New Posts New Posts RSS Feed - Mišicna definicija - kako se izdefinirati
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mišicna definicija - kako se izdefinirati

 Post Reply Post Reply Page  <1 56789 13>
Author
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2011 at 12:24
Evo da ja podjelim svoje mišljenje za definiciju.

Definicija je 50% prehrana, 40% rad s utezima, i š0% cardio. Neznam kako ce tko shvatit ovo, ali, kardio se radi 2-3 puta tjedno bez obzira na to jel netko na definicij ili masi, cisto radi beneficija koje nudi (ojacava srce, daje dodatne snage, kondicija, itd.). Prehrana i rad s utezima tu igraju kljucnu ulogu, i moraju biti jako pametno posloženi. Ja osobno dok sam na definicij (kao npr. sad), Treniram isto kao i inace, samo se malo više baziram na izolacijske vježbe. Uz to sve, jednom mjesecno napravim jedan trening sa supersetovima, i pred kraj definicije ako nije postignut cilj dodam kardio višeg inteziteta.

To je moje mišljenje o toj temi i moj pristup istoj.


Edited by Juzernejm
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2011 at 14:50
Zasto se baziras vise na izolacijske vjezbe na defki?to je po mome suprotno od onog kaj je najucikovitije,a to su velike osnovne vjezbe gdje ces koristiti najveci moguci broj misica koje su energetski najveci potrosaci sto i zelim na defki.
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2011 at 18:22
Pa baziram se na izolacijske vježbe zbog par razloga. Prvi je taj šta u fazi definicije unosim kalorija u sebe koje iznose približno jednako ili malo više od onog koliko mi je bazalni metabolizam, tako da skoro svaka vježba više ce me dovesti u deficit. Vježbe složenih pokreta troše više energije nego izolacijske, ali ja želim i sutra odraditi trening bez da se osjecam kao da me pregazilo auto, zato radim manje vježbica složenih pokreta, a više vježbica izolacije, a dok sam na masi radim obrnuto. Drugi razlog je cisto zbog toga šta se tim izolacijskim pokretima "tonira" određeni mišic. I još uz to kako su raznovrsne vježbe za raznovrsne mišice, opet svaki mišic vježbam da bude u nekoj simetrij. A kad sve to spojiš, tako i tako je to moje mišljenje i moj pristup definicij, netko ce drugacije raditi i imati uspjeha, na kraju dana se racunaju rezultati, a ne nacin izvođenja vježbi.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2011 at 21:22
Sam pitam, zanimalo me zasto to tak radis, dal ima neki posebni razlog......nije da mi se cini ta metoda najoptimalnija , ali kak velis svatko radi na neki njegov nacin, ak si zadovoljan kak ti ide ovim nacinom super, rezultat je na kraju kak si rekao najbitniji.
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2011 at 06:05
Pa iskreno, nema neki posebni razlog, ni ja ne tvrdim da je to najoptimalnija metoda ikad, ali na mene djeluje jako dobro, na tebe možda nebi, ali ako ne testiraš sa svojim tijelom, nikad neceš znati ima li kakav sistem vježbi koje ce ti pružiti bolje rezultate nego trenutni/prijašnji =) .
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
smart1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Rujan 2011
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote smart1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2011 at 20:55
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Zasto se baziras vise na izolacijske vjezbe na defki?to je po mome suprotno od onog kaj je najucikovitije,a to su velike osnovne vjezbe gdje ces koristiti najveci moguci broj misica koje su energetski najveci potrosaci sto i zelim na defki.

Bok. Može li me netko uputiti kako da radim na definiciji?
Idem tri puta tjedno u teretanu, koliko treba da se zadržim tamo svaki put i kako treba da organiziram trening (kojim redosljedom zagrijavanje, kardio i utege i koliko vremenski kardio a koliko utega?)
Također da li da na svakom treningu radim sve grupe mišica ili određene skupine jedan trening a onda druge skupine drugi trening?
Hvala
Back to Top
Sebastian96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 183
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sebastian96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2011 at 21:34
Uplati za još koji dolazak
U mirin brah?
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2011 at 22:24
Originally posted by smartš smartš wrote:

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Zasto se baziras vise na izolacijske vjezbe na defki?to je po mome suprotno od onog kaj je najucikovitije,a to su velike osnovne vjezbe gdje ces koristiti najveci moguci broj misica koje su energetski najveci potrosaci sto i zelim na defki.

Bok. Može li me netko uputiti kako da radim na definiciji?
Idem tri puta tjedno u teretanu, koliko treba da se zadržim tamo svaki put i kako treba da organiziram trening (kojim redosljedom zagrijavanje, kardio i utege i koliko vremenski kardio a koliko utega?)
Također da li da na svakom treningu radim sve grupe mišica ili određene skupine jedan trening a onda druge skupine drugi trening?
Hvala

Mislim da si vec dobio odgovor/e Wink
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2011 at 09:13
Originally posted by smartš smartš wrote:

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Zasto se baziras vise na izolacijske vjezbe na defki?to je po mome suprotno od onog kaj je najucikovitije,a to su velike osnovne vjezbe gdje ces koristiti najveci moguci broj misica koje su energetski najveci potrosaci sto i zelim na defki.

Bok. Može li me netko uputiti kako da radim na definiciji?
Idem tri puta tjedno u teretanu, koliko treba da se zadržim tamo svaki put i kako treba da organiziram trening (kojim redosljedom zagrijavanje, kardio i utege i koliko vremenski kardio a koliko utega?)
Također da li da na svakom treningu radim sve grupe mišica ili određene skupine jedan trening a onda druge skupine drugi trening?
Hvala


Odradis 3 x tjedno full body u trajanju od 60min, neposredno nakon toga na biciklu jos 30 min i iza toga popijes PWM..
Na dane kad nisi u teretani, mozes ici odradit intervalno trcanje..
Ubaci brzu setnju ujutro na prazan zeludac u trajanju od 45-60 min..

to bi bilo to ;)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2011 at 11:22
Ja bi ti toplo preporucio za definiciju da radiš 4 puta tjedno kardio umjerenog inteziteta po 30-35 min, kao npr. brzo hodanje na uzbrdici.

