New Posts New Posts RSS Feed - program prehrane
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

program prehrane

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2007 at 18:43

Ma ne, zbilja ne zelim ispasti neka glupaca koja se zali na kilazu ili nesto tako jer zbilja nemam problema s kilama i uglavnom sam zadovoljna i nemam ja veliki trbuh, ali nemam skroz ravan :( Ah...

Da, aktivnosti zbilja imam, ali napominjem jos jednom da znam ponekad jako puno i fino papati :) U zadnje vrijeme se malo vise kontroliram, ali sam znala imati faze u kojima bi jela dan i noc :)(imam prijatelje kojima je kuhanje profesija i cesto sam kod njih na vecerama, a to je onda prava gozba :)) Fast food ne jedem, tu i tamo pizzu pojedem, ali ostalo ne. Slatko ne jedem vec š0g tako da nema brige oko zascerene hrane ;)

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2007 at 16:55
šta se tice aktivnosti, moram te pohvalit, jer zbilja si aktivna, i zbog toga mislim da ne trebas bas toliko izbjegavat ugljikohidrate jer ti ih ionako sve potrosis s tim aktivnostima tako da nece bit viskova, jedino nemoj jest fast food i jako masno i zasecereno i trebalo bi sve bit za 5!

Iako naravno svatko ima svoju gradju koju je jako tesko mijenjati ako ti se ne svidja, ali po tvojoj kilazi i svemu ne bih bas rekao da imas nekakav sad trbuh velik, vjerojatno si to malo i umisljas, svi znamo kako su cure ponekad lake za umisljat neke stvari, pogotovo o debljini
Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2007 at 16:27

Ok, FitnessHr jel onda ovaj tvoj zadnji post odobrava moju prehranu, nakon sto sam ju malo poblize opisala, ili i dalje mislis da grijesim?

Znam da mnogo zena imaju mali trbuscicm, ali mnogo ih i nema...tako da dokle kod znam da i takve postoje...

Nisam koristila L-karnitin jer nikako da se odlucim na to jer stalno nalazim oprecna misljenja o tome pa ne znam ni sama ima li smisla to uzimati.

Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2007 at 00:10

 Inace taj problem sa viskom sala na trbuhu imaju skoro svi ljudi a pogotovo zene

razlog je uglavnom taj sto je ljudsko tijelo jedan iznimno pametan i ekonomican

stroj koji masno tkivo ne smatra viskom nego potrebom. Covijek kada bi pao

ispod 2% tjelesne masti vjerovatno bi umro donja granica je oko š.2%.Tijelo masti

koristi za: Tvore stanicnu membranu, osiguravaju oko 70% energije u

mirovanju,stite vitalne organe, stvaraju steroidne hormone, cuvaju toplinu tijela i

vitamini A,D,E,K, su topivi u mastima i zato tijelo cuva mast jer bi nedostatak masti

imao izrazito negativan ucinak za tvoje zdravlje. Ali mozes ga probati malo

zavarati pa koristiti maslinovo ulje i ulje sjemenki lana( nezasicene masne

kiseline). I probaj ako vec nisi

uzimat L-carnitine prije aktivnosti. 

 

Edited by fitnessHr
Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2007 at 23:15

Bavim se tajlandskim boksom(3x tjedno,nekad i 4, po sat i pol). Od vjezba snage, na kraju treninga, radimo sve moguce oblike trbusnjaka, leznjake, sklekove...sve moguce. Osim toga, bas zbog ovog (da crobne aktivnosti skidaju salo, a ne trbusnjaci) trcim 3x tjedno po max.sat vremena, min. 40min. I svakodnevno puno setam (imam psa). Opcenito sam jako aktivna osoba. Kad hodam brzo hodam (to mi je prirodno :)), cesto rolam...

Imam negdje š70cm (mozda koji cm vise) i 56kg.

Sve to kad nabrojim izgleda kao dosta aktivnosti, ali ja takodjer volim puno jesti :) i to sto jedem nije uvijek olicenje zdrave hrane, ima tu zbilja svega, tako da...sva ta aktivnost dobro dodje :) A vrlo cesto izgubim kontrolu nad brusnicama koje ako cemo iskreno nisu stvorene za ljude koji paze sta jedu

Od proteina jedem piletinu, posni sir, jaja, bademi :), tuna.

Visak ugljikohidrata se sprema u salo pa mi je onda najlogicnije rjesenje za rjesavanje istog da se smanje ugljikohidrati. Takva prehrana+trcanje tj.crobna aktivnost...nema bolje  

 

   

Edited by petra
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2007 at 22:47
Ma ok ti je to, samo pocni malo vise jesti ugljikohidrate da to malo uravnotezis, npr. pojedi ponekad i tjesteninu, ne moras cesto!

