New Posts New Posts RSS Feed - cajevi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

cajevi

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Babydoll View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Babydoll Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2010 at 15:02
  Obožavam cajeve, pogotovo vocne cajeve (marelica, šumsko voce, borovniva, jabuka i cimet..) i žuti caj, ali trudim se piti što više i zelenog i bijelog caja. Njih najcešce kupujem u KZc, a od vocnih samo Franck jer su mi najbolji.


Purrfection...
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2010 at 14:25
Originally posted by jole00 jole00 wrote:

Evo da malo vratimo temu,ipak nam sad dolaze vrucine pa je preporucljivo piti više tekucine,a caj se izdvaja kao jako dobar izbor,pogotovo zeleni,bijeli koji su puni antioksidansa, a sad se pojavljuje i žuti caj-ubrzava metabolizam i topljenje masti

Ima neko za preporucit neku vrstu zelenog možda? mislim da su najbolja mjesta za kupnju Kuca zelenog caja i cajoteka u rotonda centru-jurišiceva (Zg).. Sa cime ga obicno "zacinite" ? Jel smije zeleni caj,kad se napravi stajati tokom dana,dakle da se skuha recimo litra i pol i lagano pije kroz dan,mijenjaju li mu se svojstva onda?


Ne mjenjaju...
Glavni sastojci zelenog caja: flavonoidi,tanini i polifenoli su stabili u vodi, dobro rastvorljivi... Dakle slobodno ga mozes piti preko dana sto ti ostane
Back to Top
jole00 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jole00 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2010 at 20:38
Evo da malo vratimo temu,ipak nam sad dolaze vrucine pa je preporucljivo piti više tekucine,a caj se izdvaja kao jako dobar izbor,pogotovo zeleni,bijeli koji su puni antioksidansa, a sad se pojavljuje i žuti caj-ubrzava metabolizam i topljenje masti

Ima neko za preporucit neku vrstu zelenog možda? mislim da su najbolja mjesta za kupnju Kuca zelenog caja i cajoteka u rotonda centru-jurišiceva (Zg).. Sa cime ga obicno "zacinite" ? Jel smije zeleni caj,kad se napravi stajati tokom dana,dakle da se skuha recimo litra i pol i lagano pije kroz dan,mijenjaju li mu se svojstva onda?
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2007 at 09:21

Originally posted by dejanelo dejanelo wrote:

hej koliko stavis mlijeka,a koliko caja
 

Ma malo mlijeka stavim, kao u kavu.

 

Edited by Theia
Back to Top
crystal planet View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 170
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crystal planet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2007 at 22:27
ja si osobno fakat volim popit kavu ujutro, a cajevi su mi nekak bezveze, osim po zimi nekad 
Uspjeh je rezultat stalne brige o cilju.
Back to Top
dejanelo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 120
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dejanelo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2007 at 22:21
hej koliko stavis mlijeka,a koliko caja
 
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2007 at 12:27

Originally posted by krijesnica krijesnica wrote:

 Ali, kad sam se ja navikla na kavu, fali mi onaj miris i okus, ono kremasto nesto u kavi sto caj nema.
 

Probaj s crnim cajem i mlijekom. Mmmmm, mljac!

Back to Top
givenchy View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Rujan 2007
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote givenchy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2007 at 16:56
 Prije nikad nisam voljela cajeve. Ali, evo u zadnje vrijeme pijem cesto zeleni caj i super mi je..
Back to Top
krijesnica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2007
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote krijesnica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2007 at 14:11
 Ali, kad sam se ja navikla na kavu, fali mi onaj miris i okus, ono kremasto nesto u kavi sto caj nema. Pijem filter kavu a caj uglavnom kad sam bolesna i po zimi - navecer. Ima dobrih postova ovdje, morala bi se prebacit na caj zbog zdravlja... Da, jedno vrijeme sam pila caj u kriglama od 0,5 i to od: maticnjaka, susene peteljke tresnje, susene vlasi od kukuruza... bas kad sam intenzivno mrsavila ali na duge staze ne ide - vratim se na kavu.
Life is like a box of chocolate. U never know what U R gonna get.
Back to Top
ica-beograd View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 30
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ica-beograd Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2007 at 19:54
Pardon,greska! KLEKA,a ne kreka.




EDIT: Smanjen font i izmjenjena boja fonta



Edited by Zoki
Koja je razlika izmedju skole i zivota? U skoli dobijete lekciju,a zatim vam daju test. U zivotu dobijete test koji vas nauci lekciji.
Back to Top
ica-beograd View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 30
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ica-beograd Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2007 at 22:03

Od drugarice sam cula da je protiv celulita odlican caj od kreke. Medjutim pije se samo dva dana u toku meseca i to u kolicini od 2 l. Stavi se š puna supena kasika caja u 2 l kljucale vode i to ti je za prvi dan,drugi dan ponovis isto. Stoji š5-ak min.,a onda ga procedis. Ukus nije los,skoro kao voda,znaci da i nema neki ukus


Ona je prezadovoljna rezultatima,sada to pije svaki mesec,ali samo po dva dana u mesecu.

Probajte i vi...Sto da ne?



EDIT: Smanjen font i izmjenjena boja fonta

 

Edited by Zoki
Koja je razlika izmedju skole i zivota? U skoli dobijete lekciju,a zatim vam daju test. U zivotu dobijete test koji vas nauci lekciji.
Back to Top
Mihaela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mihaela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2007 at 20:42
 

Originally posted by hedera hedera wrote:

http://www.kucazelenogcaja.com/

 

Odlicna stranica! Jedva cekam da ih posjetim!

Ja sam znala kupovati razne cajeve u Zvonimirovoj " Ljekovita biljka prirodoslovno drustvo".

Mogu ti po narudzbi napraviti sto god zelis, tinkturu npr...

Super mi je sto u takvim prodavaonicama rade ljudi koji stvarno vole svoj posao!

Back to Top
hedera View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hedera Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2007 at 14:34
http://www.kucazelenogcaja.com/

evo link, pise svasta popt razlike oolonga, bijeli... i zeleni nikad s kipucom vodom.
u zagrebu je ducan u lovackom i u jednoj smjeni je ljubazna prodavacica s puno informacija. i nakon ovih cajeva vise necete niti seceriti caj niti pricati da vam nije fin!
Back to Top
Mihaela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mihaela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2007 at 20:47

 

Ja pijem i caj od sipka hladan  i nezasladjen.

Evo nesto vise o njemu...

Izuzetno je bogat vitaminom C. Takodjer sadrzi i vitamine A,D,E.

U š00 grama susenog sipka ima otprilike š700 mg vitamina C.

Americki domorodci su sipak koristili tisucama godina, a plodove iz kojih su pripravljali caj kasnije bi dodavali u jela

od mesa i juhe, jer su plod smatrali predragocjenim da ga se ne bi u potpunosti iskoristilo.

Ublazava i sprijecava infekciju mokracnog mjehura,smanjuje glavobolju i vrtoglavicu.



 

 

 

Edited by Mihcla
Back to Top
nobody View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Lipanj 2007
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nobody Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2007 at 00:11
(Moj prvi post)
Ja pijem caj od sipka.Hladni bez secera,ponekad s limunom.
Dal probao tko to?
citao sam da je sipak zdrav pa...
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2007 at 09:36

 a ti unutra tutni limuna i ruma i stavi u frizider..Zasladi grozdanim secerom ili fruktozom, pa da vidis super pica za osvjezenje!! e i ne mislim ruma pola litre

Samo malo za okus, ma jedan cep na litru..Mrak!

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.