New Posts New Posts RSS Feed - ljudi pomažite...trebam na masu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

ljudi pomažite...trebam na masu

 Post Reply Post Reply Page  <1 34567>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2010 at 23:10

Originally posted by tare tare wrote:


Organizam ne izlucuje proteine preko mokrace, jer se proteini uopce ne filtriraju u mokracu ! Proteini u mokraci (pogotovo prevelika vrijednost) ukazuje na oštecenje bubrega!


 

A što je sa povišenom ureom? citala sam da to može biti i u slucaju da je zadnji obrok, il zadnja 2 bio proteinski pa je zbog dehidracije preko noci došlo do toga da je  malo povišena urea u prvoj mokraci....odnosno, da ne mora nužno znacit da nešto nije ok sa bubrezima...

bila sam vadit krv i sve to i sve je ok osim toga...malo iznad granice...pa se pitam jeli stvar u tome jer su mi stvarno zadnja 2 obroka bila proteinska, da ne kažem da sam oko ponoc lupala po posnom :) i nisam vidila vodu do ujutro....a nije mi baš svejedno, još su mi genetski ti bubrezi malo kilavi :)

dosta lupam po tim proteinima tako da...sad sam se odlucila malo odmorit od wheya al...damn teško mi je

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2010 at 23:58
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

 tako je, nije pravilo


ja znam da vecini pase 5x5 dok su na masi,al kazem razlika mase i definicije je samo u prehrani a ne u treningu...

 


nebi se složio da je SAMO u prehrani, iako može biti, bolje je i trening prilagoditi
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2010 at 00:24
  crobni trening ubaciti i to je to..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2010 at 00:44
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by tare tare wrote:


Organizam ne izlucuje proteine preko mokrace, jer se proteini uopce ne filtriraju u mokracu ! Proteini u mokraci (pogotovo prevelika vrijednost) ukazuje na oštecenje bubrega!


 

A što je sa povišenom ureom? citala sam da to može biti i u slucaju da je zadnji obrok, il zadnja 2 bio proteinski pa je zbog dehidracije preko noci došlo do toga da je  malo povišena urea u prvoj mokraci....odnosno, da ne mora nužno znacit da nešto nije ok sa bubrezima...

bila sam vadit krv i sve to i sve je ok osim toga...malo iznad granice...pa se pitam jeli stvar u tome jer su mi stvarno zadnja 2 obroka bila proteinska, da ne kažem da sam oko ponoc lupala po posnom :) i nisam vidila vodu do ujutro....a nije mi baš svejedno, još su mi genetski ti bubrezi malo kilavi :)

dosta lupam po tim proteinima tako da...sad sam se odlucila malo odmorit od wheya al...damn teško mi je



Ne mora to ništa znaciti... Urea nastaje iz amonijaka, koji nastaje razgradnjom proteina u jetri u procesu ureje.
Pitaj u svakom slucaju za mišljenje lijecnika, ali kod oštecenja bubrega je u 99% slucajeva poremeceno više parametara...
inace, zar ti nisu rekli da kad se vade krv i mokraca se izbjegavaju noc prije toga glukoza,masni obroci i vece kolicine proteina
Unijela si malo više proteina neg što jetra može odjednom preraditi, pa je dio razgradila...
Al najbitinije je kod funkcije bubrega da gledaš kvocijent urea/kreatinin... On mora biti u granicama normale kod zdravih bubrega..

 

Edited by tare
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2010 at 11:07

Originally posted by tare tare wrote:

Pitaj u svakom slucaju za mišljenje lijecnika, ali kod oštecenja bubrega je u 99% slucajeva poremeceno više parametara...
inace, zar ti nisu rekli da kad se vade krv i mokraca se izbjegavaju noc prije toga glukoza,masni obroci i vece kolicine proteina

 
 

Je, pitala sam, odnosno, mama jer je ona išla po nalaze...i cim su se spomenuli proteini odmah je na to išla zabrana, normalno...

I ne, nisu mi rekli :) Vjerojatno im nije palo na pamet da cu pojest pola posnog u ponoc, a prije toga par komada mesa..pa malo badema tu negdje  Jedino što sam izbjegla bila je glukoza

Ma da, to je to...srecom, uspjela sam mamu uvjerit u to :) Ovo ostalo je normalno...

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
belay View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belay Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2010 at 14:46
  sve je to super..al jel ja mogu npr. ponedjeljkom radit leđa,utorkom noge,srijedom ruke,cetvrtak trbušnjaci,petak ramena?
stipo...
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2010 at 16:09
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by tare tare wrote:

Pitaj u svakom slucaju za mišljenje lijecnika, ali kod oštecenja bubrega je u 99% slucajeva poremeceno više parametara...
inace, zar ti nisu rekli da kad se vade krv i mokraca se izbjegavaju noc prije toga glukoza,masni obroci i vece kolicine proteina

 
 

Je, pitala sam, odnosno, mama jer je ona išla po nalaze...i cim su se spomenuli proteini odmah je na to išla zabrana, normalno...

I ne, nisu mi rekli :) Vjerojatno im nije palo na pamet da cu pojest pola posnog u ponoc, a prije toga par komada mesa..pa malo badema tu negdje  Jedino što sam izbjegla bila je glukoza

Ma da, to je to...srecom, uspjela sam mamu uvjerit u to :) Ovo ostalo je normalno...