Voce jedes dovoljno koliko cujem , to je  za pohvalit!

Ako ne moras gubit kile ne moras bas toliko izbjegavat ugljhikohidrate, onaj omjer sta ti je napisao fitness.hr je dobar za tebe!

Jedes sta piletinu /puretinu?

Mozes si i to ubacit koji put ako ne jedes

Kakvi su ti treninzi?
Koje trbusnjake radis, kakve crobne vjezbe najcesce radis?

Trbusnjaci ce ti malo povecat i ucvrstit trbusne misice ali oni ne skidaju salo,a crobne vjezbe su dobre za skidanje sala bas
Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2007 at 16:44

 Hm...ja definitivno ne postujem ovaj napisani omjer, bar ne ovih dana...ne znam koliko grijesim zbog toga...hm...

No...Mr.G je dobro rekao...nisam izbacila ugljikohidrate. Ja doruckujem zobene+banana+brusnice i kroz dan pojeden poprilicnu kolicinu voca sto su sve pretezno ugljikohidrati, ali da bas ne konzumiram krumpir, tjesteninu, rizu...istina. Ali ne non stop. Prosli tjedan sam od pon-pet bila na gore navedenoj prehrani, a preko vikenda sam normalno ubacila ugljikohidrate. Prisli tjedan je tako ispao, a inace sam mislila 3-4dana proteni (uglavnom), pa dan normalno. FitnessHr jel i dalje mislis da grijesim? To sve radim sa ciljem da malo trbuscic dovedem u red prije ljeta, nije mi cilj neki gubitak kila jer nemam problema s tezinom.

Prije treninga uzmemem jos dodatno saku-dvije brusnica.

 

Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2007 at 00:48
 Moguce, ali dnevni omjer treba biti oko 60% ugljikohidrata 25% masti i š5% proteina kod obicne populacije, a kod sportasa oko 70% ugljikohidrata š5% masti i š5% proteina.
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2007 at 00:30
Mislim da se ovdje radi o smanjivanju ugljikohidrata, sto znaci da ne izbjegava ugljikohidrate i masti. - Barem mislim da je to htjela reci.

 
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2007 at 00:01

 Osim ovoga proteina jos imas u soji. Ali stvarno ne vidim razlog za ovaj tvoj

minimum ugljikohidrata, nadam se da znas da su ugljikohidrati glavni izvor

energije pogotovo za centralni zivcani sustav i da njihovo izbjegavanje moze imati

ozbiljne posljedice. Osim toga ima jos jedna bitna stvar vezana za proteine a to je

da se oni sastoje od aminokiselina koje se dijele na esencijalne i neesencijalne.

Esencijalne tijelo ne moze samo proizvesti pa ih moramo unisiti putem hrane i ako

ih ne unosimo dovoljno isto postoji velika mogucnost za ozbiljne zdravstvene

probleme. Sve esencijalne aminokiseline imaju uglavnom proteini zivotinjskog

podrijetla i soja. Nemoj se ljutiti ali stvarno ne mogu razumjeti ljude koji

izbjegavaju ugljikohidrate i masti.

Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2007 at 23:22

 Ima li netko dobre ideje za proteinske obroke (s minimumom ugljikohidrata)? Nesto osim posnog sira, tune, piletine&co, jaja. Trebam veci izbor izvora proteina jer mi ovako dosadi hrana   

Back to Top
Zoran89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoran89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2007 at 23:10
ja sam si sada napravio plan prehrane koji mi koliko toliko odgovara...naravno jos sam uvjek ogranicen svojim nikakvom kulinarskom sposobnosti...ali i to se polako popravlja :-) !!
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2007 at 00:05
Ma samo treba jest raznovrsno, smatram da nikako nije zdravo sad jest npr. samo meso i povrce, a totalno zanemarit tjesteninu, rizu, voce , kruh i sve to, pa ne mozes bas stalno jest jedno te isto!

A i mislim da je  raznovrsna prehrana ipak najbolja, zato i jesam protiv onih strogih dijeta i takvih stvari
Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2007 at 12:58
 Da, to bi bilo idealno, ali kako bez ugljik. do energije koja mi je potrebna za treniranje?
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2007 at 14:29

da, ja cu isto radikalno smanjiti krumpir, tjesteninu, rizu i kruh i usredotocit se na meso i povrce...


Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2007 at 10:58
 procitala sam link upravo...sad cu se manje zamarati s ovih 50% m.m., a vise sa onim krumpirom kojeg sam jucer za rucak jela :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.