New Posts New Posts RSS Feed - Jogurt i mlijecni proiz. - da / ne, kada?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Jogurt i mlijecni proiz. - da / ne, kada?

 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
Author
®iga View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Kolovoz 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 279
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ®iga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 13:10
Dakle lista za odstrel hrane i pica

- Hrenovke
- Pašteta
- Parizer
- Mlijeko
- Jogurti LGG
- Coca Cola
- Cedevita


Life is like riding a bicycle - in order to keep your balance, you must keep moving. ~ Albert Einstein
Back to Top
mesek View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1229
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mesek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 12:54
SVIMA ONIMA KOJI OVO JOS NE ZNAJU!
Dakle, kolegica prevoditeljica bila u Bruxellesu s predstavnicima Vindije, Sirele i Lure.
Isli su tamo kako bi vidjeli na koji se nacin moraju u proizvodnji mlijecnih proizvoda prilagoditi standardima EU-a.
Uglavnom, ona je slusala kako se rade ti sirevi i mlijeka i meso kod nas u HR(sve je legalno, na zalost) - muka joj je bila nekoliko dana....
Idemo po redu:
S i r e v i nemaju grama mlijeka u sebi, potpuno su umjetna tvorevina. Kad bi bili prava, onda bi kostali deset puta skuplje, a mlijeko, da je mlijeko, bi kostalo 20 kn.Naime, mlijeka krave skoro da vidjele nisu. S tim da ih pumpaju steroidima i antibioticima, izbjeljivacima, umjetnim vitaminima,...
Za djecu su ti proizvodi VRLO opasni. Isto i vocni jogurti koji imaju toliko secera da djeci definitivno povecavaju agresivnost. Drugim rijecima, marketinski trikovi s mlijekom i kalcijem (ima puno boljih izvora kalcija od mlijeka - to je cisti mljekarski lobi) su nas
naveli na to bespotrebno i STETNO ispijanje mlijeka. Ono odrasloj osobi UOPCE ne treba, pogotovo zenama.
Sve vazi i za kisele mlijecne proizvode, posebno LGG koji su zaista bakterije koje se dobivaju uzgojem kulture bakterija od mrtvaca - kako
ljudi, tako i krava (dobro ste procitali, m r t v a c a).
Mlijeko koje se koristi za proizvodnju tih stvari se uvozi, nije nase.
S o j i n o mlijeko kao zamjena je bolje, ali buduci da se ne moze (ili moze, ali tesko) provjeriti jel ta soja GMO ili nije, bolje i to izbjegavati.
Glede s a l a m a , p a s t e t a - NEMAJU mesa u sebi. Zato i jest CAJNA kobasa, recimo. Da bi bila mesna, mora imati barem 20% mesa, a i to je rijetkost. Sve se opet napucava steroidima.
Krave koje se uzgajaju za telad koja ce se klati daju bolje mlijeko, al ne prodaje se nama to mlijeko,
nego ono losije (dakle, telici dobivaju bolje).
Dok, recimo, u Japanu se uzgajaju krave na poseban nacin: posebni travnjaci, sve organski uzgojeno, krave imaju masazere, idu na pasu, prije klanja ih se uspava jer inace, ako se zivotinja zakolje, ona je u stresu,
i taj adrenalin se prenosi na meso koje ljudi jedu...
M e g g l e bi trebalo izbjegavati jer dolazi iz Poljske, pa nije sigurno jel ozraceno ili nije.
I tako dalje, i tako dalje...

xxxxx xxxxx
Ravnateljstvo za trzisnu i strukturnu potporu u poljoprivredi
Odjel za informiranje i EU odnose
tel. 00385 š 600 27 43

ovaj mail sam dobio nedavno, samo sam ime maknuo!

Edited by mesek
will smoke your weed for food!
Back to Top
®iga View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Kolovoz 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 279
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ®iga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 12:02
što se tice jogurta to je bacanje novca, pogotovo neke 0,33L za 7 i pol kuna. Dnevno sam znao popiti š Litru LGG-a, probiotika bla bla i ništa. Samo je obicno bacanje para.

