New Posts New Posts RSS Feed - cucanj i Deadlift
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

cucanj i Deadlift

 Post Reply Post Reply Page  123 6>
Author
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: cucanj i Deadlift
    Posted: 10 Svibanj 2014 at 07:47
Ne uspoređuj se sa drugima :) Prati svoj progres...tada ćeš najbolje znati...a kilaže zaboravi ..Mike je vrlo lijepo rekao... pazi na tehniku...izvođenje.. jer tu leži hipertrofija koju želiš a ne sa treniranjem utega :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Mike View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Mike Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2014 at 17:59
Neznam kak kod vas, ali kod mene ekipa ne uzima u obzir težinu šipke kad ih pitaš kolko dižu. Nemojte se zamarati brojkama. Radi kolko možeš i naglasak na pravilno izvođenje, pa tek onda na težinu. Bolje napraviti kvalitetnu seriju sa 40 kg, nego uzet 60, pa gubit ravnotežu, sav se savinut i na kraju napraviti 5-6 loših ponavljanja.
Back to Top
amalia View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 31
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote amalia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2014 at 16:53
Heheh slazem se, sad mi je lakse, jer uvijek se nekko usporedjujem po forumima, tekstovima i sl. s drugima kako bih znala koliko napredujem/stagniram! A +/- 15kg koje daje ta sipka nije za odbaciti!
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2014 at 16:11
Pa kažeš koliko kg dižeš, znači skupa sa šipkom.
Npr. Ja radim s olimpijskom, ona ima 20kg + još npr. 40kg utega =60kg
I težina šipke se računa, jbg. treba i nju dignut skupa s utezima
Back to Top
amalia View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 31
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote amalia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2014 at 16:01
Imam jedno pomalo blesavo pitanje, ali ajde da vec jednom razjasnim! Kada kazete da npr deadliftate 40kg jel to racunate i tezinu sipke ili samo tezinu utega koji idu na sipku? jer ako se ne varam tipa sipka je ovisno kako koja cca 15kg.... pa ako stavim na nju dva diska od 15kg to je sve skupa cca 45kg jel :D? bolje zvuci od 30kg :D
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2014 at 22:43
Samo jedno ću reći... znaš mene LOL To ti je dovoljo!  Drago mi je da te vidim da si još ovdje...  Kad odeš na godišnji nadam se da ćeš koji post više pisati !!!!!!
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2014 at 22:10
Mett, pa ako je auto ispravan, onda ću samo na temu statika dinamika dodati da jeli, ni biceps pregib ili bench press ne radimo tako da malo dignemo uteg i držimo ga tako minutu... Mada, da ne bude nesporazuma, i statika ima svoje korisne strane. Dosta za danas, idem svoje pese zabavit malo.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2014 at 21:54
Originally posted by iver iver wrote:

I na temu jakosti i izdržljivosti hvata, što su Davor23 i Markan rekli je OK, no opet dolazimo do dijela iz mog prethodnog komenta, statičko i dinamičko naprezanje. Znači, najbolji rezultati se postižu, za ovaj primjer tj DL, ako dodamo klasične dinamičke vježbe za podlaktice i šaku, jer su farmers walk i držanje ručnika ili konopa čista statika tj izometrija. Dok mett ne popravi auto, više ne pišem :))


LOL Moj je uredu ... šefov nije LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2014 at 21:49
I na temu jakosti i izdržljivosti hvata, što su Davor23 i Markan rekli je OK, no opet dolazimo do dijela iz mog prethodnog komenta, statičko i dinamičko naprezanje. Znači, najbolji rezultati se postižu, za ovaj primjer tj DL, ako dodamo klasične dinamičke vježbe za podlaktice i šaku, jer su farmers walk i držanje ručnika ili konopa čista statika tj izometrija. Dok mett ne popravi auto, više ne pišem :))
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2014 at 21:42
Evo avangarde, vratio se :) Primarni posao mi je u firmi gdje su greške skupe, pa je malo vremena za razbibrigu. Da, ono što neki ovdje tvrde da ne postoji SLDL sa ispruženim nogama, nisu u pravu. Tj postoji i verzija koja je sličana kao RDL, ali i ona koja se radi sa 99% ispruženim nogama, ali valjda ne u svijetu gymova i fitnessa, nego u nekim sportovima. Naime kod RDL i one varijante SLDLa koji je njemu sličan, se kralježnica drži fiksno u neutralnom položaju, te je zbog toga opterećenje za erektore kralježnice samo statičko, a u sportu to nije dovoljno kad nijanse dovode do medalje ili pobjede. Ta verzija je jasno opasna, savija se kralježnica, a i u krajnjem donjem položaju je šipka utega udaljena od stopala prema naprijed, dulji je krak momenta, i ta varijanta se radi sa puno manjim opterećenjem, a i najčešće stojeći na ciglama ili nekom nadvišenju. Ako netko tvrdi da je statičko naprezanje isto kao i dinamičko, nisam siguran da zna što govori, bez uvrede.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2014 at 15:47
Originally posted by Irija Irija wrote:

@Lolita - meni je to savjetovao trener, a i svi su se s tim složili koje sam pitala.
Kao da nema smisla za ove manje kilaže imati gurtne, da ću bez njih s vremenom ojačati taj hvat, pa onda kad i ako budem dizala veće kilaže ima mjesta za gurtne itd.

