICA SMAJLICA wrote:

Btw ti jedes u 2š uvecer??? Ja iza š8 gladujem :))))

Zašto?
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 19:58
Zato jer sam sam citala da u 20h pocinje prerada (apsorpcija) svega unesenog tijekom dana i da to ne valja ometati, a i da sprijecim ....debljanje
Back to Top
lady_namine View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lady_namine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 20:33
pa to ti ima skroz konta ucinak....ako jedes malo,svaka 3 sata,za 3 sata je to sto si pojela vec prerdjeno i ces biti gladna.......samo ti lijepo jedi navecer,samo nemoj uh da ti se ne digne inzulin jer on je glavni krivac sa talozenje masti u organizmu.

pa dijabeticari imaju po š30 kila i kad dobiju dijagnozu,dobiju i zabranu unosenja uh u sebe,ili uz sprice inzulina samo u ogranicenim kolicinama pa smrsaju po 60 kila za godinu dana.

uglavnom,uh idu ujutro da se pokrenes,a navecer proteine,da ne spavas gladna.
ja ne bi mogla zaspat praznog zelutca.

shvati,nije stvaru jesti i nejesti,nego jesti zdravo u pravo vrijeme......ja jedem istu kolicinu samo zdrave hrane kuvane na zdrav nacin podjeljene u 5-6 obroka preko citavog dana.

ne znam kako da ti to objasnim sa metabolizmom.....ako gladujes,tjelo pocne prvo misice da trosi,manje misica,manje energoje mu treba da funkcijonise.tako se tjelo stavi u stresnu situaciju i misli "evo napokon 3 mrvice je unjela u sebe,brzo to utrpaj u bokove,ko zna kad ce blesi pasti napamet da iduci put opet nesto jede"....i onda ti moras da jedes sve manje i manje da bi vaga pokazala manji broj,to izgubljeno su misici i onda se razbolis.....ti su ti one cure koje na š80 visine imaju 40 kila,celulit,podocnjake,objesene vrecice umjesto grudi.......pa sve do ozbiljnih zdrastvenih problema tipa osteoporoze,izostatka menstruacije,zakzljavanja organa to moze da vodi.
a ovako ako jedes stalno pomalo tvoje tjelo je naviklo na to da cim potrosi,odmah dobije jos,proteine koristi u izgradnju misica,vise misica vise energije trosi za kretanje,vise energije znaci vise kalorija i tjelo pocne da razmislja onda tako "imam dovoljno svaki dan,cim potrosim dobijem jos,meni ove masne naslage ne trebaju za crne dane"............pa kad sredis metabolizam,celulit i visak vode ode automatski iz organizma,onda se pocne topiti salo....pa onda u intervalima srezes sebe za nekih 400 kalorija,ali ne izbacujes obrok nego srezes od svakog obroka po malo i povecas tjelesnu aktivnost da izgubis jos malo vise sala bez da tjelo upadne opet u onu paniku da nece danima dobiti nista da jede......ja ako sracunam 2 kiel koje sam dobila i oduzmem samo od toga bebu koju cjene na oko 3 ipo,plodnu vodu,maternicu,vodu u nogama i natecene grudi......ja sam opet u debelom minusu  i viska plus jos nesto cu da se rijesim u porodajnoj sali.........a ja ne gladujem.....ako me pukne i u šš da jedem,pojedem ja i sedmi obrok na dan.

jos sam ja preokupirana i djecom i domacinstvom,do ove sedmice bila i poslom pa se cesto desavalo da ne stignem na vrijeme i jedem pola sata-sat kasnije,ili kad stvarno ne stignem kuci,znala sam zvaknut i nesto od ovog smeca....vodi se time da je u nuzdi opet bolje i nesto bezveze nego da ostanes gladna.....a i tu onda sam birala nesto manjemasno sa manje uh,ipak ima razlike izmedju sendvica sa malomasnim sirom u integralnom pecivu i jogurta i hamburgera i kole iz meka.

u teretanu usla nisam,ali sam uznosila kese iz kupovine na 3. sprat,dizala svoje blizance od kojih svako ima po š5 kila na tobogan,okretala julahop,isla na bazen,ljeti na jezero.......i po losem vremenu kad stvarno nisam znala kud bi i sta,izmicala namjestaj po stanu i cistila ko navijena,samo da ne sjedim pred televizorom i ne upadnem opet u onu kolotecinu sjedenja i jedenja kojecega.


postavi sebi cilj,drzi se njega,pitaj sto ti nije jasno i nemoj da kukas!od kukanja i trazenja izgovora za vlastitu lijenost nema efekta,da ima,ne bi ja na doceku 20š0. imala šš2. kila!drzi se one" ko hoce nalazi nacin,ko nece nalazi izgovor!"