Osim toga toliko jogurta i mlijeka je previše laktoze tokom dana..smanji malo


Life is like riding a bicycle - in order to keep your balance, you must keep moving. ~ Albert Einstein
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 11:39
Aha, ok, hvala
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 10:39
Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

š. Jedno 2 jogurta dnevno (aktivia, bioaktiv LGG, sensia il
sl. za poboljsavanje probave)
2. Uz dorucak obavezno casa mlijeka
3. Ak popijem koji capuccino, pravim ga u mlijeku


Bilo ti je u potrošackom kodu (emisija na tv-u) da su takvi proizvodi marketing i da su isti kao i oni obicni jogurti. Hocu ti samo rec da ti je svejedno dal popiješ obicni jogurt od 7 kn po litri ili sensiu koja je š0-šškn po litri
Rijeąeno na PM.
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2010 at 22:29
š. Jedno 2 jogurta dnevno (aktivia, bioaktiv LGG, sensia il
sl. za poboljsavanje probave)
2. Uz dorucak obavezno casa mlijeka
3. Ak popijem koji capuccino, pravim ga u mlijeku
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2010 at 18:08
Originally posted by AnastasiaBeaverhausen AnastasiaBeaverhausen wrote:

e mene zanima koliki bi fail bio ujutro zobene s vocnim jogurtom? inace ja sam ih pocela konzumirati, bez vode, radim sa rižinim ili sojinim mljekom i ponekad pola banane ili jabuke untra, molim vas recite mi jel tako ok?


U biti nebi trebalo stvarati probleme
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2010 at 18:07
e mene zanima koliki bi fail bio ujutro zobene s vocnim jogurtom? inace ja sam ih pocela konzumirati, bez vode, radim sa rižinim ili sojinim mljekom i ponekad pola banane ili jabuke untra, molim vas recite mi jel tako ok?
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2010 at 17:28

Originally posted by chaxy chaxy wrote:

zobene prelivene vrucom vodom su najbolje
tek kad upisju svu vodu i postanu fuuul creamy, ja stavim i malo mlijeka
+ whey i cimet
 

Potpis ko kuca

Vidi se ko zna šta valja

Back to Top
mesek View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1229
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mesek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2010 at 14:33
nitko, nitko
Back to Top
chaxy View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 09 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1305
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chaxy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2010 at 14:31
pa ko te tjera probati
Strong is the new skinny.
Back to Top
mesek View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1229
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mesek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2010 at 14:24
aj da ne probam, vjerovat cu ti na rijec

Back to Top
chaxy View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 09 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1305
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chaxy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2010 at 14:21
zobene prelivene vrucom vodom su najbolje
tek kad upisju svu vodu i postanu fuuul creamy, ja stavim i malo mlijeka
+ whey i cimet
Strong is the new skinny.
Back to Top
mesek View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1229
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mesek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2010 at 14:19
tu sam negdje vidio da se jedu zobene sa vodom??? wtf

pa to je odvratno

zobene, 0.9 mlijeko i malo kakaa ili meda

a od mlijecnih još, elementaler , zrnati, sensia, jogurt 0,9 vindija, zdenka posni.... i pogaca sa sirom
Back to Top
BorG View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2008
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BorG Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2010 at 01:56

 Dnevno popijem min pol lit dukatovog 0.9mm Jogurta, koji mi je fantastican... cesto uzmem isto dukatovo cokoladno mljeko, mljac, predobro je... posni se podrazumjeva... i s vremena na vrijeme maznem vocnu ab kulturu, nemrem proc kraj fridža u konzumu, a da ne uzmem

Train Smart. Eat Right. Sleep 10 Hours a Day.
Back to Top
Shadowfax View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Shadowfax Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2010 at 15:35
Ja si pak ponekad vocnim jogurtima mijenjam okus PWM-a..
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.