New Posts New Posts RSS Feed - Stagnacija u benchu, cucnju i ostalom
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Stagnacija u benchu, cucnju i ostalom

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Stagnacija u benchu, cucnju i ostalom
    Posted: 22 Lipanj 2010 at 00:23
Da li vam se desilo da vec neko vrijeme ne dižete razlicite težine na benchu, cucnju, nejde više zgibova, rameni potisak i sl.. ?

što radite kada osjecate da lagano stagnirate?
Znam da valja provjeriti program treninga i eventualno ga mijenjati.
No, koliko dugo kod vas traje neka stagnacija u težinama?
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Lipanj 2010 at 10:10
 ja san opa prije mi je max u benchu bija 95, sad oko 85
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Lipanj 2010 at 10:18
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

 ja san opa prije mi je max u benchu bija 95, sad oko 85

Koliko dugo vježbaš?

Koliko dugo ne možeš dici više od 85kg?
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Lipanj 2010 at 11:46

Zoki di šteka kod tebe?

Inace, kod zastoja, trebaš uzet u obzir kolicinu kardia, tip prehrane (omjer makronutrijenata), kcal suficit/deficit, oporavak, san, tip treninga, tehniku na vježbama itd itd

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Lipanj 2010 at 13:25
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Zoki di šteka kod tebe?

Inace, kod zastoja, trebaš uzet u obzir kolicinu kardia, tip prehrane (omjer makronutrijenata), kcal suficit/deficit, oporavak, san, tip treninga, tehniku na vježbama itd itd



 Baš to... nekad mi je isti trening u teretani totalno lagan...a drugi put se ubijam sa istim težinama... ali baš ovisi o tome kako sam tih dana jela, pa koliko sam kardia radila... kad radim manje kardia..i imam urednu prehranu onda to ideee.... a u drugom slucaju ili stagnira ili cak i opada....
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Lipanj 2010 at 13:31
Originally posted by dalila dalila wrote:

[
 Baš to... nekad mi je isti trening u teretani totalno lagan...a drugi put se ubijam sa istim težinama... ali baš ovisi o tome kako sam tih dana jela, pa koliko sam kardia radila... kad radim manje kardia..i imam urednu prehranu onda to ideee.... a u drugom slucaju ili stagnira ili cak i opada....
  

to je to

Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Lipanj 2010 at 23:16
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Zoki di šteka kod tebe?

Inace, kod zastoja, trebaš uzet u obzir kolicinu kardia, tip prehrane (omjer makronutrijenata), kcal suficit/deficit, oporavak, san, tip treninga, tehniku na vježbama itd itd



Ma do sada sam radio klasicni split sistem, od nedavno rokam full body + bodyweight i osjecam da imam više snage. No zanima me, što raditi da bi s npr. 85kg bench pressa došao na npr. šš5kg - a da nema neke vece promjene u kilaži i bez dodatnih uzimanja suplemenata?
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2010 at 09:47
Zoki,

meni definitivno radi koncept sa 5 ili manje ponavljanja od jednom. Također, duži odmori između serija pomažu da digneš snagu bez mase. Mogu ti preporuciti knjigu "Power to the people" od Pavela. Imaš cijele programe koji su vrlo jednostavni za pratiti.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2010 at 10:29

Originally posted by Zoki Zoki wrote:


Ma do sada sam radio klasicni split sistem, od nedavno rokam full body + bodyweight i osjecam da imam više snage. No zanima me, što raditi da bi s npr. 85kg bench pressa došao na npr. šš5kg - a da nema neke vece promjene u kilaži i bez dodatnih uzimanja suplemenata?
 

To je dosta velika cifra, no ako želiš podici tih šš5, ti prvo moraš podic 90, pa 95, š00 itd

Podigneš max, vidiš gdje ti zapinje, tj. nađeš svoju slabu kariku, vježbaš taj dio pokreta koji ti nedostaje, jacaš mišice koji pomažu u pokretu, izmijeniš tehniku dizanja, držanje tijela tokom pokreta itd.

Može se puno toga, ali postepeno i kontinuirano. Na bencu su tek gotovo nevidljivi pomaci, u odnosu na mrto i cucanj recimo.

Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2010 at 11:13
  Kad smo vec kod bencha, da pitam vas iskusnije: koja bi težina bila respektabilna u benchu ako uzmemo u obzir tjelesnu težinu. U military pressu s jednom rukom bi to bilo pola tjelesne težine vježbaca. Dakle, kad netko od š00kg tjelesne težine napravi press sa 50kg možemo reci da je snažan. Netko od 75kg da digne oko 37-38kg itd... Kako to ide kod bencha?
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
ifa1981 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 147
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ifa1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2010 at 11:54
 malo se odmori
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2010 at 12:12

Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

  Kad smo vec kod bencha, da pitam vas iskusnije: koja bi težina bila respektabilna u benchu ako uzmemo u obzir tjelesnu težinu. U military pressu s jednom rukom bi to bilo pola tjelesne težine vježbaca. Dakle, kad netko od š00kg tjelesne težine napravi press sa 50kg možemo reci da je snažan. Netko od 75kg da digne oko 37-38kg itd... Kako to ide kod bencha?
 

Ne mogu pronaci di sam spremio taj clanak na kompu, ali ugl, pisalo je kako je neka natural granica š.5 x bw na ravnom BP-u, 2 x bw na cucnju te 2.5 x bw mrtvom.

Ali dakako, sve ima svoje "ali" pa tako i ovo

Back to Top
mesek View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1229
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mesek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2010 at 14:22
š,5 na benchu?

to i bilo š00 i kusur kg kod mene

idem se ranit negdje

ja bio ponosam na mojih 75-80 na dobar dan
Back to Top
Psyho View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Psyho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2010 at 10:53
I sam sam zapeo na BP-u... doduše to pripisujem svom neiskustvu... do sada sam radio 4 x š0 ponavljanja sa 50 kila... i nikud dalje !?

Juce su mi na redu bila prsa pa sam pitao frenda za savjet kako i šta da radim a da se pomaknem sa "mrtve tocke" pa mi je predložio "piramidu"... u glavnom... juce sam odradio ovakav BP:

2 x š0 sa 50 kg
š x 6 sa 60 kg
š x 4 sa 70 kg
š x 2 sa 80 kg

Danas je upalica da je milina i ljepo sam pogodio prsa... to mi se nije desilo dugo vremena... još mi je predložio da iduci trening napravim obrnutu "piramidu"... prvo max težina pa prema manjoj... inace sam tjelesnu težinu "nagurao" na 75 kila!
Who dares wins!
Back to Top
mesek View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1229
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mesek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2010 at 11:00
tak sam nekak i ja dugo bio na 60 kg i nikud dalje... pa sam primjenio ovo, dogurao do 80... i onda krenuo sa nekom definicijom pa opet smanjio na 50 kg
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2010 at 11:53
 Nece vam toliko shema ponavljanja pomoci (u vašem slucaju piramida) ako se ne držite osnova
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.