Ma ja mislim da to kako kome paše, nema univerzalnog rješenja. Ja ću za sada bez njih pa ćemo vidjeti kako ide

Jeste
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2014 at 14:56
Originally posted by astrbac astrbac wrote:

- nekakva razlika izmedju SL deadlifta i Romanian deadlifta postoji, i mene je bunilo, nasao sam svojedobno video u internetsima koji objasnjava ali sam zaboravio gdje; nije ni bitno, radite koji vam pase; noge NIKAD nisu skroz ispruzene (koljena "zakljucana")

"stiff leg" - ukrućene noge, šta ne ? glavna razlika je upravo u položaju nogu tj otključana vs zaključana koljena i dubini spuštanja (kod SLDL jače istezanje zadnje lože i meni puno jače pečenje) . Svakako mislim da je RDL puno "sgiurniji" zbog stresa koji SLDL moze imati na donja leđa i kralježnicu, ali ako se izvodi pravilno mislim ne vidim razloga zašto se ne bi radio. Naravno, ovisi i o fleksiblinosti, ali meni osobno bolje pogada lozu i gluteus od RDL
cookies are for pussies
Back to Top
astrbac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Prosinac 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote astrbac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2014 at 14:21
Osjecam potrebu da napisem ova dva velika savjeta i par malih, kako se ne biste ozlijedili :)

1. Deadlift krece s poda i zavrsava na podu. MOZE se varirati visina s koje se povlaci tezina i na koju se ona vraca ali se to onda radi s pinovima (tzv. "rack pull").  Poantu deadlifta izrazava i samo ime vjezbe: "dead-lift" - tezina mora biti "mrtva", nepokretna na podu ili nekom stalku, NE krece se iz hang-a.

Ove gluposti sto vam prodaju sa spustanjem do ispod koljena pa povlacenjem natrag necu niti komentirati. Kad popusti forma upravo tako dolazi do ozljeda. Spustanje tereta i zaustavljanje tog spustanja je najgora tocka pokreta, u kojoj ste biomehanicki najslabiji, a pogotovo u zadnjim ponavljanjima.

U idealnom slucaju sipka s utezima se s poda povuce prema gore, napravi se lock-out i ISPUSTI SE na pod. Naravno da to ne mozete u komercijalnoj teretani jer ce vas odmah izbaciti van :)

2. Deadlift se rijetko kad radi vise od nekoliko (5, 6) ponavljanja. Vjezba je komplicirana, pravilan set-up zahtjeva veliku paznju na mnogo detalja pa kad tezine postanu velike, forma vrlo brzo popusta. A ako na deadliftu popusti forma ode kraljeznica u paramparcad!

Postoje situacije kad se radi vise (natjecanje, tko ce vise puta podignuti odredjenu tezinu) ali to su ljudi koji znaju sto i kako, treniraju godinama, jaki su ko bikovi i svjesno mnogo riskiraju, kao i kad zaoble gornji dio ledja. U tom slucaju se rade vece pauze izmedju ponavljanja (dozvoljeno je do 8 sekundi).

- ako vam sipka klizi iz ruku kupite "kredu za ruke" (koju koriste penjaci na stijenama) a ne gurtne. Razlika izmedju vjezbanja s njom i bez je sigurno 2, 3 ponavljanja vise u slucaju kada koristite kredu.
- nekakva razlika izmedju SL deadlifta i Romanian deadlifta postoji, i mene je bunilo, nasao sam svojedobno video u internetsima koji objasnjava ali sam zaboravio gdje; nije ni bitno, radite koji vam pase; noge NIKAD nisu skroz ispruzene (koljena "zakljucana")

Stay strong and safe! ;)
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2014 at 12:14
Jesam farmer walk vec par puta, kako ne :) u svakoj ruci po 16kg i fino. A hanging leg raises radim i napredujem da se ne bih ljuljala. Kak vama ide?
Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren.
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2014 at 11:08
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

bez gurtni. Jacajte hvat. Objesis rucnik oko sipke za zgibove, ulovis se za njega i radis zgibove :)


ovo vam je izvrstan savjet, ja imam stisak na nekom mjeraču 50 kilograma (max mjeri 55) a to sam samo zgibovima dobio a nemam 100 kg i nikad nisam radio vježbe ciljano za hvat (pomogli su dakako i hanging knee raises) tako da se držanje šipke svakako prenose u hvat pogotovo ako se krećeš dok se držiš pa hvat to stabilizira, isto tako ako imate pristup utezima, uvrstite farmerov hod kao finisher, brutalno za jačanje hvata ali radi cijelo tijelo jer hodaš, držiš nešto teško u rukama, core stabilizira (pakleno mučenje) a noge sve to nose, prava vježba za snagu i izdržljivost hvata, smao pazite da se ne pretovarite jer teško padne na leđa ako se pretjera ;)

Edited by Markan1989 - 17 Veljaca 2014 at 11:10
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2014 at 08:18
bez gurtni. Jacajte hvat. Objesis rucnik oko sipke za zgibove, ulovis se za njega i radis zgibove :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 6>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.