New Posts New Posts RSS Feed - Mitovi u nutrici&#ššš;nizmu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mitovi u nutrici&#ššš;nizmu

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Mythbuster View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mythbuster Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Mitovi u nutrici&#ššš;nizmu
    Posted: 11 Svibanj 2010 at 22:36
Pozdrav!

Primjetio sam citajuci FAQ , a i savjete forumasa, par mitova koji neprestano kolaju forumom.

Vidim kako svi savjetuju da se kao PWM pije whey sa dextrozom,

 zbog navodnog insulin spikea kojeg je moguce ostvariti samo  jednostavnim ugljikohidratima, što uopce nije tocno. Dextroza se moze zamjeniti

 bilo kojim tipom kompleksnih UH (npr. zobene) cineci isti efekt, a opet puno

 zdravije(sadrze vise micronutrienta).

Isto tako, nema potrebe izbjegavati masti u PWM. Clanak o ovome mozete procitati ovdje

 

http://user2š0805.websitewizard.com/files/unprotected/AARR-J an-2008.pdf

(clanak je na engleskom)

 

Koristenje jednostavnih UH u PWM je korisno jedino ako se vise

puta dnevno trenira do glycogen depletiona.

 

Isto tako GI je u vecini slucajeva nebitan. Vecina studija vezana uz

GI hrane je koristila ljude u fasted stanju(nisu jeli nista satima prije unosa UH),

a kako uvijek(osim ujutro) probavljamo hranu, GI odredenog UH

ce uvijek promjeniti unošenjem novog obroka. Vise o ovome mozete procitati tu:

 

http://user2š0805.websitewizard.com/files/unprotected/AARR-J an-2008.pdf

 

 

Jos jedno &#š7š;zlo&#š87; je mjesanja UH sa mastima.

Ovaj clanak ce vam pokazati da to bas i nije tako:

 

http://avidityfitness.net/2008/09/24/carbs-and-fat-friends-a fter-all/

 

I naravno tu je i &#š7š;jedite 5-6 puta dnevno zbog povecanja metabolizma&#š87;

Timing jela je NEBITAN, sto se tice metabolizma. Jedino sto je bitno su

 macronutrienti tijekom dana. Inace dijete kao sto su WARRIOR

(jede se jednom na dan) nebi imale nikakvog efekta. Nemogu ovog trenutka

 naci studiju o ovom.

 

Nadam se da su neke nedoumice razjasnjenje. Ja nisam nikakav

ekspert sto se tice nutricionizma, ali htio sam razjasniti par stvarni.

 

Edited by Zoki
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2010 at 22:49
Kao prvo hvala na clancima i mišljenju, procitat cu pa onda reci nešto više :)

što se tice dextroze.. i zobenih mislim da je definitvno jasno da ne izazivaju isti inzulinski odgovor u tjelu, e sad.. dali je potreban toliki odogvor kao što se neki zalažu.. u to nebih ulazio trenutacno
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2010 at 23:14
  Da, pridružujem se zahvalama, ovo ce bit zanimljivo štivo za citat, a sad na spavanje, zzz
Rije¹eno na PM.
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2010 at 23:55

 samo da se osvrnem na jednu stvar...

''Timing jela je NEBITAN, sto se tice metabolizma. Jedino sto je bitno su

 macronutrienti tijekom dana. Inace dijete kao sto su WARRIOR

(jede se jednom na dan) nebi imale nikakvog efekta. Nemogu ovog trenutka

 naci studiju o ovom.''

 

kada je ijedna DIJETA bila kvalitetno rijesenje? svaka dijeta dovodi do jojo efekta gdje se samo trenutacno moze skinuti kile (naustrb vode i misica), a zalihe sala se povecavaju. i sama izjava da se metabolizam ne ubrzava zbog cescih manjih obroka je totalni nonsens. nije niti cudno da nisi mogao naci niti jednu studiju o tome. a i da jesi... kao i za sve ostale stvari u tvom postu: na svijetu ima jebeno puno nutricionista koji rade isti posao. ako se zelis extra obogatiti, a neki zele, moras izmisliti neku novu tezu koja ce te izdvojiti iz mase. i onda nastaju nove dijete, ''otkrivaju'' se nove ''cinjenice'' potkrepljene nekim studijama. ista stvar sa hrpom glupih sprava za kucno vjezbanje. od ab tronica do leg magica... imas glupe ljude s puno para. ako im ne ponudis nesto i obecas im brda i doline za kratko vrijeme*, neces im moci niti uzeti novce. zato treba uzeti za istinu nesto sto se tvrdi iz vise izvora, a ne neka nova neprovjerena teorija...

-----

fusnota:

* - to za sobom povlaci pricu kako ljudi naivno misle kako se u mjesec dana prije mora intenzivnim treningom u teretani moze dobiti tijelo apolona i onda kada se ne dobije, kaze se: da sam uzeo kemiju kao i svi tamo u teretani i ja bi tako izgledao... joj... samo se zivciram...

