New Posts New Posts RSS Feed - Whey i glukoza
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Whey i glukoza

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Whey i glukoza
    Posted: 30 Travanj 2007 at 13:41
Kako pijete whey i glukozu poslije treninga - zajedno pomijesano sa vodom ili prvo glukozu pa onda za par minuta whey?

Ja sam prije pio odvojeno, nekako mi je to bilo bolje, ali posto mi se vise neda nosit vrecice, sad sve stavim u shaker i zajedno pomijesam.
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2007 at 15:00
 Mozes slobodno piti zajedno bitno je da pijes s vodom zbog apsorpcije i da nije proslo vise od pola sata nakon treninga.
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2007 at 00:04

bas sam danas prvi put umjesto banane jeo glukozu (prah) s whey-em. koliko toga treba? ja sam  stavio 3 zlice...
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2007 at 11:42
Originally posted by šime šime wrote:


bas sam danas prvi put umjesto banane jeo glukozu (prah) s whey-em. koliko toga treba? ja sam  stavio 3 zlice...


Glukoze u pravilu ide 2x kolicina wheya; ali to isto ovisi o intenzitetu treninga.

Koliko je trening intenzivan toliko ti glukoze treba; krece se od nekih 50g pa na vise.
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2007 at 15:58
Sad cu i ja pocet s glukozom, to inako ful malo kosta , do sad sam samo whey s vodom pio poslije treninga, ali kupit cu sad glukozu u dm-u pa cu probat s tim da vidim dal mi pase 
Back to Top
Stribi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stribi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2007 at 16:19
Originally posted by šime šime wrote:


bas sam danas prvi put umjesto banane jeo glukozu (prah) s whey-em. koliko toga treba? ja sam  stavio 3 zlice...


pa kazu oko šg po kg tjelesne tezine
ne postoji objektivna stvarnost, sve je stvar subjektivnog dozivljaja
Back to Top
Stribi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stribi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2007 at 16:24
Originally posted by Ive_ri Ive_ri wrote:

Sad cu i ja pocet s glukozom, to inako ful malo kosta , do sad sam samo whey s vodom pio poslije treninga, ali kupit cu sad glukozu u dm-u pa cu probat s tim da vidim dal mi pase 


je moras neki ugljikohidrat brze apsorpcije uzet sa wheyom jer se u protivnom whey potrosi za nadoknadu glikogenskih rezervi odn energije a to ne zelis. malo ce ti mozda bit preslatko al jbg ;)
ne postoji objektivna stvarnost, sve je stvar subjektivnog dozivljaja
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2007 at 17:07
Da, istina, malo je preslatko onda, ali nije toliko da se ne moze pit, tako da nema problema 
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2007 at 10:35
 meni moj pametni trener josh nie naruchio whey, a otkad sam mu rekla, grrrr..
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2007 at 15:56
Pa kupi u trgovini, sta nemas neku trgovinu od tih stvari tamo kod tebe? 
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2007 at 16:06
 ma morala bi u os ich.. gnjavit starog da me vozi..mos mislit sto bi htio.. oni ne ne znaju dach ja to uzet.. jer smatraju to mojim budalastinama, pa ne chu ni pricat bolje
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2007 at 16:15
Ma znam, tako su i meni starci na pocetku govorili da su proteini stetni, da ce me to napuhat i tome slicne gluposti, to su ti predrasude koje nazalost postoje u nasem drustvu , i takve stvari ce ti rec i 90% doktora opce medicine koji nemaju pojma o tome

Ali evo, cini se da su starci nesto i skuzili nakon sta sam im nesto objasnio
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2007 at 20:40
 weeee stiglo mi  al nije to meni bash fino  a natjerat chu se pit.. e da jel bolje s mlijekom (kojim?mislim na postotak m.m.) ili s vodom? jel vi pijete svaki dan? il samo kad imate trening? jednom ? dvaput? procitah ono tam gore i da nije proslo pol sata.. a meni danas sogor kaze bas obratno (a on se dugo bavio time), kaze da tek nakon jedno pol sata nakon treninga pijem.. sta sad onda?  
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2007 at 22:00
Pisali smo vec o tome

Znaci whey ide iskljucivo nakon treninga (2 pune jusne zlice, odnosno sto je 30ak grama) i kao opciju mozes ubacit whey nekih 20-30g i tijekom dana kao medjuobrok -> za dobivanje misicne mase.

Znaci poslije treninga kombiniraj whey+glukoza - whey 30g a glukoze (grozdjani secer) stavi otprilike 60g ili vise -> ovisno o intenzitetu treninga.

Nemoj sada pretjerivati sa whey proteinom - znaci š-2 puta dnevno a ostale obroke kombiniraj hranom.

Dodatak je samo dodatak, bez kvalitetne prehrane nema nista
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2007 at 22:05
 Sto se tice whey proteina tu uvjek postoje proturjecnosti o vremenu uzimanja. Neka istrazivanja pokazuju da whey ima bolji ucinak ako se pije prije treninga, ali moj savjet za whey protein je popiti ga odmah nakon treninga i to s vodom zbog bolje apsorpcije. Sto se tebe osobno tice neces osjetiti neku razliku ako ga pijes odmah ili pola sata nakon treninga, to je problem jedino profesionalnim sportasima koji koriste kombinacije suplemenata pa moraju imati tocno odredjen timing. 
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2007 at 22:35
 fala fala..
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.