Edited by Juzernejm
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2011 at 12:10
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Originally posted by smartš smartš wrote:

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Zasto se baziras vise na izolacijske vjezbe na defki?to je po mome suprotno od onog kaj je najucikovitije,a to su velike osnovne vjezbe gdje ces koristiti najveci moguci broj misica koje su energetski najveci potrosaci sto i zelim na defki.

Bok. Može li me netko uputiti kako da radim na definiciji?
Idem tri puta tjedno u teretanu, koliko treba da se zadržim tamo svaki put i kako treba da organiziram trening (kojim redosljedom zagrijavanje, kardio i utege i koliko vremenski kardio a koliko utega?)
Također da li da na svakom treningu radim sve grupe mišica ili određene skupine jedan trening a onda druge skupine drugi trening?
Hvala


Odradis 3 x tjedno full body u trajanju od 60min, neposredno nakon toga na biciklu jos 30 min i iza toga popijes PWM..
Na dane kad nisi u teretani, mozes ici odradit intervalno trcanje..
Ubaci brzu setnju ujutro na prazan zeludac u trajanju od 45-60 min..

to bi bilo to ;)

Davore, napiši to na papir, i ostavi samom sebi negdje u kuci, da pronađeš Wink

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Studeni 2011 at 11:01
par informativnih:
U kolikom ste kalorijskom deficitu i koliko u prosjeku skidate tjedno kad ste na definiciji? Koliko dugo ste u prosjeku na defki?
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
hrc007 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Srpanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hrc007 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Studeni 2011 at 14:37
Evo ja sam vec 2,5 mjeseca (plan je 3-3,5 mj.) i išao sam s postupnim smanjenjem ugljikohidrata i kalorija i laganim povecanjem kardia, ušao sam u zadnju fazu gdje sam došao do minimalnog unosa UH (oko 80-tak g), UH samo za vrijeme treninga u teretani u obliku dekstroze, i nakon trcanja (trcim 45-75min laganim intenzitetom, prije sam brzo hodao ujutro na prazan želudac) u obliku zobenih, te dane necu u teretanu (pricam sada samo o ovoj zadnjoj fazi).  Svaki 4. ili 5.dan planiram punjenje UH-tima.  Kako sam lagano na sve manje UH i manje ''goriva'' smanjivao sam broj ponavljanja i povecavao broj serija da bih i dalje radio s velikim težinama, u ovoj zadnjoj fazi radim 3 ponavljanja po 8 serija. Ovo mi je prva prava definicija i mislim da sam ju pravilno odradio, dokaz je 5,5 kg manje, u struku 7,5 cm manje, a ne vidim da sam nešto oslabio i izgubio mišica, mada me sad malo vec i strah, ali izgurat cu to do kraja :)
I hated every minute of training, but I said, ''Don’t quit. Suffer''
Muhamed Ali
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Studeni 2011 at 21:34
xD ja imam samo š mj. fore definicije prije mora :D
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2012 at 17:00
pa evo pošto i ja idem pre-summer cut napravit, napisat cu kako ja to mislim odradit

pošto sam ima malo nekontroliran unos kalorija do nedavno, ovaj zadnji tjedan "dolazim k sebi", i nakon ovog tjedna (sutra tocnije) krece cutting dijeta yay! 6 tjedana te dijete, pa 2 tjedna "normalne" dijete, i onda još 6 tjedana cutting dijete. tip dijete koju cu prakticirat je carb cycling, pošto mi ta dijeta daje najbolje rezultate. refeedove radim na dan kad se rade vježbe koje pružaju najviše stresa na tijelo (tipa dan kad radim noge ili ledja). kalorijski deficit se podrazumijeva, i dok je carb cycling i dok je "normalna" dijeta isto lagani deficit.

šta se tice samih vježbi, 4 puta tjedno cu boravit u teretani po vjerojatno sat vremena (manje-više), a tip vježbi su vecinom vježbe složenih pokreta. moraju tu bit i neke izolacije naravno, tipa ramena, trbušni zid, trapez... ali ostatak vježbi su sve vježbe složenih pokreta. u ona 2 medju-tjedna, ukomponirano sa dijetom, cu ic 3 puta tjedno u teretanu, tip vježbi ostaje isti, samo malo drugacije rasporedjeni. cardio je takodjer neizbježan, a cardio cu obavljat 2-3 puta tjedno.

suplementi koje cu koristit su: multivitamin, taurin, tablete za željezo, magnezij, cink, riblje ulje, kofeinske tablete i whey. neki se možda zapitaju zašto taurin, neki ce znat zašto taurin... ako nekog baš zanima, ima PM.


na kraju krajeva, ukupno trajanje procesa je 14 tjedana. opalit cu sutra par slika i na kraju dijete par slika da se usporedi razlika. vjerojatno cu ih i okacit ovdje na forum.

eto dragi moji, do tipkanja !
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2012 at 19:38
Evo pošto se ljeto sve više bliži i ja se polako zanimam za defku iako sam "mršav", zanima me od prilike koliko vremenski mi treba da skinem bf na nekih 12 % , visok sam 180 cm težak 72 kg variram dnevno naravno. Osobno sam mislio ici na nekih 67-68 kg sad me zanima vaše mišljenje ?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 56789 13>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.