 

Edited by GajbaPive
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2010 at 01:15
 Idem odmah onom Kovi opaliti dvije tri šamarcine jer nas je sve krivo naucio a vidi ga kako izgleda, bože oslobodi
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2010 at 08:07
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 Idem odmah onom Kovi opaliti dvije tri šamarcine jer nas je sve krivo naucio a vidi ga kako izgleda, bože oslobodi



ha ha ha... pa to je samo da on bude najbolji sve krivo predavao znanje.....ah....
Back to Top
Mythbuster View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mythbuster Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2010 at 08:09
  GajbaPive:

Iz tvog posta mogu jedino zakljuciti da nisi procitao clanke. Kad kazem DIJETA nemislim na one besmislice kao banana dijeta juha dijeta i takve bedastoce. štogod ti jeo tijekom dana moze se nazvati dijeta. Kako mozes usporeðivati znanstevu studiju sa ab tronicom? Jedino sto je potrebno za mrsavljenje je kalorijski deficit. Nebitan je meal timing nego samo macronutrienti tijekom dana. Warrior dijetu sam spomenuo samo radi primjera jer su mnogi imali uspjeha s njom a jedu samo jednom na dan, aka nije bilo nikakve promjene u metabolizmu. Kad kazem jednom na dan nemislim na jedan mali obrok, nego recimo ako bi ti pojemo 200g P, 200g C, 60g masti, na warrioru bi to sve pojeo u jednom obroku.

I evo par studija sto se tice metabolizma i kolicine obroka dnevno:

 

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=šš902434š



Thorn:

Kako osjecam sarkazaman u tvom postu, ja nekazem da je nacin na koji se vecina na ovom forumu hrani loš i da nece dati rezultate. Samo zelim pokazati da to nije &#š7š;pravilo upisano u kamen&#š87; i da ce sav trud propasti ako ga se nedržimo.Ali postoji zdravija alternativa.



 

Edited by Mythbuster
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2010 at 08:31
Mislio sam se raspisat al nemam volje

Mythbuster, postaj one svoje studije na forum.teretana.net, vidjet ceš kritike, možda cak i od Kove koji koristan savjet dobiješ.

Koliko vidim jedan dio studija je iz 2008, da su te studije tako dobre koliko ih ti hvališ, svi oni natjecatelji u bodybuildingu s forum.teretana.net bi odavno vec u PWM-u imali zobene, jeli bi jedan-dva obroka dnevno u koji bi nakrcali brdo hrane, navecer nebi jeli posni+bademe, nego neki P+Uh obrok, ima još toga al nema smisla nabrajat, eto, zdravom logikom možeš doci do zakljucaka.


Rije¹eno na PM.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2010 at 13:56
Originally posted by Mythbuster Mythbuster wrote:

  

Thorn:

Kako osjecam sarkazaman u tvom postu, ja nekazem da je nacin na koji se vecina na ovom forumu hrani loš i da nece dati rezultate. Samo zelim pokazati da to nije «pravilo upisano u kamen» i da ce sav trud propasti ako ga se nedržimo.Ali postoji zdravija alternativa.
 

 

Oh no, busted!

Osjecam i ja nešto iz tvog posta pa se ne žalim da smrdi

I nitko tu ne kaže da se to MORA! Ništa se ne mora, mora se jedino umrijeti.

Back to Top
Mythbuster View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mythbuster Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2010 at 14:24
Thorn:

cini mi se kako se s tobom nemoze inteligentno diskutirati, ja sam svoje mišljenje izrazio, potkrijepio ga dokazima, dok jedino što ti imaš za reci je kako znanost smrdi. Ako nemaš što pametno za reci savjetujem ti da se kloniš ovog posta, i nastaviš biti ovca.

Ista stvar bi bila da sam ja na tvoje " Ništa se nemora, mora se jedino umrijeti." rekao: To je laž , ja živim vjecno.

Bottom line: bez dokaza, tvoje cinjenice prestaju biti cinjenice
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2010 at 14:34

Ne da mi se

Back to Top
chaxy View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 09 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1305
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chaxy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2010 at 15:02
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Ništa se ne mora, mora se jedino umrijeti.

i platit porez
Strong is the new skinny.
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2010 at 16:00
mythbuster, aj' ak ti nije bed postaj link na nekakvu studiju koja ce poduprijeti ovo o vezi tajminga i metabolizma.

ako je tako kao što kažeš, moglo bi biti zanimljivo
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2010 at 19:35

Originally posted by chaxy chaxy wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Ništa se ne mora, mora se jedino umrijeti.

i platit porez
 

Jeste

Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2010 at 20:15

 ali cak i da da link na neku studiju, da li je ona zaista tocna? nije dovoljna jedan eksperiment kako bi se opovrgnulo znanje ljudi koji vec desecim godina imaju rezultate po odredjenom sistemu.

ponavljam, puno je nutricionista, a svatko tko se zeli istaknuti, mora izmisliti nesto svoje... bilo to ispravno ili ne... a studija (koju ce upravo on platiti) ce potvrditi njegovo stajaliste. OH VIDI CUDA, STUDIJA JE POTVRDILA NJEGOVU TEZU!!!

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2010 at 13:18

Mythbuster...misliš da su ovo mitovi?

Kad smo kod insulin spike-a, ti kažeš da je isto vremena potrebno tijelu da razgradi dextrozu i zobene? Jel znaš koja je razlika izmeðu jednostavnih i složenih uh-a i zašto se uopce zovu tako?

I u cemu je ustvari prednost više manjih obroka tijekom dana naspram jednom slonovskom?

Prije pozivanja na neke clanke treba prvo neke osnove naucit..osnove koje su cinjenice...jer je presmiješno stavljat u isti koš zobene i dextrozu, a da ne spominjem warrior dijetu....
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.