 

Ma nemaš se za šta brinuti ak je kreatinin uredu, zdrava si ko dren
Ja uvijek kažem ljudima: za bubrege i mokracne kanale caj od uve, nema ništa bolje, odstranjuje i dezinficira sve živo u urinarnom traktu
Uživaj...
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2010 at 16:16

Originally posted by belay belay wrote:

  sve je to super..al jel ja mogu npr. ponedjeljkom radit leđa,utorkom noge,srijedom ruke,cetvrtak trbušnjaci,petak ramena?
 

mozes, ali glupo je tako, a di su prsa.trbusne ne triba posebno jedan trening samo za njih

Back to Top
belay View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belay Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 12:26
  aha..a zaboravio sam napisat..eto onda ovako:pondjeljak leđa,utorak noge,srijeda prsa,cetvrtak odmor, petak ruke, subota trbušnjaci (iako si reko da nije potrebno,al moram nešto radit )nedjelja ramena..meni je ovako lakše..osim ako nije bolje da u istom danu radim dvije skupine mišica?
stipo...
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 12:43

Originally posted by belay belay wrote:

  aha..a zaboravio sam napisat..eto onda ovako:pondjeljak leđa,utorak noge,srijeda prsa,cetvrtak odmor, petak ruke, subota trbu±njaci (iako si reko da nije potrebno,al moram ne±to radit )nedjelja ramena..meni je ovako lak±e..osim ako nije bolje da u istom danu radim dvije skupine mi±ica?
 

Zmaj ti je vec napisao da ti to nije potrebno i ja se slazem u potpunosti a slaze se i 99% forumasa

ajde kad si vec zapeo za takav nacin treniranja da svaki dan radis jednu misicnu skupinu ok, trbuh ubaci npr u petak kad radis ruke i u nedjelju kad radis ramena i to ti je dosta..

Rijeąeno na PM.
Back to Top
belay View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belay Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 13:06
  ok..ma mislim tako mi je lakše..a i cuo sam kao da trenig za masu ne bi trebao trajat duže od šh..pa zato..ali ako vi kažete da je bolje da radim npr. ponedjeljok ruke i ramena, srijedom leđa i prsa, a petkom noge..i još tu negdje ubacit trbuh..ja cu tako radit...samo što ce mi onda trening duže trajat recimo šipo sat..zato pitam
stipo...
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 13:55

Originally posted by belay belay wrote:

  ok..ma mislim tako mi je lak±e..a i cuo sam kao da trenig za masu ne bi trebao trajat duµe od šh..pa zato..ali ako vi kaµete da je bolje da radim npr. ponedjeljok ruke i ramena, srijedom leđa i prsa, a petkom noge..i jo± tu negdje ubacit trbuh..ja cu tako radit...samo ±to ce mi onda trening duµe trajat recimo šipo sat..zato pitam
 

vjeruj mi da za š h mozes odradit 2 misicne skupine i to vrlo kvalitetno, nebitno jesi li na masi ili definiciji, kako? pocni radit compound vjezbe , izbaci izolacijske ili ih smanji na minimum,odmor između serija svedi na š-2 min. i za š h mozes odradit ubojit trening...

Rijeąeno na PM.
Back to Top
belay View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belay Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 18:42
  ok probat cu..
al malo me zeza oskudna oprema(a i znanje)..pa zato pokušavam na ovakve trenige (svaki dan jedna skupina)..ne znam baš pretjerano puno vježbi..jel onda razlika u rezultatima?a ako je ovo tvoje bolje..a i ako uspijem takve vježbe nac..tako cu i radit
stipo...
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 19:07

ako ti nije problem, napisi sta imas sve od opreme?  

Rijeąeno na PM.
Back to Top
niXa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 276
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote niXa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 19:19
Originally posted by belay belay wrote:

 
to sam kupio u dm...das gesunde plus eiweiss 90..ok pogledat cu tam..i dok si treniro savate box jel si dobio na masi?kakav ti je to kružni trening?imam oko š84 i 70kg..tak da bih stvarno trebao poraditi na masi

pa skoro si visok kao ja(š88) ,ali imam 5 kila više nego ti , ne uzimam nikakve dodatke masi , jer jednostavno ne želim , samo zdrava prehrana i to je to .
kružni trening mi je nešto najbolje , vježbe se izvode na svakoj stanici (zaovisi koliko nas trenira ,toliko i stanica)npr radimo nabacaj izbacaj , biceps , trbušne , skok cucanj , sklekove sve ovisno o programu

Edited by niXa
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 20:38

Originally posted by niXa niXa wrote:

Originally posted by belay belay wrote:

 
to sam kupio u dm...das gesunde plus eiweiss 90..ok pogledat cu tam..i dok si treniro savate box jel si dobio na masi?kakav ti je to kruµni trening?imam oko š84 i 70kg..tak da bih stvarno trebao poraditi na masi

pa skoro si visok kao ja(š88) ,ali imam 5 kila vi±e nego ti , ne uzimam nikakve dodatke masi , jer jednostavno ne µelim , samo zdrava prehrana i to je to .
kruµni trening mi je ne±to najbolje , vjeµbe se izvode na svakoj stanici (zaovisi koliko nas trenira ,toliko i stanica)npr radimo nabacaj izbacaj , biceps , trbu±ne , skok cucanj , sklekove sve ovisno o programu
 

nixa netreba njemu kruzni trening hebiga hoce masu a s kruznim treningom to ne bu dobil  to je vise za skidanje sala

Rijeąeno na PM.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.