digni dupe iz fotelje,idi negdje u dom za zivotinje pa prosetaj neko stene po sumi,pa malo pomalo,moci ces polako i trcati...

i na kraju imas taj svoj uhodan rezim i kad te ono bas pukne,izades u rad i narucis si u najboljoj slasticarni onaj veeeliki sladoled sa 5 kugli sa vocem i slagom,samo to napravis jednom u š0 dana,a ne zivis na sladoledu.
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 21:10
Hvala ti na tome da pitam sta god me zanima, znas koliko mi je sad svaki savjet dobro dosao...od srca ti hvala sto pises!
To za proteine navecer sam i cula na ovom sajtu i dosta korisnog naucila, al' praksa je drugo...Uvijek mislim da ce me i ti proteini sad navecer udebljat. Jer ja ti sebe gledam kao nekog FENOMENA na kojeg se ama bas sve lijepi. Uvijek sam se pitala zasto ne mogu bit vitka kad tako malo jedem?! Tvoja je tvrdnja da trebam uvest proteine i da se nece lijepit na mene?
To sa uh vec odavno tako radim; jedem ih samo ujutro, tacnije za dorucak pojedem snitu debelu cm sa abc sirom i ovamo jos pojedem narancu i jos mladog sira (onog u sirutki). Kao izvor proteina mi je sir i jogurt vecinom. Za rucak, oko š4 pojedem kutljacu neke corbice s mesom, a ovamo dosta povrca skuvam (brokula, karfiol)...ostalo mi je medjuobrok voce.
Zasad, i opet sam primjetila razliku na nogama (punije su). Doduse, pojedem i oko 200 g sira dnevno, pa mozda od njega. Inace, ne znam od cega.
Znam da grijesim i da mi podhitno treba sve reci cega, koliko i kada trebam jesti...
Ali,sama pomisao na to da ovu bitku vodim bezuspjesno cijeli zivot me smara, ubija i obara jos vise moje samopouzdanje.
Najvise od svega bih voljela da prestanem patiot u sebi; bit nedovoljno dobra sama sebi. Voljela bih da imam samopouzdanje.
Visoka sam š64cm i trenutno imam 55kg.
Sada imam 23 g., a na dijetu sam otisla sa š6,š7, kad sam imala 68kg.
Bojim se da ne vratim sad kile. Ipak sam bila srezala sve da ovo postignem i strah me jojo efekta...Uzasno me plasi cinjenica da se vratim u ono tijelo koje sam MRZILA iz dna duse...
Psiha moja i moje neznanje...a nadam se da cu "doci pameti" i NEKAD uspjet uskladit i da budem zdrava, a i da izgledam kako zelim, il bar dijelom priblizno!
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 21:12
Originally posted by SMAJLICA SMAJLICA wrote:

Zato jer sam sam citala da u 20h pocinje prerada (apsorpcija) svega unesenog tijekom dana i da to ne valja ometati, a i da sprijecim ....debljanje

Neceš se udebljati, pojedi p + m obrok prije spavanja slobodno
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 22:09
A moracu izgleda, jer sam vise gladna nego sita dnevno, vjeruj! Al' se naviknes i na to, pa mi je svejedno sve postalo...
Back to Top
eabi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote eabi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 22:57
danas tocno 2mj zone. 8kg manje, jedem od 7 ujutro do pol sata pred spavanje. pocela sam vjezbati 3x/tj, salo se topi(-6cm trbuh, -5cm bokovi), nisam gladna, imam pregrst energije, spavam manje (cca 7h, prije sam mogla po noci 9 i jos po danu 2 bez beda), jedem zdravije (prehrana mi to zahtjeva)...

ugl, preporuka svima, jako sam euforicna i obozavam svoje treninge :)
Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2011 at 07:48
Originally posted by eabi eabi wrote:

danas tocno 2mj zone. 8kg manje, jedem od 7 ujutro do pol sata pred spavanje. pocela sam vjezbati 3x/tj, salo se topi(-6cm trbuh, -5cm bokovi), nisam gladna, imam pregrst energije, spavam manje (cca 7h, prije sam mogla po noci 9 i jos po danu 2 bez beda), jedem zdravije (prehrana mi to zahtjeva)...

ugl, preporuka svima, jako sam euforicna i obozavam svoje treninge :)


uh, ja se nikako tog popodnevnog spavanja ne mogu riješiti.
poslje rucka - gotova. bar pola sata da oci sklopim, dovoljno..
al preko noci uredno 7-8 h
Obstacles are what you see when you take your eyes off your goal.
Stay focused.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 15>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.