New Posts New Posts RSS Feed - D: Trening bez sprava - funkci&#ššš;nalni tr.
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Trening bez sprava - funkci&#ššš;nalni tr.

 Post Reply Post Reply
Author
Deni View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Deni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Trening bez sprava - funkci&#ššš;nalni tr.
    Posted: 01 Travanj 2010 at 11:38
Evo ja skinio od Steve Cotter-a enciklopediju vol. š i vol. 2. nisam jos stigao pogledati ali sto vidim na netu i sto sam dosad procitao clanke sve mi se vise svidja ovaj rezim treniranja.

Samo sto nisam ni slutio da su girje toliko skupe

Zasad se dosta informiram kao i uvjek pa cu vidjet mozda se i kettlebells vjezbe ubace pogotov mi se svidja sto stavis par girji na ledja put u obliznji park ili livadu i udri na svjezem zraku.

Svakako cekam iskusnije da prokomentiraju...
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2010 at 16:32
Pošto je u zadnje vrijeme termin „funkcionalni trening“ sve popularniji, pokušati cemo vam pobliže objasniti kakav je to princip treniranja.

Vjerujem da je vec nekolicina FITovaca cula za ovakav princip treninga i nije vam strano.

Procitajte clanak: Funkcionalni trening - trening buducnosti



Rekviziti koji se koriste u ovakvom treningu su girje (kettlebell), medicinske lopte, gimnasticke karike, pliometrijske kutije razlicitih dimenzija, konopi, vijace, elasticne trake, a tu je i veliki repertoar vježbi koje se izvode samo sa težinom vlastitog tijela (body weight vježbe). Ovdje nema izolacijskih vježbi kao u klasicnom bodybuildingu!

Pravi funkcionalni trening je najkompletniji nacin treniranja jer se radi na svim bitnim znacajkama; snazi, kondiciji, eksplozivnosti, brzini i izdržljivosti. Kod svih vježbi je bitno da radi što više mišica u istom vremenu..

Da li primjenjujete ovakav nacin treninga?
Ako da, koje su vam omiljene vježbe?

Pogledajte i kratak video isjecak gdje je prikazan funkcionalni trening - video
Slobodno komentirajte clanak.. i našeg novog suradnika.
   

Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.